Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΛΠΟ-ΤΡΑΧΗΛΙΤΙΔΑ!!!!! ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ!!!!!!


Recommended Posts

Δεν ξέρω γιατί….. τρώγομαι με τα ρούχα μου…..

Πριν από λίγο έμαθα τα αποτελέσματα του ετήσιου PAP-TEST μου. Εντοπίστηκε μία ελαφριάς μορφής Κολπο-Τραχηλίτιδα. Στο προηγούμενο τεστ επίσης είχε ανιχνευθεί μία Τραχηλίτιδα. Μήπως πρέπει να ανησυχώ? Η Γραμματέας της Γυναικολόγου μου με συμβούλεψε για επανέλεγχο σε 1 έτος & καλή υγιεινή. Υπάρχει κάτι άλλο που ίσως θα έπρεπε να κάνω? Μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ κάποιο ειδικό σαπούνι?

Με έχει φάει η αμφιβολία τώρα….. τι στο καλό???? Θα ψάξω και στο Διαδίκτυο σχετικά, αλλά δεν ξέρω….. γιατί δεν είμαι ήσυχη????? Αφού είναι πεντακάθαρο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ZOUZOUNIARA ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΔΕ ΦΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΛΕΝΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ Η "ΕΠΑΦΗ" ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ Π.Χ. ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ 'Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα VaN_eSSa μου!!!!

Όχι.... όχι.... καμία αγωγή.... δε χρήζει αγωγής καθόλου!!!!

Εγώ απλώς τρώγομαι.....

ΟΚ..... δεν είναι τίποτε.... μου κόλλησε τώρα.... ξέρεις......

Απλώς επανέλεγχος κανονικά σε 1 χρόνο.....

 

Δεν έχω ακούσει πάντως ποτέ κάτι το ιδιαίτερα ανησυχητικό για την Τραχηλίτιδα..... άσε που μία φίλη μου το παθαίνει συνέχεια.... από το σεξ... οπότε.... τι να λέμε τώρα????

 

Εσύ καλά μου είσαι????

Εγώ αδιαθέτησα χθες ξημερώματα κι έχω πεθάνει στους πόνους.....

Έρχεται που έρχεται η άτιμη.... που καθόλου δεν την θέλω..... με παιδεύει κιόλας.... κατάλαβες????

 

Τρανό παράδειγμα πάντως..... του τί χαμός..... πρέπει να συμβαίνει με τις ορμόνες μου..... άλλη μέρα έπρεπε να είχα αδιαθετήσει..... βάσει της ωορρηξίας στις 11 του μηνός.....

Ουφ.... για να δούμε τί θα δούμε..... όόόταν.....

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνιαρα μου,οτι τελειωνει σε -ιτιδα σημαινει φλεγμονη που οφειλεται σε μικροοργανισμο. Καλο ειναι να μην το αφησεις ετσι,αλλα να εντοπισεις τον ενοχο με καλλιεργεια κολπικου και αντιβιογραμμα. Δεν πρεπει να αφηνουμε τις φλεγμονες στην τυχη τους,ειδικα σε τοσο ευαισθητη και σημαντικη περιοχη. Ειδικα αν προσπαθεις για παιδακι. Η τραχηλιτιδα καποιες φορες εμποδιζει τη συλληψη. Προσεχε,γιατι κακη υγειινη ειναι και η υπερβολικη καθαριοτητα με φαρμακευτικα σαπουνια,ντετολ,κλυσματα κολπικα κι αλλα. Αυτα,μονο αν μας τα συστησει γιατρος και μονο για καποιο διαστημα.Πρεπει μεχρι να το αντιμετωπισεις να φορας βαμβακερα εσωρρουχα, και να πλενεσαι μετα την επαφη με νερακι σκετο η οπως εγω με αφρολουτρο για μωρα. Μη γελας,ειναι οτι πιο αθωο. Μακρυα απο ναυλον και στενα παντελονια που ανεβαζουν πολυ τη θερμοκρασια της περιοχης. Σε ζαλισα; φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα Μηλίτσα!!!! (πολύ ωραίο nickname!!!!!!)

Πρώτον δε με ζάλισες καθόλου & δεύτερον….. εννοείται πως κακή υγιεινή είναι και η υπερβολή!!!!! Πλένομαι καθημερινώς (1 φορά), αλλάζω διαρκώς εσώρουχα & δεν πλένομαι ποτέ μετά την επαφή. Απλώς έχω ένα μικρό πετσετάκι και σκουπίζομαι τοπικά. Πάντως, όποτε ξαναμιλήσω με τη Γυναικολόγο μου, αρχές Μαϊου λογικά (μετά τις εξετάσεις μου) θα ζητήσω κι άλλες συμβουλές της. Εάν ήταν κάτι το σοβαρό όμως δεν πιστεύω να μην μου το έλεγε….. γι’ αυτό & προσπαθώ να μην ανησυχώ…… Ούτε πονάω, ούτε ενοχλούμαι ιδιαίτερα...... ίσως κάποιες φορές να έχω φαγουρίτσα, αλλά δε δίνω βάση......

Τα φιλιά μου……

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σου μέρα Μηλίτσα!!!! (πολύ ωραίο nickname!!!!!!)

 

Πρώτον δε με ζάλισες καθόλου & δεύτερον….. εννοείται πως κακή υγιεινή είναι και η υπερβολή!!!!! Πλένομαι καθημερινώς (1 φορά), αλλάζω διαρκώς εσώρουχα & δεν πλένομαι ποτέ μετά την επαφή. Απλώς έχω ένα μικρό πετσετάκι και σκουπίζομαι τοπικά. Πάντως, όποτε ξαναμιλήσω με τη Γυναικολόγο μου, αρχές Μαϊου λογικά (μετά τις εξετάσεις μου) θα ζητήσω κι άλλες συμβουλές της. Εάν ήταν κάτι το σοβαρό όμως δεν πιστεύω να μην μου το έλεγε….. γιʼ αυτό & προσπαθώ να μην ανησυχώ…… Ούτε πονάω, ούτε ενοχλούμαι ιδιαίτερα...... ίσως κάποιες φορές να έχω φαγουρίτσα, αλλά δε δίνω βάση......

Τα φιλιά μου……

 

 

ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΑ καλημέρα! είχα και εγώ κάποτε τραχηλίτιδα. ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορεί να την θεραπεύσει ο οργανισμός μου αλλά επειδή καπνίζω δεν θεραπεύτηκε και μετά από 2 χρόνια παρακολούθησης τελικά έκανα μία μικροεπέμβαση και τώρα είναι όλα μια χαρα! μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΑ καλημέρα! είχα και εγώ κάποτε τραχηλίτιδα. ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορεί να την θεραπεύσει ο οργανισμός μου αλλά επειδή καπνίζω δεν θεραπεύτηκε και μετά από 2 χρόνια παρακολούθησης τελικά έκανα μία μικροεπέμβαση και τώρα είναι όλα μια χαρα! μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα!!

 

 

Αχ..... σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!!

Εντάξει μωρέ..... σίγουρα δεν είναι και τίποτε..... σιγά τώρα.....

Εγώ δεν καπνίζω, ούτε πίνω (περιστασιακά ενίοτε.....) αλλά δεν αποκλείεται να φταίνε και τα κιλάκια μου.....

Σχολαστική υγιεινή..... καλή διατροφή..... κι όλα γίνονται.....

Εξάλλου.... εμπιστεύομαι απολύτως τη γιατρό μου.....

Καλημέρα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...