Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΕΧΕΤΕ Υ Γ Ε Ι Α !!!


Recommended Posts

ολη μου τη ζωη ονειρευομουν να κανω παιδια, ημουν 12, 13, 14, και περνουσαν τα χρονια και εγω μονο αυτο ηθελα και ονειρευομουν, οικογενεια....εμαθα 4 ξενες γλωσσες ξεροντας οτι μολις κανω το πρωτο παιδι θα σταματησω την οποια δουλεια για να ειμαι σπιτι με το παιδι, τα παιδια μου, αυτο ηταν το πιο μεγαλο ονειρο, να τα βλεπω οοοολη μερα, να μην με στερηθουν, να μην τα στερηθω, να μην τα δινω σε κανεναν για να παω για βολτες, καφεδες, με τη βοηθεια του Θεου βεβαια να μη χρειαζεται να δουλευω γιατι αυτο δεν ειναι και ποτε σιγουρο....

γνωρισα εναν υπεροχο αντρα που συμφωνουσε, η μανα σπιτι με τα παιδια και τελος!!!

Γεννησα τον πρωτο, γεννησα τον δευτερο, 4 χρονια δεν πηγα πουθενα και τι χαρα νιωθω στ αληθεια........σαμπως μεχρι τα 29 που γεννησα δε βγηκα, δεν ξενυχτησα, δεν ξημερωθηκα στα ξενυχταδικα???? Τα κοιτουσα στα ματια και ενιωθα τοσο τυχερη που δε χρειαζεται να δουλευω και τοσο ευτυχισμενη που δεν εχανα ουτε μια στιγμουλα τους.......

Η πεθερα μου τα ζητουσε για μερες, δεν τα εδωσα ποτε, θυμωνε, ξινιζοταν, οοοοοχι, ουτε στη μαμα μου να ειμαστε και δικαιοι, ουτε πουθενα........ματαια ελεγαν οι φιλες μου ελα βρε να πιουμε εναν καφε, δεν ηθελα, δεν ενιωθα καμια τετοια αναγκη!!!

Και τι??? Λογω στεναχωριας με τα πεθερικα τοσα χρονια , λογω μιας φιλης που μετα απο 17 χρονια αποφασισε πανω στην 2η εγκυμοσυνη να με μαχαιρωσει καταμουτρα, τσιμπησα ενα ωραιοτατο αυτοανοσο που με καθηλωνει μεσα στο σπιτι και ελαχιστες φορες περπαταω με ανεση ως την κουζινα μου......

ειπα, οποιος θελει να βοηθησει, να κανει ενα φαγητο η να πλυνει κανενα ρουχο.......τα παιδια μου μαζι μου.........σκυλα, να σερνομαι, να μη μπορω να βαλω ενα νερο και να πινω απο το μπιμπερακι, αν εχετε ακουσει αυτο που ειχε η Κορομηλα.......να βαζω να βρασω νερο και να μη μπορω με 2 χερια να σηκωσω το βραστηρα, να γινομαι μουσκεμα στον ιδρωτα για να αλλαξω το παιδι, να μη μπορω να μασησω το φαγητο μου, αλλα τα παιδια εδω.......και παιχνιδι καθιστη, και ενα σπιτι μυλος για να περνανε καλα!!!!!!!!!

περιμενα να περασει η εξαρση, δεν πηγα εξωτερικο για να μην αποχωριστω τα παιδια μου, δεν πηγα ουτε καν ως την Αθηνα.........οι μερες που παω ανετα ως το μπανιο ειναι οι καλες μερες!

εδω και μια βδομαδα επαθε ο αντρας μου ενα τρελλο τραβηγμα στη μεση και ειναι ξαπλα....

μαλλον δισκοκηλη..........σφιγγομαι, να του παω το φαγητο στο δισκο, να τον φροντισω οσο μπορω και οσο μου επιτρεπει το χαλι μου..........η μαμα μου που με βοηθουσε, στο κρεβατι με αφορητο ιλιγγο, και δε μπορω ουτε να κατεβω να τη δω γιατι μετα δε μπορω να ανεβω τις σκαλες παρα μονο μπουσουλωντας.......

