Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λεύκωμα στα ούρα


Recommended Posts

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

 

στον πρηγούμενο μήνα μου βγήκε ένα +στο λεύκωμα στην ουρολογική εξέταση. αυτον τον μήνα μου βγήκαν ίχνη δηλαδή +/-. η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μπορεί να είναι μην είχα πλυθεί καλά πριν την εξέταση, ή ακόμη και να πήγαινε να δημιοργηθεί ουρολοίμωξη.συνδεεται με το φαινόμενο της προεκλαμψίας αλλά γενικά αφού δεν έχω πρόβλημα με πίεση να μην ανησυχώ..

η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ετσι οπως στα λέει η γιατρός σου. Τα ιδια μου έχει πει κι εμένα ο δικός μου και σε άλλες περιπτώσεις που έχω ακούσει. Αν δεν υπάρχουν αλλες ενδείξεις/συμπτώματα δεν ειναι κάτι ανησυχητικό.

Η κορούλα μου ειναι 6 χρονών και ο μικρός μου 3μιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για το λεύκωμα αλλά εγώ που έκανα προεκλαμψία δεν είχα λεύκωμα στα ούρα, μόνο υψηλή (πολύ υψηλή) πίεση και έντονο πρήξιμο. Αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι :D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως στα λέει η γιατρός σου. Τα ιδια μου έχει πει κι εμένα ο δικός μου και σε άλλες περιπτώσεις που έχω ακούσει. Αν δεν υπάρχουν αλλες ενδείξεις/συμπτώματα δεν ειναι κάτι ανησυχητικό.

 

Μία από τα ίδια και σε εμένα είπε. εμφάνισα λεύκωμα στην 37η εβδομάδα και τίποτα άλλο, όλα πήγαν καλύτερα από καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για το λεύκωμα αλλά εγώ που έκανα προεκλαμψία δεν είχα λεύκωμα στα ούρα, μόνο υψηλή (πολύ υψηλή) πίεση και έντονο πρήξιμο. Αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι :D

 

από ποια εβδομάδα εμφάνισες υψηλή πίεση? πόση πίεση είχες αν θυμάσαι??και καθε πόσο την μετρούσες? σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω να σου πω για το λεύκωμα αλλά εγώ που έκανα προεκλαμψία δεν είχα λεύκωμα στα ούρα, μόνο υψηλή (πολύ υψηλή) πίεση και έντονο πρήξιμο. Αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι :D

 

από ποια εβδομάδα εμφάνισες υψηλή πίεση? πόση πίεση είχες αν θυμάσαι??και καθε πόσο την μετρούσες? σε ευχαριστώ!

 

Πίεση είχα γενικά σε όλο το τρίτο τρίμηνο αλλά τα πράγματα έγιναν δραματικά μετά την 34η εβδομάδα (18-9+). Είχα σοβαρό πρόβλημα κιλών και μου χειροτέρευαν την κατάσταση άρα ίσως είναι σχετικό σε ποια εβδομάδα μου ξεκίνησε.

Μετρούσα την πίεση 2-3 φορές την εβδομάδα σε ηρεμία.

 

Χθες μέτρησα την πίεση μου και είχα 12-7 αλλά έχω απίστευτες ταχυκαρδίες 115+ παλμούς το λεπτό, αφού νοιώθω ότι θα "σκάσει" η καρδιά μου.

Απλά κάνω υπομονή προς το παρόν μέχρι να πάω στο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

σχετικά με το θέμα μας, και σε μενα που τώρα μπαίνω στον 5ο μήνα, βρέθηκε λεύκωμα στα ούρα με 2 + και πρέπει να πω πως αρχικα πανικοβλήθηκα...βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρεί μια ελαφριά ουρολοίμωξη και κολπίτιδα, αλλά και ο γυναικολόγος μου και ο ουρολόγος μου ειπανε παρα πολύ νερο και όχι αντιβίωση. Όσο για προεκλαμψία, οι γιατροί μου είπανε αφού δεν έχω υψηλη πίεση, δεν είναι πιθανό(συνήθως έχω 12 με 7). Έχω βέβαια αρκετά υψηλούς παλμούς 93/λεπτο...αλλά και αυτό το θεωρούν φυσιολογικο.

Εσείς μήπως έχετε κάποια άλλη άποψη?

