Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ολη η βαπτιση για τους νονους με 500 ευρω γινεται?? κι ομως!!


κατερινα κωστας

Recommended Posts

αγαπητα μου κοριτσακια

εμεις δεν θα κανουμε σκετη βαπτιση αλλα γαμο κ βαπτιση μαζι

και σας εχω τις οικονομικοτερες λυσεις...

 

βαπτιση!!

 

ψαχνωντας ολο το φορουμ πηγα σε πολλα μα πααααααρα πολλα μαγαζια...

ενα πακετο βαπτισης 18 τεμ δηλαδη τα βαπτιστικα ρουχα -παπουτσια-κουτι-λαδοπανα-λαμπαδες-μαρτυρικα (50 τεμ)- καραμελα για μαρτυρικα-σετ λαδιου-πετσετες ολα μαζι 250 ευρω απο ενα μαγαζι στην αγιου μαρκου η επιλογη ειναι δικη σας σε οτι επιλεξετε με οτι θεμα κ αν εχετε...εμεις εχουμε πειρατες ετσι θα μας τα κανει ολα πειρατικα.. αν ομως επιλεξετε καποιο αλλο κουτι η τιμη ανεβαινει συν 80 ευρω.. αν παλι δεν σας αρεσουν τα ρουχα-παπουτσια κ θελετε να παρετε απο αλλου η τιμη για ολα τα υπολοιπα ειναι 150 ευρω...

το σαιτ ειναι www.vaptisi.gr αγιου μαρκου 29 τηλ 2103216365 μαριλεν λεγεται το καταστημα ζητηστε τον κυριο βασιλη

 

σταυρο βρηκα απο ενα σαιτ (το οποιο δεν μου γεμιζε το ματι αρχικα μιας κ δεν ειχε ποικιλια) αλλα επειδη ηταν κοντα στην αγιου μαρκου (Ευαγγελιστρίας 22 & Ρόμβης 13 6ος όροφος Τηλ 210 3224707 )

πηγα απο εκει...

ο τυπος μου βρηκε τον σταυρο που ηθελα..εναν λευκοχρυσο 14κ εντελως απλο που οπουδηποτε αλλου ειχα κοιταξει ηταν στα 500 ευρω ..στα 250 ευρω ΜΕ την αλυσιδα..ειναι κατασκευαστης ο ιδιος κ κανονικα πουλαει μονο χονδρικη... (με ρωτησε 2 φορες πως τον βρηκα!!)

 

δειτε μια φωτο για να δειτε το στυλ αλλα εγω το πηρα σε λευκοχρυσο!!

http://www.rouvasjewellery.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=17

 

ο ανθρωπος μας εξηγησε τις διαφορες στις τιμες μιας κ ενας ιδιος σταυρος ειχε διαφορετικες τιμες... (μασιφ- κουφιος-ημικουφιος -διαφορα στα καρατια κτλ κτλ)

 

για βιβλιο ευχων εφτιαξα μονη μου κ μου στοιχησε 7 ευρω!! πηρα απο το τζαμπο ενα αλμπουμ φωτογραφιων με κατι πειρατες που ειχε απ εξω (ξερετε αυτα τα παλια με την κολλα κ το χαρτι που τις κολλας τις φωτογραφιες)

εσκισα τα σελοφαν κ κολλησα με κολλα χαρτια γαλαζια κ λευκα στο σημειο που εμπαιναν οι φωτο να καλυπτουν ολη την σελιδα..) εβαλα ματακια αυτα που ειναι για χειροτεχνιες τα κινουμενα..στα ματια των πειρατων..κορδελες χαντρες.. κ καμπανακια ..βγηκε σουπερ!!

 

 

 

μπομπονιερες οπως ειπα κ σε ενα αλλο σαιτ ειδα στον ναρλη οτι ηθελα κ μετα τις εκλεισα στις ιδιες τιμες στον παπανικολαου στο περιστερι

του ειπα πως στην καβαλα βρηκα αυτες τις τιμες με αυτους τους κωδικους απο αυτον τον προμηθευτη κ για να μην με χασει μου εκανε τις ιδιες τιμες

πχ εγω εκλεισα κατι κρεμαστρες με πειρατες που ειδα αρχικα στον ναρλη απ τον ιδιο προμηθευτη με 0,85 τελικη τιμη κ χωρις να πληρωσω μεταφορικα οοοολεεεε!!!

