Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υποαλλεργικο γαλα? Με τι συμπτωματα?


Recommended Posts

:|Κοριτσια καλησπερα. Η μπεμπα μου ειναι 17 ημερων και οταν ηρ8ε η παιδιατρος στο σπιτι (μετα το μεαιυτηριο) μας ειπε οτι τα κακα της ειναι σχηματισμενα (σαν κατσικας αλλα ******) και αυτο ειναι σημαδι αλλεργιας και οτι εκεινη θα ηθελε να ηταν τα κακα σαν αλλοιφη. Της εδωσα το ΗΥΜΑΝΑ ΗΑ και για λιγες μερες ηταν τα κακα της σαν αλλοιφη αλλα τωρα ειναι παλι σαν ενα μεγαλο κακακι κατσικας.

Επισης τρωμε κα8ε 2,5 με 3 ωρες 100 μλ και κανουμε περιπου στα 20 λεπτα.....

 

Αλλες 2 παιδιατροι που ρωτησα (στο ικα) μου ειπαν οτι αλληφη ειναι μονο στα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικα.

Εχω μπερδευτει τοοοοσο πολυ, πειτε μου ρε κοριτσια εσας τι κανουν τα μωρακια σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:|Κοριτσια καλησπερα. Η μπεμπα μου ειναι 17 ημερων και οταν ηρ8ε η παιδιατρος στο σπιτι (μετα το μεαιυτηριο) μας ειπε οτι τα κακα της ειναι σχηματισμενα (σαν κατσικας αλλα ******) και αυτο ειναι σημαδι αλλεργιας και οτι εκεινη θα ηθελε να ηταν τα κακα σαν αλλοιφη. Της εδωσα το ΗΥΜΑΝΑ ΗΑ και για λιγες μερες ηταν τα κακα της σαν αλλοιφη αλλα τωρα ειναι παλι σαν ενα μεγαλο κακακι κατσικας.

Επισης τρωμε κα8ε 2,5 με 3 ωρες 100 μλ και κανουμε περιπου στα 20 λεπτα.....

 

Αλλες 2 παιδιατροι που ρωτησα (στο ικα) μου ειπαν οτι αλληφη ειναι μονο στα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικα.

Εχω μπερδευτει τοοοοσο πολυ, πειτε μου ρε κοριτσια εσας τι κανουν τα μωρακια σας?

 

Στην πρωτη μου κορη που δεν τη θηλασα αποκλειστικα εδωσα αυτο το γαλα συμπληρωμα και οντωςηταν σουπερ.Σταματησε και τους κολικους.Δεν θυμαμαι καλα για τα κακα της αλλα σιγουρα δεν ηταν τοσο αλοιφη οσο της μικρης μου που θηλαζω τωρα αποκλειστικα....

Αντιθετα μου φανηκε παραξενο τωρα για το ποσοοοο αλοιφη μπορει να ειναι τα κακα της

Καπου ειχα βρει στο ιντερνετ φωτο "κακων":p!!!!

πατα στο γκουγκλε κακακαι μωρου και θα βρεις πολλες

μαλον ειστε φυσιολογικοτατες αλλα δες και φωτο να συγκρινεις

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο μπεμπουλης μου μεχρι τωρα και που θηλαζα και μετα με το συμπληρωμα και τωρα πλεον με το ξενο παντα τα κακακια τον ηταν ετσι σαν αλοιφη,παστα 'η οπως αλλιως το περιγραφουν.

Δεν νομιζ οτι ειναι καλο οτι κανει σφιχτα κακακια σε μπαλακια δηλαδη,μαλλον της προκαλει δυσκοιλιοτητα το γαλα,και πρεπει να το αλλαξετε και να δοκιμασετε κατι αλλο.

Μην αγχωνεσε ολο και κατι θα της ταιριαξει.

Υπαρχουν πολλα γαλατα στην αγορα.

Και απο οσους παιδιατρους και να παρουμε γνωμη ολοι κατι διαφορετικο θα πουν και θα μας μπερδεψουν χειροτερα.:twisted:

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα η μπουμπου στην αρχη σαν συμπληρωμα κ τωρα μονο ξενο παλι τα κακακια της ειναι σαν πουρεδακι:oops::oops::oops: οπως οταν ηταν νεογεννητο!! μαλλον εχει μια μικρη δυσκιλιοτητα το μωρακι σου..ζοριζεται οταν τα κανει??

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...