Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Η ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ?? ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Ο μαστολογος που με παρακολουθει λεγεται Παναγοπουλος Μανωλης και ειναι διευθυντης στον τομεα χειρουργικης μαστου στον Αγιο Σαββα. Παρε τηλ στο νοσοκομειο να κλεισεις ραντεβου ή αν θελεις το κινητο του, στειλε μου πμ.

 

Ελπιζω ολα να πανε καλα!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ. Στον Άγιο Σάββα να πας, γιατί έχει άριστους γιατρούς. Κι εγώ στον Άγιο Σάββα παρακολουθούμαι. Επέλεξε είτε το γιατρό που σύστησε η mariadi, είτε κάποιον άλλο. Ο δικός μου λέγεται Ζόμπολας. Επίσης, εκεί είναι μια κυρία Μιχαηλίδου, η οποία είναι άριστη, αλλά έχει τόσο κόσμο που δε σου κλείνουν ραντεβού αμέσως.

Και μην ανησυχείς για την κύστη. Εμένα το στήθος μου είναι γεμάτο κύστες, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι άνευ σημασίας εύρημα. Απλώς πρέπει να πηγαίνω μια φορά το χρόνο για ψηλάφιση.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ ??? ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ??? ΕΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα... γενικά στον Άγιο Σάββα γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ! Πρέπει να οπλιστείς με πολύυυ υπομονή, έχει πολύ κόσμο, όλοι με ραντεβού, αλλά δε μπαίνεις στην ώρα σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε δει αν έχεις ραντεβού, απλά οι γιατροί αφιερώνουν χρόνο στον κάθε ασθενή, ακόμα και αν φύγουν στις 10 το βράδυ και δυστυχώς είναι πολύς κόσμος που υποφέρει :cry: . Πάντως είναι το μοναδικό νοσοκομείο που (απ' όσα έχω δει δλδ) οι γιατροί είναι και άνθρωποι.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τον ΑΓ Σάββα έχει πολύ καλούς γιατρούς αλλά μπορεί να περιμένεις μήνες η μητέρα μου που είχε ανακαλύψει ένα μικρό ογκίδιο και ανησυχούσε δεν είχε υπομονή να περιμένει τόσο καιρό.

Πήγε σε μία πολύ καλή μαστολόγο στο Αλεξάνδρα έχει και αυτή πολυ δουλειά αλλά κλείνεις ραντεβού πιο εύκολα μείναμε απόλυτα ικανοποιημένη και απο το χειρουργείο ( τελικά ήταν καλοήθης) και από το νοσοκομείο και την γιατρό.

Αν σε ενδιαφέρει να σου στειλώ τα στοιχεία της

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ ??? ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ??? ΕΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ?

 

Ναι, στον Άγιο Σάββα είναι. Αν πάρεις σήμερα όμως, θα σου κλείσουν ραντεβού μετά από 2-3 μήνες.

Δοκίμασε να κλείσεις με τον Ζόμπολα σε απογευματινό ιατρείο (στον Άγιο Σάββα). Δίνεις 60 ευρώ βέβαια, αλλά νομίζω ότι παίρνεις μετά από το ταμείο σου τα 20, αν έχεις υπομονή να τρέξεις. Εγώ προσωπικά βαριόμουν να τρέχω για 20 ευρώ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

καλά όταν είναι θέμα υγείας δεν σκέφτομαι τα χρήματα όσα και αν είναι. Μου είπαν ακόμα και για το Τσικίνη στο ΕΛΕΝΑ. Εχει χειρουργήσει την αδερφή τησ πεθεράς μου και έχω ακούσει και από άλλες γυναίκες πολύ καλά λόγια. Εχω πάρει όμως πάμπολα τηλ στο ΕΛΕΝΑ για απογευματινό ραντεβού, περιμένω στην αναμονή αρκετή ώρα και κανεις μα κανείς από τη γραμματεία δεν σηκώνει το τηλ για να κλείσω ραντεβού. Στον Αγ. Σάββα δε θέλω να πάω γιατί υπάρχουν βαριά περιστατικά και φοβάμαι ότι θα πέσω ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

eliana76, τα βαριά περιστατικά είναι στους θαλάμους. Εσύ θα πας σε απογευματινό ιατρείο. Εγώ πέρσι που πήγα, δεν βρήκα κόσμο. Ένα άτομο ήταν πριν από μένα. Ξαναπήγα μετά από 10 μέρες σε πρωινό για επανεξέταση και πάλι δεν είδα βαριά περιστατικά. Ρώτησα τη μαμά μου και τη θεία μου που πηγαίνουν κάθε 6 μήνες και δεν έχουν δει τέτοιο περιστατικό ποτέ στο απογευματινό και φαντάσου ότι πηγαίνουν ήδη 7-8 χρόνια.

Μην ανησυχείς.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήγα τώρα τον Σεπτέμβριο στην Λύδια Ιωαννίδου Μουζάκα. Δεν είναι σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά εμένα δεν με πείραζε. Η υγεία είναι πάνω απ΄όλα.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

H κ. Μιχαηλίδου είναι απίστευτη, απλά δεν είναι πλέον στον αγ. Σάββα. Αν θέλετε τα στοιχεία του ιατρείου που έχει ευχαριστως να σας τα πω.

 

barbie, αυτό δεν το ήξερα. Η κ. Μιχαηλίου παρακολουθεί τη μαμά μου και τη θεία μου εδώ και χρόνια.