Παπανικολαου παναγη τσαλδαρη 93 περιστερι 210 5711720 αυτος δεν εχει σαιτ να σας τις δειξω αλλα δειτε τες απο αλλου... που εχουν πιο ακριβα οι ιδιες χωρις να ειναι με τα κουφετα κ

http://www.123-mpomponieres.gr/p.KREMASTRES-PEIRATES-GIA-MPOMPONIERES-VAPTISIS-KOD-M5514-PR-77050.370862.html

 

τα προσκλητηρια τα εκλεισα απο τον ναρλη www.narlis.gr Τηλ. 2510.834706 αλλα δεν τα εχει στο σαιτ του μου τα εστειλε με μειλ

διαλεξα ενα κοινο για γαμο κ βαπτιση μαζι

(κ γι αυτο θα σας το δειξω απο αλλο σαιτ)

http://www.123-mpomponieres.gr/p.PROSKLITIRIO-KOD-M233-EM-PROSKLITIRIA-GAMOU.231349.html

στο σαιτ που εβαλα το ειχε 2,40 ενω το ιδιο ακριβως προσκλητηριο το πηρα απ τον ναρλη 0,44 χωρις ομως τα κορδελακια που αν ηθελα μου τα εδινε με

0,49.. (τονιζω ιδια ποιοτητα ιδια εταιρια!! ) συν 50? η εκτυπωση

 

οσο αναφορα τα γλυκα τωρα... βρηκα στο biscottino του περιστεριου Παν. Τσαλδάρη 54, Αιμ. Βεάκη 17 τηλ 2105776076 σφηνακια με οτι γευση θελουμε με 13? το κιλο που σημαινει ανα τεμαχιο περιπου 0,87 λεπτα αλλα βρηκα κ μεσω της γλυκιας μου CHRISAS ενα παγωτατζη με 300 ευρω για 250 ατομα με 3 γευσεις κ σιροπακι... ειναι στην καλλιθεα αλλα δεν εχω καταληξει ακομα σε ποιον θα κλεισω το τηλ του ειναι 6939682939 κ τον λενε κωνσταντινο...

 

τι αλλο??? δεν μου ρχετε τωρα στερεψα!! αν ειναι θα επιστρεψω.. ελπιζω να βοηθησα λιγουλακι!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτη την τσαντα διαλεξα αντι για κουτι (συμπεριλαμβανετε μεσα στην τιμη των 250 που σας ειπα ) αλλα σε λαχανι καθοτι ειμαστε παναθηναικοι βλεπεις χαχα

http://www.vaptisi.gr/photos/gamebox_boy3.jpg

αυτα τα παπουτσακια μιας κ τον μπεμπη θα τον πουμε τζωρτζη κ λενε πανω giorgino.. :P

http://www.vaptisi.gr/photos/shoes_boy2.jpg

το κοστουμακι δεν το εχει να σας το δειξω αλλα ειναι λευκο με λαχανι σιριτια κ κουκουλα κ ειναι επωνυμο παρακαλω..

αυτα τα μαρτυρικα αλλα πηρα μονο 50 γιατι ηθελα κ βραχιολακια αλλα δεν μου αρεσαν κ πολυ οποτε θα τα παρω απο αλλου...

http://www.vaptisi.gr/photos/crosses.jpg

κ τα υπολοιπα (κερακια κολυμπηθρας-λαδοπανα κτλ) δεν τα εχει στο σαιτ αυτα που διαλεξα...

ουφ ιδρωσα!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα αμα ψαχνεις βρισκεις,και οι καιροι ειναι δυσκολοι οποτε ο αλλος θακανει τα παντα για μα μην σε χασει απο πελατη..να χαιρεσαι το μικρο σου και με το καλο η βαφτιση..Το αλμπουμ σιγουρα αφου το εφτιαξες με τοση αγαπη θα ειναι πολυ ωραιο!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπραβο για την ερευνα που εκανες! :)

 

να ρωτησω ομως κατι που το εχω απορια? αν καποιος αντι να παει να παρει ολο το σετακι απο τα εξειδικευμενα μαγαζια, παει και τα παρει ξεχωριστα απο μαγαζια κανονικα με ρουχαλακια πετσετακια παπουτσακια κοκ δεν συμφερει περισσσοτερο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιον σταυρό από όλους πήρες με 250 ευρώ;

Η τιμή για τα βαπτιστικά είναι με φπα (δηλαδή απόδειξη;)

Μπράβο σου για όλη την προετοιμασία!!!:)

 

τον st124 αλλα σε λευκοχρυσο..

