Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αιτηση για Δημοτικους παιδικους σταθμους


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωτησω και εγω κατι;;;;;στον παιδικο σταθμο πανε τα παιδακια που δεν εχουν πανα;;;;

τα παιδακια με πανα που πανε;;σε βρεφικο σταθμο;;;

η μικρη μου ειναι 17μηνων!!!

 

θα μπορουσατε να μου πειτε τη χρειαζομαι για να κανω την αιτηση;;;;

ευχαριστω!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον οσο αφορα τους παιδικους σταθμους του δημου αθηναιων εχουν αλλαξει τα πραγματα απο περυσι!φετος τα δικαιολογητικα τα καταθετετε στα γραφεια μας στα σεπολια!(ΡΟΔΟΥ 181 Κ' ΣΕΡΗΝΟΥ) οι αιτηση που θα παρετε θα γραφει ημερομηνιες!γιατι η καταθεσεις των αιτησεων θα γινονται ανα διαμερισμα!θα παρω μια αιτηση την δευτερα να σας τα πω αναλυτικα!επισης αυτοι που ειχαν και τα παιδακια τους απο περυσι εχει λιγοτερα χαρτια και κανουν επανεγγραφη!

αυτα

ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσο αφορα τους παιδικους σταθμους του δημου αθηναιων εχουν αλλαξει τα πραγματα απο περυσι!φετος τα δικαιολογητικα τα καταθετετε στα γραφεια μας στα σεπολια!(ΡΟΔΟΥ 181 Κ' ΣΕΡΗΝΟΥ) οι αιτηση που θα παρετε θα γραφει ημερομηνιες!γιατι η καταθεσεις των αιτησεων θα γινονται ανα διαμερισμα!θα παρω μια αιτηση την δευτερα να σας τα πω αναλυτικα!επισης αυτοι που ειχαν και τα παιδακια τους απο περυσι εχει λιγοτερα χαρτια και κανουν επανεγγραφη!

αυτα

ελπιζω να βοηθησα!

 

μπραβο μαρακι βοηθησε μας!ξερεις αν οι τριτεκνοι κ οι ανεργες μητερες μπαινουν πιο ευκολα?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως εχουν προτεραιοτητα οι

πολυτεκνοι

και μονογοβεικες οικογενεις!

οσο για τους ανεργους θελουν καρτα ανεργιας νομιζω!θα σας φωτισω την δευτερα!

παντως να ξερετε πως τωρα πια η επιλογη γινεται μεσω υπολογιστη!

περνανε εκει ολες τις αιτησεις και ολα τα δικαιολογητικα και εχουν περασει ενα προγραμμα και η επιλογη γινεται απο εκει!φανταστειτε κατι σαν κληρωση!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως εχουν προτεραιοτητα οι

πολυτεκνοι

και μονογοβεικες οικογενεις!

οσο για τους ανεργους θελουν καρτα ανεργιας νομιζω!θα σας φωτισω την δευτερα!

παντως να ξερετε πως τωρα πια η επιλογη γινεται μεσω υπολογιστη!

περνανε εκει ολες τις αιτησεις και ολα τα δικαιολογητικα και εχουν περασει ενα προγραμμα και η επιλογη γινεται απο εκει!φανταστειτε κατι σαν κληρωση!

 

τουλαχιστον αυτο ειναι πιο σωστο απο το να βαζουν μεσο για μπει το παιδι τους.περιμενουμε νεα σου τη δευτερα,ευχαριστουμε κ παλι

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσο αφορα τους παιδικους σταθμους του δημου αθηναιων εχουν αλλαξει τα πραγματα απο περυσι!φετος τα δικαιολογητικα τα καταθετετε στα γραφεια μας στα σεπολια!(ΡΟΔΟΥ 181 Κ' ΣΕΡΗΝΟΥ) οι αιτηση που θα παρετε θα γραφει ημερομηνιες!γιατι η καταθεσεις των αιτησεων θα γινονται ανα διαμερισμα!θα παρω μια αιτηση την δευτερα να σας τα πω αναλυτικα!επισης αυτοι που ειχαν και τα παιδακια τους απο περυσι εχει λιγοτερα χαρτια και κανουν επανεγγραφη!

αυτα

ελπιζω να βοηθησα!

καλημερα ωραια σε ευχαριστουμε πολυ αναμενουμε
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τουλαχιστον αυτο ειναι πιο σωστο απο το να βαζουν μεσο για μπει το παιδι τους.περιμενουμε νεα σου τη δευτερα,ευχαριστουμε κ παλι

και οσοι δεν εχουν μεσον αλλα δουλευουν και πρεπει το παιδι να παει σε παιδικο, τι κανει περιμενει την κληρωση????:shock::shock::shock::shock::shock:

η μπαινουν με κριτηρια??

Link to comment
Share on other sites

και οσοι δεν εχουν μεσον αλλα δουλευουν και πρεπει το παιδι να παει σε παιδικο, τι κανει περιμενει την κληρωση????:shock::shock::shock::shock::shock:

η μπαινουν με κριτηρια??

θελω να πιστευω οτι αξιολογουν τις αιτησεις κ βαζουν μπροστα αυτες που εχουν προτεραιοτητα.ενω πριν η γνωστη του γνωστου εμπαινε μονο κ φυσικα οι αλλοδαποι ειχαν παντα προτεραιοτητα.αυτοι που δεν δουλευουν αν δεν τους κρατησει καποιος το παιδι πως θα βρουν δουλεια?
NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω οτι αξιολογουν τις αιτησεις κ βαζουν μπροστα αυτες που εχουν προτεραιοτητα.ενω πριν η γνωστη του γνωστου εμπαινε μονο κ φυσικα οι αλλοδαποι ειχαν παντα προτεραιοτητα.αυτοι που δεν δουλευουν αν δεν τους κρατησει καποιος το παιδι πως θα βρουν δουλεια?

