Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάραξαν σβάστικα στα χέρια της.


Recommended Posts

και ποιον ακριβως χαραξαν αυτοι ???για να ειμαστε και εντος θεματος

Γιατι ρε κοπελια μηπως χαραξε ο καρατζαφερης η ο σαμαρας κανεναν και δεν το εβγαλαν ακομα οι ειδησεις? Οτι θεμε λεμε?

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • foulina

    foulina 82 δημοσιεύσεις

  • ol_ko

    ol_ko 79 δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 57 δημοσιεύσεις

  • balabol

    balabol 22 δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω και μονο για τη φραση σου Πιστεψε με , καισ το λεω με πραγματικη αγαπη, αλλα πιστεψε με εχω περασει τοσο δυσκολα που δε με φοβιζει τιποτα, πιο δυσκολα και απο μερικους καημενους που ηρθαν στη χωρα. Χειροτερα απο τοι περασα δεν προκειται να περασω, αρα μαθημενη σατ πολυ δυσκολα. Να ειναι καλα τα χερια μου και οτι και να γινει θα βγαλω απο το μποστανι μου 1 κιλο πατατες να ταισω τα παιδια μου....

 

ας μην αρχισουμε να λεμε πονεμενες ιστοριες...απλα καποιοι δεν εχουν μποστανι..

η μανα μου βρεθηκε σε μια νυχτα χηρα με 3 παιδια στα 28 της, χωρις δουλεια και σπιτι δικο της και δεν εφταιγε γι αυτο.

 

Δεν ειναι ολα στο χερι μας φουλινα και ολοι αυτοιπουφευγουν απο τον τοπο τους αναγκαστηκαν να το κανουν και ειχαν πολυ σοβαρους λογους

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

παρελασεις....????????!!!!!!!!

αχαχαχαχχαχαχχα

να κι ενα καλο νεο που ακουσα

κόβουν παρελασεις !!!

δλδ δίνουν και λεφτα για να κανουν παρελασεις και το εκοψαν το κονδυλη ?

παλι καλα θεε μου

χαχαχαχχαχ

α μαλιστα να προτιμαμε τη γιουροβιζιον απο τις παρελασεις. οκ τι αλλο να πω σηκωνω τα χερια ψηλα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε κοπελια μηπως χαραξε ο καρατζαφερης η ο σαμαρας κανεναν και δεν το εβγαλαν ακομα οι ειδησεις? Οτι θεμε λεμε?

 

οι ιδιοι αυτοπροσωπως? ε δεν ειναι τοσο αφελεις

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ας μην αρχισουμε να λεμε πονεμενες ιστοριες...απλα καποιοι δεν εχουν μποστανι..

η μανα μου βρεθηκε σε μια νυχτα χηρα με 3 παιδια στα 28 της, χωρις δουλεια και σπιτι δικο της και δεν εφταιγε γι αυτο.

 

Δεν ειναι ολα στο χερι μας φουλινα και ολοι αυτοιπουφευγουν απο τον τοπο τους αναγκαστηκαν να το κανουν και ειχαν πολυ σοβαρους λογους

Λυπαμαι για τη μαμα σου αλλα δεν αρχιζω πονεμενες ιστοριες? Μηπως ολοι αυτοι που ηρθαν εδω ειναι χηρες που δεν μπορουν να επιβιωσουν. Γιατι σαφως μεμονομενα μπορει να συμβει το αναπαντεχο και να ερθουν τα πανω κατω σε μια οικογενεια. Επισης το μποστανι ηταν και λιγακι συμβολικο. Παντα στη ζωη μου εχω μαθει να ειμαι προετοιμασμενη για το χειροτερο και δεν εννοω μονο ψυχολογικα....αυτο που οι παλιες ελεγαν κανω το κουμαντο μου....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν θα κοπει και το κονδύλη της γιουβισιον ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΑΡΩ !

ο συνηρμος οτι χαρηκα που δίνουμε τα λεφτα εκει κι οχι αλου (εκει που θες εσυ ) ειναι λαθος

ΣΥΓΚΡΗΝΕΣ δυο κονδυλια εκ των οποίων το ενα κοπηκε !

ε .....

αν κοπει και το αλλο το ιδιο θα χαρω

γιατι γιουροβίζιον και παρελεσεις ειναι περιτο εξοδο

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΟΙΑΑΑΑΑΑΑ....????????

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ????

(Εγω ειμαι σε σοκ δνε συκώνω τίποτα ..χαχαχαχαχχα)

Link to comment
Share on other sites

οι ιδιοι αυτοπροσωπως? ε δεν ειναι τοσο αφελεις

ετοτε τι ερχεσε και λες, με ποια λογικη ενω δεν εχεις κανενα αποδεικτικο για αυτο. Αιντε και εγω να πω ο αλαβανος ή οι οικολογοι ειναι υποκινητες για τους βιασμους αλλα δεν το κανουν αυτοπροσωπος. Αν εχεις παντως καποιο ντοκουμεντο που να δινουν εντολη να χαραξουν τον αγκυλωτο σταυρο στη γυναικα δειξτο και σε μενα παρακαλω.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Φουλινα μου ειλικρινα τωρα και νιωθοντας ως ενα σημειο αυτα που λες και εν μερει καπου να εχεις δικιο.Γνωριζεις καποια χωρα που να καταστραφηκε λογω των μεταναστων που προσηλθαν σε αυτην και που και οι ιδιοι αναγκαστηκαν να φυγουν απο τα σπιτια τους για σοβαρους λογους;

Εγω πραγματικα δε γνωριζω.

Γνωριζω μονο χωρες που υπεφεραν απο αρπακτικες πολιτικες και θρησκευτικες ηγεσιες!

Link to comment
Share on other sites

οταν θα κοπει και το κονδύλη της γιουβισιον ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΑΡΩ !

ο συνηρμος οτι χαρηκα που δίνουμε τα λεφτα εκει κι οχι αλου (εκει που θες εσυ ) ειναι λαθος

ΣΥΓΚΡΗΝΕΣ δυο κονδυλια εκ των οποίων το ενα κοπηκε !

ε .....

αν κοπει και το αλλο το ιδιο θα χαρω

γιατι γιουροβίζιον και παρελεσεις ειναι περιτο εξοδο

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΟΙΑΑΑΑΑΑΑ....????????

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ????

(Εγω ειμαι σε σοκ δνε συκώνω τίποτα ..χαχαχαχαχχα)

σε ενοχλει το κονδυλι που εδιναν οι οι παρελασεις γενικοτερα? Γιατι εχω και αλλο νεο που θα σε αυχαριστισει πιθανα. Κοβουν και τις παρελασεις τα πεζοπορα τμηματα εδω στην ελλαδα και ας ηταν κατι που δεν χρειαζοταν κονδυλι καθολου. Ετσι για να σου πω και εγω κατι που θα σε ευχαρηστισει

.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ή δεν καταλαβαινεις ή κανεις πως δεν καταλαβαινεις αυτοπου λεμε ΟΛΟΙ εδω μεσα.

 

Θα το πω αλλη μια (πρωην εκπαιδευτικος εχω συνηθισει)

 

Ακομα και ΑΝ δεν ηταν αμεση η συμμετοχη τους η πολιτικη τους αγκαλιαζει ατες τις ομαδες και τις ενισχυει δειχνοντας ανοχη σε εγκληματικες συμπεριφορες

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα περιμένω υπομονετικά να μου εξηγήσει κάποιος την απορία μου

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1491726&postcount=49

 

η οποία προήλθε από αυτό το post

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1490969&postcount=10

 

και γιατί θα έπρεπε φυσικά να το διαψεύσει κάποιος?

