Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δραστηριότητες στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα! είμαι ολοκαίνουργια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ που σας βρήκα.'Εχω ενα γιο 3 ετών και θα ήθελα να σας ρώτησω αν γνωρίζετε χώρους δραστηριοτήτων δηλαδή μουσική,γυμναστική,καλλιτεχνικά,ο,τιδήποτε για να απασχοληθεί δημιουργικά αλλά και διασκεδαστικά.Δυστυχως όπου ρώτησα ήταν άρνητικοι λόγω μικρής ηλικίας.Δεν έχω πρόβλημα με την περιοχή.

Σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα...Για την ηλικια που ειναι το παιδακι σου υπαρχουν παρα πολλες επιλογες ειτε σε ιδιωτικες σχολες ειτε στους δημους.Σου παραθετω μερικες και αν θες πληροφοριες ρωτα με οτι θες:κολυμβητηριο,μουσικοκινητικη αγωγη,ωδειο,προγραμματα δημιουργικης απασχολησης,παρκα κυκλοφοριακης αγωγης...Και οτι αλλο θυμηθω θα το προσθετω...

Link to comment
Share on other sites

Στη γειτονιά μου δεν υπάρχουν αντίστοιχα προγράμματα με αυτά που αναφέρεις για την ηλικία του.Θα μ'ενδιέφερε πολύ η μουσικοκινητική αγωγή και κάποιο πρόγραμμα δημιουργικής απασχόλησης. Μήπως γνωρίζεις πού

μπορώ να αποτανθώ? εαν θεωρείται διαφήμιση μπορείς να μου στείλεις πμ.

Σ'ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, με ενδιαφέρουν και εμένα (εκτός του κολυμβητηρίου όπου ήδη τα πηγαίνω)

όλες οι πληροφορίες είναι ευπρόσδεκτες

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Serba κολυμβητήριο που πάτε?

ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΔΙΩΞΑΜΕ ΑΠ' ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ.. ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΙ ΑΣ ΜΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον εχουμε και λεμε:

 

Μουσικοκινητικη αγωγη

Δημος Αμπελοκηπων (2310720555-Γινεται στο ωδειο και στο Δημαρχειο) - Απο 3 ετων και πανω

Δημος Ευοσμου (http://www.evosmos.gr-Γινεται στο Πολιτιστικο Κεντρο και αλλου - Απο 3 1/2 ετων και πανω)

Ωδειο Φιλιππος Νακας (http://www.http://nireas.nakas.gr/ecom_nakas/newodeio/Default.asp?Static=30&Section_ID=13 - Απο μηνων!-Εμεις εκει ξεκινησαμε με ενα δοκιμαστικο μαθημα)

 

Προγραμματα Δημιουργικης Απασχολης

Δημος Ευοσμου (http://www.evosmos.gr-Γινεται στο Πολιτιστικο Κεντρο και αλλου - Εδω δεν θυμαμαι ηλικιες)

 

Παρκο Κυκλοφοριακης Αγωγης

Δημος Ευοσμου

 

Γενικα ο Δημος Ευοσμου,Σταυρουπολης,Αμπελοκηπων οργανωνουν πολλα.Κανε μια ερευνα στις ιστοσελιδες τους και θα παρεις πολλες πληροφοριες.Το μονο κακο ειναι οτι ακομη δεν εχουμε κολυμβητηριο αλλα κι αυτα θεμελιωνονται και σε κανα 2 χρονια θα εχουμε κι απ αυτα!

Link to comment
Share on other sites

kasma 31, στο Pool center στην Περαία,

ξεκινήσανε πριν μία μόλις εβδομάδα

προς το παρόν όλα καλά, αν εξαιρέσεις την επί ένα τέτερτο άρνηση του Βαγγέλη να μπει, μετά όμως δεν θέλει να βγει :shock::shock::shock:

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Σοφία Τ.

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.

ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΔΙΩΞΑΜΕ ΑΠ' ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ.. ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΙ ΑΣ ΜΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια άπό ποια ηλικία μπορούνε τα παιδάκια μας να πάνε κολυμβητήριο? Εγώ που ρώτησα που είπαν από 4 και μετά...

Όσον αφορά την μουσικο-ρυθμική των νηπίων πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα σε δοκιμαστικό στο Φιλλιπος Νάκας, ήταν πολυ όμορφα και ζεστά αλλά δεν ξέρω αν προσφέρει κάτι επιπλέον για την μικρή μου που είναι 3 και κάτι, εννοώ πέρα από αυτά που κάνει στον παιδικό σταθμό.... μάλλον θα ξαναπάμε για να αποφασίσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια, τι ακριβώς κάνουν στο Φ.Νάκας;

μουσική, χορό ή κάτι άλλο;

sorry, αλλά είμαι λίγο άσχετη σε αυτό

και σε ποια περιοχή είναι;

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Χαριλάου και είναι πολύ κοντά σε μένα το ωδείο. Θα με ενδιέφερε κι εμένα να παρακολουθήσουμε ένα μάθημα με το γιο μου, μια και του αρέσει πολύ ο χορός. Τί ακριβώς κάνουν και πότε μπορούμε να πάμε για δοκιμή; Μήπως είναι εύκολο να μου στείλετε το τηλέφωνο; Ποιος ξέρει ίσως βρεθούμε εκεί. Σοφία Τ. μπορείς να ξαναγράψεις την ιστοσελίδα γιατί δεν την βρίσκω. Σ΄ευχαριστώ και ίσως να τα πούμε εκεί.

 

c4a750929b.png

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αλλα δοκιμαστικα δεν θα κανουν.Τα μαθηματα αρχιζουν απο 1/10.Αν καποια απο εσας κανονισει να παει πειτε το για να συναντηθουμε....Στην ιστοσελιδα που παραθετω γραφει ακριβως για τα προγραμματα Teddy & Robby αναλογα με την ηλικια των παιδιων...

 

http://www.http://nireas.nakas.gr/ecom_nakas/newodeio/Default.asp?Static=30&Section_ID=13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς βρίσκομαι στο εξωτερικό και επιστρέφω στις 5 Οκτωβρίου,οπότε και δε θα έρθουμε στο πρώτο μάθημα :( στο επόμενο όμως και εφόσον μας επιτραπεί θα είμαστε εκεί σίγουρα :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις 2. Ο Δημήτρης μου είναι άρρωστος, μας έπιασε κι εμάς η γρίπη, οπότε δε νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βρεθούμε στο μάθημα της Τετάρτης. Θα περάσω από το ωδείο για περισσότερες πληροφορίες και μόλις γίνουμε καλά θα κάνουμε μία επίσκεψη. Θα σας ειδοποιήσω σίγουρα για να κανονίσουμε να βρεθούμε.

 

c4a750929b.png

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε κλεισει δοκιμαστικο στις 7/10. Όσο για το κοστος ειναι 35 Ευρω η εγγραφη και 55 ευρω ο μηνας. Μιλάω για το τμημα Teddy που ειναι απο 18 μηνων και πανω.

Link to comment
Share on other sites

kasma 31, στο Pool center στην Περαία,

ξεκινήσανε πριν μία μόλις εβδομάδα

προς το παρόν όλα καλά, αν εξαιρέσεις την επί ένα τέτερτο άρνηση του Βαγγέλη να μπει, μετά όμως δεν θέλει να βγει :shock::shock::shock:

 

Serba εγγραφές γίνονται ακόμη στο συγκεκριμένο κολυμβήτηριο?Γνωρίζεις?

Γιατί και εμείς κοντά στην Περαία μένουμε και σκέφτομαι να την γράψω.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...