 

η τιμη για τα βαπτιστικα ειναι με αποδειξη ναι!! κ η προσφορα ισχυει για ολο τον χρονο...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο για την ερευνα που εκανες! :)

 

να ρωτησω ομως κατι που το εχω απορια? αν καποιος αντι να παει να παρει ολο το σετακι απο τα εξειδικευμενα μαγαζια, παει και τα παρει ξεχωριστα απο μαγαζια κανονικα με ρουχαλακια πετσετακια παπουτσακια κοκ δεν συμφερει περισσσοτερο?

 

μωρε αν εχεις την διαθεση πολλα μπορεις να κανεις... κ τα ρουχαλακια ειναι το πιο απλο...λαδοπανα ομως δεν θα βρεις αλλου.. αρα αναγκαστηκα θα τα παρεις απο εκει κ απο μονα τους σαν τιμες κυμενονται απο 35-75 ευρω

Ας υποθεσουμε πως εχεις τον χρονο να φτιαξεις κ τα μαρτυρικα που στην τελικη θα σου βγουν μια η αλλη γιατι θα στοκαρεις κορδελες που θα περισσεψουν... κερακια θα βρεις παπουτσια θα βρεις φφφφφφφ δεν ξερω κουραστηκα ηδη χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα να σαι καλα αλλα ο μονος λογος που τα εβαλα ολα τοσο αναλυτικα ειναι επειδη βαρεθηκα να ψαχνω.... σελιδες επι σελιδων... κ να ζηταω πμ απο την καθε μια κοπελιτσα που ειχε βρει κατι φτηνο αλλα που να βλεπεται κι ολας...

βεβαια τα γουστα του καθε ανθρωπου διαφερουν...

Τωρα βεβαια ψαχνω για να κανω τον εξωτερικο στολισμο μονη μου ..ξερω τι θελω αλλα δεν εχω προλαβει να παω να ψαξω για τιμες... (εχω ψιλοχαζεψει στα τζαμπο κατι φαναρια με 7,99?) αλλα οτι μαθω θα σας το πω κι εσας...

Link to comment
Share on other sites

τελικα αμα ψαχνεις βρισκεις,και οι καιροι ειναι δυσκολοι οποτε ο αλλος θακανει τα παντα για μα μην σε χασει απο πελατη..να χαιρεσαι το μικρο σου και με το καλο η βαφτιση..Το αλμπουμ σιγουρα αφου το εφτιαξες με τοση αγαπη θα ειναι πολυ ωραιο!

 

θα στο εδειχνα κ ισως να το κανω αλλα δεν ξερω πως....:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρε αν εχεις την διαθεση πολλα μπορεις να κανεις... κ τα ρουχαλακια ειναι το πιο απλο...λαδοπανα ομως δεν θα βρεις αλλου.. αρα αναγκαστηκα θα τα παρεις απο εκει κ απο μονα τους σαν τιμες κυμενονται απο 35-75 ευρω

Ας υποθεσουμε πως εχεις τον χρονο να φτιαξεις κ τα μαρτυρικα που στην τελικη θα σου βγουν μια η αλλη γιατι θα στοκαρεις κορδελες που θα περισσεψουν... κερακια θα βρεις παπουτσια θα βρεις φφφφφφφ δεν ξερω κουραστηκα ηδη χαχαχαχαχαχα

 

 

:lol:δικιο εχεις!!

παντως χαρα στη δυναμη σου να τα κανεις ολα μονη σου! εγω εναν γαμουλη θα κανω και ψαχνω σε ποιον να το φορτωσω!:oops::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα να σαι καλα αλλα ο μονος λογος που τα εβαλα ολα τοσο αναλυτικα ειναι επειδη βαρεθηκα να ψαχνω.... σελιδες επι σελιδων... κ να ζηταω πμ απο την καθε μια κοπελιτσα που ειχε βρει κατι φτηνο αλλα που να βλεπεται κι ολας...

βεβαια τα γουστα του καθε ανθρωπου διαφερουν...

.

 

επειδη ως νονα ειμαι ακριβως σε αυτη την φαση και ξερω ποσο κοπο και χρονο χρειαζεται το καλο ψαξιμο εκτιμω πολυ την προσπαθεια σου και το οτι το μοιραστηκες μαζι μας.