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

σε ενοχλει το κονδυλι που εδιναν οι οι παρελασεις γενικοτερα? Γιατι εχω και αλλο νεο που θα σε αυχαριστισει πιθανα. Κοβουν και τις παρελασεις τα πεζοπορα τμηματα εδω στην ελλαδα και ας ηταν κατι που δεν χρειαζοταν κονδυλι καθολου. Ετσι για να σου πω και εγω κατι που θα σε ευχαρηστισει

.

 

καιρος ηταν...τα λυπομουν τα φαννταρακια

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεώργιος Καρατζαφέρης

 

 

 

 

 

Η σχέση με την άκρα Δεξιά

 

Ο Γιώργος Καρατζαφέρης από αρκετούς θεωρείται ότι ανήκει στον ακροδεξιό χώρο. Το 1974 εξέδιδε τη φιλοβασιλική εφημερίδα «Το Στέμμα της Δημοκρατίας».[5] Το 1998 ο Γ. Καρατζαφέρης χαρακτήρισε τη νεοναζιστική οργάνωση Χρυσή Αυγή «συμπλήρωμα της Νέας Δημοκρατίας» επειδή κατά τη γνώμη του «είχε πρωταγωνιστές του αγώνα».[6] Κατά καιρούς στα ψηφοδέλτια του ΛΑΟΣ έχουν συμμετάσχει ο Κωνσταντίνος Πλεύρης και πρώην μέλη της Χρυσής Αυγής.[7] Όταν αποκαλύφθηκε η συμμετοχή στελεχών της Χρυσής Αυγής στο ψηφοδέλτιο του ΛΑ.Ο.Σ., ο Γ. Καρατζαφέρης δήλωσε ότι συμμετείχαν επίσης δυο Εβραίοι, ένας τσιγγάνος και δυο ομοφυλόφιλοι. Η Χρυσή Αυγή, μέσω του Ν. Μιχαλολιάκου, δήλωσε ότι θίγεται ηθικά από τη δήλωση αυτή και απέσυρε την υποστήριξή της πλην των υποψηφίων. Η συμμετοχή Εβραίων στο ψηφοδέλτιο του ΛΑ.Ο.Σ. διαψεύστηκε από το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο Ελλάδας.[8]

Η άποψή του για τους λαθρομετανάστες ως πηγή εγκληματικότητας[9] και η πρότασή του για εφαρμογή ποσοστώσεων στην είσοδο των μεταναστών, στα πρότυπα ορισμένων Ευρωπαϊκών χωρών, έχει πολλές φορές δημιουργήσει συζητήσεις από τους πολιτικούς του αντιπάλους, καθώς έγινε αφορμή να κατηγορηθεί για ρατσισμό και ξενοφοβία. Κάνει συχνά δημόσια αντισημιτικές και ρατσιστικές δηλώσεις, κατηγορώντας ακόμη τους μετανάστες για αύξηση των εγκλημάτων που σχετίζονται με ναρκωτικά και της βίας. Έως τώρα, δεν έχει διωχθεί ποινικά για καμία από αυτές τις ρατσιστικές δηλώσεις σύμφωνα με το Νόμο 927/1979[10].

Έχει υποστηρίξει υπό μορφήν μομφής ότι κάποιοι έλληνες πολιτικοί όπως ο Κώστας Σημίτης ο Γιώργος Παπανδρέου και ο Μιλτιάδης Έβερτ για αδιευκρίνιστους λόγους έκρυψαν την εβραϊκή τους καταγωγή και κάποιοι άλλοι το ότι είναι Μασόνοι. Έχει πει χαρακτηριστικά:

«Πρώτον: Δεν είμαι Εβραίος. Ας το πει αυτό κι ο πρωθυπουργός. Δεύτερον: Δεν είμαι κομμουνιστής. Ας το πει αυτό κι ο κ. Καραμανλής. Τρίτον: Δεν είμαι ομοφυλόφιλος. Αυτό δεν μπορεί να το πούνε πολλοί» (28/5/2002, Κόρινθος, δημόσια ομιλία). Με άλλη αφορμή από το κανάλι του:

«(Ολα) συμβαίνουν εις εφαρμογήν των Πρωτοκόλλων της Σιών. Εις εφαρμογήν της Νέας Τάξεως πραγμάτων. Και ποιοι εξυπηρετούνται; Από τη μια μεριά οι Εβραίοι, που είναι ο άμεσος αυτουργός κι από την άλλη ο Πάπας και το Βατικανό που είναι ο έμμεσος αυτουργός. (...) Μπορώ να σας φέρω περισσότερα του ενός παραδείγματα συνωμοσίας του Βατικανού και των Εβραίων κατά της Ελλάδος. Οχι ένα, όχι δύο, πάρα πολλά. (...) Ο Κώστας Καραμανλής πήγε με το ίδιο αεροπλάνο, το ίδιο αυτοκίνητο στην ίδια λέσχη με τον Γιωργάκη, στη Λέσχη Μπίλντερμπεργκ» (24/5/2000).[11] Αφορμή για να κατηγορηθεί και για αντισημιτισμό έγιναν οι απόψεις του ότι η επίθεση της 11ης Σεπτεμβρίου στη Νέα Υόρκη ήταν σχέδιο των Εβραίων.[12][13]

 

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%82

 

“Ο επικεφαλής του ακροδεξιού κόμματος ΛΑ.Ο.Σ. [σημ. Γιώργος Καρατζαφέρης], που έλαβε περίπου 3% των ψήφων στις βουλευτικές εκλογές του 2007, κάνει συχνά δημόσια αντισημιτικές και ρατσιστικές δηλώσεις, κατηγορώντας ακόμη τους μετανάστες για αύξηση των εγκλημάτων που σχετίζονται µε ναρκωτικά και της βίας. Έως τώρα, δεν έχει διωχθεί για καμία από αυτές τις δηλώσεις σύμφωνα µε το Νόμο 927/1979″.

Αναφέρει η 4η έκθεση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής κατά του Ρατσισμού και της Μισαλλοδοξίας (ECRI) του Συμβουλίου της Ευρώπης, η οποία δόθηκε σήμερα στη δημοσιότητα.

http://cm.greekhelsinki.gr/index.php?sec=192&cid=3517

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω υπομονετικά να μου εξηγήσει κάποιος την απορία μου

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1491726&postcount=49

 

η οποία προήλθε από αυτό το post

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1490969&postcount=10

 

και γιατί θα έπρεπε φυσικά να το διαψεύσει κάποιος?

 

νομιζω αρμοδια ειναι η Φουλινα που το εγραψε..δεν το ξερω καθολου και δεν καταλαβαινω γιατι ειναι μομφη στο προσωπο του

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φουλινα μου ειλικρινα τωρα και νιωθοντας ως ενα σημειο αυτα που λες και εν μερει καπου να εχεις δικιο.Γνωριζεις καποια χωρα που να καταστραφηκε λογω των μεταναστων που προσηλθαν σε αυτην και που και οι ιδιοι αναγκαστηκαν να φυγουν απο τα σπιτια τους για σοβαρους λογους;

Εγω πραγματικα δε γνωριζω.

Γνωριζω μονο χωρες που υπεφεραν απο αρπακτικες πολιτικες και θρησκευτικες ηγεσιες!