τον τετραχρονο τον πηρε η πεθερα μου (η οποια ειναι ικανη να μην τον φερει καθολου να τον δω ουτε μια ωρα) και τον διχρονο τον εχω μαζι μου..........μου λειπει τοσο το παιδι μου, αλλα ειναι επικινδυνο μη χοροπηδησει πανω στο μπαμπα του και τρεχουμε νοσοκομεια, ενεσεις κανει ο καημενος μηπως ξαναπερπατησει.....

το βραδυ αμα διψαμε κοιτιομαστε ποιος θα παει ως την κουζινα.......

ξερω, του αντρα μου ειναι περαστικο, μια βδομαδα θα κατσει στο κρεβατι, αλλα νιωθω τοσο αχρηστη!!!!!!!!!

ηθελα μονο να σας πω, μη σκεφτεστε ποτε τι παιδι θα κανετε, αγορι κοριτσι, μη σπαταλιεστε σε βλακειες, ανουσιες σκεψεις και αδειες ωρες.....αν η πεθερα δε σας βοηθαει ειναι προβλημα, αν θελει να βοηθαει χωνεται κι επισης ειναι προβλημα, ο ενας, ο αλλος...........

μην αφηνετε να σας στεναχωρησει κανεις γιατι ετσι δημιουργουνται ενα σωρο ασθενειες οσο κι αν δεν το πιστευετε τα νοσοκομεια ειναι γεματα με πεθεροπληκτες σας το λεω εγω που μπαινοβγαινω πια.......

τους αντρες σας, τα αγγελουδια σας, και να παρακαλατε μονο για ΥΓΕΙΑ

με ολη μου την αγαπη σας το ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

stella την προηγουμενη βδομαδα σε είχα πολύ στο μυαλό μου.......ξύπνησα ενα πρωί την προηγούμενη βδομάδα και δεν μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι να κατέβω απο της σκαλες να πάω στην κουζίνα τα γόνατα δεν ανοίγαν δεν μπορούσα να περπατήσω έτσι ξαφνικά .............ολοι την βδομαδα με πηγε έτσι καθε μερα με κάτι καινουργιο ημουν χαλια ..πηγα στο γιατρό μου έκανε γενικές τα πάντα απο ρευματικα μεχρι αυτοανοσα.....για καλη μου ΄τυχη απο την κυριακη ημουν πολυ καλύτερα ετσι ξαφνικα πάλι ......

 

Βγηκαν οι εξετασεις ευτυχως τίποτα σοβαρο μια φλεγμονη που χτύπησε το νευρικο σύστημα αυτη την φορα τουλαχιστον ......και ειπα τελος ολα ....απο τον γεναρη πιεζομε πολυ συναισθηματικα ...εχω ζοριστη πολυ με διαφορα που γινονται με τους γονεις μου και τα προβληματα τους , του αδερφου ,του αντρα μου ,τα παιδια να σκεφτομε τους παντες και να εχω αφησει των εαυτο μου ..τελευταιο...και τι κατλαβα ..αν δεν ειμαι εγω καλα δεν θα ειναι και κανενας

τους...ζοριστικαν ολοι και ο αντρας μου...... που ειναι αρκετα ανεστητος σε αυτα...για να δουμε αν θα σταματησουν να μου τα πριζουν ...Εγω παντως αναθεωρησα καποια πραγματα ....ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τόσο δίκιο και δυστυχώς οι άνθρωποι συνειδητοποιούμε πόσο πολύτιμος είναι ο εαυτός μας και η υγεία μας όταν φτάσουμε στο σημείο να αρρωστήσουμε είτε σωματικά, είτε ψυχικά. Γι'αυτό ας μην αναλωνόμαστε σε μικροπράγματα και ας μην ασχολούμαστε με ανθρώπους που δεν αξίζει να ασχοληθούμε. Ας κοιτάζουμε πρώτα τον εαυτό μας - ναι δεν είναι καθόλου εγωιστικό αυτό - για να μπορούμε να προσφέρουμε όλο και περισσότερα σε αυτούς που αγαπάμε. Να κάνουμε μόνο ότι μας ευχαριστεί και όχι πάντα αυτά που ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε. Εμένα προσωπικά με ευχαριστεί να είμαι όσο μπορώ περισσότερο με τα παιδιά μου και να κάνω όλα όσα τα κάνει ευτυχισμένα. Οταν λοιπόν τα παιδιά μου μου ζητάνε το Σαββατοκύριακο να είμαι μαζί τους, δεν θα πάω στο γάμο ενός μακρινού συγγενή επειδή ΠΡΕΠΕΙ να πάω γιατί είχε έρθει στον δικό μου, επειδή πολύ απλά δεν θέλω να πάω. Ενα απλό παράδειγμα έφερα.

