Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.. ειναι η πρωτη μου δημοσιευση (κ δεν ξερω αν τα κανω κ σωστα)αν κ σας παρακολουθω αρκετο καιρο.

Θα ηθελα τη βοηθεια σας

σκεφτομαι για εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν ξερω ποια νοσοκομεια κανουν εξωσωματικες, αν ειναι το ιδιο καλα με τα ιδιωτικα, τι δικαιολογητικα θα πρεπει να εχω για να κανω εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν ξερω που να απευθυνθω κ εχω αρχισει να απελπιζομαι..

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια η εστω να γνωριζει καποια πραγματα??

περιμενω τις απαντησεις σας κ τη βοηθεια σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ.ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΤΠΤ.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ,ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.. ειναι η πρωτη μου δημοσιευση (κ δεν ξερω αν τα κανω κ σωστα)αν κ σας παρακολουθω αρκετο καιρο.

Θα ηθελα τη βοηθεια σας

σκεφτομαι για εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν ξερω ποια νοσοκομεια κανουν εξωσωματικες, αν ειναι το ιδιο καλα με τα ιδιωτικα, τι δικαιολογητικα θα πρεπει να εχω για να κανω εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν ξερω που να απευθυνθω κ εχω αρχισει να απελπιζομαι..

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια η εστω να γνωριζει καποια πραγματα??

περιμενω τις απαντησεις σας κ τη βοηθεια σας!!

σίγουρα κάνουν στο Αλεξάνδρας και έχουν μεγάλη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

δες λίγο πιο κάτω στα θέματα:

-εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο

-Ξέρει κανείς να μου πει για εξωσωματική στο Έλενα;

-Εξωσωματική Αρεταίειο

Ελπίζω να κατατοπιστείς.

Εγώ ετοιμάζομαι για εξωσωματική στο Αρεταίειο.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω οτι η εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο,ειναι απλα...χασιμο χρονου!σπανια μπορει να πετυχει....εκανα σε 2 μεχρι τωρα!οχι επειδη δεν ειδα αποτελεσμα,αλλα...επειδη το εψαξα καλα,μετα,δεν δινουν την απαραιτητη σημασια στην ολη την διαδικασια....απλα,κανουν τη δουλεια τους,τυπικα και μονο,να περασει το 8ωρο,να εχουν περιστατικα!!!!

...και αν ζητησεις και τα ρεστα,σου λενε"εμεις απο την πλευρα της επιστημης,καναμε αυτα που επρεπε να κανουμε,σοορυ!!!!".....αυτα!

 

....δεν θελω να απογοητευσω τα κοριτσια που πανε σε δημοσιο,υπαρχουν και εξαιρεσεις,φυσικα.....την εμπειρια μου ειπα! και αυτα ειναι τα συμπερασματα που εβγαλα απο αυτες τις 2 εμπειριες μου!

...οπως και να εχει...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,σε ολες μας!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσωπικα πιστευω οτι η εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο,ειναι απλα...χασιμο χρονου!σπανια μπορει να πετυχει....εκανα σε 2 μεχρι τωρα!οχι επειδη δεν ειδα αποτελεσμα,αλλα...επειδη το εψαξα καλα,μετα,δεν δινουν την απαραιτητη σημασια στην ολη την διαδικασια....απλα,κανουν τη δουλεια τους,τυπικα και μονο,να περασει το 8ωρο,να εχουν περιστατικα!!!!

...και αν ζητησεις και τα ρεστα,σου λενε"εμεις απο την πλευρα της επιστημης,καναμε αυτα που επρεπε να κανουμε,σοορυ!!!!".....αυτα!

 

....δεν θελω να απογοητευσω τα κοριτσια που πανε σε δημοσιο,υπαρχουν και εξαιρεσεις,φυσικα.....την εμπειρια μου ειπα! και αυτα ειναι τα συμπερασματα που εβγαλα απο αυτες τις 2 εμπειριες μου!

