Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

Καλησπέρα! Χρειάζομαι την βοήθειά σας! Την Πέμπτη πήγα σε καινούργιο γιατρό (ο οποίος μου έκανε εξαιρετικά καλή εντύπωση) αλλά στον υπέρηχο που μου έκανε μου είπε πως βλέπει κάτι και κατά 80% είναι πολύποδας (8,3 mm). Μου είιπε να κάνω υστεροσαλπιγγογραφία (στο Ιασώ) την 5-10η μέρα για να σιγουρευτούμε τόσο για τον πολύποδα όσο και για την διαπερατότητα των σαλπίγγων. Προσπαθούμε 1,5 χρόνο και είχα κάνει υπέρηχο τέλος Οκτώβρη και 16 Δεκέμβρη, πως δεν το είδαν? Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί θα πρέπει να περιμένω σχεδόν ένα μήνα για να μάθω και στην συνέχεια να αφαιρέσω τον πολύποδα γιατί ίσως αυτός να φταίει πού δεν μένω έγκυος και εάν μείνω θα οδηγήσει σε απόβολή την 7η εβδομάδα. Γνωρίζει καμιά σας κάτι για όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα και σε σένα Vassia!

Μόλις πριν ένα μήνα έδιωξα έναν πολύποδα από πάνω μου με υστεροσκόπηση (και λαβιδάκι βεβαίως!!) και πήγαν όλα καλά. Δεν ξέρω (και ούτε θα μάθω ποτέ) εάν αυτό ευθυνόταν για τις 2 παλίνδρομες αλλά ξέρω οτι δεν έπρεπε να μείνει εκεί.

Στο γιατί δεν το είδαν έχω να σου πω οτι από πέρυσι το καλοκαίρι έχω κάνει περι τους 25 κολπικούς υπέρηχους και κανείς ποτέ δεν ανέφερε τίποτα (ακόμα και ύστερα από την τελευταία απόξεση). Για κάτι τέτοιο χρειάζεται έμπειρο μάτι ή κάποιες φορές η εξέταση με τον υπέρηχο αλλά και τον φυσιολογικό ορό (μπαίνει μέσα ένα 'μπαλονάκι" φυσιολογικού ορού και όπου κάνει "βουναλάκι' σημαίνει οτι καποιο εμπόδιο έχει άρα ίσως να είναι πολύποδας).

Έναν μήνα γιατί να περιμένεις; απαξ και μπεις στη διαδικασία της νάρκωσης μια και έξω αν δει κάτι να το αφαιρέσει και να το στείλει για βιοψία. Και μετά θα περιμένεις ούτως ή άλλως για 2΄- 3 μήνες για να ξαναπροσπαθήσεις για μπεμπέ, μέχρι να επουλωθεί η περιοχή.

Αν μπεις στα θέματα "Υστεροσκόπηση" και "μετά από όσα πέρασαν" θα πάρεις χρήσιμες πληροφορίες.

Ωστόσο, από που άντλησες την πληροφορία οτι στην 7η εβδομάδα θα οδηγούσε σε αποβολή; έχει σημασία για μένα, μπας και εξηγήσω λίγο τα προηγούμενα..

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

Falal μου καλημέρα!

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως ο καινούργιος γιατρός είναι πολύ έμπειρος. Αυτό που μου είπε είναι πως δεν κάνει βεβιασμένες κινήσεις και γιαυτό θέλει να κάνω την υστεροσαλπιγγογραφία για να βεβαιωθούμε πως είναι πολύποδας και βέβαια οτι οι σάλπιγγες είναι ανοικτές. Όμως η υστεροσαλπιγγογραφία πρέπει να γίνει μεταξύ 5ης και 10ης μέρας του κύκλου. Την Πέμπτη που τον επισκέφτηκα ήμουν στην 11η άρα δεν μπορούσε να γίνει αυτόν τον μήνα και πρέπει να περιμένω την περίοδο και μετά. Αν η υστεροσαλπιγγογραφία βεβαιώσει τον πολύποδα θα προβεί σε αφαίρεση, αλλά εμένα λίγο με ανησυχει που θα μείνει εκεί εώς τότε.