Και ας μην ξεχνάμε, γιατί σίγουρα για όλους μας τα πιο σημαντικά προσωπα στη ζωή μας είναι τα παιδιά μας, ότι μια καλή μητέρα είναι η μητέρα που είναι ευτυχισμένη.

Link to comment
Share on other sites

 

κανεναν δε θα αφηνεις να σε πιεζει ΚΑΝΕΝΑΝ

τι σου δωσανε για τη φλεγμονη

οτι θες να πεις να ξεσκασεις ειμαι εδω

στειλε μου πμ

ισως μια αλλη γνωμη να σε ξεκουρασει και να σε αποφορτισει

κανεναν μην αφηνεις σε παρακαλω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

εγω ζω μεσα στα πρεπει και το κυριως θεμα ειναι τα πεθερικα

ερχονται σε ενα σπιτι με δυο ανθρωπους που δεν περπατανε και κοιτανε αν εχει παιχνιδια στο πατωμα το μωρο...........καταλαβαινεις???? κανουν παρατηρησεις ακομα και τωρα........

γιατι φοραω μαυρη μπλουζα, γιατι δε φοραω σουτιεν, γιατι στο μπανιο εχει μια μπλουζα του αντρα μου...............ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!

δεν ειπα να ερθουν να μου κανουν δουλειες

αλλα οχι και παρατηρησεις

τη ζωη μου εχουν φαει

 

και τωρα που το καταλαβα η υγεια μου δε γυριζει πισω

και ειναι πολλα που ποτε δε θα κανω με τα παιδακια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω τη γνωμη μου? κακως αναλλωνεσαι στο τι εγινε, και τι προκαλεσαι το αυτοανοσο σου.... καμια φιλη σου, και καμια πεθερα σου δεν στο εκανε... μονη σου το επαθες, και ηταν να γινει... (δε στο παιζω μαγκας, και γω ειμαι τιγκα στα αυτοανοσα... )

 

ενα αυτοανοσο νοσημα ειναι ενας ωρολογιακος μηχανισμος στο σωμα καθε ανθρωπου... καποια στιγμη, θα εκραγει, ειτε με αφορμη τη φιλη σου που τσακωθηκατε, ειτε με αφορμη εναν καυγα με τον συζυγο, ειτε απο μια προσωπικη απογοητευση τυπου, δεν πετυχα τους στοχους μου (η δικη μου περιπτωση)

 

εγω στη θεση σου, αν υπηρχε η δυνατοτητα να βελτιωθει η ποιοτητα ζωης μου, θα το εκανα... ακομα κι αν αυτο σημαινει να αποχωριστω τα παιδια μου για οσο χρειαστει... στην τελικη, δεν τα βλεπω για ενα διαστημα μεχρι να φτιαξω την υγεια μου, και τα χαιρομαι μετα για ολη μου τη ζωη..

 

εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος, αλλα βαλε σε προτεραιοτητα τον εαυτο σου, για να μπορεσεις να προσφερεις τελικα, και ουσιαστικα στην οικογενεια σου...

 

ψαξτην οσο μπορεις, ειτε εκει που μενεις, ειτε αθηνα, ειτε και εξωτερικο αν σας επιτρεπουν τα οικονομικα σας -στην τελικη, δεν θα τα φας σε πολυτελειες, ειναι θεμα υγειας-

 

και ξεκολλα με το παρελθον, κανεις δεν σου εκανε τιποτα, κανεις δεν χρωσταει τιποτα σε κανεναν, και συ οταν με το καλο σταθεις στα ποδια σου, θα εχεις την παρτη σου και μονο να ευχαριστεις!!!!!

