Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελληνικα Προιοντα!!


Messinia

Recommended Posts

Μου το εστειλαν με εμαιλ σημερα:

 

Στηρίξτε τα ελληνικά προϊόντα και υπηρεσίες, γιατί έτσι θα στηρίξετε τις θέσεις εργασίας σας και θα δημιουργήσετε θέσεις εργασίας για συμπατριώτες σας!!!

 

12 Αλλαγές που μπορούν να σώσουν την οικονομία, δηλ. "το κεφάλι μας"!

 

 

  1. Αντί για ΤΥΡΙ gouda (αγευστο) ψωνίστε Λογάδι Ηπείρου ή Μακεδονικό Τυρί, κασέρια, κεφαλοτύρια Κρήτης, Νάξου, Μυτιλήνης κλπ κλπ. Λιώνουν το ίδιο καλά στην πίτσα και στα τοστ.
  2. Aντί για ΠΑΓΩΤΑ Nestle, Algida, προτιμήστε τώρα με τις ζέστες τα πραγματικα ελληνικά :ΕΒΓΑ, και ΜΟΝΟ αυτα !!!!
  3. Αντί για Coca Cola Pepsi Cola αγοράστε ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ Lux, Εψα, Παλίρροια, ΒαπΚουγιός, (Αρκάδι) (Βασικα μην πίνετε αναψυκτικα, αλλα αν πίνετε, προτιμήστε ΜΟΝΟ ελληνικα !!!!!)
  4. Αντί για ΜΠΥΡΑ Heineken, Amstel κλπ κλπ, αγοράστε Kraft, ΦΙΞ, Βεργίνα, Μαγκνους Παπαδημητρίου (Εξαίρετη και καλοψημένη!), (Ρεθυμνιακή).
  5. Αντί για ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ Barilla, Misco που παράγονται από πολυεθνική, αγοράστε μονο μακαρόνια Μ έ λ ι σ σ α. Ειναι εξαιρετικα και τα καλύτερα απο όλα (δοκιμάστε αυτά του καρότου !!! Απίθανα !!!!)
  6. Αντί για .. προσούτο, αγοράστε μόνο ελληνικά ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ.
  7. Αντί για ΣΚΛΗΡΟ ΤΥΡΙ Δανίας, αγοράστε ελληνικά κεφαλοτύρια (παράδειγμα Γκλίτσα, Όλυμπος, Νάξου, Μυτιλήνης κλπ .
  8. Αντί για ΓΑΛΑ εισαγωγής Βερόπουλου και Lidl αγοράστε γάλα ελληνικο, ΑΓΝΟ, ΜΕΒΓΑΛ,Όλυμπος Αγρόκτημα Βραχιάς, ΕΒΟΛ, ΚΟΡΦΗ, ΤΟΥ ΚΡΗΤΙΚΟΥ, κλπ κλπ μονο ελληνικα
  9. Αντί για ΠΟΤΑ Ουίσκυ κ.τ.λ., αγοράστε τσίπουρο, ούζο, τσικουδιά και προτιμήστε μόνοελληνικά κρασιά, που είναι και απίθανα !!!!.
  10. Αντί για ΣΟΚΑΛΑΤΕΣ Nestle, αγοράστε ΜΟΝΟ σοκολάτες-σοκολατάκια ΙΟΝ που είναι και οι καλύτερες (και έως και σήμερα, μονο ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ, άλλωστε πρέπει να σωθεί η επιχείρηση που επιμένει να είναι ελληνική). Ο Παυλίδης, δυστυχως, δεν γλύτωσε και πουλήθηκε στους Γάλλους !!!!! δεν χρειάζεται να στηρίζουμε Γαλλικες επιχειρήσεις !!!
  11. Αντί για ΤΑΞΙΔΙΑ εκτός Ελλάδας, προτιμήστε φέτος την Ελλάδα και μόνο!! Και παζαρέψ' τε τις τιμές !!!
  12. Αντί για ΤΣΙΓΑΡΑ Marlboro, Camel, Kent, Winston κ.τ.λ. των αγαπημένων αμερικάνων, αγοράστε ΚΑΡΕΛΙΑ, ΣΕΚΑΠ HELLAS special, ΞΑΝΘΗ. Η ΚΟΨ'ΤΕ ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ !!!!