σκεφτομαι μηπως πρεπει να σου προτινω εναντι αμοιβης να αναλαβεις και την δικια μας βαπτιση:P

Link to comment
Share on other sites

:lol:δικιο εχεις!!

παντως χαρα στη δυναμη σου να τα κανεις ολα μονη σου! εγω εναν γαμουλη θα κανω και ψαχνω σε ποιον να το φορτωσω!:oops::rolleyes:

 

τι ψαχνεις ??? τι στυλ θα ειναι το νυφικο σου? τι χρωματα εχεις επιλεξει?τι εχεις κλεισει? θα κανεις τραπεζι?? μπομπονιερες βρηκες? θες περιεργες η απλες??στεφανα κ τετοια ψαχνεις η θα αφησεις τους κουμπαρους? που μενεις???ακουω....!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ ας κανω ενα μονολογο παλι αλλα αυτη την φορα για ΓΑΜΟ με πραγματα που αρεσαν σε εμενα

 

μπομπονιερες με 0,86 με ΦΠΑ κατι φυλλα απο ριζοχαρτο θα τις βρητε σε αυτο το σαιτ

http://www.weddingland.gr/index.php?option=com_eshop&task=view&id=275&Itemid=9&PHPSESSID=acb1b438c3ad95028d2c467d9891beb1

αλλιως βρες οτι σ αρεσει στον ναρλη κ βουρ για τον παπανικολαου στο περιστερι (δειτε πιο πανω για να μην τα ξαναγραφω)

 

νυφικο με 600 ευρω ενοικιαση μαζι με 2 παρανυφακια (αν κανεις την δυσκολη) απο την mikelina εχει κ μπομπονιερες κ τετοια αλλα ειναι ακριβη.. ειδικα στα κουτια βαπτισης βαραει στα αυτια!!!( σε σχεση με τις τιμες που ειδα στον ναρλη)

http://www.mikelina.gr

 

βερες στον ιδιο με τον σταυρο που ανεφερα παραπανω για την βαπτιση απο 100 ευρω οι απλες κ καπως ψιλες... μεχρι 300.. οι τιμες αλλαζουν αναλογα με το που βρισκεται η τιμη του χρυσου...(για ακομη πιο οικονομικη λυση κ αυτους που δεν τις πολυφορανε μπορει να φτιαξει ασημενιες βερες με επιχρυσωση εξωτερικα το ζευγαρι 50?)

http://www.rouvasjewellery.gr

 

παπουτσια σιγουρα στην αγιου μαρκου... απο 30 ευρω νυφικα σχεδια... χαλασμος κυριου...

 

κομμωτρια με 100 ευρω κ χτενισμα κ μακιγιαζ...(η κοπελα μενει περιστερι δεν ξερω μεχρι που μπορει να φτασει!! )

6971992632 χριστινα..

 

γαμπριατικο στο bertolucci ειναι στοκαδικο στην λενορμαν 254, τηλ. 210 5152576 με 70?

 

δωρα κουμπαρων για ρολογια κ τετοια

http://www.e-oro.gr απο 56 ευρω χρονογραφος casio βεβαια αλλα οκ το κομματι σου το κανεις....

ή στο http://www.oroloi.gr

ακομα καλυτερα μπες κ στο http://www.skroutz.gr κ συγκρινε τιμες κ προιοντα

 

λουλουδια δεν εχω να προτεινω γιατι θα παρω τουλιπες κ θα τις δεσω μονη μου καπως ετσι http://www.papasotiriou-flowers.gr/view_cat.php?cat_id=100015&page=2 σαν την πρωτη φωτο με αλλο υφασμα ή κορδονι χοντρο...το ιδιο κ με τον στολισμο του αυτοκινητου http://www.shopflowers.gr/wedding_car.htm σαν το 1ο στην 2η σειρα..

(μανι μανι γλυτωσα 200 ευρω)

 

στολισμο εξωτερικο σαν αυτον http://www.4uthesite.com/products.php?pid=16889&pc=1168 με 80 ευρω

φαναρακια απο τα jumbo κ τουλια απο 3,40? τα 10 μετρα οι τιμες παιζουν

 

τι αλλο? για βοηθηστε!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

τι ψαχνεις ??? τι στυλ θα ειναι το νυφικο σου? τι χρωματα εχεις επιλεξει?τι εχεις κλεισει? θα κανεις τραπεζι?? μπομπονιερες βρηκες? θες περιεργες η απλες??στεφανα κ τετοια ψαχνεις η θα αφησεις τους κουμπαρους? που μενεις???ακουω....!!!!