...οπως και να εχει...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,σε ολες μας!!!

michel μου ευχαριστω για τις πληροφοριες!Η αληθεια ειναι απογοητευτικα.. μηπως μπορεις να μου πεις σε ποια νοσοκομεια αναφερεσαι γιατι εγω σκεφτομαι το Ελενα..

ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!! Σε ολα τα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

nasiak εγω είχα κλείσει πρόσφατα ραντεβού σε ένα από τους γιατρούς του Ελενα στις 1 και επειδή πήγα 1.05 με αγνόησε και είχε φύγει. Εχασα την εμπιστοσύνη μου από την αρχή.

Κάποιες πάντως έχουν πετύχει. Αν δεν έχεις πρόβλημα να παίρνεις φάρμακα και σε παίρνει και ο χρόνος μπορείς να κάνεις προσπάθεια σε δημόσιο και στο Ελενα που λες. Και που ξέρεις μπορεί και να πετύχεις. Αλλωστε και στα ιδιωτικά δεν το έχεις και σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Sunty ευχαριστω γαι την πληροφορια.. Εχω αρχισει να απογοητευομαι με οσα μαθαινω για τα δημοσια.. ειναι κ η πρωτη μου εξωσωματικη.. οσο παει μπερδευομαι περισσοτερο..

Ελεγα να ξεκινησω στο δημοσιο κ αν δεν τα καταφερναμε να κοιτουσα σε καποιο ιδιωτικο..Μου εχουν προτεινει τον Αθανασιου..Γνωριζει καποια κοπελα κατι??

Link to comment
Share on other sites

Nasia γεια σου. Εχω γραψει και σε αλλα θεματα σχετικα με αυτο που ρωτας. Εγω θα παω στο Αλεξανδρα για εξωσωματικη. Εχω ολοκληρωσει τον κυκλο των εξετασεων μου και σημερα πηγα για τις τελευταιες 3 εξειδικευμενες εξετασεις που μπορει και να κανουν την διαφορα στις προσπαθειες μας-γνωμη μου μετα απο σκεψη και συζητηση.

Λοιπον εχω να πω τα εξης. Θεωρω οτι ειναι πολυ επαγγελματιες, αυστηροι, δεν σε αγνοουν αλλα δεν θα καθησουν να σε καλοπιασουν και να αρχισουν το μπλα-μπλα μαζι σου. Λενε τα πραγματα ορθα-κοφτα και ζητανε πολυ συγκεκριμενες εξετασεις, και καποιες βασικες μονο απο δικο τους εργαστηριο. Π.χ. σπερμοδιοαγραμμα, υπερηχο μητρας/σαλπιγγων/ ωοθηκων για να ξερουν τι βλεπουν τα ματακια τους, γιατι δεν εχουν ολοι οι εξωτερικοι γιατροι την ικανοτητα να διαβαζουν ή να εξαγουν σωστα αποτελεσματα, ή δεν εχουν και σωστα μηχανηματα.

Μου ζητησαν εξετασεις για στιγμα Μ. Α. απο το Λαικο Νοσοκομειο, μου ειπε η μικροβιολογος οτι μονο απο εκει παιρνεις αποτελεσματα χωρις πιθανοτητα λαθους-λογω συγκρισης με τον γενικο και πασχοντα πληθυσμο,

Σημερα εκανα μια εξεταση για ανιχνευση πολυμορφισμων υποδοχεων, την κανουν για να δουν σε ποιες ορμονες ανταποκρινεται καλυτερα η καθε γυναικα, για να μην παιρνουμε τσαμπα ορμονες και κατεβαζουμε 30 ωαρια και κινδυνευουμε με υπερδιεγερση που ειναι επικινδυνη.