Όταν αγοράζετε προϊόντα πολυεθνικών εταιρειών:

 

 

 

  1. Αποδυναμώνετε και εξαφανίζετε τις ελληνικές παραγωγές... Μην πείτε δεν με νοιάζει, διότι εμάς αφορά το θέμα
  2. Αποδυναμώνοντας Ελληνικές Παραγωγές, Βοηθάτε στην επιδείνωση της ανεργίας και την εξάρτηση απο ξένα κεφάλαια. Βλέπετε που φτάσαμε
  3. Όταν αγοράζετε εισαγόμενα προϊόντα, ουσιαστικά δίνετε 70% των χρημάτων σας σε εργοστάσια άλλων χωρών που εκτος του οτι απασχολούν αποκλειστικά αλλοδαπούς, ενισχύετε τις οικονομίες των χωρών αυτών.

Αντίθετα ενισχύοντας Ελληνικές Παραγωγές ειδικά σε τόσο δύσκολους καιρούς, όπως σήμερα :

 

 

  1. Βοηθάτε την διατήρηση και αύξηση θέσεων εργασίας !!

 

 

  1. Σκεφτείτε επίσης ότι αν η κάθε Ελληνική Οικογένεια στρέψει 500 ευρώ ετησίως σε ελληνικά προϊόντα, τότε για κάθε 1000 οικογένειες, θα αυξηθεί άμεσα η ζήτηση ελληνικών προϊόντων κατά 500.000 ευρώ
  2. Θα δημιουργηθεί μια τελική κυκλοφορία χρήματος ισοδύναμη με περίπου 4.500.000 ευρώ στην αγορά!! Ή πιο απλά,Αλλάζοντας απλά την κατανάλωση από προϊόντα πολυεθνικών και από εισαγόμενα προϊόντα, οι 1.000 οικογένειες μπορούν να δημιουργήσουν 100-150 θέσεις εργασίας τουλάχιστον!!!
  3. Τελικά σκεφτείτε ότι αν όλοι μας υιοθετήσουμε μια τέτοια συνήθεια, τότε 1.000.000 οικογένειες θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε στην πρόσληψη 100,000-150.000 συμπατριωτών μας!!

ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ :

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ (μαλιστα απ οτι λεγεται, δεν απέλυσε κανεναν υπάλληλο, λόγω κρίσης, αλλα και απορρόφησε και τους υπλλήλους γνωστης αλυσσίδας σουπερ μαρκετ που αγόρασε) Και καλές τιμές έχει, και ποικιλία προϊόντων

 

στηριξ' τε ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΑ, τα μαγαζια της ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ, μακρυα απο ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ !!!!!

ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΞΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ, ΤΟ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ !!!!!!!!!!!!!

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΡΑΧΥΠΡΟΘΕΣΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ !!!! ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΟΙ ΞΕΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΘΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ !!!!! ΣΤΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ !!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ !!!

Επομένως όταν κάνετε την επόμενη αγορά σας,

σκεφτείτε ότι

ίσως να βοηθάτε μεσοπρόθεσμα την επαγγελματική σας εξέλιξη

ή

την επαγγελματική εξέλιξη αγαπημένων σας προσώπων.

Αγαπητοί Συμπατριώτες ΜΠΟΡΟΥΜΕ και μην ακούτε τα εγκάθετα..."παπαγαλάκια", τους αγράμματους και τους καλοθελητές !!!

Αγοράστε μόνο Ελληνικά προϊόντα, τα οποία θα ξεχωρίζετε - οχι απο το ονομα μονο, , αλλα και

από τον αριθμό

στο BAR CODE...

 

TA EΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ

ΑΠΟ 520

π.χ. 5 || 201287 || 470868 || >

που αντιστοιχεί στο αλουμινόχαρτο της

(...)

που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 6 δημοσιεύσεις

  • rkt

    rkt 6 δημοσιεύσεις

  • riniw 1980

    riniw 1980 6 δημοσιεύσεις

  • Luce

    Luce 5 δημοσιεύσεις

Οκ. βρε παιδιά, αλλά και στις επιχειρήσεις που πουλήθηκαν, αλλά παραμένουν εδώ, έλληνες δουλεύουν. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Να προτιμούμε τα μη εισαγόμενα προϊόντα, το καταλαβαίνω. Αλλά όχι να κλείσει και ο ..... Παυλίδης. Θα μου κακοφανεί. Σημασία έχει και οι ξένοι που έρχονται να κάνουν επενδύσεις να δίνουν δουλειά στους κατοίκους αυτής της χώρας, ώστε το χρήμα να επανακυκλοφορεί στην αγορά. Γι εμένα, όποιος δημιουργεί θέσεις εργασίας στην ελλάδα, είναι άξιος υποστήριξης......