Λοιπον θα σουπω το εξης. Οι χωρες με την μεγαλυτερη μεταναστευση παλαιοτερα ηταν η γερμανια, η αυστραλια και οι ηπα, χωρες που χρειαζονταν μεταναστες για να ανοικοδομηθουν ή οικοδομηθουν. Αλλωστε οι χωρες αυτες το ζητησαν κιολας. Τωρα στα χρονια μας η ελλαδα εχει το μεγαλυτερο ποσοστο μεταναστων σε σχεση με μεγαλυτερες χωρες εδαφικα, πλυθισμιακα και οικονομικα. Επιδη λοιπον ειμασταν που ειμασταν και οσο παει η κατασταση στα οικονομικα μας γινετε χειροτερη ας σταματησουν εστω απο αυτη τη στιγμη οι εισροες μεταναστων. Εσυ πως το βλεπεις? Μπορει να αντεξει η ελλαδα ολη την ασια? Μπορει να του ταισει ολους αυτους? Και οτι ηλθαν για λογους σοβαρους στη χωρα μας, εγω σοβαρο λογο θεωρω μονο τον πολεμο. Δεν φευγω απο τη χωρα μου οσο και χαλια να παν τα πραγματα εκτος αν φτασω στο σημειο να γινω μειονοτητα. Θα προσπαθησω να βοηθησω με οποιον τροπο μπορω να σταθει παλι στα ποδια της. Δεν ειναι στο στυλ μου να εγκαταλειπω γιατι η πατριδα ειναι πολυ σημαντικο πραγμα για μενα. μονο σε περιπτωση πολεμου και δεν νομιζω παλι να εφευγα, ισως να εστελνα τα παιδια με τους γονεις μου καπου αλλου αλλα θα εμενα....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ ΟΥΤΕ ΣΤΙς ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ.Δεν καταλαβα!Η το ενα ή το αλλο.Ε,εδω ο κοσμος χανει τις δουλειες του,το ονειρο καθε ελληνα να'χει δικο του σπιτι κατεδαφιζετε,υπαρχουν ανθρωποι που εξευτελιζουν την ιστορια της ζωης τους για να τους φτιαξει η πως την λενε,κρεββατοκαμαρα απο το Praktiker,και θα πληρωσουμε την παρελαση στην αστορια για να θυμηθουνται οι ελληνες της διασπορας απο που ξεκινησαν?Παμε καθολου καλα?

Link to comment
Share on other sites

αντιρατσιστικός νόμος 927 /1979

 

 

Άρθρο 1

 

1. Όστις δημοσίως, είτε προφορικώς, είτε δια του τύπου ή δια γραπτών κειμένων ή εικονογραφήσεων ή παντός ετέρου μέσου εκ προθέσεως προτρέπει εις πράξεις ή ενεργείας δυναμένας να προκαλέσουν διακρίσεις, μίσος ή βίαν κατά προσώπων ή ομάδος προσώπων εκ μόνου του λόγου της φυλετικής ή εθνικής καταγωγής των, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών ή με χρηματικήν ποινήν ή και δια αμφοτέρων των ποινών τούτων.

2. Δια των εν παραγράφω 1 ποινών τιμωρείται και όστις (συστήνει) ή συμμετέχει εις οργανώσεις, αι οποίαι επιδιώκουν οργανωμένην προπαγάνδα ή δραστηριότητας πάσης μορφής (οδηγώντας) εις φυλετικάς διακρίσεις.

Άρθρο 2

 

Όστις δημοσίως είτε προφορικώς είτε δια του τύπου ή δια γραπτών κειμένων ή εικονογραφήσεων ή παντός ετέρου μέσου, εκφράζει ιδέας προσβλητικάς κατά προσώπου ή ομάδος προσώπων λόγω της φυλετικής ή εθνικής καταγωγής των, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρις ενός έτους ή χρηματικήν ποινήν ή και δια αμφοτέρων των ποινών τούτων.

(εδω παει το μερικοι κακομοιρηδες ταλειπωροι κλπ κλπ ο κατακαιρους εχουν γραψει διαφοροι ....)

