Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ????


vaitsa

Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα... Βαφτίζω την κορούλα μου σε λίγες ημέρες (29 Αυγούστου). Στην είσοδο του χώρου που θα γίνει η δεξίωση σκέφτομαι να βάλω ένα τραπέζι με 2 λιλά φαναράκια (λιλά θα είναι το χρώμα της βάφτισης), μία γυάλα με ζαχαρωτά και ίσως κανένα κουβαδάκι με γλυφιτζούρια. Δεν μου αρέσει η ιδέα να βάλω βιβλίο ευχών. Αρκούν αυτά? Έχετε καμιά άλλη ιδέα? Θα μπορούσα να βάλω μεγάλα λευκά βότσαλα που πάνω στο κάθε ένα να γράψω από ένα γράμμα από τον όνομα της μικρής? Πού όμως μπορώ να βρω μεγάλα λευκά βότσαλα, καθότι διακοπές τέρμα? Σας παρακαλώ, περιμένω ιδέες...!!!! Thanks...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ... Θα πάω να τα πάρω. Να έβαζα και τίποτα άλλο πάνω, ή θα έβγαινε πολύ φορτωμένο? Γυάλες έχει άραγε στο jumbo για να βάλω μέσα τα ζαχαρωτά?

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει κάπου αυτή την ιδέα και μου άρεσε, είχε άσπρα πάνινα τσουβαλάκια με χρωματιστά κουφέτα, ένα χρώμα το καθένα, πχ σε εσενα θα μπορούσες να έχεις ένα με λιλά (αλήθεια βγάζουν λιλά κουφέτα;) και ένα με άσπρα, είχε μέσα είχε μεταλλικά φτυαράκια σαν σέσουλες και μέσα σε βάζα χρωματιστά χάρτινα χωνάκια ώστε ο καθένας να γεμίζει και να παίρνει κουφετάκια μπαίνοντας.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ιδέα! Αυτούς τους χρωματιστούς κώνους που βάζουμε μέσα τα ζαχαρωτά πού μπορώ να τους βρω έτοιμους, καθότι τα χέρια μου δεν πιάνουν να τους φτιάξω μονη μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ψάξεις στο google 'χάρτινα χωνάκια' θα βρεις πολλά μαγαζιά τα έχουν σε διάφορα χρώματα συνήθως προς μισό ευρώ την 25άδα

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ μισό ευρώ το ένα, πωλούνται σε 25αδες

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... Θα πάω να τα πάρω. Να έβαζα και τίποτα άλλο πάνω, ή θα έβγαινε πολύ φορτωμένο? Γυάλες έχει άραγε στο jumbo για να βάλω μέσα τα ζαχαρωτά?

 

εχει με 2 ευρω,εγω απο κει πηρα,ειχα 3-4 με ζαχαρωτα ,μια σεσουλα να παιρνιυν κ εφτιαξα χωνακια φουκια απο χαρτι με το αρχικο της νεφελης γιανα γεμιζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ψάξεις στο google 'χάρτινα χωνάκια' θα βρεις πολλά μαγαζιά τα έχουν σε διάφορα χρώματα συνήθως προς μισό ευρώ την 25άδα

 

Συγνωμη εψαξα στο google και δεν βρισκω τετοια τιμη ειναι πολυ ακριβα. Μηπως καμια κοπελα ξερει που μπορουμε να αγορασουμε αρκετα μεγαλα για να βαλω μεσα και την μπομπονιερα των παιδιων και χαρτονι τετοιο στα jumbo εχει τρια ευρω οπότε παλι δεν συμφερει γενικα τα βρισκω 1,5 ευρω αλλα ειναι πολλα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ξαναείδα, είχα κάνει λάθος, είναι μισο ευρό το ένα, μέγεθος 18x27cm και πωλούνται σε 25αδες, συγνώμη για την παραπληροφόρηση, δεν το είχα διαβάσει καλά. Αν δεν βρίσκεις πες μου να σου στειλω με πμ τα μαγαζια.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω για τον στολισμο της εκκλησιας στην βαπτιση σκοπευα να μην δωσω πολλα χρηματα αλλα τελικα κατεληξα στα εξης, απο το να αναθεσω τον στολισμο σε καποια εταιρεια η οποια ναι μεν μπορει να το κανε πολυ καλα αλλα απο την αλλη θα στοιχιζε κανα 300 ευρω και θα τα περνε και πισω σκεφτηκα να τα στολισουμε μονοι μας, και θα κανω τα εξης:

 

2 μεγαλα μπαλονια σε στυλ αεροστατου με το ονομα του μςρου στην εισοδο 80 ευρω

 

1 καβαλετο με το ονομα του διπλα στο τραπεζι το οποιο θα το παρουμε και μετα στην δεξιωση στην εισοδο 45 ευρω( τα καβαλετα με τις φωτογραφιες των μωρων δεν μαρεσουν και πολυ, πολυ επιτιδευμενα)

 

Και για το τραπεζι πηρα ετοιμη μια γυαλα με ενα μικρο πριγκιπα 16 ευρω μια αλλη κατασκευη με πριγκιπα 10 ευρω και σκεφτηκα να βαλω 2 γυαλες με ζαχαρωτα απο τα jumbo, 2 κομματια κορδελες 1,8 η κεθεμια 4,92 με πριγιπες για το τρεπεζι 2-3 φαναρακια κατω και ενα κομματι μπλε διχτυ πανω απο το τραπεζι.

 

Συνολο:175 περιπου και σου μενει και ολος ο στολισμος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την παρεμβαση. 50 λεπτά δεν ειναι πολλά. Αν μπορεις να μου στειλεις πμ με τα μαγαζια θα το εκτιμουσα θελω καπου στα 30 για τα παιδια θα βαλω μεσα την παιδικη μπομπονιερα μπισκοτακια και το κεικ που θα δωσω μονο στα παιδια.

Σκεφτηκα να τα φτιαξω μονη μου αλλα ειδα οτι το χαρτονι το λεπτο στα jumbo το εχουν πολυ ακριβο και βγαινει ποιο πανω απο τα ετοιμα και εποισης δεν πιανουν καθολου τα χεραι μου σε κατασκευες δεν εχω ιδεα πως να τα φταιξω. Εαν καποια κυρία μπορει να δωσει οδηγιες προς ακαματρες η καποιο πατρόν ευχαριστως να προσπαθησω αν και παλι νομιζω οτι ποιο ακριβο απο 50 λεπτα θα βγει. Επισης θελω να ειναι μεγαλα χωνακια για να χωρεσουν τα πραγματα για τα παιδια.

Βαδιζω την τελικη ευθεια. Και εγω μονη αγορασα τα υλικα ολα και θα τα στολισει κοπελα απο σχολη καλων τεχνων με ενα χαρτζιλικι.

Ετσι μου βγαινει παμθηνα. Εμειναν μονο τα λουλουδια στην εκκλησία.

Και μερικα μπαλόνια στο χωρο του φαγητου.

Ολα τα αλλα κομπλε.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πατησα στο youtube πριν λιγο και βρηκα οδηγιες.

θα παρω χαρτονι να δοκιμασω θα δω αν θα βγουν και ποσο κοστιζουν και θα ψαξω και χαρτι σε αλλα μαγαζια μηπως ειναι ποιο φθηνα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πατησα στο youtube πριν λιγο και βρηκα οδηγιες.

θα παρω χαρτονι να δοκιμασω θα δω αν θα βγουν και ποσο κοστιζουν και θα ψαξω και χαρτι σε αλλα μαγαζια μηπως ειναι ποιο φθηνα.

 

πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι[/QUOT

 

Eυχαριστω ο Διονυσοπουλος δινει λιανικη απο εκει παιρνω το τσιγαροχαρτο για τα κουβαδακια για την διακοσμηση. Αλλα αυτες οι μπομπο ηταν χειροποιητες η της πηραν απο καπου?

Υποθετω για να ειναι τυλιγμενες με τουλι θα τις εφτιαξαν σε μαγαζι με μπομπονιερες.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι[/QUOT

 

Eυχαριστω ο Διονυσοπουλος δινει λιανικη απο εκει παιρνω το τσιγαροχαρτο για τα κουβαδακια για την διακοσμηση. Αλλα αυτες οι μπομπο ηταν χειροποιητες η της πηραν απο καπου?

Υποθετω για να ειναι τυλιγμενες με τουλι θα τις εφτιαξαν σε μαγαζι με μπομπονιερες.