Link to comment
Share on other sites

Για το μπακάλικο της γειτονιάς είναι απολύτως σύμφωνη. ΝΑΙ στα μικροψώνια, από τον Κυρ Ηλία στη γωνία, και ας τα τσιμπάει λίγο. Τον χρειαζόμαστε όσο μας χρειάζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 520...πρόσφατα κοιταζα συσκευασίες κατεψυγμενων λαχανικών. Βρήκα μια που έγραφε 520 στο bar code ΑΛΛΑ έγραφε σε άλλο σημειο "προϊον Αιγύπτου". Δεν ήταν και 100% ελληνικο προϊον...απλά εδώ το είχαν συσκευάσει :rolleyes:

Συμφωνώ με την Kyra πως και οι επιχειρήσεις που πουληθηκαν απασχολούν έλληνες εργαζόμενους, και προσωπικά ψωνίζω με βάση την τιμή και το γούστο μου. Αν ένα ελληνικό προϊον είναι πολύ ακριβότερο, λυπάμαι αλλά μάλλον δεν θα το προτιμήσω. Υπάρχουν βέβαια και κάποια προϊοντα (ένα από αυτά αναφέρεται στην λίστα της Messinias) που το θεωρώ κορυφαίο και το προτιμώ άσχετα με την τιμή του

Link to comment
Share on other sites

μαζι σου και μαζι τους αλλα συμφωνω και με το κοριτσι παραπανω.

τοσος κοσμος δουλευει σε αυτα και πολλοι πουλανε τα ελληνικα μας προιοντα σε αυτους γιατι οι δικες μας δεν τα περνουν...οποτε απο αλλου ξεκιναει το κακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως τα αναψυκτικα εψα θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα(γευστικα)!!

Οπως επισης και το γαλα Ολυμπος!

Τα παγωτα ΕΒΓΑ....απορω που τα θυμηθηκανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες, απλά πολλές φορές ένα προϊόν που κατασκευάζεται στην ελλάδα, και είναι ξένης εταιρεία, προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας.

 

Ειδικά αναψυκτικά, είναι χαζομάρα να αγοράζουμε από ξένα φρούτα, όποια μάρκα και να είναι. Το γάλα γράφει πια επάνω αν είναι 100% ελληνικό.

 

Επίσης αντιεκατέστησα το φιλαδέλφια, με κατίκι δομοκού και δεν το κατάλαβε κανείς στο σπίτι.....

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αναψυκτικά, είναι χαζομάρα να αγοράζουμε από ξένα φρούτα, όποια μάρκα και να είναι. Το γάλα γράφει πια επάνω αν είναι 100% ελληνικό.

...

 

 

Μια φιλη μου απο το Αργος,δουλευει σε εργοστασιο που παραγει χυμο πορτοκαλαδας!

(Ο Ν.Αργολιδας ειναι πλουσιος σε εσπεροειδοειδη!)

Ε,τα πορτοκαλια που χρησιμοποιουν ειναι απο την Τουρκια!!:shock::shock:

Ο δε χυμος,γραφει επανω....Ελληνικος Χυμος Πορτοκαλιου με πορτοκαλια Αργους!!:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

E, αν μας εξαπατούν, τί να πω? Μπορούμε να είμαστε και μέσα στα εργοστάσια? Βέβαια πρέπει να διαβάζουμε καλά τις ετικέτες. Όταν λέει με πορτοκάλια Άργους, δεν εννοεί, ΜΟΝΟ με πορτοκάλια Άργους, αλλά ΚΑΙ με πορτοκάλια άργους.

Όταν όμως λέει ΜΟΝΟ με ελληνικά πορτοκάλια, τότε είναι δέσμευση. Αυτά έχουν λίγη σημασία. Αρκεί να ύπάρχουν θέσεις εργασίας.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

TA EΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ

 

 

ΑΠΟ 520

 

 

π.χ. 5 || 201287 || 470868 || >

 

 

που αντιστοιχεί στο αλουμινόχαρτο της

 

 

 

(...)