Αρθρο 3

 

Δια φυλακίσεως μέχρι ενός έτους ή δια χρηματικής ποινής η δια αμφοτέρων των ποινών τούτων τιμωρείται όστις κατʼ επάγγελμα προμηθεύων αγαθά ή προσφέρων υπηρεσίας αρνείται εις τινά την παροχήν τούτων, μόνον λόγω της φυλετικής ή εθνικής καταγωγής αυτού ή εξαρτά την παροχήν από όρον αναγόμενον εις την φυλετικήν ή εθνικήν καταγωγή τινός.

Αρθρο 4

 

Επί των κατά τον παρόντα νόμον εγκλημάτων η δίωξης χωρεί μόνον επί εγκλήσει.

Άρθρο 5

 

Η ισχύς του παρόντος άρχεται από της δημοσιεύσεώς του δια της Εφημερίδος της Κυβερνήσεως.

Ο παρών νόμος ψηφισθείας από της Βουλής και παρ' Ημών...δημοσιευθείτο δια της Εφημερίδος της Κυβερνήσεως και (εκτελεσθήτω) ως νόμος του Κράτους.

 

Εν Αθήναις τη 22 Ιουνίου 1979

 

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας

Κωνσταντίνος Δ. Τσάτσος

 

Οι υπουργοί

Γεώργιος Σταμάτης-Δικαιοσύνης

Γεώργιος Ράλλης-Εξωτερικών

 

Εθεωρήθη και ετέθη η μεγάλη του Κράτους σφραγίς.

 

Εν Αθήναις τη 25 Ιουνίου 1979.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικό της arias

 

Μάκης Βορίδης

 

 

Μαυρουδής Χρ. Βορίδης Αξίωμα: Βουλευτής Αττικής Εξελέγη: 2007 Ημερομηνία Γέννησης: 23 Αυγούστου, 1964 Τόπος Γέννησης: Αθήνα Πολιτικό Κόμμα: Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός, . Ο Μαυρουδής Χρήστου Βορίδης (Μάκης Βορίδης) είναι βουλευτής Αττικής του ΛΑ.Ο.Σ. από τις εθνικές εκλογές που έλαβαν χώρα στις 16 Σεπτεμβρίου 2007. Είναι μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής και της Κεντρικής Επιτροπής του ΛΑ.Ο.Σ. από την άνοιξη του 2005, όταν ως Πρόεδρος του Ελληνικού Μετώπου προσχώρησε μαζί με όλο το κόμμα με απόφαση της Κεντρικής Επιτροπής στο κόμμα του Γιώργου Καρατζαφέρη. Μέχρι να γίνει βουλευτής ήταν και νομαρχιακός σύμβουλος Ανατολικής Αττικής, αξίωμα στο οποίο εξελέγη κατά τις νομαρχιακές εκλογές, τον Οκτώβριο του 2006.

Είναι παντρεμένος με την παιδίατρο Δανάη Μιχελάκου, με την οποία έχει έναν γιο. Στον γάμο του κουμπάρος ήταν ο αντιπρόεδρος του γαλλικού Εθνικού Μετώπου, Carl Lang, ενώ είχε παραστεί και ο Πρόεδρος του κόμματος αυτού Jean Marie Le Pen.

 

 

Ο Μάκης Βορίδης φοίτησε ως μαθητής στο Κολλέγιο Αθηνών, στο οποίο, ηγούμενος πανελλαδικά της εθνικιστικής μαθητικής οργανώσεως Ελεύθεροι Μαθητές υπήρξε πρόεδρος του εικοσαμελούς μαθητικού συμβουλίου, έναντι του αντιπάλου του, μετέπειτα βουλευτή Κερκύρας, Νικόλαου Γεωργιάδη. Αποφοίτησε από το τετρατάξιο Λύκειο του Κολλεγίου Αθηνών το 1983 και μπήκε στην Νομική Σχολή του Πανεπιστήμιο Αθηνών, από την οποία πήρε με «Άριστα» το πτυχίο του το 1990. Στην συνέχεια, έκανε τις μεταπτυχιακές του σπουδές στο Εμπορικό και το Ναυτικό Δίκαιο στο University College of London, όπου έλαβε τον μεταπτυχιακό του τίτλο με διάκριση Merit.

