Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ


ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ  

603

  1. 1. ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ



Recommended Posts

Εγώ τρελαίνομαι για το 24 ώρες...έχω σε dvd όλα τα επεισόδια...

Ένα σας λέω...πρίν μείνω έγκυος είχα κάτσει και είχα δεί όλον το τεταρτο κύκλο σε ένα 24ωρο...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 346
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Desperate Housewives....

μακράν!

:cool:

Το έχεις δεί το 24 αστεράκι? ε?

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Desperate Housewives....

μακράν!

:cool:

Το έχεις δεί το 24 αστεράκι? ε?

 

Με τσάκωσες!

Όχι! Ομολογώ!

:?

 

Θα σου αρέσει πολύ!!! το ξέρω ότι θα σου αρέσει :wink::wink:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Desperate Housewives....

μακράν!

:cool:

Το έχεις δεί το 24 αστεράκι? ε?

 

Με τσάκωσες!

Όχι! Ομολογώ!

:?

 

Θα σου αρέσει πολύ!!! το ξέρω ότι θα σου αρέσει :wink::wink:

 

Κάτι θα ξέρεις εσύ! :wink:

Αλλά Desperate εγώ δεν προδίδω. :lol:

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή διεθνής πρεμιέρα της ταινίας «Sex and the City»

 

Λάμψη από... Χόλιγουντ πήρε το Λονδίνο στην πολυαναμενόμενη πρεμιέρα της κινηματογραφικής μεταφοράς του σήριαλ «Sex and the City». Οι τέσσερις πρωταγωνίστριες της επιτυχημένης σειράς παρά τις φήμες για ψυχρότητα στις σχέσεις τους, εμφανίστηκαν μαζί στο κόκκινο χαλί της πλατείας Λέστερ του Λονδίνου για την παγκόσμια πρεμιέρα και αποθεώθηκαν απο το Βρετανικό κοινό. Η εκκεντρική εμφάνιση της Σάρα Τζέσικα Πάρκερ, που έκλεψε τα βλέμματα με το καπέλο της, δε θα μπορούσε να μείνει ασχολίαστη από τους δημοσιογράφους.

 

Η Πάρκερ πήρε για την ταινία 15 εκατομμύρια δολάρια, 10 για το ρόλο και 5 ως παραγωγός, 6 εκατομμύρια δολάρια πήρε η Κιμ Κατράλ που υποδύεται τη Σαμάνθα και από 2 εκατομμύρια δολάρια πήραν η Σίνθια Νίξον και η Κίρστεν Ντέιβις. Οι φήμες που είχαν κυκλοφορήσει, ότι ήταν στα μαχαίρια για τα χρήματα, διαψεύστηκαν από τις ίδιες στο κόκκινο χαλί. Παρότι έχουν περάσει 4 χρόνια από το τέλος της σειράς, η απήχηση της ταινίας είναι τόσο μεγάλη, που οι συντελεστές περιμένουν πως από τις 28 Μαΐου, οπότε βγαίνει και στις αίθουσες, θα σπάσει ταμεία.

 

Ατάκες που «σκοτώνουν»

 

▪ «O Τιτανικός μιας γυναίκας είναι το πλοίο της αγάπης μιας άλλης» (Κάρι).

▪ «Θέλω τα χρήματά μου να κρέμονται στην ντουλάπα μου» (Κάρι).

▪ «Τα κακά νέα είναι ότι απολύεσαι. Τα καλά νέα είναι ότι τώρα μπορώ να σε γ….» (Σαμάνθα).

▪ «Ισως μερικές γυναίκες δεν είναι πλασμένες για να τιθασευτούν. Χρειάζεται να τρέχουν ελεύθερες μέχρι να βρουν κάποιον άλλο ατίθασο για να τρέξουν μαζί…» (Κάρι).

▪ «Εχω ραντεβού με έναν δονητή» (Σαμάνθα).

▪ «Διάβασα ότι αν δεν έχεις κάνει σεξ για ένα χρόνο, στην πραγματικότητα μπορείς να αποκτήσεις πάλι την παρθενιά σου» (Σάρλοτ).