Τελος εκανα μια εξεταση που λεγεται βυθομετρηση, σου περνανε εναν καθετηρα στην μητρα που μετρουν το μηκος της μητρας για την εμβρυομεταφορα. Λοιπον εγω εχω στενωση τραχηλου, δεν περασε ο καθετηρας και ετοιμαζομαι για επεμβαση διαστολης τραχηλου. Αν αυτο γινοταν την ημερα της εμβρυομεταφορας, τα εμβρυακια θα κινδυνευαν, θα πηγαιναν χαμενα ισως ολη διαδικασια θα κινδυνευε.

Λοιπον εγω θεωρω οτι η ολη αντιμετωπιση ειναι σοβαροτατη, δεν εχω κανενα παραπονο και θα τους εμπιστευτω.

Εκτος αυτου, για να μην λεω τελειως υποκειμενικα πραγματα, 2 φιλες μου εμειναν εγκυες με την 1η προσπαθεια εκει, η μια 40 ετων.

Αρνητικα: 1. στη διαρκεια της περιοδου διεγερσης πρεπει καθε μερα ή καθε δευτερη μερα να πηγαινεις εκει για αιματολογικες εξετασεις και υπερηχους, και δεν δεχονται να σε παρακολουθουν αλλου και να τους στελνεις τα αποτελεσματα, θελουν τα παντα απο τα δικα τους εργαστηρια (αυτο ειναι προβλημα αν μενεις στην επαρχια) και 2. στην ωοληψια κανουν μεθη, η οποια οι νοσοκομες του τμηματος λενε οτι ειναι ισχυρη και αρκει, αλλα εμενα οι φιλες μου ειπαν οτι ηταν επωδυνη.Προφανως δεν δινουν μεγαλη δοση. Ε, θα πονεσουμε και λιγο τι να κανουμε, αρκει να ειναι ΜΙΑ φορα!!!!

Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

και εγώ στο Αρεταίειο έκανα την πρώτη μου εξωσ. τον Δεκέμβριο και δεν έχω κανένα παράπονο ως προς την διαδικασία. Δεν πόνεσα καθόλου στην εμβρυοληψία γιατί σε ναρκώνουν για 10 λεπτά. Δεν ήταν όμως τόσο λεπτομερείς όσο στο Αλεξάνδρας .Δεν σε κανακεύουν σίγουρα γιατί δεν έχουν και κανένα κέρδος, αφού ο γιατρός δεν μας πήρε τίποτα. 250 μαύρα πήρε ο αναισθησιολόγος (δεν ξέρω αν πήρε κάτι από αυτά ο γιατρός) και μετά άλλα 450 πήρε το νοσοκομείο για το εργαστήριο αλλά μέχρι το στάδιο της μικρογονιμοποίησης γιατί εμάς δεν γονιμοποιήθηκε και δεν έγινε η εμβρυομεταφορά. Τις εξετάσεις μας τις κάναμε όπου θέλαμε. Το μόνο κακό που είδα εγώ στην δική μου περίπτωση που είναι δύσκολη είναι ότι δεν εξατομικεύουν τόσο τις προσπάθειες, δηλαδή θα ήθελα πιο πολύ διαφοροποίηση και όχι αυτό το "πάρε αυτές τις ορμόνες". Τώρα πήγαμε σε ιδιωτικό κέντρο γιατί από το Αρεταίειο μου συνέστησαν να μην ξαναπροσπαθήσω με φάρμακα γιατί δυστυχώς δεν ανταποκρίνονται οι ωοθήκες μου και βγάζω πολύ λίγα ωάρια. Είχα μόνο 2...Αλλά εγώ δεν θέλω να εγκαταλείψω, θέλω να δοκιμάσω άλλη μία φορά πριν πάω σε εξωσ. σε φυσιολογικό κύκλο. Επομένως πήγα σε ιδιωτικό. Και για έναν λόγο ότι ίσως να είναι λίγο πιο εξελιγμένο το εργαστήριο. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούργια στο forum και δυστυχώς ετοιμάζομαι κ γω για την πρώτη μου εξωσωματική!είμαι από την επαρχία,τα οικονομικά χάλια κ είμαστε σε αναζήτηση εξωσωματιστή.έχω βρει πολλές δημοσιεύσεις για Αρεταίειο νοσοκομείο και τον κ. Βλάχο!!!πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω εκεί τις προσπάθειες;ξέρεικαμία να μου πει για τον συγκεκριμένο γιατρό