Όσον αφορά στην αποβολή, μου είπε ότι συνήθως η παρουσία πολύποδα είναι αιτία αποβολής στην 7η εβδομάδα. Ο πολύποδας δεν αφήνει το έμβρυο να εμφυτευτεί, για την ακρίβεια κουνιέται και το "κλωστάει" αλλά εάν αυτό καταφέρει να εμφυτευτεί, και επειδή ο πολύποδας καταλαμβάνει στην συνέχεια χώρο σημαντικό για την ανάπτυξη του εμβρύου, σπρώχνει και αποκολλά το έμβρυο.

Ο γιατρός μου είπε πως χάρηκε που τον βρήκε γιατί αυτό μπορεί να ήταν το πρόβλημα. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα! :wink::D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα vassia!

Τον Οκτώβριο του 2007 ο γιατρός μου(ο καινούργιος) διαπίστωσε πολύποδα έξω απο την μήτρα!Μου είπε πως μπορεί να τον είχα και 1 χρόνο!Εντύπωση μου προκάλεσε πώς ο προηγούμενος γιατρός που είχα, δεν το είχε αντιληφθεί! Με ενημέρωσε πως μπορεί να ήταν μικρότερος ο πολύποδας και να είχε μεγαλώσει στο διάστημα αυτό (6 μήνες έκανα να αποκτήσω καινούργιο γιατρό)! Μου είπε να κάνω β-χοριακή, φοβούμενος μήπως δεν πρόκειται για πολύποδα , αλλά για εξωμήτρια κύηση! Ήταν η πρώτη φορά που ευχόμουν να είναι αρνητική η χοριακη! Όντως ήταν! Έγινε η απαιτούμενη απόξεση και ακόμη μέχρι σήμερα.... περιμένω το ευχάριστο! Εύχομαι όχι για πολύ ακόμη! Ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις , είμαι στην διάθεσή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πιάσατε θέμα που πονάει.

Λοιπόν ως καραφοβιτσιάρα πριν από 5 χρόνια μου διέγνωσε ένας γιατρός, πολύ καλός θεωρητικά πολύποδα και μου είπε ότι σε κανένα μήνα θα έπρεπε να τον βγάλω. Τι με θες, δεν άκουσα τίποτα άλλο έφυγα τρέχοντας και αφού ξαπλώθηκα στο πεζοδρόμιο και έκλαιγα 3 μέρες αποφάσισα να ακούσω τί είναι πολύποδας και να πάρω και μια δεύτερη γνώμη.

Πήγα σε γυναικολόγο ειδικευμένο σε γυναικολογικούς όγκους κλπ ο οποίος δε βρήκε τίποτα και μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να μπω σε μια διαδικασία παρόμοια με έκτρωση εφόσον δεν έχω κάνει παιδιά.

Να μην τα πολυλογώ, επισκέφτηκα 4 ακόμα γιατρούς 4 διαφορετικές απόψεις. Τελικά αποφάσισα να μην το αφαιρέσω (κυρίως γιατί με βόλευε να δεχτώ την άποψη του γιατρού που δεν θα είχε και όφελος εφόσον δεν θα μού έκανε αυτός την έπέμβαση) καθώς οι υπόλοιποι στηριζόμενοι στον πρώτο υπέρηχο μου λέγανε τις διαφορετικές απόψεις τους είτε αποδεκτές είτε όχι κατ' εμέ.