 

αχ τελεια!! θα φορτωσω σε σενα το γαμο μου!!:cool::-D

λοιπον για νυφικο ηθελα να ειναι σε στυλ αρχαιοελληνικο και να κανω και το μαλλι αναλογα.. αλλα επειδη ο γαμος ειναι το νοεμβρη φοβαμαι το κρυο και σκεφτομαι για πιο βαρια υφασματα οποτε δεν εχω αποφασισει για νυφικο.:-(

χρωματα σκεφτομαι εκτος απο το ασπρο να εχω κρεμ, σαμπανιζε και κατι αναμεσα σε σομον χρυσο-πορτοκαλι και ελαφρια μοκα..

το μονο που εχω κλεισει ειναι η εκκλησια. και εχω παρει προσφορα απο ενα ξενοδοχειο (το γκολντεν ειτζ) 30-35 ε το ατομο αναλογα το μενου!

τσιμπιμενη η τιμη ε?

μπομπονιερες θα παρουμε ειτε κατι απλο ειτε αυτο που μου αρεσει εμενα που ειναι σαν κρεμαστο που βαζουν στις πορτες και κανει γκλιν γκλιν!

στεφανα θελω απλα αλλα δεν νομιζω να τα αφησω σε κουμπαρους γιατι δεν εχουμε ακομα ζητησει απο κανεναν να γινει κουμπαρος μας...

μενω αθηνα-παγκρατι!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σαι καλά βρε κατερίνα!

άλλη μια ερώτηση! αυτός με τα βαπτιστικά, έχει και άλλα σχέδια εκτός από αυτά της φωτο; Ψάχνω κάτι σε ναυτικό στυλ... Είχα κατέβει το σαββατο σ' εκείνη την περιοχή αλλά δεν μπόρεσα να κοιτάξω γιατί ήμουν με τον σύζυγο... οπότε καταλαβαίνεις! Θέλω να ξαναπάω να δω κι εκεί που μου είπες!

 

ΥΓ. Στολισμό αυτοκινήτου είχα κάνει με 50 ευρώ (ήθελα να στολίσω και 2ο αμάξι) και ήταν και καλύτερος από τον κανονικό που τον χρησοπλήρωσα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά βρε κατερίνα!

άλλη μια ερώτηση! αυτός με τα βαπτιστικά, έχει και άλλα σχέδια εκτός από αυτά της φωτο; Ψάχνω κάτι σε ναυτικό στυλ... Είχα κατέβει το σαββατο σ' εκείνη την περιοχή αλλά δεν μπόρεσα να κοιτάξω γιατί ήμουν με τον σύζυγο... οπότε καταλαβαίνεις! Θέλω να ξαναπάω να δω κι εκεί που μου είπες!

 

ΥΓ. Στολισμό αυτοκινήτου είχα κάνει με 50 ευρώ (ήθελα να στολίσω και 2ο αμάξι) και ήταν και καλύτερος από τον κανονικό που τον χρησοπλήρωσα κιόλας!

 

ναι γλυκια μου εχει πολλα σχεδια αλλα επειδη εψαχνα κατι που να εχει λαχανι δεν μπηκα σε αυτο το τριπακι να δω αν εχει ναυτικο σχεδιο..παρε τηλ καλυτερα πριν πας να μην τρεχεις αδικα... αν θες ομως κατι που να κανει το ζουζουνι σου να μοιαζει με ναυτη γιατι δεν πας σε μια μοδιστρα? κ μοναδικο θα ειναι το κομματι κ οπως θες εσυ... οι συνοικιακες ειναι πολυ φτηνες!

 

οσο για το αμαξι που λες ετσι θα το κανω κ εγω :cool: ιδια υφασματα με το εξωτερικο της εκκλησιας... κ μερικα λουλουδια.. το πιο πιθανο στο πισω μερος να μπλεξω λουλουδια με φυλλα ελιας κ μετα την ιδια γιρλαντα να την βαλω στην κολυμπηθρα...:-P

Link to comment
Share on other sites

αχ τελεια!! θα φορτωσω σε σενα το γαμο μου!!:cool::-D

λοιπον για νυφικο ηθελα να ειναι σε στυλ αρχαιοελληνικο και να κανω και το μαλλι αναλογα.. αλλα επειδη ο γαμος ειναι το νοεμβρη φοβαμαι το κρυο και σκεφτομαι για πιο βαρια υφασματα οποτε δεν εχω αποφασισει για νυφικο.:-(

χρωματα σκεφτομαι εκτος απο το ασπρο να εχω κρεμ, σαμπανιζε και κατι αναμεσα σε σομον χρυσο-πορτοκαλι και ελαφρια μοκα..