 

 

 

που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής

 

 

 

 

 

Εμπλέκομαι άμεσα στη δουλειά μου με barcode οπότε μπορώ να σας πω με απόλυτη σιγουριά ότι το 5//20 δεν σημαίνει Ελληνικό προϊόν.

Σημαίνει ότι αυτό το προϊόν διακινείται από Ελληνική εταιρεία.

Άμα πάτε στο Jumbo και δείτε παιχνίδια που το barcode τους ξεκινάει από 5//20, θα δείτε ότι γράφει Made in China.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αχχ εμεις προτιμαμε οσο γινετε προιοντα ελληνικα...αναψυκτικα-ποτα-πατατακια-γαλατα-γιαουρτια-τυρια-αφρολουτρα-πανες και γενικα οτι μπορω κοιταζω να ειναι ελληνικο προιον!!! :) (οσο για τις πορτοκαλαδες εψα ειμαι βολλιωτισα και εχω πιει πολλα λιτρα απο αυτες,οπως επισης και γαλα εβολ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... στα κασερια ετσι και αλλιως δοκιμαζω και δεμου κανει τιποτα να το γυρισω σε ελληνικα μονο. τα μακαρονια αν και προτιμω τις μαρκες που αναφερεις τις ξενες. περνω και μελισσα που οντως ειναι τελεια και αυτα. γαλα εννοητε ελληνικο! προτιμω τοολυμπος αλλα και τα αλλα ωραια ειναι. εμμ τι αλλο...

 

στα παγωτα συγγνωμη αλλαδενυπαρχει περιπτωση να αλλαξω. ποτε δε μου αρεσαν τα εβγα!

τσιγαρα ποτα κτλ λυπαμαι αλλα μαρεσουν τα γνωστα ξενα.

οσο γιατα ταξιδια.. τινα παζαρεψουμε βρε κοριτσια! εγω δε σιγκρινω ενα ταξιδι στο παρισι πχ με τη ροδο. ιδια τιμη εχουν αλλαστο εξωτερικο τωρα που μπορω θα παω.. γιατην ελλαδα αργοτερα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

θέλετε τα σημαντικότερα Ελληνικά προϊόντα;

1. Coca cola, ελληνικότατο προϊόν καθώς η 3Ε είναι η μεγαλύτερη πολυεθνική που έχει έδρα την Ελλάδα, και Νο2 στο κόσμο παραγωγός αναψυκτικών μετά την ίδια την Coca-cola.

2. Μπύρες της Αθηναϊκής Ζυθοποιίας: Ως γνωστό ανήκει 100% στη Heineken αλλά η Amstel και heineken παράγονται εδώ. Αν όμως θέλετε μόνο γνήσια Ελληνική μπύρα, τότε:

3. Βεργίνα, από την Ζυθοποιία Μακεδονίας - Θράκης. ο τύπος που την έφτιαξε είναι ένας από τους λίγους που επένδυσαν στην ΒΙΠΕ φάντασμα της Κομοτηνής.

4. Γαλακτοκομικά: ΕΒΟΛ, Κουκάκης, Εβροφάρμα, Δωδώνη. Όλοι οι άλλοι κάνουν εισαγωγές γάλακτος γιατί ώς γνωστό ούτε σε αυτό δεν καταφέραμε να έχουμε αυτάρκεια. Το Ελληνικό γάλα δεν φτάνει ούτε για το παστεριωμένο γάλα.

5. Είδη άρδευσης: EURODRIP. Η ελληνική αυτή εταιρία είναι leader στα συστήματα άρδευσης, προτιμήστε τα αντί για GARDENA και HOZELLOCK. Πιο φτηνά και πιο σκληροτράχηλα.