Άσκησε το επάγγελμα του δικηγόρου από το 1996 έως και τον Σεπτέμβριο του 2007, οπότε και ήρε την επαγγελματική του δραστηριότητα, λόγω ασυμβιβάστου με το βουλευτικό αξίωμα. Ως δικηγόρος είχε ειδικευθεί σε ποινικές και αγορανομικές υποθέσεις, καθώς και στα αδικήματα τύπου, ειδικότητα που τον έκανε ευρύτερα γνωστό και αναγνωρίσιμο, με επανειλημμένες τηλεοπτικές παρουσίες. Με την άρση του ασυμβιβάστου το 2008 άρχισε και πάλι να ασκεί το επάγγελμα του δικηγόρου, παράλληλα με την βουλευτική του ιδιότητα.

Υπηρέτησε την στρατιωτική του θητεία από τον Ιανουάριο 1992 ως τον Νοέμβριο του 1993 ως Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός Πυροβολικού έχοντας αποφοιτήσει από την Σχολή Πυροβολικού ως αρχηγός της 92 Α' Ε.Σ.Σ.Ο. και απολύθηκε με τον βαθμό του ανθυπολοχαγού. Σήμερα φέρει τον βαθμό του εφέδρου Υπολοχαγού.

 

 

Μετά την αποφοίτησή του από το Κολλέγιο Αθηνών διορίσθηκε Γενικός Γραμματέας της Νεολαίας της Ε.Π.ΕΝ., κόμματος, το οποίο είχε ιδρύσει μέσα από την φυλακή ο έγκλειστος επικεφαλής της Χούντας των Συνταγματαρχών Γεώργιος Παπαδόπουλος, πόστο στο οποίο παρέμεινε μέχρι το 1990. Ως φοιτητής ίδρυσε την φοιτητική οργάνωση Φοιτητική Εναλλακτική, ως επικεφαλής της οποίας διεγράφη από το σύλλογο φοιτητών Νομικής για φασιστική δράση το 1985, ενώ τον επόμενο χρόνο η ΕΦΕΕ υπέβαλλε μήνυση εναντίον του για τη συμμετοχή του σε επίθεση φασιστών κατά φοιτητών της Νομικής.

Τον Απρίλιο του 1994 μαζί με άλλα 200 στελέχη του ευρύτερου πατριωτικού - εθνικιστικού χώρου, προερχόμενα κυρίως από την Ε.Π.ΕΝ. και το διαλυθέν ΕΝ.Ε.Κ., ίδρυσε το Ελληνικό Μέτωπο και εξελέγη με ισχυρή πλειοψηφία Πρόεδρός του, θέση την οποία κράτησε μέχρι την άρση της πολιτικής δράσεως του Ελληνικού Μετώπου από την Κεντρική του Επιτροπή, τον Μάιο του 2005.

Ως Πρόεδρος του Ελληνικού Μετώπου συμμετείχε δύο φορές στις δημοτικές εκλογές στην Αθήνα, συγκεντρώνοντας το 1998 ποσοστό 0,7% και το 2002 1%. Υποψήφιος βουλευτής ήταν το 2000 στο κοινό ψηφοδέλτιο του Ελληνικού Μετώπου με την Πρώτη Γραμμή του Κώστα Πλεύρη, το 2004 με το Ελληνικό Μέτωπο και τον Σεπτέμβριο του 2007 με τον ΛΑ.Ο.Σ., όταν και εξελέγη.

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%92%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω υπομονετικά να μου εξηγήσει κάποιος την απορία μου

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1491726&postcount=49

 

η οποία προήλθε από αυτό το post

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1490969&postcount=10

 

και γιατί θα έπρεπε φυσικά να το διαψεύσει κάποιος?