Ευχαριστώ!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

σχετικά με το θέμα μας, και σε μενα που τώρα μπαίνω στον 5ο μήνα, βρέθηκε λεύκωμα στα ούρα με 2 + και πρέπει να πω πως αρχικα πανικοβλήθηκα...βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρεί μια ελαφριά ουρολοίμωξη και κολπίτιδα, αλλά και ο γυναικολόγος μου και ο ουρολόγος μου ειπανε παρα πολύ νερο και όχι αντιβίωση. Όσο για προεκλαμψία, οι γιατροί μου είπανε αφού δεν έχω υψηλη πίεση, δεν είναι πιθανό(συνήθως έχω 12 με 7). Έχω βέβαια αρκετά υψηλούς παλμούς 93/λεπτο...αλλά και αυτό το θεωρούν φυσιολογικο.

Εσείς μήπως έχετε κάποια άλλη άποψη?

Ευχαριστώ!

 

και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2+ στον 4ο μήνα κάπου. μου είπε η γιατρός ότι ήτανε ουρολοίμοξη, μου έδωσε όμως αντιβίωση και στην επόμενη εξέταση όλα οκ.ισχύει αυτό ότι πιθανόν να είναι ουρολοίμοξη ή κολπίτιδα και όντως δίνουνε σαν συμβολή πολλά υγρα..αυτό με την πίεση ισχύει, ότι για να υπαρχει πρόβλημα προεκλαμψίας πρέπει να υπαρξει και υψηλή πίεση.και εγώ έχω συνήθως 11-7 ή 12-8 που θεωρείται φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

σχετικά με το θέμα μας, και σε μενα που τώρα μπαίνω στον 5ο μήνα, βρέθηκε λεύκωμα στα ούρα με 2 + και πρέπει να πω πως αρχικα πανικοβλήθηκα...βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρεί μια ελαφριά ουρολοίμωξη και κολπίτιδα, αλλά και ο γυναικολόγος μου και ο ουρολόγος μου ειπανε παρα πολύ νερο και όχι αντιβίωση. Όσο για προεκλαμψία, οι γιατροί μου είπανε αφού δεν έχω υψηλη πίεση, δεν είναι πιθανό(συνήθως έχω 12 με 7). Έχω βέβαια αρκετά υψηλούς παλμούς 93/λεπτο...αλλά και αυτό το θεωρούν φυσιολογικο.

Εσείς μήπως έχετε κάποια άλλη άποψη?

Ευχαριστώ!

 

και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2+ στον 4ο μήνα κάπου. μου είπε η γιατρός ότι ήτανε ουρολοίμοξη, μου έδωσε όμως αντιβίωση και στην επόμενη εξέταση όλα οκ.ισχύει αυτό ότι πιθανόν να είναι ουρολοίμοξη ή κολπίτιδα και όντως δίνουνε σαν συμβολή πολλά υγρα..αυτό με την πίεση ισχύει, ότι για να υπαρχει πρόβλημα προεκλαμψίας πρέπει να υπαρξει και υψηλή πίεση.και εγώ έχω συνήθως 11-7 ή 12-8 που θεωρείται φυσιολογικό...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Σου έδωσε αντιβίωση, ε? Μήπως θυμάσαι ποιά? Σημερα έχω ραντεβού και θα τον ξαναρωτίσω.

Ευχαριστώ κι πάλι!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για το λεύκωμα αλλά εγώ που έκανα προεκλαμψία δεν είχα λεύκωμα στα ούρα, μόνο υψηλή (πολύ υψηλή) πίεση και έντονο πρήξιμο. Αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι :D

Δηλαδή πόση πίεση είχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,

 

σχετικά με το θέμα μας, και σε μενα που τώρα μπαίνω στον 5ο μήνα, βρέθηκε λεύκωμα στα ούρα με 2 + και πρέπει να πω πως αρχικα πανικοβλήθηκα...βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρεί μια ελαφριά ουρολοίμωξη και κολπίτιδα, αλλά και ο γυναικολόγος μου και ο ουρολόγος μου ειπανε παρα πολύ νερο και όχι αντιβίωση. Όσο για προεκλαμψία, οι γιατροί μου είπανε αφού δεν έχω υψηλη πίεση, δεν είναι πιθανό(συνήθως έχω 12 με 7). Έχω βέβαια αρκετά υψηλούς παλμούς 93/λεπτο...αλλά και αυτό το θεωρούν φυσιολογικο.