 

 

καλη αναρρωση και καλη δυναμη, μεσα απο την καρδια μου

Link to comment
Share on other sites

 

εγω ζω μεσα στα πρεπει και το κυριως θεμα ειναι τα πεθερικα

ερχονται σε ενα σπιτι με δυο ανθρωπους που δεν περπατανε και κοιτανε αν εχει παιχνιδια στο πατωμα το μωρο...........καταλαβαινεις???? κανουν παρατηρησεις ακομα και τωρα........

γιατι φοραω μαυρη μπλουζα, γιατι δε φοραω σουτιεν, γιατι στο μπανιο εχει μια μπλουζα του αντρα μου...............ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!

δεν ειπα να ερθουν να μου κανουν δουλειες

αλλα οχι και παρατηρησεις

τη ζωη μου εχουν φαει

 

και τωρα που το καταλαβα η υγεια μου δε γυριζει πισω

και ειναι πολλα που ποτε δε θα κανω με τα παιδακια μου

 

Εχεις δίκιο κοριτσάκι μου αν και δεν πρέπει να χάνεις τις ελπίδες σου. Εχω διαβάσει την ιστορία σου και σε συγχαίρω για τη δύναμή σου και επειδή η επιστήμη προχωράει ποτέ δεν ξέρεις πόσο μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση της υγείας σου.

Τουλάχιστον απο δω και πέρα, σταμάτα να ακολουθείς αυτά τα ΠΡΕΠΕΙ που μας αρρωσταίνουν. Αν δεν της αρέσει της πεθεράς σου να βλέπει παιχνίδια στο πάτωμα ή να τα μαζέψει ή να μην ξανάρθει στο σπίτι σου. Και σ'οποιον αρέσουμε !

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τη γνωμη μου? κακως αναλλωνεσαι στο τι εγινε, και τι προκαλεσαι το αυτοανοσο σου.... καμια φιλη σου, και καμια πεθερα σου δεν στο εκανε... μονη σου το επαθες, και ηταν να γινει... (δε στο παιζω μαγκας, και γω ειμαι τιγκα στα αυτοανοσα... )

 

ενα αυτοανοσο νοσημα ειναι ενας ωρολογιακος μηχανισμος στο σωμα καθε ανθρωπου... καποια στιγμη, θα εκραγει, ειτε με αφορμη τη φιλη σου που τσακωθηκατε, ειτε με αφορμη εναν καυγα με τον συζυγο, ειτε απο μια προσωπικη απογοητευση τυπου, δεν πετυχα τους στοχους μου (η δικη μου περιπτωση)

 

εγω στη θεση σου, αν υπηρχε η δυνατοτητα να βελτιωθει η ποιοτητα ζωης μου, θα το εκανα... ακομα κι αν αυτο σημαινει να αποχωριστω τα παιδια μου για οσο χρειαστει... στην τελικη, δεν τα βλεπω για ενα διαστημα μεχρι να φτιαξω την υγεια μου, και τα χαιρομαι μετα για ολη μου τη ζωη..

 

εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος, αλλα βαλε σε προτεραιοτητα τον εαυτο σου, για να μπορεσεις να προσφερεις τελικα, και ουσιαστικα στην οικογενεια σου...

 

ψαξτην οσο μπορεις, ειτε εκει που μενεις, ειτε αθηνα, ειτε και εξωτερικο αν σας επιτρεπουν τα οικονομικα σας -στην τελικη, δεν θα τα φας σε πολυτελειες, ειναι θεμα υγειας-

 

και ξεκολλα με το παρελθον, κανεις δεν σου εκανε τιποτα, κανεις δεν χρωσταει τιποτα σε κανεναν, και συ οταν με το καλο σταθεις στα ποδια σου, θα εχεις την παρτη σου και μονο να ευχαριστεις!!!!!

 

 

καλη αναρρωση και καλη δυναμη, μεσα απο την καρδια μου

 

 

 

 

 

 

ποσο ,μα ποσο πολυ με εκφραζεις.

 

 

 

καλη αναρρωση Στελλα και απο μενα..