Αν θες, μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του ιατρείου της? Ίσως να μην το ξέρει η μαμά μου και μπορεί να θέλουν να πηγαίνουν πλέον στο ιατρείο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

αυτους που ξερω εγω γιατι προσφατα πήγα σε δυο για αντιστοιχο προβλημα είναι η Κα Καρυδά Ειρήνη η οποία είναι διευθυντρια του Κεντρου Μαστού στο ''ΥΓΕΙΑ'' και έχει και ιατρείο στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας.Επίσης πήγα και σε δευτερο γιατρό τον κο Πατέρα Χαρίλαο που είναι στο Ιατρικο Κέντρο Ψυχικού. Οι γιατροι αυτοί ήταν παλια στον Αγιο Σαββα...

Αν ενδιαφερεσε πέσμου να σου στειλω διεθυνσεις και τηλ.

 

Πάντως κορίτσια εγώ κάηκα από τον Ζομπολα που λέτε εδώ....Μακριά...Καλύτερα να επιλέξετε τον Κο Μισιντζή στον Αγ. Σάββα...

 

Μια απορία...η κα Μιχαηλίδου νόμιζα ότι είναι γενική χειρούργος (προφανώς κάνω λάθος ) και ότι δεν ειναι μαστολόγος...Μπορείτε να μου στείλετε το τηλ. της σας παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια διάβασα τα μηνύματά σας, με βοήθησαν ιδιαιτέρως!

 

Εγώ τελικώς εξετάσθηκα από την κα Μιχαηλίδου Αμ. στο Ιατρείο της, κοντά στο Λαϊκό νοσοκομείο & στο Παίδων (αφού όντως δεν εργάζεται πια στον Άγιο Σάββα), και έχω να προσθέσω ότι πέρα από ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΙΑΤΡΟΣ είναι και καταπληκτικός άνθρωπος, δεν αισθάνθηκα καθόλου άβολα, μου απάντησε όλες μου τις ερωτήσεις.

Εντυπωσιάστηκα δε από τον πολύ κόσμο που περίμενε να εξετασθεί και όπως είδα στην κάρτα της είναι χειρουργός μαστολόγος (μάλιστα μέχρι πολύ πρόσφατα ήταν και Διευθύντρια στον Άγιο Σάββα).

 

Όσο για τους άλλους ιατρούς που αναφέρετε, μια μικρή έρευνα που έκανα πριν κλείσω ραντεβού μεταξύ γνωστών και συναδέλφων με αποθάρρυνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεχάσει ότι υπήρχε αυτό το θέμα στο φόρουμ και τώρα που το είδα είπα να γράψω την εμπειρία μου.

Πριν από 2 μήνες είχα ένα πρόβλημα στον αριστερό μαστό. Πανικοβλήθηκα κι έψαξα και βρήκα το τηλέφωνο της κ. Μιχαηλίδου. Με είδε άμεσα στο ιατρείο της, με έστειλε για υπέρηχο υψηλής ευκρίνειας και για ψηφιακή μαστογραφία και ευτυχώς ήταν όλα καλά. Με ψηλάφισε και μου είπε να ξαναπάω το Σεπτέμβριο να με δει, γιατί πρέπει να παρακολουθούμαι ανά 3 μήνες. Η μητέρα μου και η θεία μου παρακολουθούνται εδώ και χρόνια από την κ. Μιχαηλίδου και μου είχαν πει τα καλύτερα λόγια. Τώρα που τη γνώρισα κι εγώ έχω να πω με τη σειρά μου τα καλύτερα. Είναι καταπληκτικός άνθρωπος και πολύ καλή γιατρός.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό μαστολόγο για την γυναίκα μου. Δεν με απασχολεί το οικονομικό παρά μόνο να είναι καλός. Ο καλύτερος αν είναι δυνατόν. Απ' ότι βλέπω λέτε πολύ καλά λόγια για την κυρία Μιχαηλίδου. Θα σας ήμουν υπόχρεος αν κάποια/ος από εσάς θα μπορούσε να μου δώσει τα στοιχεία της το συντομότερο δυνατόν μια που είναι μάλλον επείγουσα περίπτωση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό μαστολόγο για την γυναίκα μου. Δεν με απασχολεί το οικονομικό παρά μόνο να είναι καλός. Ο καλύτερος αν είναι δυνατόν. Απ' ότι βλέπω λέτε πολύ καλά λόγια για την κυρία Μιχαηλίδου. Θα σας ήμουν υπόχρεος αν κάποια/ος από εσάς θα μπορούσε να μου δώσει τα στοιχεία της το συντομότερο δυνατόν μια που είναι μάλλον επείγουσα περίπτωση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων πάρα πολύ.

 

Codert, τα στοιχεία της κ. Μιχαηλίδου είναι τα εξής:

 

Αμαλία Μιχαηλίδου-Ζαχαριάδη

Χειρουργός - Μαστολόγος

τ. Αν. Δ/ντρια Κλινικής Μαστού Νοσ. "ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ"

Ιατρείο:

Δ/νση: Μικράς Ασίας 55 - Γουδί (50μ. από Λαϊκό Νοσοκομείο).

Τηλ.: 210-7709425

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Codert, τα στοιχεία της κ. Μιχαηλίδου είναι τα εξής:

 

Αμαλία Μιχαηλίδου-Ζαχαριάδη

Χειρουργός - Μαστολόγος

τ. Αν. Δ/ντρια Κλινικής Μαστού Νοσ. "ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ"

 

Ιατρείο:

Δ/νση: Μικράς Ασίας 55 - Γουδί (50μ. από Λαϊκό Νοσοκομείο).

Τηλ.: 210-7709425

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για την κα Μιχαηλίδου Αμ. ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας είναι το κινητό της τηλέφωνο εγώ έτσι κλείνω ραντεβού μαζί της, διότι στο ιατρείο της είναι συγκεκριμένες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...