▪ «Είναι ο κόλπος σου σαν ταξιδιωτικός οδηγός της Νέας Υόρκης; Γιατί θα έπρεπε. Το πιο “καυτό” σημείο στην πόλη είναι πάντα ανοιχτό» (Σάρλοτ).

▪ «Δεν είμαι εδώ, αλλά είναι εδώ τα παπούτσια μου. Αφήστε μήνυμα» (Κάρι).

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το 24 είναι μια βραβευμένη με Emmy και Χρυσές Σφαίρες αμερικάνικη τηλεοπτική σειρά. Έκανε πρεμιέρα στην Αμερική μέσω του δικτύου Fox Network στις 6 Νοεμβρίου 2001. Στην Ελλάδα, ο πρώτος κύκλος επεισοδίων προβλήθηκες από τον ΑΝΤ1

 

Το 24 παρουσιάζεται σε πραγματικό χρόνο, με κάθε περίοδο να παρουσιάζει 24 ώρες από τη ζωή του Jack Bauer, ο οποίος δουλεύει για μια κρυφή αμερικάνικη αντιτρομοκρατική οργάνωση, τη CTU ( Counter Terrorist Unit ). Η σειρά εξελίσσεται στο Λος Άντζελες, και παρακολουθεί τις πράξεις και άλλων πρακτόρων της CTU, εκπροσώπων της κυβέρνησης της Αμερικής και άλλων χωρών και των τρομοκρατών που σχετίζονται με την υπόθεση.

 

Μέχρι στιγμής έχουν προβληθεί στην Αμερική οι πρώτοι 6 περίοδοι της σειράς. Στις 15 Μαϊου 2007, η FOX ζήτησε την παραγωγή έβδομης και όγδοης περιόδου. Μια κινηματογραφική ταινία βασισμένη στην τηλεοπτική σειρά έχει γραφτεί και έχει σχεδιαστεί να γυριστεί το 2007 για να προβληθεί το 2008, αλλά τα σχέδια της συγκεκριμένης παραγωγής ματαιώθηκαν για να δωθεί βάση στην παραγωγή της τηλεοπτικής σειράς.

 

Η προβολή της έβδομης περιόδου της σειράς ματαιώθηκε για φέτος, λόγω της απεργίας του Σωματείου Σεναριογραφών Αμερικής (WGA).

Βραβεία

 

Emmy

 

Καλύτερο Μοντάζ σε Σειρά με μια κάμερα (2002)

Καλύτερο Σενάριο σε Δραματική Σειρά (2002)

Καλύτερη Μουσική Σύνθεση σε Σειρά (2003)

Καλύτερο Μοντάζ σε Σειρά με μια κάμερα (2003)

Καλύτερο Καστ σε Δραματική Σειρά (2004)

Καλύτερο Μοντάζ σε Σειρά με μια κάμερα (2004)

Καλύτερος Ήχος σε Σειρά με μια κάμερα (2004)

Καλύτερος Συγχρονισμός Stunt (2004)

Καλύτερο Μοντάζ σε Σειρά με μια κάμερα (2005)

Καλύτερος Ήχος σε Σειρά με μια κάμερα (2005)

Καλύτερος Συγχρονισμός Stunt (2005)

Καλύτερη Σκηνοθεσία σε Δραματική Σειρά (2006)

Καλύτερη Δραματική Σειρά (2006)

Καλύτερη Α' Αντρική Ερμηνεία σε Δραματική Σειρά - Kiefer Sutherland (2006)

Καλύτερη Μουσική Σύνθεση σε Σειρά (2006)

Καλύτερο Μοντάζ σε Σειρά με μια κάμερα (2006)

Καλύτερο Μοντάζ Ήχου σε Σειρά (2007)

 

Χρυσές Σφαίρες

Καλύτερη Α' Αντρική Ερμηνεία σε Δραματική Σειρά - Kiefer Sutherland (2002)

Καλύτερη Δραματική Σειρά (2004)

 

Ανακτήθηκε από: "http://el.wikipedia.org/

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες ολες αυτες οι σειρες, αλλα ρε παιδια, μια κωμικη σειρα της προκοπης γιατι δεν γυριζουν? :roll:

 

Να γελασουμε θελουμε, να ξεχαστουμε λιγο, οχι συνεχεια στην τσιτα, στην αγωνια ακομη και στις σειρες. Ελεος!

