Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποια εβδομάδα γεννήσατε, τι βάρος είχε το μωράκι σας,αν ήταν αγοράκι ή κοριτσάκι και αν συμβάδιζε με το βάρος που ανέγραφε ο τελευταίος υπέρηχος που είχατε κάνει πριν τον τοκετό. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεννησα 38 εβδομαδων κ 3 ημερων. κοριτσακι βεβαιως βεβαιως και στον τελευταιο υπερηχο ο γιατρος μου ειπε πως το βαρος της θα ηταν απο 3.300 εως 3.600, πραγματι γεννηθηκε 3.420.

Link to comment
Share on other sites

1ο 40εβδ προβλεψη 3200 βαρος γέννησης 3800

2ο 38 εβδ προβλεψη 3400 βγ 3790

3ο 38 εβδ πρ 3400 βγ 3750

 

Φαίνετε πως μού χουν βάλει κόφτη :lol::lol: και βγαίνουν όλα ένα σουλούπι τώρα το τέταρτο θα δείξει Αν κατα φέρω να το κρατήσω μέχρι 38 εβδ μπορεί να είναι μια από τα ίδια.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στην 37η +4 2800 και πρόβλεψη 2250 μάλλον έπεσε λιγάκι έξω ο γιατρός μας!!!Αλήθεια πόσα εκατοστά γεννήθηκαν τα μωράκια σας?Εμείς γεννηθήκαμε 55 εκατοστά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΕ Η ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ!

35+2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ, 2450 ΚΑΙ ΥΨΟΣ 48ΕΚ.

ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 2350!

 

ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!! ΗΜΑΣΤΕ 4650 ΚΑΙ 58ΕΚ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την τελευταία μέρα της 40ης βδομάδας, και ο γιός μου ζύγιζε 3400γρ. Ο τελευταίος υπέρηχος που έγινε ακριβώς την προηγούμενη μέρα, τον μετρούσε 3860γρ. Αρκετά μεγάλη απόκλιση...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την ΠΗΤ ακριβώς δηλαδή πήρα όλο τον 9ο... κοριτσάκι.. Στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε η γιατρός πρόβλεψε ότι θα ήταν μέχρι 3.500. Η Φουρφουρίνα γεννήθηκε 3.100 και 51 εκατοστά

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμενα ο γιος μου γεννήθηκε στην 38 + 4 3.500 και 52 εκ ενω ο υπερηχος εδειχνε 3.460. Πολυ κοντα. Αλλα μην σας αγχωνει το βαρος γεννησης. Μετα θα παρουνε οτι ειναι να παρουνε.Εμας στους 2 μήνες πηγε 6715 και 60 εκ και την Δευτέρα θα δουμε στους τρεις ποσο πηγε.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο άντρας της ζωής μου γεννήθηκε 39w5d με βάρος 3050γρ κα ύψος 50εκ. Μας τον έβγαζε ο υπέρηχος 3300γρ αλλά είχα διαβήτη κύησης και δεν περιμέναμε να είναι πάνω από 3000γρ.

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας της ζωής μου γεννήθηκε 39w5d με βάρος 3050γρ κα ύψος 50εκ. Μας τον έβγαζε ο υπέρηχος 3300γρ αλλά είχα διαβήτη κύησης και δεν περιμέναμε να είναι πάνω από 3000γρ.

 

Ο διαβήτης κύησης δεν οδηγεί σε μεγάλα μωρά (ακόμα και μακροσωμία αν δεν παρακολουθηθεί κατάλληλα) ? αυτή την εντύπωση είχα

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από εμένα τα ξέρεις!!

 

Γι'αυτό δεν περιμέναμε να γεννηθεί πάνω από 3000γρ γιατί έκανα ειδική διατροφή να μην πάρει βάρος πέραν του δέοντος. Ευτυχώς το πετύχαμε, γιατί οι επιπλοκές που αναφέρεις είναι από τις ηπιότερες. Μου μίλησε ο γιατρός (ο διαβητολόγος και ο γυναικολόγος) για αιφνίδιο θάνατου εμβρύου στην 38η-40η εβδομάδα... Το διανοείστε???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλημέρα...δεδομένου ότι πλησιάζει ο καιρός (που λέει ο λόγος γιατί θέλω 2,5 μήνες ακόμα) ήθελα να σας ρωτήσω πόσες από εσας που έχετε κάνει παιδάκια ( ή κοντευετε ) γεννήσατε στις 40 εβδομάδες ή νωρίτερα... (κάνω γκάλοπ για να δω αν έχω πιθανότητες να κάνω χριστούγεννα με το κοριτσάκι μου)....

Βλακεία ερώτηση το ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...