Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ατμομάγειρες (για παιδιά)


Recommended Posts

κοριτσια,θα ηθελα να σας ρωτησω:

το εχει παρει καμια σας???

σκεφτομαι να το αγορασω και πιο πολυ για τις διακοπες μας το καλοκαιρι!!!!

σας εχει εξυπηρετησει?

ειναι αυτο εδω:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090109&itmid=11193

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 658
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν το ειχα ξαναδει. Φαινεται πρακτικο για διακοπες και μακρια απο το σπιτι, αλλα ποση ωρα θα κάνει για να βράσει το κρεας?

Ενδιαφερον φαινεται.

 

daffy,απ'οτι μου εχουν πει

το κρεατακι το κανει μεσα σε 30' το πολυ και μετα βαζεις και το ζουμακι αν θελεις και το αλεθεις!!!!

μετα το ψησιμο βαζεις το εξαρτημα και τα αλεθεις!!!

θελω να μου πει μια κοπελα να αξιζει να το αγορασω!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα 24, το έχω αγοράσει εγώ και ειλικρινά σου μιλάω μου έχει σώσει τη ζωή!! Πρώτα απο όλα, μαγειρεύει στον ατμό, κάτι το οποίο είναι άκρως υγιείνο. Τα φαγητά τα κάνει μέσα σε 30 περίπου λεπτά. Στη συνέχεια τα αλέθει κιόλας. Αν θες να φυλάξεις φαγητό στο ψυγείο, έχει ειδικά μικρά ταπεράκια τα οποία την επόμενη μέρα μπορείς να τα βγάλεις και να τα ξεπαγώσεις και να ζεστάνεις το φαγητό στο ίδιο μηχάνημα. Άσε που είναι τόσο εύκολο και καθόλου μπελαλίδικο το να μαγειρεύεις εκεί που πραγματικά δεν χρειάζεται καν να κρατάς φαγητό για την επόμενη μέρα. Και το άλλο που εμένα με βολεύει πολύ επειδή σιχαίνομαι να πλένω όλη την ώρα κατσαρόλες και σκεύη, είναι εξαιρετικά εύκολο στο πλύσιμο και δεν είναι και κατσαρόλα που μου σπάει τα νεύρα:wink:

Επίσης είναι πολύ βολικό και για ταξίδι λόγω του μικρού του μεγέθους.

Για μένα είναι μια απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει γενικά για το μωρό αν όχι η καλύτερη. Ανεπιφύλακτα στο συστήνω :D

Link to comment
Share on other sites

αληθεια βρε theano?

ειναι οντως καλο,ε?

σ'ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!

η αληθεια ειναι πως σκεφτομαι πιο πολυ για τις διακοπες!!!

πρεπει να παιρνω μαζι μου:

κατσαρολακι,

μουλτι,

ταπερακια,

αποστειρωτη,μπιμπερο,θηλαστρο!!!

αστα να πανε!!!

ενω αγοραζω αυτο και ξεμπερδευω!!!

μου ειπαν οτι αυτο κανει και αποστειρωση ειναι αληθεια?

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για αποστείρωση δεν ξέρω γιατί δεν το έκανα ποτέ. Μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Λογικά ναι, γιατί δουλεύει όπως και ο αποστειρωτής με ατμό. Αλλά ρώτα καλύτερα για το συγκεκριμένο θέμα εκεί που θα πας για να το αγοράσεις ή μπες στη σελίδα της chicco στο internet μηπως βρεις κατι. Εγώ το χρησιμοποιώ πάντως σε καθημερινή βάση και όχι μόνο στις διακοπές και είναι σωτήριο. Σκέψου ότι επειδή πάμε τα πρωινά βόλτα το μικρό με το ποδήλατο, την ώρα που φεύγουμε του γυρνάω το κουμπί για να αρχίζει να γίνεται το φαγητό και όταν γυρίζουμε είναι έτοιμο να φάει ο μικρός χωρίς να χρειάζεται να μπω εκείνη την ώρα στη διαδικασία να μαγειρεύω. Όταν τελειώνει το μαγείρεμα κλείνει αυτόματα μόνο του. Που να άφηνα την κουζίνα και να πήγαινα βόλτα. Μπουρλότο θα γινόμασταν :D:D .

Θα προσπαθήσω πάντως να βρω το βιβλιαράκι με τις οδηγίες και αν το βρω και λέει κάτι για αποστείρωση θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

theano όταν λες ότι κάνει τα φαγητά σε μισή ώρα.. ακόμα και το μοσχάρι?