;τα έχει καταφέρει καμιά απο σας εκεί;ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :-D

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαs κοριτσια.Εγω τιs εξωσωματικεs σε δημοσιο νοσοκομειο τιsεκανα και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.τα λεφτα που ζητανε εξω ειναι τρελλα και δεν υπαρχουν,οποτε και στο δημοσιο μια χαρα ειναι:P:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! στηβη σε ποιο νοσοκομειο εκανες τις προσπαθειες σου??? ειχες επιτυχια??? εγω θα κανω την 1η μου εξωσωματικη σε ιδιοτικο κεντρο τον

αυγουστο. αν κατι δεν παει καλα, το απευχομαι, σιγουρα η επομενη θα ειναι σε δημοσιο! ξερει καμμια κοπελα αν υπαρχει λιστα αναμονης στα δημοσια???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! στηβη σε ποιο νοσοκομειο εκανες τις προσπαθειες σου??? ειχες επιτυχια??? εγω θα κανω την 1η μου εξωσωματικη σε ιδιοτικο κεντρο τον

αυγουστο. αν κατι δεν παει καλα, το απευχομαι, σιγουρα η επομενη θα ειναι σε δημοσιο! ξερει καμμια κοπελα αν υπαρχει λιστα αναμονης στα δημοσια???

 

Καλημερα.Εγω εκανα αρχικα σπερματεχγυσεις και τωρα θα κανω την τριτη μου εξωσωματικη.Τα εκανα ολα στη λαρισα.Λιστα αναμονης δεν υπαρχει,ειναι αναλογως το προβλημα που εχει ο καθενας.Εμεις δεν εχουμε καποιο θεμα και ετσι αρχισαμε με σπερματεγχυση,στη 2η εμεινα εγκυος αλλα μου γυρισε σε παλινδρομη.Αλλες κανουν κατευθειαν εξωσωματικη,ειμαι ευχαριστημενη με τη γιατρο μου,θελει υπομονη πολυ:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.Εγω εκανα αρχικα σπερματεχγυσεις και τωρα θα κανω την τριτη μου εξωσωματικη.Τα εκανα ολα στη λαρισα.Λιστα αναμονης δεν υπαρχει,ειναι αναλογως το προβλημα που εχει ο καθενας.Εμεις δεν εχουμε καποιο θεμα και ετσι αρχισαμε με σπερματεγχυση,στη 2η εμεινα εγκυος αλλα μου γυρισε σε παλινδρομη.Αλλες κανουν κατευθειαν εξωσωματικη,ειμαι ευχαριστημενη με τη γιατρο μου,θελει υπομονη πολυ:P:p:p

 

Τις εξετασες τις εκανα οπου ηθελα,αλλα στους υπερηχους πρεπει να πηγαινεις εκει συνεχεια.Χρηματα δεν εχω δωσει,ουτε πονεσα καθολου εχω πολυ καλη αντιμετωπιση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στήβη μπορείς να μας πεις σε ποιο γιατρο έκανες την εξωσωματική στη Λάρισα;είναι καλός;τελικά μάλλον οδεύω προς τα εκεί εγώ!έχω ακούσει τα καλύτερα για τον Μεσσήνη!το τμήμα της εξωσωματικής είναι καλό;ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούργια στο forum και δυστυχώς ετοιμάζομαι κ γω για την πρώτη μου εξωσωματική!είμαι από την επαρχία,τα οικονομικά χάλια κ είμαστε σε αναζήτηση εξωσωματιστή.έχω βρει πολλές δημοσιεύσεις για Αρεταίειο νοσοκομείο και τον κ. Βλάχο!!!πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω εκεί τις προσπάθειες;ξέρεικαμία να μου πει για τον συγκεκριμένο γιατρό