 

Στερεψαν απο ιδεες, δεν εχουν εμπνευση να γυρισουν κατι κωμικο, οχι σαχλο?...εδω σε θελω καβουρα, σεναρια για χαμενους, απελπισμενες νοικοκυρες, για γυναικες μονες 35αρες και μυστικους πρακτορες γραφω και εγω...ενα απλο σεναριο με εξυπνες ατακες, να σε ανεβασουν μπορουν να γραψουν?

 

Συγνωμη, αλλα ψαχνω καιρο τωρα μια καλη κωμωδια και γυριζω συνεχεια πισω στα Φιλαρακια και στις παλιες ελληνικες κωμωδιες. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές είδαμε το τελευταίο επεισόδιο του 6ου κύκλου από το 24!

Φοβερό σενάριο,έξυπνη πλοκή,γρήγορη σκηνοθεσία και εικόνα,καλές ερμηνείες..

Απλώς από ένα σημείο και μετά όλα τα περιμένεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη με μαλώσετε, δε με καλύπτουν οι επιλογές, αλλά ίσως ψαρέψω κανέναν άλλο fan των παρακάτω σειρών:

 

HOUSE MD

LAW & ORDER (όλες)

CSI (MIAMI, LAS VEGAS, NEW YORK)

 

DR WHO

TORCHWOOD

STARGATE SG1

BABYLON 5

 

Το 24 το βλέπαμε σχεδόν μονορούφι τις ώρες που κοιμόταν η μικρή (προ μωρού). Τώρα...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μη με μαλώσετε, δε με καλύπτουν οι επιλογές, αλλά ίσως ψαρέψω κανέναν άλλο fan των παρακάτω σειρών:

 

HOUSE MD

LAW & ORDER (όλες)

CSI (MIAMI, LAS VEGAS, NEW YORK)

 

DR WHO

TORCHWOOD

STARGATE SG1

BABYLON 5

 

Το 24 το βλέπαμε σχεδόν μονορούφι τις ώρες που κοιμόταν η μικρή (προ μωρού). Τώρα...

 

Άλλη μια φανατική του House MD εδώ! Κάθομαι και βλέπω ακόμα και τα επεισόδια που παίζονται σε επανάληψη! :lol:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tα κατεβάσαμε από το Rapidshare γιατί έχουμε πάθει Χαουζίαση. Ξέρετε ότι είναι 48 ετών και πατέρας 3 παιδιών? Άγγλος, θεατρικός συγγραφέας, έπαιζε παλιά στην Οχιά. Αυτό και το CSI λατρεύω κι εγώ, όλα τα επεισόδια τα ξαναβλέπω ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

SEX AND THE CITY χαλαρά ....... :cool:

Έτσι' date=' έτσι!! :lol:[/quote']

 

Βάλτε με και μένα στο κλαμπ!!!

Το καλύτερο μου ήταν που στην εκγυμοσύνη μου είχα νοικιάσει όλα τα dvd της σειρά και το είχα καταευχαριστηθεί!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μη με μαλώσετε, δε με καλύπτουν οι επιλογές, αλλά ίσως ψαρέψω κανέναν άλλο fan των παρακάτω σειρών:

 

HOUSE MD

LAW & ORDER (όλες)

CSI (MIAMI, LAS VEGAS, NEW YORK).

 

τις ψηφίζω ασυζητί

ειδικά για το house md κατέβασα 13 επεισόδια και τα είδα σε μία μέρα φυσικά το επόμενο πρωινό το καημένο το παιδάκι μου δεν κατάλαβε γιατί η μαμά κοιμόταν όρθια :lol::lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...