αν ναι.... πάω αυριο κι όλας να το έχω έτοιμο καβάτζα για όταν το χρειαστώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

theano όταν λες ότι κάνει τα φαγητά σε μισή ώρα.. ακόμα και το μοσχάρι?

αν ναι.... πάω αυριο κι όλας να το έχω έτοιμο καβάτζα για όταν το χρειαστώ :lol:

 

απ'οτι μου εχουν πει με το συγκεκριμενο,το μοσχαρι θελει 2 φορες να το κανεις στον ατμο και μετα γινεται παρα πολυ μαλακο!!!

μια φιλη μου μου ειπε πως το μοσχαρι το εχει ετοιμο σε 1 ωρα!!!!

να μας φωτισει η theano!!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως με έχει ενθουσιάσει η ιδέα ότι το παιδί θα έχει το δικό του "κατσαρολικό" και δεν θα πρέπει μετά να πλένω κατσαρόλα :lol:

και μόνο για αυτό.. χαλάλι τα λεφτα του! :lol:

Link to comment
Share on other sites

theano όταν λες ότι κάνει τα φαγητά σε μισή ώρα.. ακόμα και το μοσχάρι?

αν ναι.... πάω αυριο κι όλας να το έχω έτοιμο καβάτζα για όταν το χρειαστώ :lol:

 

Ακόμη και το μοσχάρι, ναι. Επίσης έχει και βιβλίο με συνταγές που θα σε βοηθήσει πολύ και θα σου πει και την ποσότητα νερού που πρέπει να βάζεις ανάλογα με το είδος φαγητού που θες να ψήσεις

Link to comment
Share on other sites

theano όταν λες ότι κάνει τα φαγητά σε μισή ώρα.. ακόμα και το μοσχάρι?

αν ναι.... πάω αυριο κι όλας να το έχω έτοιμο καβάτζα για όταν το χρειαστώ :lol:

 

απ'οτι μου εχουν πει με το συγκεκριμενο,το μοσχαρι θελει 2 φορες να το κανεις στον ατμο και μετα γινεται παρα πολυ μαλακο!!!

μια φιλη μου μου ειπε πως το μοσχαρι το εχει ετοιμο σε 1 ωρα!!!!

να μας φωτισει η theano!!!!

 

έχει οδηγίες για τους χρόνους που χρειάζεται για να ετοιμαστεί. Κάνει πάντως περίπου στα 35 λεπτά, όχι μια ώρα. και γίνεται όντως πολύ μαλακό :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

την άλλη εβδομάδα πάω να το πάρω καθότι ξεκινάμε και τα λαχανικά μας και οσονούπο και το κρέας...

 

είπα να το επαναφέρω μπας και υπάρχουν τίποτα ενστάσεις της τελευταίας στιγμής :lol:

Κατερίνα το πήρες τελικά εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Α, τώρα το είδα το θέμα.Το έχω εγώ και είναι τέλειο,το είχε πρωτοσυστήσει η Έρικα....δε σας τα ξαναλέω, βολικό, υγιεινό κλπ, κλπ, απλά προσθέτω ότι το μοσχάρι το κόβω πολύ μικρά κομματάκια και σε 35 λεπτά είναι έτοιμο...φυσικά τώρα το Πάσχα που θα πάμε ταξίδι θα πάρω μόνο αυτό....το μόνο προβλημα του είναι ότι έχει ....ημερομηνία λήξης γιατί κάποια στιγμή δε θα φτάνει η ποσότητα που μαγειρεύει...

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Χωραει μικρή ποσότητα φαγητού.Μέχρι στιγμής είναι αρκετό, αλλά φαντάζομαι ότι μεγαλώνοντας που θα τρώει περισσότερο δε θα της φτάνει....θα το δεις έχει ένα καλαθάκι, δεν είναι πολύ μεγάλο.....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Χωραει μικρή ποσότητα φαγητού.Μέχρι στιγμής είναι αρκετό, αλλά φαντάζομαι ότι μεγαλώνοντας που θα τρώει περισσότερο δε θα της φτάνει....θα το δεις έχει ένα καλαθάκι, δεν είναι πολύ μεγάλο.....

 

τελικα ομως δεν μου ξεκαθαρισαν,myrto μηπως ξερεις αν αποστειρωνει ?

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα,άκυρο....δεν γράφει τίποτα για αποστείρωση.

 

σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!ηδη βοηθησες αρκετα!!!

εμεις δεν εχουμε αρχισει τις τροφες ακομη αλλα θα το χρειαστω τον αλλο μηνα σιγουρα!!!

προς τον παρον τη βγαζουμε με το γαλακι της μαμας...

χαχαχαχα

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...