 

οχι η αδερφη μου τις εφτιαξε,θα δω αν μπορω να στειλω φωτο

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τον στολισμο της εκκλησιας στην βαπτιση σκοπευα να μην δωσω πολλα χρηματα αλλα τελικα κατεληξα στα εξης, απο το να αναθεσω τον στολισμο σε καποια εταιρεια η οποια ναι μεν μπορει να το κανε πολυ καλα αλλα απο την αλλη θα στοιχιζε κανα 300 ευρω και θα τα περνε και πισω σκεφτηκα να τα στολισουμε μονοι μας, και θα κανω τα εξης:

 

2 μεγαλα μπαλονια σε στυλ αεροστατου με το ονομα του μςρου στην εισοδο 80 ευρω

 

1 καβαλετο με το ονομα του διπλα στο τραπεζι το οποιο θα το παρουμε και μετα στην δεξιωση στην εισοδο 45 ευρω( τα καβαλετα με τις φωτογραφιες των μωρων δεν μαρεσουν και πολυ, πολυ επιτιδευμενα)

 

Και για το τραπεζι πηρα ετοιμη μια γυαλα με ενα μικρο πριγκιπα 16 ευρω μια αλλη κατασκευη με πριγκιπα 10 ευρω και σκεφτηκα να βαλω 2 γυαλες με ζαχαρωτα απο τα jumbo, 2 κομματια κορδελες 1,8 η κεθεμια 4,92 με πριγιπες για το τρεπεζι 2-3 φαναρακια κατω και ενα κομματι μπλε διχτυ πανω απο το τραπεζι.

 

Συνολο:175 περιπου και σου μενει και ολος ο στολισμος.

Tα πηγες μονη σου στο μαγαζι ? και τους ειπες πως να στα στολισουν οι υπαλληλοι .Ειχα σκεφτει να κανω και εγω μονη τον στολισμο αλλα δεν εχω κανεναν να βοηθησει , να παει νωριτερα .Ασε που δεν εχω εμπιστοσυνη στα γκαρσονια γιατι ακριβως πιο διπλα θα εχουν και αλλη βαφτιση .

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τον στολισμο της εκκλησιας στην βαπτιση σκοπευα να μην δωσω πολλα χρηματα αλλα τελικα κατεληξα στα εξης, απο το να αναθεσω τον στολισμο σε καποια εταιρεια η οποια ναι μεν μπορει να το κανε πολυ καλα αλλα απο την αλλη θα στοιχιζε κανα 300 ευρω και θα τα περνε και πισω σκεφτηκα να τα στολισουμε μονοι μας, και θα κανω τα εξης:

 

2 μεγαλα μπαλονια σε στυλ αεροστατου με το ονομα του μςρου στην εισοδο 80 ευρω

 

1 καβαλετο με το ονομα του διπλα στο τραπεζι το οποιο θα το παρουμε και μετα στην δεξιωση στην εισοδο 45 ευρω( τα καβαλετα με τις φωτογραφιες των μωρων δεν μαρεσουν και πολυ, πολυ επιτιδευμενα)

 

Και για το τραπεζι πηρα ετοιμη μια γυαλα με ενα μικρο πριγκιπα 16 ευρω μια αλλη κατασκευη με πριγκιπα 10 ευρω και σκεφτηκα να βαλω 2 γυαλες με ζαχαρωτα απο τα jumbo, 2 κομματια κορδελες 1,8 η κεθεμια 4,92 με πριγιπες για το τρεπεζι 2-3 φαναρακια κατω και ενα κομματι μπλε διχτυ πανω απο το τραπεζι.

 

Συνολο:175 περιπου και σου μενει και ολος ο στολισμος.

 

 

 

 

 

καλημερα κοριτσια και γω σκεφτομαι να κανω μονη μου το στολισμο ,

τοσο γιατι θα γλυτωσω πολλα χρηματα, οσο και γτ θα μου μεινουν τα πραγματα που θα αγορασω (φαναρακια ,κλουβακια...κ.α.)

Σ'αυτο που προβληματιζομαι ειναι ποτε πρεπει να παω στην εκκλησια να τα στολισω..??πριν απο τη δικη μας τη βαπτιση εχει αλλη στην εκκλησια..Θα παω μεσα στους καλεσμενους και θα αρχισω να στεινω φαναρακια κ τουλια??

Link to comment
Share on other sites

Στον Νάκο στο Μοσχάτο έχει χωνάκια. Τα έχει πολύ φτηνά αλλά πουλάει μόνο χονδρική. Αν θέλεις καμιά βοήθεια στείλε μου π.μ. Εμείς βαφτιστήκαμε 17/07 και τα είχα φτιάξει όλα μόνη μου. Οπότε από ιδέες και λύσεις ένα σωρό!!!!!!!!!!!!!!!

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...