Εσείς μήπως έχετε κάποια άλλη άποψη?

Ευχαριστώ!

 

και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2+ στον 4ο μήνα κάπου. μου είπε η γιατρός ότι ήτανε ουρολοίμοξη, μου έδωσε όμως αντιβίωση και στην επόμενη εξέταση όλα οκ.ισχύει αυτό ότι πιθανόν να είναι ουρολοίμοξη ή κολπίτιδα και όντως δίνουνε σαν συμβολή πολλά υγρα..αυτό με την πίεση ισχύει, ότι για να υπαρχει πρόβλημα προεκλαμψίας πρέπει να υπαρξει και υψηλή πίεση.και εγώ έχω συνήθως 11-7 ή 12-8 που θεωρείται φυσιολογικό...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Σου έδωσε αντιβίωση, ε? Μήπως θυμάσαι ποιά? Σημερα έχω ραντεβού και θα τον ξαναρωτίσω.

Ευχαριστώ κι πάλι!

 

ceclor μου είχε δώσει.1 κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για το λεύκωμα αλλά εγώ που έκανα προεκλαμψία δεν είχα λεύκωμα στα ούρα, μόνο υψηλή (πολύ υψηλή) πίεση και έντονο πρήξιμο. Αν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι :D

Δηλαδή πόση πίεση είχες?

 

18+9 (+) ωραία ε;;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

το 18 όντως είναι πολύ το 9 όμως το έχω και εγώ σχεδόν κάθε ημέρα.

σημασία έχει πως όλα πήγαν καλά οπότε περασμένα ξεχασμένα.

 

όντως... περασμένα ... ξεχασμένα :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

σχετικά με το θέμα μας, και σε μενα που τώρα μπαίνω στον 5ο μήνα, βρέθηκε λεύκωμα στα ούρα με 2 + και πρέπει να πω πως αρχικα πανικοβλήθηκα...βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρεί μια ελαφριά ουρολοίμωξη και κολπίτιδα, αλλά και ο γυναικολόγος μου και ο ουρολόγος μου ειπανε παρα πολύ νερο και όχι αντιβίωση. Όσο για προεκλαμψία, οι γιατροί μου είπανε αφού δεν έχω υψηλη πίεση, δεν είναι πιθανό(συνήθως έχω 12 με 7). Έχω βέβαια αρκετά υψηλούς παλμούς 93/λεπτο...αλλά και αυτό το θεωρούν φυσιολογικο.

Εσείς μήπως έχετε κάποια άλλη άποψη?

Ευχαριστώ!

 

και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 2+ στον 4ο μήνα κάπου. μου είπε η γιατρός ότι ήτανε ουρολοίμοξη, μου έδωσε όμως αντιβίωση και στην επόμενη εξέταση όλα οκ.ισχύει αυτό ότι πιθανόν να είναι ουρολοίμοξη ή κολπίτιδα και όντως δίνουνε σαν συμβολή πολλά υγρα..αυτό με την πίεση ισχύει, ότι για να υπαρχει πρόβλημα προεκλαμψίας πρέπει να υπαρξει και υψηλή πίεση.και εγώ έχω συνήθως 11-7 ή 12-8 που θεωρείται φυσιολογικό...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Σου έδωσε αντιβίωση, ε? Μήπως θυμάσαι ποιά? Σημερα έχω ραντεβού και θα τον ξαναρωτίσω.

Ευχαριστώ κι πάλι!

 

ceclor μου είχε δώσει.1 κουτί.

Καλημέρα!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εχθές που πήγα κι εγω στον γιατρο μου έδωσε αντιβίωση την ceclor 750 για 8 μερες...δηλαδή 2 κουτιά...Μήπως είναι υπερβολικό?

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 κουτιά μου φαίνεται υπερβολικό όντως..εμένα ήταν 1 των 500 μάλιστα..μηπως μόλις τελειώσει το 1 να κάνεις μια επαναληπτική ούρων και μετά βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

2 κουτιά μου φαίνεται υπερβολικό όντως..εμένα ήταν 1 των 500 μάλιστα..μηπως μόλις τελειώσει το 1 να κάνεις μια επαναληπτική ούρων και μετά βλέπεις?