;τα έχει καταφέρει καμιά απο σας εκεί;ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :-D

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif

Se dhmoseio psaxneis apokleistika?Egw ekana sto Embryolab(Thes) kai emeina polu euxaristimeni.Me tin prwti prospatheia ta kataferame k twra emai 6 minwn-euxomai ta kalutera!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούργια στο forum και δυστυχώς ετοιμάζομαι κ γω για την πρώτη μου εξωσωματική!είμαι από την επαρχία,τα οικονομικά χάλια κ είμαστε σε αναζήτηση εξωσωματιστή.έχω βρει πολλές δημοσιεύσεις για Αρεταίειο νοσοκομείο και τον κ. Βλάχο!!!πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω εκεί τις προσπάθειες;ξέρεικαμία να μου πει για τον συγκεκριμένο γιατρό

;τα έχει καταφέρει καμιά απο σας εκεί;ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :-D

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif

 

Eχω να πω τα καλυτερα για τον κυριο Βλαχο.Προσωπικα πηγα στο ιατρειο του και ολη η διαδικασια εγινε στο λητω.Η πρωτη μου εξωσωματικη εγινε πριν 8χρονια περιπου και πετυχε με την πρωτη.εχω ενα παιδακι 7χρονων.Τωρα αποφασησα να ξανακανω και ειμαι ηδη εγκυος στο δευτερο μου παιδακι εδω και 4μηνες.Παλι με την πρωτη και παλι απο τον κυριο Βλαχο.Για μενα καταλαβαινεις οτι ειναι το νουμερο ενα.Ευχομαι τα καλυτερα

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

πείτε μας γνώμες και εμπειρίες από δημόσια νοσοκομεία για μικρογονιμοποίηση!!! Είναι η πρώτη μου φορά και η γιατρός μου μας μίλησε απευθείας για μικρογονιμοποίηση είναι όμως πολλά τα λεφτά στα ιδιωτικά και σκέφτομαι και την όποια εκμετάλλευση επίσης (αν υπήρχαν τα λεφτά δεν θα το σκεφτόμουνα καθόλου αλλά δυστυχώς...) λέω να ξεκινήσω σε δημόσιο που εκεί τουλάχιστον δεν θα μας φουσκώσουν με ελπίδες και με όνειρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σας!!! Και εμεις μπηκαμε σε αυτα τα βαθια νερα... Την τεταρτη 23/3 εκανα την πρωτη μου σπερματεγχυση στο γενεσις στην θεσ/νικη με τον κ.Παντο.. Περιμενω αποτελεσματα τωρα... Τεταρτη 6/4 μου ειπε να κανω χοριακη αλλα εγω εχω αγχωθει... δεν νιωθω τιποτα απολυτως... ουτε σημαδια περιοδου (βεβαια παιρνω utrogestan οποτε καπως φυσιολογικο μου φαινεται...) αλλα ουτε και εγκυμοσυνης... Σκεφτομαστε επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αν δεν πετυχει να προχωρησουμε σε εξωσωματικη στο νοσοκομειο στην λαρισα καθως ειμαστε απο βολο και μας ειναι πιο ευκολο το περα δωθε... θα ηθελα αν καποια κοπελα ειχε εμπειρια στην λαρισα να μου πει τι πρεπει να κανω οσον αφορα τα χαρτια και τον γιατρο... διαλεγουμε εμεις γιατρο? πληρωνουμε καποιο ποσο? σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια γράφω εκ μέρους φίλης λοιπόν θέλει να ξεκινήσει διαδικασία εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο στο Έλενα έχει κλείσει ραντεβού το οποίο της το αφήσαμε σε ένα μήνα περίπου.Αν κάποια έχει κάνει εξωσωματική εκεί μπορεί να μου συστήσει κάποιον γιατρό και τα κατάφεραν .....

Ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα...αποφάσισα να γράψω στο forum σας για σας πω πως στο Έλενα η εξωσωματική γίνεται εντελώς δωρεάν και πώς οι γιατροί είναι αρκετά εξυπηρετικοί..Εγώ κατέφυγα εκεί μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια στο ιδιωτικό..Το τμήμα της εξωσωματικής είναι πλήρως ανακαινισμένο και έχει υπερσύγχρονα μηχανήματα.Απλα πρέπει να διαθέσετε χρόνο και να είστε ελεύθερη τα πρωινά...όλα γίνονται από τις 8-10 το πρωί.Ειναι κρίμα να σπαταλάτε τα χρήματα σας άλλου αν έχετε ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2018 at 11:27 ΠΜ, Miracle18 είπε:

Καλημέρα...αποφάσισα να γράψω στο forum σας για σας πω πως στο Έλενα η εξωσωματική γίνεται εντελώς δωρεάν και πώς οι γιατροί είναι αρκετά εξυπηρετικοί..Εγώ κατέφυγα εκεί μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια στο ιδιωτικό..Το τμήμα της εξωσωματικής είναι πλήρως ανακαινισμένο και έχει υπερσύγχρονα μηχανήματα.Απλα πρέπει να διαθέσετε χρόνο και να είστε ελεύθερη τα πρωινά...όλα γίνονται από τις 8-10 το πρωί.Ειναι κρίμα να σπαταλάτε τα χρήματα σας άλλου αν έχετε ασφάλεια...

Καλησπέρα. Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες. Είναι πολλά τα χρήματα που ζητάνε στα ιδιωτικά. βέβαια εγω προσωπικά δεν πολυεμπιστεύομαι τα δημόσια αλλά πάντα έχει να κάνει σε τι χέρια θα πέσεις. Εμείς είμαστε στη φάση που ενημερωνόμαστε και μαζεύουμε πληροφορίες καθώς θέλουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική..και είναι αρκετά δελεαστικό το να είναι εντελώς δωρεάν..Θα έχει επιτυχία όμως;εσυ σε τι στάδιο βρίσκεσαι;Επίσης για μας που δουλεύουμε τα πρωινά τι γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα. Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες. Είναι πολλά τα χρήματα που ζητάνε στα ιδιωτικά. βέβαια εγω προσωπικά δεν πολυεμπιστεύομαι τα δημόσια αλλά πάντα έχει να κάνει σε τι χέρια θα πέσεις. Εμείς είμαστε στη φάση που ενημερωνόμαστε και μαζεύουμε πληροφορίες καθώς θέλουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική..και είναι αρκετά δελεαστικό το να είναι εντελώς δωρεάν..Θα έχει επιτυχία όμως;εσυ σε τι στάδιο βρίσκεσαι;Επίσης για μας που δουλεύουμε τα πρωινά τι γίνεται;;

Απ' ότι μου είπαν τα ποσοστά επιτυχίας είναι τα ίδια με τα ιδιωτικά κέντρα...Εγώ ειμαι σε φάση αναμονης αφού ολοκλήρωσα τη διαδικασία.

Οι συνθήκες ήταν πάντως φανταστικές...αν δεν πετύχει σίγουρα δε ν θα φταιει ο γιατρός.Κι εγώ δουλεύω τα πρωινά.Επαιρνα 2 ώρες άδεια το πρωί για τους υπερήχους και τώρα μια 5θμερη αναρρωτική.

 

Εγώ θα σας έλεγα να το εμπιστευτειτε..κι εγώ δεν ήμουν του δημοσίου...πριν χρόνια με τη Σαλπιγγογραφια έφυγα λιποθυμη από το Αρεταίειο...και είπα ότι δεν θα ξαναπατήσω το πόδι  μου σε δημόσιο .Αλλα και ο ιδιωτικός τώρα μας ζήτησε 3.500 συν τις επισκέψεις...απλά δεν γίνονταν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...