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

το να παιρνουμε τα πραγματα μεσα μας και να στεναχωριομαστε ειναι κατι που δεν το κανουμε επιτηδες εμεις που το κανουμε

γι αυτο εγραψα αυτο το μηνυμα για να βοηθησω και οχι για να κλαφτω για το παρελθον- που δεν ειναι παρελθον ειναι παρον

οσο για το αυτοανοσο, οι γιατροι μου ειπαν οτι εκανα εξαρση απο στεναχωρια υπερβολικη, το ιδιο διαστημα που εγινε το περιστατικο με τη φιλη μου, και επηρεασε και το εμβρυο και ειπε και ο γυναικολογος οτι ηταν απο στεναχωρια- μεχρι τα μαλλια μου ασπρισαν μεσα σε μια βδομαδα

δε δεχομαι να μου πεις οτι "ητανε να γινει" και οτι εγω φταιω οταν τοσοι επιστημονες επιβεβαιωνουν οτι το επαθα απο στεναχωρια...........πριν δεκα χρονια οταν πεθανε ο πατερας μου το ειχα ξαναπαθει........τον οργανισμο μου τον ξερω και δεν ειχα καμια διαθεση να μεινω παραλυτη και να μη μπορω να κανω τιποτα......ζουσα τις πιο ευτυχισμενες στιγμες της ζωης μου και αν αυτα τα ατομα δε με τρελλαιναν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ δεν θα ειχα στρες ουτε στεναχωρια

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ!!!!!!!!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!!!!

οσο για μενα, δεν κραταω κακια σε κανεναν και ολοι να ειναι καλα, αλλα μην περιμενεις να πω οτι μια μερα ξυπνησε ο οργανισμος μου και επαθε ντουβρουτζα.......αυτο δεν θα το κανω και δεν ξερεις τι εχω περασει!

 

υγ ξερω οτι μιλας για καλο και δεν παρεξηγουμαι, αφου εισαι κι εσυ με αυτοανοσο ξερεις, αλλα καμια φορα το να χρεωνουμε τον εαυτο μας χωρις να φταιει ειναι απλα ουτοπια...

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα επειδή σε παρακολουθώ σε διάφορα θέματα ειλικρινά σε θαυμάζω απο καρδιάς!!!μακάρι να είχαμε όλη τη μισή απο τη δύναμη που σε χαρακτηρίζει...περαστικά να είναι όλα!!

Επειδή κι εγω άφηνα για χρόνια να με επηρεάζουν οι άλλοι ευτυχώς ξύπνησα κυριολεκτικά ένα πρωι κι άρχισα να κάνω το δικό μου....μπορεί να φαίνομαι μπαινάκης-βγαινάκης αλλά τώρα πια παίρνω 10-15 βαθιές ανάσες και προσπαθώ να σκέφτομαι τα πράγματα απο 1500 διαφορετικές μεριές για να δικαιολογώ τόσο τη συμπεριφορά μου όσο και την συμπεριφορά των άλλων απέναντί μου...Έτσι ηρεμώ..και καταλήγω και σε πιο σωστά συμπεράσματα.Όχι οτι σαν άνθρωπος δεν ξεσπάω απλά ο καθένας μας ξεσπάει διαφορετικά.

Νομίζω πως το κόλπο είναι ενω συγχύζεσαι αρχικώς στο τέλος να λες ε...ας πάει στο καλό κι έτσι βγαίνει απο μέσα σου.Εγώ αυτό εφαρμόζω!!!

Να χαίρεσαι την οικογένεια!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο προσπαθω μερα με τη μερα

να μη με θαυμαζεις για τιποτα

μη νομιζεις οτι ειμαι τοσο δυνατη

υπομονη κανω

αλλα πρεπει αν θελουμε να μεγαλωσουμε τα παιδια μας να ειμαστε πιο σκληρες

να μη γινομαστε θυματα του καθε επιτηδειου

να λεμε "καλα δε βαριεσαι"

να γινουμε λιγο πιο αναισθητες

αλλιως δε γινεται

κι εσυ ολα τα καλα ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

 

εγω ζω μεσα στα πρεπει και το κυριως θεμα ειναι τα πεθερικα

ερχονται σε ενα σπιτι με δυο ανθρωπους που δεν περπατανε και κοιτανε αν εχει παιχνιδια στο πατωμα το μωρο...........καταλαβαινεις???? κανουν παρατηρησεις ακομα και τωρα........