Η γιατρός που έχω από την εγκυμοσύνη μου δεν τον διέκρινε ποτέ σε υπέρηχο. Μου είπε να μην ανησυχώ και ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Μετά τη γέννα την ξαναρώτησα αν διακρίνει κάτι και δεν είδε τίποτα στον υπέρηχο που μου έκανε. Σύμφωνα με κάποιον από τους γιατρούς που είχε δει τον πρώτο υπέρηχο, ο πολύποδας μεγαλώνει κατά την εγκυμοσύνη και δεν αφήνει το έμβρυο να εξελιχθεί. Αν όντως είχα πολύποδα πιστεύω ότι τουλάχιστον θα έπρεπε να φαίνεται.

Αφού σας έπρηξα, καταλήγω... Πριν κάνετε οτιδήποτε επισκεφτήτε κάποιον δεύτερο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας, μπήκε και η μεταμεσονύκτια!!

έχει δίκιο η tery περί δεύτερης γνώμης αλλά αν έχει αποφασιστεί η υστεροσκόπηση (υστεροσαλπιγγογραφία στην περίπτωση της vassias) εκεί θα τα δει όλα σε κινηματογραφική μορφή οπότε και δε θα έχει ενδοιασμούς. Να του ζητήσεις το dvd για να κάνεις και εσύ περιήγηση στά αδυτα στο σπίτι!

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου περίπτωση έχει ως εξής:

 

Πάω κατά το Σεπτέμβρη του 2007 για κανονική εξέταση στο γυναικολόγο. Όλα μια χαρά, δε μου βρήκε τίποτα.

Τον Οκτώβρη έμεινα έγκυος, αναπάντεχα, δεν ήταν προγραμματισμένο.

 

Σε κάποια από τις επόμενες επισκέψεις στο γιατρό, δηλαδή μετά από κανα μήνα που ήξερα ότι είμαι έγκυος, τότε μόνο ο γιατρός είδε τον πολύποδα (και δύο ινωμυώματα). Τίποτε από αυτά δε φαινόταν στον υπέρηχο του σεπτεμβρίου. Και μιλάμε για τον ίδιο γιατρό και μάλιστα για γιατρό που ειδικεύεται στα υπερηχογραφήματα.

 

Ο πολύποδας παρέμεινε στην εγκυμοσύνη, φαντάζομαι δηλαδή γιατί από ένα σημείο και μετά δε φαινόταν, ενώ τα ινωμυώματα μεγάλωσαν πολύ (8 εκ. το ένα και 5 το άλλο).

 

Τελικά γέννησα μια χαρά, το μωρό είναι μια χαρά, δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

 

Δε μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα από όσα σου λέω. Απλώς στα λέω. Πάντως από τη δική μου εμπειρία ο πολύποδας δεν είχε καμία απολύτως επίπτωση στην εγκυμοσύνη μου, απ'όσο ξέρω τουλάχιστον.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και πολλά, ο γιατρός μου μου συνέστησε από την πρώτη στιγμή να μη διαβάσω τίποτε, ούτε για εγκυμοσύνες, ούτε για τίποτε, μόνο κάτι δικές του σημειώσεις μου έδωσε, για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης και τις σχετικές εξετάσεις. Και πιστεύω ότι έχει δίκιο. Σε κάποιες περιπτώσεις η πολλή γνώση αγχώνει. Εμένα με αγχώνει.

 

Οπότε έχε υπόψη σου κατ'αρχήν ότι ο πολύποδας δε σημαίνει αναγκαστικά εμπόδιο στην εγκυμοσύνη.

 

Think positive βρε και όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. :D Η αλήθεια είναι πως επειδή βρίσκεται μέσα στην μήτρα είναι μάλλον αυτός η αιτία που δεν συλλαμβάνω :cry: και εδώ που τα λέμε μακάρι να φταίει αυτός, να αφαιρεθεί και όλα να πάνε καλά. Έτσι κι αλλιώς θα φανεί στην υστεροσαλπιγγογραφία και θα δούμε απο εκεί και πέρα. Το άσχημο είναι οτι θα χάσω 3-4 μήνες με αυτή την ιστορία, δεν πειράζει όμως. Μου είπαν πως η υστεροσαλπιγγογραφία είναι ιδιαίτερα επώδυνη, είναι αλήθεια?