το μονο που εχω κλεισει ειναι η εκκλησια. και εχω παρει προσφορα απο ενα ξενοδοχειο (το γκολντεν ειτζ) 30-35 ε το ατομο αναλογα το μενου!

τσιμπιμενη η τιμη ε?

μπομπονιερες θα παρουμε ειτε κατι απλο ειτε αυτο που μου αρεσει εμενα που ειναι σαν κρεμαστο που βαζουν στις πορτες και κανει γκλιν γκλιν!

στεφανα θελω απλα αλλα δεν νομιζω να τα αφησω σε κουμπαρους γιατι δεν εχουμε ακομα ζητησει απο κανεναν να γινει κουμπαρος μας...

μενω αθηνα-παγκρατι!:D

 

οκ θα ψαξω μολις βρω χρονο κ για να μην τους ζαλιζουμε ολους θα στα στελνω προσωπικα.. αυτα που κανουν γκλιν γκλιν λεγονται μελωδοι χιχιχι

το τραπεζι το θες σε στυλ δεξιωσης αν δεν κανω λαθος.. να κοιταξεις οι τιμες να περιλαμβανουν κ τα ποτα-αναψυκτικα ... γιατι αλλιως η τελικη τιμη θα σου βγει μπιππππππππππππππ :oops: οσο για τα στεφανα ειτε το θες ειτε οχι καποιος θα σας παντρεψει κ πες τους πως με 150 ευρω τα παιρνει ολα εκτος απο το δισκο κ το ποτηρι.. που κ παλι βρισκει φτηνα ή πολλες φορε το παρεχει κ η εκκλησια...

σμουτς!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μαγαζιά στην Αγίου Μάρκου τα είχα δει κι εγώ. Είναι και κανά δύο ακόμα. Όμως πιο ωραία ποικιλία βρήκα στην Αιόλου και Σωκράτους στον ευσταθίου που βρίσκεται σε όροφο (δεν φαίνεται από κάτω).

http://www.e-efstathiou.gr νομίζω αλλά δεν είναι πολύ ενημερωμένο.

Και οι τιμές του εκεί παίζουν 250ευρώ όλα.

 

Εγώ βάπτισα ένα κοριτσάκι και μου πήγε πολύ φθηνά.

Πήρα ένα πακέτο υπέροχο από την Έλενα Μανάκου (http://www.elenamanakou.gr) από τα σάιτ που βγάζουν προσφορές στα 140ευρώ. Βαπτιστικά πήρα από το ebay ολομέταξα επώνυμα μόνο 10ευρώ, και παπουτσάκια δερμάτινα (babywalker) προσφορά στις εκπτώσεις στα 15 ευρώ.

Σταυρό πήρα από ένα χρυσοχόο 150 ο σταυρός (6γρ.) και 60 η αλυσίδα σε λευκόχρυσο.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρό πήρα από ένα χρυσοχόο 150 ο σταυρός (6γρ.) και 60 η αλυσίδα σε λευκόχρυσο.

 

 

πες μου οτι λες απο ενα μαγαζι στο κερατσινη... θα παω αυτη την βδομαδα να δω.. η οδος ειναι αγωνιστων στρατοπεδου 7

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι λες απο ενα μαγαζι στο κερατσινη... θα παω αυτη την βδομαδα να δω.. η οδος ειναι αγωνιστων στρατοπεδου 7

Δεν θυμάμαι διεύθυνση γιατί πάμε έτσι :P. Ψωνίζουμε από εκεί.

Λέγεται Μακρής αν βοηθάει. Νομίζω είναι κερατσίνι...

Αν πας πήγαινε απόγευμα γιατί είναι εκεί ο ίδιος κι όχι ο γιος του και κάνει καλύτερες τιμές. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι διεύθυνση γιατί πάμε έτσι :P. Ψωνίζουμε από εκεί.