γιατι φοραω μαυρη μπλουζα, γιατι δε φοραω σουτιεν, γιατι στο μπανιο εχει μια μπλουζα του αντρα μου...............ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!

δεν ειπα να ερθουν να μου κανουν δουλειες

αλλα οχι και παρατηρησεις

τη ζωη μου εχουν φαει

 

και τωρα που το καταλαβα η υγεια μου δε γυριζει πισω

και ειναι πολλα που ποτε δε θα κανω με τα παιδακια μου

 

έχεις δίκιο αλλά πάνω από όλα είσαι άνθρωπος...και δυστυχώς....αν έχεις να κάνεις με κάφρους...τι θα κάνεις....?ειναι λογικο να σε νευριάζουν....ακόμη και τώρα στην κατάσταση σας......θα εχουν να πουν κάτι.....

και εγω πεθεροπληκτη και κουνιαδόπληκτη.....ειδικα το τελευταιο.....δεν τολμάμε...ουτε να κλάσουμε....που λεει ο λογος...ανακριση 3του βαθμου για το ποτε θα γυρισει ο άντρας μου...απο την δουλεια σε ποια δουλεια έχει πάει....και να μην αναφερω πιο χοντρα πραγματα....εγω δεν μπορώ τα παίρνω στο κρανίο...τοσο πολυ που νιωθω κάποιες στιγμές οτι όντως μου γυρνάει το ματι ανάποδα.....βέβαια μετα......κάνω του κόσμου τις δουλειες για να ξεσπάσω.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ, Στελλίτσα μου πόσο σε καταλαβαίνω... Κι εγώ πονάω συνέχεια και είμαι μόνη μου με το μωρό. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να προσπαθείς όσο μπορείς να μη σκέφτεσαι δυσάρεστα και κυρίως να μην τα αναπαράγεις μέσα σου. Τα αυτοάνοσα είναι η επίθεση του οργανισμού μας στον εαυτό του γιατί κάτι μέσα μας δεν πάει καλά. Κι εγώ από μαζεμένες στεναχώριες έπαθα ό,τι έπαθα και άντε τώρα να φύγει... Καλά που έχουμε τα παιδιά μας να παίρνουμε δύναμη από αυτά, αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχαμε απογίνει όλες εμείς που υποφέρουμε από αυτές τις κ...αρρώστιες! Κουράγιο κοριτσάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

 

έχεις δίκιο αλλά πάνω από όλα είσαι άνθρωπος...και δυστυχώς....αν έχεις να κάνεις με κάφρους...τι θα κάνεις....?ειναι λογικο να σε νευριάζουν....ακόμη και τώρα στην κατάσταση σας......θα εχουν να πουν κάτι.....

και εγω πεθεροπληκτη και κουνιαδόπληκτη.....ειδικα το τελευταιο.....δεν τολμάμε...ουτε να κλάσουμε....που λεει ο λογος...ανακριση 3του βαθμου για το ποτε θα γυρισει ο άντρας μου...απο την δουλεια σε ποια δουλεια έχει πάει....και να μην αναφερω πιο χοντρα πραγματα....εγω δεν μπορώ τα παίρνω στο κρανίο...τοσο πολυ που νιωθω κάποιες στιγμές οτι όντως μου γυρνάει το ματι ανάποδα.....βέβαια μετα......κάνω του κόσμου τις δουλειες για να ξεσπάσω.....

 

συγνωμη κιολας γιατι ασχολειται με εσας ?δεν εχει οικογενεια?

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Στελλίτσα μου πόσο σε καταλαβαίνω... Κι εγώ πονάω συνέχεια και είμαι μόνη μου με το μωρό. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να προσπαθείς όσο μπορείς να μη σκέφτεσαι δυσάρεστα και κυρίως να μην τα αναπαράγεις μέσα σου. Τα αυτοάνοσα είναι η επίθεση του οργανισμού μας στον εαυτό του γιατί κάτι μέσα μας δεν πάει καλά. Κι εγώ από μαζεμένες στεναχώριες έπαθα ό,τι έπαθα και άντε τώρα να φύγει... Καλά που έχουμε τα παιδιά μας να παίρνουμε δύναμη από αυτά, αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχαμε απογίνει όλες εμείς που υποφέρουμε από αυτές τις κ...αρρώστιες! Κουράγιο κοριτσάκι μου!