 

(Συγνώμη δεν είδα τα μηνύματά σας νωρίτερα γιατί την Τρίτη μου κάηκε ο υπολογιστής και μέχρι να πάρω καινούργιο...)

Link to comment
Share on other sites

Vassia μας καλημέρα.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω για όλη τη λέξη (υστεροσαλπιγγογραφία) αλλά μπορώ να σου πω μεμονωμένα. Η υστεροσκόπηση δεν πονάει καθόλου γιατί γίνεται με ολική αναισθησία. Η σαλπιγγογραφία (απ' οτι έχω παρακολουθήσει από τα κορίτσια του φόρουμ) σε "τσιμπάει" λιγάκι εκεί κάτω και κάποιες από τις κοπέλες έχοουν έξιστορήσει και πιο δύσκολες καταστάσεις. ¨οταν έχεις χρόνο δοκίμασε να κάνεις ένα flashback στα προηγούμενα topics και θα βρεις ακριβώς το θέμα σου.

Κάποια στιγμή έχει αναφερθεί οτι κοπέλα (αν θυμάμαι η Elena1974) είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αφαίρεσε τον πολύποδα και έμεινε έγκυος (χωρίς πρόθεση) 2 μήνες μετά την αφαίρεση. όλα πήγαν καλά με την εγκυμοσύνη της.

Σου εύχομαι όπως και στην αφεντομουτσουνάρα μου, να είναι μόνο αυτό και ΄τιποτε άλλο το πρόβλημα!!

Φιλιά και καλημέρες!

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ Ο ΣΚΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ , Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ!!!

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΙΚΑΛΕΣΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ?????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι πολυποδες απ' οσο ξερω ειναι καλο να αφαιρουνται γιατι προκαλουν μεγαλη ροή στην περιοδο και φυσικα στην εγκυμοσυνη μπορουν να προκαλεσουν αποβολή αν ειναι η θεση τους τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης και εδω:

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6755&highlight=%F0%EF%EB%FD%F0%EF%E4%E1%F2

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=1456&start=0

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαμπρίνα ίσως δεν σου απάντησαν αρκετές κοπέλες γιατί είναι λεπτό ιατρικό ζήτημα και καλό είναι να απαντάς αφού έχεις προσωπική εμπειρία ή γνώση πάνω στο θέμα. "Οπως και να έχει όλα θα σου πάνε καλά"

Link to comment
Share on other sites

Σόρι, δεν το είχα δει, συνήθως όπου ανοίγει κουβέντα για πολύποδα, τσουπ, πάω κι εγώ

 

Λοιπόν, είχα κι εγώ πολύποδα στην εγκυμοσύνη μου. Μάλιστα, πρέπει να προϋπήρχε αλλά ήταν μικρούλης και δε φαινότανε και με την εγκυμοσύνη μεγάλωσε κάμποσο (δε θυμάμαι πόσο). Κάποια στιγμή τον έκρυβε το μωρό και δε φαινόταν, οπότε αγνοείται η τύχη του :lol: . Μάλλον βγήκε με τον τοκετό.

 

Επίσης, για να μην αγχώνεσαι, σου λέω ότι είχα και δύο (2, ντούε, ντος) ινομυώματα, μάλιστα το ένα έφτασε προς το τέλος της εγκυμοσύνης να έχει διάμετρο 8 εκατοστά (το άλλο ήταν γύρω στα 6).