 

Το δευτερο ποστ ειναι απο την βικιπεδια (wikipedia αν το γραφω σωτα) παραθετω και το λινκ http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%82#.CE.92.CE.B9.CE.BF.CE.B3.CF.81.CE.B1.CF.86.CE.B9.CE.BA.CF.8C.

Οσον αφορα το δευτερο

Εβραίοι

 

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

 

 

Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση

180px-YarmulkeAndMenorah.jpg magnify-clip.png

Η επτάφωτος λυχνία ή Μενορά και η Κιππά (κάλυμμα του κεφαλιού)

 

 

Εβραίοι ονομάζονται τα μέλη του εβραϊκού λαού, επίσης γνωστού ως Ιουδαϊκό έθνος ή γιοι του Ισραήλ, μιας εθνικοθρησκευτικής ομάδας που κατάγεται από τους αρχαίους Ισραηλίτες και τα μέλη της οποίας ασκούν κατά παράδοση τον Ιουδαϊσμό. Η Βίβλος γράφτηκε από Εβραίους, η οποία καταγράφει κατά κύριο λόγο την εθνική και θρησκευτική τους ιστορία. Ο εβραϊκός πληθυσμός σήμερα αριθμεί περισσότερο από 14,5 εκατομμύρια άτομα παγκόσμια, η πλειοψηφία των οποίων ζουν στο Ισραήλ και τις Ηνωμένες Πολιτείες.

Ως Ιουδαίοι περιγράφονται οι ακόλουθοι της θρησκείας του Ιουδαϊσμού, τόσο εκείνων που έχουν εβραϊκή καταγωγή όσο και εκείνων που μεταστράφηκαν σε αυτήν.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο ποστ ειναι απο την βικιπεδια (wikipedia αν το γραφω σωτα) παραθετω και το λινκ http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%82#.CE.92.CE.B9.CE.BF.CE.B3.CF.81.CE.B1.CF.86.CE.B9.CE.BA.CF.8C.

Οσον αφορα το δευτερο

Εβραίοι

 

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

 

 

Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση

180px-YarmulkeAndMenorah.jpg magnify-clip.png

Η επτάφωτος λυχνία ή Μενορά και η Κιππά (κάλυμμα του κεφαλιού)

 

 

Εβραίοι ονομάζονται τα μέλη του εβραϊκού λαού, επίσης γνωστού ως Ιουδαϊκό έθνος ή γιοι του Ισραήλ, μιας εθνικοθρησκευτικής ομάδας που κατάγεται από τους αρχαίους Ισραηλίτες και τα μέλη της οποίας ασκούν κατά παράδοση τον Ιουδαϊσμό. Η Βίβλος γράφτηκε από Εβραίους, η οποία καταγράφει κατά κύριο λόγο την εθνική και θρησκευτική τους ιστορία. Ο εβραϊκός πληθυσμός σήμερα αριθμεί περισσότερο από 14,5 εκατομμύρια άτομα παγκόσμια, η πλειοψηφία των οποίων ζουν στο Ισραήλ και τις Ηνωμένες Πολιτείες.

Ως Ιουδαίοι περιγράφονται οι ακόλουθοι της θρησκείας του Ιουδαϊσμού, τόσο εκείνων που έχουν εβραϊκή καταγωγή όσο και εκείνων που μεταστράφηκαν σε αυτήν.

 

το ερωτημα το δικο μου ειναι γιατι θα πρεπει καποιος να διαψευσει την εβραικη του καταγωγη?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι θελετε να πειτε???????

 

οτι εχουν σχεση με ρατσιστικες-φασιστικες οργανωσεις???

 

ε δεν το πιστευω...εχετε αποδειξεις?

:lol::lol::lol::lol:

γιατι το αλλο

ο παπαδοπουλος χουντα ...???

ελεος ....

αμ ο πατακός ...??????

τσ τσ τσ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...