 

Ναι κι εμενα πολύ μου φάνηκε... είχες και πυοσφαίρια και πολυμορφοπύρηνα? θα μιλήσω και με έναν φίλο ουρολόγο να μου πει την άποψή του....

Σε ευχαριστώ πολυ!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 κουτιά μου φαίνεται υπερβολικό όντως..εμένα ήταν 1 των 500 μάλιστα..μηπως μόλις τελειώσει το 1 να κάνεις μια επαναληπτική ούρων και μετά βλέπεις?

 

Ναι κι εμενα πολύ μου φάνηκε... είχες και πυοσφαίρια και πολυμορφοπύρηνα? θα μιλήσω και με έναν φίλο ουρολόγο να μου πει την άποψή του....

Σε ευχαριστώ πολυ!

 

πυοσφαίρια νομίζω έγραφε 1-2 κοπ.δεν ξέρω τι σημαίνει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

2 κουτιά μου φαίνεται υπερβολικό όντως..εμένα ήταν 1 των 500 μάλιστα..μηπως μόλις τελειώσει το 1 να κάνεις μια επαναληπτική ούρων και μετά βλέπεις?

 

Ναι κι εμενα πολύ μου φάνηκε... είχες και πυοσφαίρια και πολυμορφοπύρηνα? θα μιλήσω και με έναν φίλο ουρολόγο να μου πει την άποψή του....

Σε ευχαριστώ πολυ!

 

πυοσφαίρια νομίζω έγραφε 1-2 κοπ.δεν ξέρω τι σημαίνει αυτο.

 

Έγω είχα περισσότερα. Αλλά μίλησα και με ουρολόγο εχθές και μου είπε πως γενικά οι γυναικολόγοι είναι πιο φοβιτσιάρηδες σε αυτά τα θέματα λόγω του ότι δεν ειναι και το αντικείμενό τους. Αλλά και να παρεις μου είπε την αντιβίωση δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντα όμως σε συνδυασμό με νερό...μου είπε τουλάχιστον 3 λτ...μεχρι 2 τα καταφερνω αλλά 3...ειναι λιγάκι δύσκολο...

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Στη γενική ούρων βρέθηκε 30mg λεύκωμα, αλλά δε γραφει δίπλα τις φυσιολογικές τιμές?τι ειναι αυτό τώρα?αυτό μου έλειπε!Ξέρει καμια που πρεπει να κυμαινονται οι φυσιολογικες τιμές?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια ειμαι εγκυος στην 27 η εβδομαδα και εχω και ενα μωρακι 14 μηνων

νομιζω σας εχω ξαναμιλησει για τις κρισες αγχους και πανικου που βιωνα και βιωνω (μετα απο την απωλεια του πρωτου μου μωρου ημουν 25 εβδομαδα)

με αποτελεσμα μετα απο εντονο στρες να ανεβαζω πιεση η οποια πεφτει αμεσως

παρολαυτα ο γιατρος με εβαλε και εκανα ενα σωρο εξετασεις

ολες φυσιολογικες εκτος απο λευκωμα ουρων με οριο το 120 εχω 160

ο γιατρος μου εκοψε το αλατι και μου ειπε εαν ανεβει η πιεση πανω

απο 14 η μεγαλη και 8.5 η μικρη αμεσως αντιυπερτασικα

οπως καταλαβατε εχω τρομαξει παρα πολυ

απο την αρχη της εγκυμοσυνης παω στο κεντρο φαιναρετη και παρακολουθιεμαι και απο ψυχολογο οφειλω να ομολογησω οτι εχω βοηθηθει αρκετα

εχει καμια κοπελα παρομοια εμπειρια?

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Το λεύκωμα στα ούρα σε συνδυασμό με υψηλή πίεση είναι μια ένδειξη για προεκλαμψία γι'αυτό σου είπε ο γιατρός να παρακολουθείς την πίεση. Το ξέρω αυτό γιατί η μητέρα μου πριν με γεννήσει στο τέλος εμφάνισε ίχνη λευκώματος στα ούρα και κανένας δεν πονηρεύτηκε να το προσέξει με απότέλεσμα να πάθει εκλαμψία στη γέννα. Κυρίως πρόσεχε τη διατροφή σου και παρακολούθησε την πίεσή σου και όλα θα είναι υπό έλεγχο. Μπορεί και πολύ απλά να είχες φάει τις προηγούμενες μέρες κάποιες τροφές που σου ανέβασαν το λεύκωμα και να μην είναι τίποτα το σημαντικό.Αλλά αφού το βρήκες εγκαίρως παρακολούθησέ το χωρίς άγχος και πίεση.

Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

jZ4op3.png
Link to comment
Share on other sites

Το λεύκωμα στα ούρα σε συνδυασμό με υψηλή πίεση είναι μια ένδειξη για προεκλαμψία γι'αυτό σου είπε ο γιατρός να παρακολουθείς την πίεση. Το ξέρω αυτό γιατί η μητέρα μου πριν με γεννήσει στο τέλος εμφάνισε ίχνη λευκώματος στα ούρα και κανένας δεν πονηρεύτηκε να το προσέξει με απότέλεσμα να πάθει εκλαμψία στη γέννα. Κυρίως πρόσεχε τη διατροφή σου και παρακολούθησε την πίεσή σου και όλα θα είναι υπό έλεγχο. Μπορεί και πολύ απλά να είχες φάει τις προηγούμενες μέρες κάποιες τροφές που σου ανέβασαν το λεύκωμα και να μην είναι τίποτα το σημαντικό.Αλλά αφού το βρήκες εγκαίρως παρακολούθησέ το χωρίς άγχος και πίεση.

Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

μακαρι γιατι με εχει φαει το αγχος

ναι πριν κανω την εξεταση ετρωγα απιστευτο αλατι

αλλα νομιζω το αλατι δεν ανεβαζει το λευκωμα η κανω λαθος?

 

υπαρχει διατροφη για το λευκωμα?ο γιατρος μου ειπε κομμενο το αλατι

αλλα ποιες τροφες κρυβουν αλατι δεν εχω ιδεα

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Oλες οι τροφες σε συσκευασια κρυβουν αλατι.

Οπως και το ψωμι.

Επειδη ειχα λιιιιγο υψηλο ουρικο οξυ χωρις να εχω ομως λευκωμα...ειχα κοψει εντελως το αλατι, το ψωμι (εκτος και αν κανεις μονη σου χωρις αλατι).το τυρι...φαε ανθοτυρο καλυτερα και λιγο....και ολα τα ετοιμα τροφιμα.

 

Και να προσεχεις παντα την περιεκτικοτητα σε νατριο...αν αγορασεις και καλα αναλατα προιοντα.....και αυτο αλατι ειναι

 

Θα μετρας την πιεση σου την ιδια ωρα καθε μερα....και 5 λεπτα μετα αφου εχεις καθισει.

Ενα ανυσηχητικο σημαδι ειναι και τα πρησμενα ακρα.

 

Αν ακολουθησεις πιστα διαιτα χωρις αλατι.....νομιζω θα πανε ολα ολυ καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Oλες οι τροφες σε συσκευασια κρυβουν αλατι.

Οπως και το ψωμι.

Επειδη ειχα λιιιιγο υψηλο ουρικο οξυ χωρις να εχω ομως λευκωμα...ειχα κοψει εντελως το αλατι, το ψωμι (εκτος και αν κανεις μονη σου χωρις αλατι).το τυρι...φαε ανθοτυρο καλυτερα και λιγο....και ολα τα ετοιμα τροφιμα.

 

Και να προσεχεις παντα την περιεκτικοτητα σε νατριο...αν αγορασεις και καλα αναλατα προιοντα.....και αυτο αλατι ειναι

 

Θα μετρας την πιεση σου την ιδια ωρα καθε μερα....και 5 λεπτα μετα αφου εχεις καθισει.

Ενα ανυσηχητικο σημαδι ειναι και τα πρησμενα ακρα.

 

Αν ακολουθησεις πιστα διαιτα χωρις αλατι.....νομιζω θα πανε ολα ολυ καλα.....

ψωμι κανω μονη μου χωρις αλατ

τυρι μονο ανθοτυρο?εχω παρει nounou light

το πρωι τι ετρωγες ολα εχουν αλατι και τα κορν φλεικς και οι φρυγανιες

και το ψωμι του τοστ

το μεσημερι ολα αναλατα και φρουτα

για βραδυ?γιαουρτι με μελι πχ

η ντοματα χωρις αλατι με ψωμι χωρις αλατι?

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...