 

εσυ αν επιτρεπεται τι εχεις? αν θες μου λες φυσικα

αν θες στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα, είσαι ήρωας, το λέω και το εννοώ.

 

Το πακέτο που έχεις είναι το κάτι άλλο.

 

Στο τσακ είμαι να 'χαρακωθώ Ντορή μου' αλλά δεν γουστάρω και να το αφήσω να με πάρει από κάτω.

 

Τρέχω πανικόβλητη και δεν ξέρω ποιά τρύπα να πρωτοκλείσω. Έχω και τα βλαμένα στην δουλειά και πιάνουν και κάτι ανόητες συζητήσεις περί κρίσης και με λιώνουν περισσότερο.

 

Το φόρουμ εδώ είναι καλή ψυχοθεραπεία, και τζάμπα :wink: Αισθάνομαι ότι έχω απέναντι ανθρώπους που πραγματικά καταλαβαίνουν τι συμβαίνει και δεν πετάνε αετό.

 

Έχεις τις θερμότερες ευχές μου και .... καλές αγορές :wink::wink::wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το σαιτ ειναι η παρεα μου, ο αντρας μου πολλες φορες φωναζει να ξεκολλησω, μα εμενα αυτη ειναι η επαφη μου με ανθρωπους εδω και τοσους μηνες

οι ανθρωποι που με ρωτανε τι κανω

που νοιαζομαι τι κανουν

η παρεα μου

μακαρι να σας γνωριζα απο κοντα

αλλα σας νιωθω τοσο κοντα μου!

ειναι περιεργο........σας νιωθω δικους μου ανθρωπους

και αυτο ειναι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

Διάτρηση στομάχου και 3 μηνες σε αντικαταθλιπτικά για να συνέλθει.Απο μεγάλο στρές και στεναχώρια.

Απο πράγματα που δεν επρεπε να μπουν μέσα και μπήκαν.

Επρεπε να γινει αυτο για να αλλάξει τρόπο σκέψης των πραγμάτων.

Ολα για καποιο σκοπό γινονται αρκει να λαμβανουμε το μήνυμα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάτρηση στομάχου και 3 μηνες σε αντικαταθλιπτικά για να συνέλθει.Απο μεγάλο στρές και στεναχώρια.

Απο πράγματα που δεν επρεπε να μπουν μέσα και μπήκαν.

Επρεπε να γινει αυτο για να αλλάξει τρόπο σκέψης των πραγμάτων.

Ολα για καποιο σκοπό γινονται αρκει να λαμβανουμε το μήνυμα...

 

ευχομαι να πανε ολα και να μην ξαναρθουν!

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου,να ξερες ποσο σε σκεφτομαι...στο βαθμο που μπορω σε καταλαβαινω...και αυτη την ψυχολογια την ξερω καλα..αλλα ειμαι της γνωμης οτι αν εμεις οι γονεις ειμαστε καλα ειναι και τα παιδια μας...βρες το κουραγιο σε παρακαλω να ξεκινησεις σε καποιο αλλο μερος(αθηνα οπως ειπες) προσπαθειες...ισως εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα...και γω πιθανοτατα θα πρεπει να λειψω για μεγαλο διαστημα στο εξωτερικο,για χειρουργειο..και απο τωρα εχω αρχισει να ποναω που θα αφησω το μωρο μου..αλλα πρεπει...για το καλο μου..για το καλο του....καλη δυναμη!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το σαιτ ειναι η παρεα μου, ο αντρας μου πολλες φορες φωναζει να ξεκολλησω, μα εμενα αυτη ειναι η επαφη μου με ανθρωπους εδω και τοσους μηνες

οι ανθρωποι που με ρωτανε τι κανω

που νοιαζομαι τι κανουν

η παρεα μου

μακαρι να σας γνωριζα απο κοντα

αλλα σας νιωθω τοσο κοντα μου!

ειναι περιεργο........σας νιωθω δικους μου ανθρωπους

και αυτο ειναι τελειο!