περσι ηταν το προγραμμα του εσπα οπου και ανεργοι ειχαν μορια....μεχρι και εποχικοι εργαζομενοι....

φετος τι θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

περσι ηταν το προγραμμα του εσπα οπου και ανεργοι ειχαν μορια....μεχρι και εποχικοι εργαζομενοι....

φετος τι θα γινει?

 

το ξερουμε οτι τα πραγματα δυσκολευουν.λιγοι οι παιδικοι,πολλοι εμεις,πολλοι οι αλλοδαποι αλλα τουλαχιστον να κοπει το μεσον αυτο εννοω.θα κανω αιτηση αλλα δεν πιστευω οτι εχω ελπιδες παρολο που ειμαι 3τεκνη.κοπηκε το προγραμμα με τους ιδιωτικους σταθμους δλδ?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

το ξερουμε οτι τα πραγματα δυσκολευουν.λιγοι οι παιδικοι,πολλοι εμεις,πολλοι οι αλλοδαποι αλλα τουλαχιστον να κοπει το μεσον αυτο εννοω.θα κανω αιτηση αλλα δεν πιστευω οτι εχω ελπιδες παρολο που ειμαι 3τεκνη.κοπηκε το προγραμμα με τους ιδιωτικους σταθμους δλδ?

δεν ξερω πρεπει να ρωτησουμε.....αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να προηγουνται ανεργοι σε σχεση με εργαζομενους?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για το θεμα που λετε με την επιλογη με κληρωση πως μπορω να μαθω πιιο πολλα? θα γινεται ετσι σε ολη την ελλαδα? 3 χρονια που κανω αιτηση δε μας εχουν παρει ποτε παρολο που ειμαστε φουλ εργαζομενοι και οι 2 γονεις... που μπορω να μαθω? ειμαι επαρχια...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα που λετε με την επιλογη με κληρωση πως μπορω να μαθω πιιο πολλα? θα γινεται ετσι σε ολη την ελλαδα? 3 χρονια που κανω αιτηση δε μας εχουν παρει ποτε παρολο που ειμαστε φουλ εργαζομενοι και οι 2 γονεις... που μπορω να μαθω? ειμαι επαρχια...

μηπως να περναγες απο εναν παιδικο σταθμο ή τον δημο σου? αλλα παιζει ρολο και το εκκαθαριστικο..........

Link to comment
Share on other sites

οι Δ.Σταθμοί είναι πικραμένη ιστορία για 'μενα.Είμαι Δημόσιος υπάλληλος και ποτέ πδεν πήραν το παιδί μου.Οταν έπερνα 1100Ε κάτι γινότανε με τον ιδιωτικό.Τώρα που πέρνω 600Ε(δεν ξέρω κι εεγώ για πόσο,)τι θα κάνω.Τώρα έχω 2 παιδιά που σημαίνει 700 ο παιδικός +βενζίνες γιατί δουλεύω στην άλλη άκρη της πόλης +100 στην ξεφτίλα λοιπά έξοδα(μόνο για τη δουλειά) άντε βγάλτα.

Ασε που ο σύζυγος πλέον δουλειά γιόκ μόνο τα έξοδα του βγάζει κι αυτά με το ζόρι.Δύο λύσεις σκέφτομαι.Η πέρνω άνευ αποδοχών και να δώ τι θα τρώμε, ή τα κουβαλάω μαζί στο νοσοκομείο και σιγά μη δουλεύω.Απλά θα πηγαίνω γιατί πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα περιμένουμε νέα σου... sorry αλλά οι αλλοδαποί γιατί προηγούνται? δεν νομίζω να είναι οικονομικά τα κριτήρια γιατί έτσι όπως έχουν φτάσει οι μισθοί και η ανεργία οι αλλοδαποί παίρνουν περισσότερα από τον Ελληνα (κυρίως μαύρα)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι προηγουνται οι ανεργοι.απλα δεν πληρωνουν για το φαγητο.

 

Eμάς πάντως την μικρή την πήραν πέρυσι χωρίς μέσον και ο σύζυγός μου είναι άνεργος, σίγουρα αυτό παίζει ρόλο. Τώρα για το ότι δεν πληρώνουν τροφεία δεν νομίζω να ισχύει, εμείς πληρώνουμε κανονικά, αλλά το ποσό εξαρτάται με το ποσό που δηλώνεις στο εκκαθαριστικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Eμάς πάντως την μικρή την πήραν πέρυσι χωρίς μέσον και ο σύζυγός μου είναι άνεργος, σίγουρα αυτό παίζει ρόλο. Τώρα για το ότι δεν πληρώνουν τροφεία δεν νομίζω να ισχύει, εμείς πληρώνουμε κανονικά, αλλά το ποσό εξαρτάται με το ποσό που δηλώνεις στο εκκαθαριστικό σου.

 

Γειά σας,

Εγλω αυτό που γνωρίζω έιναι όχι ότι προηγούνται οι άνεργοι αλλά έρχοντε τελευταίοι στι λίτσα, γιατί ακριβώς προηγούνται αυτόι που εργάζονται και δεν έχουν ποιος να τους κρατάει τα παιδιά.

Αυτό τουλάχιστον μου είπαν εμένα όταν πήρα να ρωτήσω???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...