Λέγεται Μακρής αν βοηθάει. Νομίζω είναι κερατσίνι...

Αν πας πήγαινε απόγευμα γιατί είναι εκεί ο ίδιος κι όχι ο γιος του και κάνει καλύτερες τιμές. :wink:

 

ακυρο ακυρο γραψε ακυρο!!! η οδος ειναι Θυμάτων Κατοχής 6, Κερατσίνι - Αμφιάλη, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο :

2104318395 2104006121 ΧΡΥΣΕΜΠΟΡΙΚΗ (Μακρής Ελευθέριος Σ.)

 

το ιδιο λεμε οεο!!

Link to comment
Share on other sites

ακυρο ακυρο γραψε ακυρο!!! η οδος ειναι Θυμάτων Κατοχής 6, Κερατσίνι - Αμφιάλη, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο :

2104318395 2104006121 ΧΡΥΣΕΜΠΟΡΙΚΗ (Μακρής Ελευθέριος Σ.)

 

το ιδιο λεμε οεο!!

ναιιιιιιι :P

Είχα δει κι ε΄δω για σταυρούς http://www.e-kosmimatopolio.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ θα ψαξω μολις βρω χρονο κ για να μην τους ζαλιζουμε ολους θα στα στελνω προσωπικα.. αυτα που κανουν γκλιν γκλιν λεγονται μελωδοι χιχιχι

το τραπεζι το θες σε στυλ δεξιωσης αν δεν κανω λαθος.. να κοιταξεις οι τιμες να περιλαμβανουν κ τα ποτα-αναψυκτικα ... γιατι αλλιως η τελικη τιμη θα σου βγει μπιππππππππππππππ :oops: οσο για τα στεφανα ειτε το θες ειτε οχι καποιος θα σας παντρεψει κ πες τους πως με 150 ευρω τα παιρνει ολα εκτος απο το δισκο κ το ποτηρι.. που κ παλι βρισκει φτηνα ή πολλες φορε το παρεχει κ η εκκλησια...

σμουτς!!!

 

 

κοριτσακι μου σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! και την διαθεση να βοηθησεις! οποτε θες στειλε μου πμ.. και μονο που ενδιαφερθηκες να σου τα πω ενιωσα πολυ ξαλαφρωμενη!:D

παλι καλα που μου ειπες πως λεγονται τα γκλιν γκλιν γιατι φαντασου να τα ζηταγα ετσι στο μαγαζι:oops:!:lol: μελωδοι λοιπον....

 

ας παραμεινουμε στο θεμα της βαπτισης εδω και θα τα λεμε με πμ!:-D

φιλιαα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι είσαι θυσαυρός !!!!

Ετοιμάζομαι και εγω για γάμο βάφτιση και εχω κλείσει κάποια πράγματα , αλλα εχω πολλές εκρεμότητες ακόμη .

Οποτε με βοηθάς !!!

Στα βαφτιστικά και στου κουμπάρου λέω να μην ανακατευτώ γιατί κατάλαβα οτι θέλουν να τα διαλέξουν μόνες τους και εξάλλου ο χρόνος με πιέζει .

Εχω όμως τις εξής εκκρεμότητες :

1. Προσκλητήρια (αν θέλεις μπορεις να μου προωθήσεις το μαιλ του ναρλή , σου στέλνω πμ με το μαιλ μου, γιατι τους παίρνω και δεν το σηκώνουν αυτή τη στιγμή)

2. παππούτσια νυφικά που θέλω να είναι άνετα και με 5 πόντους τακούνι . Που στην Αγίου Μάρκου εννοείς ?

3. κομμωτρια - μακιγιάζ . Είναι καλή ? Δοκιμασμένη ?

3. Ο στολισμός σίγουρα με ενδιαφέρει γιατι θα τον κάνω εγω

4. Δώρα κουμπάρων , αν και λέω εκεί να μην τσιγκουνευτώ . Ισως είναι και καλή ιδέα να πάω για κόσμημα χρησιμοποιώντας τις διευθύνσεις που παραθέτεις

5. οταν λες φωτογράφο , εννοείς μαζι με το βίντεο που θα τραβήξει ή μονο φωτογράφο ? Βασικά επειδη εχω βρει φωτογράφο , ψάχνω πιο πολυ κάποιον για να τραβήξει το βίντεο .

wa__74__022M00000g41MDAxMzk0Mmh8MjA3OTYxMGhhfA.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...