Αυτό που λες με εκφράζει, υπάρχουν κάποια άτομα στο φόρουμ τα οποία πραγματικά θα ήθελα να γνώριζα και να μιλούσα φεις του φεις, δεν έχω εικόνα και όμως αισθάνομαι ότι τα γνωρίζω........:-D:grin:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αχ Στέλλα μου πόσο μα πόσο δίκαιο έχεις! Πάνω από όλα υγεία, γιατί αφήνω ανθρώπους να με επηρεάζουν καθημερινά και να με στεναχωρούν? Σαν πιόνι νιώθω :(

 

Στέλλα μου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά

Όταν η προσευχή φτάνει στον ουρανό...

Όταν θέλεις κάτι τόσο πολύ που συνωμοτεί όλο το σύμπαν για να γίνει...

Τότε πραγματοποιείται το όνειρο!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Στέλλα μου πόσο μα πόσο δίκαιο έχεις! Πάνω από όλα υγεία, γιατί αφήνω ανθρώπους να με επηρεάζουν καθημερινά και να με στεναχωρούν? Σαν πιόνι νιώθω :(

 

Στέλλα μου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά

 

ξυπνα κι εσυ οπως κι εγω οπως ολες μας!

το καλοκαιρι στη θαλασσα ο μπαμπας ενος παιδικου μου φιλου μου ειπε κατι που με συγκλονισε, μιλωντας για το οτι πρεπει να κοιταω τον εαυτο μου....

"Πανε πεθανε, και τι εγινε? Τι νομιζεις οτι θα κατσουν να σκασουν??? Ποιος? Αντρας? Παιδια? Μανα? Ενα μηνα, δυο, δεκα, εικοσι.......Για ολους η ζωη θα συνεχιστει. Εσυ θα χασεις τη δικη σου!"

Δεν εχω βεβαια κατι με τη μανα η τον αντρα μου απλα παραβολικα μου το ειπε

για να το σκεφτουμε ολες καλααααααααα

Link to comment
Share on other sites

ξυπνα κι εσυ οπως κι εγω οπως ολες μας!

το καλοκαιρι στη θαλασσα ο μπαμπας ενος παιδικου μου φιλου μου ειπε κατι που με συγκλονισε, μιλωντας για το οτι πρεπει να κοιταω τον εαυτο μου....

"Πανε πεθανε, και τι εγινε? Τι νομιζεις οτι θα κατσουν να σκασουν??? Ποιος? Αντρας? Παιδια? Μανα? Ενα μηνα, δυο, δεκα, εικοσι.......Για ολους η ζωη θα συνεχιστει. Εσυ θα χασεις τη δικη σου!"

Δεν εχω βεβαια κατι με τη μανα η τον αντρα μου απλα παραβολικα μου το ειπε

για να το σκεφτουμε ολες καλααααααααα

 

πολύ μεγάλη κουβέντα αυτή !!!!!!!!!!

δεν θα μπορούσες να έπαιρνες μια κοπέλα να σε βοήθαγε αυτήν την περίοδο ???

κουράγιο και περαστικά να ειναι ολα !!!!!!!

και να αγαπάμε και να πορσέχουμε ολες μας τον ευατό μας .

Link to comment
Share on other sites

στελλα μου χριστος ανεστη. αχ βρε κοριτσια πραγματι το μεγαλυτερο αγαθο του κοσμου. ευχομαι και σε εσενα αλλα και σε ολους μας στελλιτσα μου να μαστε καλα πανω απο ολα. συμφωνω με ολα τα κοριτσια! ακομη και με το φυστικακι. σιγουρα εμεις ημαστε υπευθυνες για οτι μας συμβαινει αλλα δεν ειναι και τοσο απλο για εναν ανθρωπο που ειναι υπερευαισθητος και επηρεαζεται και στεναχωριεται με το λογια- πραξεις των αλλων να πατησει το κουμπι και να τα εξαφανησει ολα αυτα και να αλλαξει τελειως! το λεω γιατι και εγω το παλευω χρονια και παλι "μαλλια"! μια απο τα ιδια! τι να πω βρε κοριτσια. να ημαστε καλα. στελλα μου καλη δυναμη οπως και σε ολα τα κοριτσια. περαστικα και στον αντρουλη σου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...