6. Καλοριφερ τύπου panel: ΒΙΟΣΩΛ

7. Χάλκινοι σωλήνες : ΧΑΛΚΟΡ, εταιρία ηγέτης στην ευρώπη στους χάλκινους σωλήνες

8. Τσιμέντο: 1η προτίμηση ΤΙΤΑΝ, ο έλληνας παραγωγός που δεν ανήκει στο καρτέλ τσιμέντου

9. Κουφώματα αλουμινίου (εκτός από SCHUCO ) και όχι πλαστικά. Όλα τα πλαστικά φέρνουν το προφίλ από Γερμανία κυρίως. Όλα τα προφιλ αλουμινίου κατασκευάζονται στην Ελλάδα (εκτός από τα Γερμανικά schuco)

10. Ποτά: καιρός να το γυρίσουμε σε Ελληνικά κρασιά που είναι εκπληκτικά και από βαριά ποτά, σε ούζο, ρακί, τσίπουρο, που ανοίγουν και το κέφι. Γιατί ντε και καλά πρέπει να πίνουμε κονιάκ και ουίσκια;

11. Καλώδια: Nexans, Ελληνικά καλώδια

12. Τηλέφωνα Intracom-παράγονται στη ρουμανία αλλά η intracom είναι ελληνική

13. Α και σοκολάτες Max pery (για όσους είναι στην Αθήνα)

14. Παγωτά καλύτερα από τη γειτονία, όμως δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι μόνο τα Haagen Danz ΔΕΝ έχουν συντηριτικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όσο για το carrefour: 50% είναι στην carrefour και 50% στον Μαρινόπουλο, ο οποίος έχει και το 80% του starbucks, το master fraschising των GAP, Sephora, Marks & spenser- το οποίο ανήκει στην λαίδη Marks ελληνικύπρια που ζει στο λονδίνο

Link to comment
Share on other sites

Και αναψυκτικά ΛΟΥΞ.

Ο μεγαλύτερος παραγωγών ανθρακούχων ποτών (αναψυκτικά) μετά την coca-cola με εξαγωγές που συνεχώς αυξάνονται.

Απίστευτη πορτοκαλάδα και λεμονάδα..... Δοκιμάστε τη και πείτε μου.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ΚΛΙΑΦΑ δεν τα ξέρω. Προφανώς είναι τοπικά και δεν τα βρίσκω εδω (εσύ Βόρεια, εγώ Νότια).

 

βρε dalia, όλο αποσυνδεδεμένη σε βλέπω, αλλα γράφεις. Πως γίνετε αυτό??

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολλά χρόνια που αγοράζουμε μόνο Ελληνικά προιόντα. Τα της διατροφής, σίγουρα!

 

Λοιπον... στα κασερια ετσι και αλλιως δοκιμαζω και δεμου κανει τιποτα να το γυρισω σε ελληνικα μονο...

supermama, εννοείς πως δεν έχεις βρει κασέρι που να σου αρέσει? Ή και γενικότερα καλό Ελληνικό "κίτρινο" τυρί?

 

Και αναψυκτικά ΛΟΥΞ.

Ο μεγαλύτερος παραγωγών ανθρακούχων ποτών (αναψυκτικά) μετά την coca-cola με εξαγωγές που συνεχώς αυξάνονται.

Απίστευτη πορτοκαλάδα και λεμονάδα..... Δοκιμάστε τη και πείτε μου.

Ξέχασες την επίσης θεική βυσσινάδα ΛΟΥΞ!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ΚΛΙΑΦΑ δεν τα ξέρω. Προφανώς είναι τοπικά και δεν τα βρίσκω εδω (εσύ Βόρεια, εγώ Νότια).

 

βρε dalia, όλο αποσυνδεδεμένη σε βλέπω, αλλα γράφεις. Πως γίνετε αυτό??

 

είναι Τρικαλινή εταιρεία.zopiron και κλιαφα βυσινασα σούπερ.Έχω τσεκαροσμενη την επιλογή να μην φαίνομαι πότε είμαι online

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες την επίσης θεική βυσσινάδα ΛΟΥΞ!!

Α, χίλια συγνώμη. Και εσύ που την ξέρεις καλέ??

είναι Τρικαλινή εταιρεία.zopiron και κλιαφα βυσινασα σούπερ.Έχω τσεκαροσμενη την επιλογή να μην φαίνομαι πότε είμαι online

Μπα? Υπάρχει τέτοια επιλογή? Που?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα για την ΚΟκα κολα μου έιπαν οτι μεταφέρουν τα εργοστάστια στην Βουλγαρία γιαυτό τα ξεπουλανε ολα αν δείτε πουλάνε Ηβη των 2L με 1,20 η 1,10 ? αν δεν κάνω λάθος αρα δεν θα είναι πια Ελληνική.:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...