 

Επίσης, έπαθα δύο αποκολλήσεις, ουρολίμωξη, μμμμμ, τί άλλο, μμμμμ, α, πλακώθηκα με το αφεντικό μου, γενικώς έγιναν διάφορα. Α, επίσης, συνέλαβα εκεί γύρω στην 6-7 ημέρα του κύκλου, ναι, όντως. Α, επίσης, κάποια στιγμή κουράστηκα και άρχισαν να ματώνουν τα ινομυώματα και να λυώνουν στο εσωτερικό τους, οκ, ακούγεται φρίκη και όντως πόναγε αλλά ποιός τα θυμάται τώρα αυτά; Τί σημασία έχουν; Καμία, στο υπογράφω.

 

Το ηθικό δίδαγμα: ψυχραιμία. Τίποτε άλλο. Ναι, όλα αυτά είναι δυνητικά προβλήματα, αλλά δεν είναι τόσο τρομερά και φοβερά όσο ακούγονται, σοβαρά τώρα, δεν κάνω πλάκα, ούτε πάω να παρηγορήσω κανέναν.

 

Εγώ, με όλα αυτά, θεωρώ ότι είχα μια εύκολη και άνετη εγκυμοσύνη. Εσένα μπορεί να σου ακούγονται βουνό, αλλά δεν είναι. Ξέχνα τον πολύποδα, άκου το γιατρό σου και θα δεις που κάποια στιγμή δε θα τον θυμάσαι καν (εγώ τώρα κάτι άλλο έχω ξεχάσει που έγινε στην εγκυμοσύνη μου, αλλά δεν το θυμάμαι, έτσι είναι, μετά δεν τα θυμάσαι).

 

Άντε βρε, απόλαυσε το ελεύθερο σεξ τώρα που μπορείς, χωρίς μη και μωρά που κλαίνε, βουρ στον πατσά!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nat-left εισαι φοβερη μπραβο σου σε βρησκω πολυ "όλα με τη θετική πλευρα"

μπραβο σου!!!!έσυ παιδι μου ότι κ να χες παλι δε θα καταλαβαινεσ τιποτα γιυτο καμια φορα λεω καλυτερα να μη ξερουμε!

φιλια ευχαριστω

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για μένα (που δεν είμαι η nat-left), μπααααα, μη νομίζεις, κι εγώ αγχώνομαι και μάλιστα με πολλά, λογικό είναι... Απλώς σου λέω την εμπειρία μου για να δεις ότι δεν είναι τραγικά τα πράγματα, κάθε άλλο. Άσε δε που, όταν μείνεις έγκυος, βρίσκεις αποθέματα δυνάμεων που δεν ήξερες ότι είχες... θα δεις... όλα καλά θα πάνε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΕΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΟΛΥΠΟΔΑ (ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥΠΟΔΕΣ? ΟΝΤΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ Η ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΑΠΟΒΟΛΗ? ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ???

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά... Το μόνο που ξέρω είναι ότι μια πολύ καλή μου φίλη προσπαθούσε για μωράκι πάνω από χρόνο. Πήγε στο γιατρό, της βρήκε πολύποδα στη μήτρα, της τον αφαίρεσε και έμεινε έγκυος ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ!!!! Τώρα έχει ένα μπέμπη 4 μηνών, μια χαρούλα!!! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

SOUZY ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ!

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα πολυποδα στη μητρα (πολυ μικρο μεν)

ο γιατρος μου το αποκαλει πολυποδακι :lol:

 

ότν ειχα παει το μαρτιο δεν ειχα βάλει μπρος για παιδι ακόμα,

αλλα μόνο του είπα ότι θα βάλω καποια στιγμη...

 

κ μου είπε καλυτερα να μην τον πειράξουμε αφου καποια στιγμη θα θέλω να κάνω μωρακι....

 

το θέμα αποβολης μου το είχε αναφέρει κ μένα,

αλλα κ πάλι μπορει να τυχει μπορει κ όχι

 

αλλα παρολο που θα μπορουσε να βγάλει καποια χρηματα απο την επέμβαση αφαίρεσης πολυποδα , ειπε να μην τον πειράξουμε....

 

τον εμπιστεύομαι γενικως....

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...