Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΠΝΙΕΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΝ. ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΙΑΣΕΙ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΙΧΑ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ...... ΣΕΡΝΟΜΟΥΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΜΕΤΑ...... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ Η ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΙΣΟ ΖΑΝΑΧ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΑΡΑΖΟΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ, ΤΙΠΟΤΑ! ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΓΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΥΡΙΩΣ.... ΑΣΤΑ.....

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω να το ξεπεράσεις. Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και κοιμάμαι σαν πουλάκι. Αν και πέρασα διάφορα με αποκολλήσεις κτλ δεν έχασα τον ύπνο μου. Κάποια περίοδο μόνο, είχα εφιάλτες αλλά αυτό ήταν από το στρες. Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά αλλά δεν με εμποδίζει ακόμα. Έχω πόνους στην μέση, ώρες ώρες αφόρητους και το μόνο που με ξεκουράζει είναι ο ύπνος στο κρεββάτι μου το βράδυ. Αχ μακάρι να μην αλλάξει αυτό. Σου έυχομαι κι εσένα καλόν ύπνο να έχεις. Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις ένα χλιαρό ντουζάκι πριν πας για ύπνο, ή να πιείς ζεστό γάλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου ξεκινησαν με το που μπηκα στον 8. πως το αντιμετωπιζεις?κοιμασαι καθολου. γιατι εγω δεν κλεινω ματι ολη νυχτα καιμε πιανει πανικος

Link to comment
Share on other sites

1)εχω μικρο μωρο που με κουραζει πολυ κατα τη διαρκεια της μερας......κι ετσι δεν ξεφευγω απο τις 2.μετα τις 12 βλεπω sex and the city,διαβαζω ,νευριαζω με τον αντρα μου που κοιμαται απο τις 11..αυτα.χαπια δεν παιρνω

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

εχεις ακουσει περιπτωσεις που να μην κοιμουνται καθολου? γιατι με εχει πιασει φοβερος πανικος! αν ξερεις please απαντησε μου μηπως ηρεμισω

Link to comment
Share on other sites

εσυ δλδ δεν κλεινεις ματι ολη νυχτα?και πως εισαι την μερα?παντως ειναι παροδικα ολα αυτα μην ανυσηχεις....κι εγω μολις γεννησα το πρωτο επανηλθα

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη φοβασαι καθολου..κατσε να γεννησεις με το καλο και μετα θα ψαχνεις να βρεις γωνια να πεσεις για υπνο..αντε με το καλο./..μπηκες στο μηνα σου?

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία και κουράγιο, βρήκα κι εγώ ομοιοπαθείς!έχω να κοιμηθώ από τα τέλη Σεπτέμβρη , λίγο τα πρακτικά προβλήματα, λίγο το βάρος , λίγο το άγχος ,κάθε βράδυ κάνω ολονυχτία.Αλλά σε καμία περίπτωση χάπια , ούτως ή άλλως , και απλά ελπίζω να κοιμηθώ στο μαιευτήριο ή να είναι ήσυχο το μωρό μετά.Αλλιώς δεν τη γλιτώνω με τα νεύρα που κάνω...

μπέμπα,το 'ξερες πως θα ήσουν η ζωή μας;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 27 εβδομάδα κυήσεως...Το πρώτο τρίμηνο είχα τρομερή υπνηλία,αλλά το βράδυ ήταν πολύ δύσκολο να κοιμηθώ,κι όλη μέρα κοιμόμουν όρθια...Τον 4ο,5ο και 6ο μήνα κοιμήθηκα μια χαρά,γύρω στις 6 ώρες την μέρα.Τώρα που έκλεισα τον 6ο και βαδίζω στον 7ο σιγά σιγά,πάλι τα ίδια...Τρομερό στριφογύρισμα,απίστευτη αυπνία.Χαλάλι της,όμως.Ας ελπίσουμε πως τα νινάκια μας θα μας αφήσουν να κοιμηθούμε λιγάκι μετά.:roll:

Link to comment
Share on other sites

εγω στις 12 δεκεμβρη μπαινω στο μηνα μου. αλλα αντιμετωπιζω τοσο εντονα τις αυπνιες που δεν ξερω ποσο θα ανταξω. με παρηγορει μονο οτι κοντευει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

Ιωανναπατρα μην το ψάχνεις κορίτσι μου. Ο τελευταίος μήνας είναι μαρτυρικός για όλες μας. Και εγά δεν μπορούσα να κοιμηθώ όχι όμως έτσι απλά. Είχα τρομερές καούρες απ την μία και απ την άλλη είχα φοβίες μήπως μου σπάσουν τα νερά και δεν το καταλάβω. Μόλις μπήκα στον μήνα μου σταμάτησα τον ύπνο. Δεν βολευόμουν πουθενά επεφτα και άρχιζαν οι καούρες και απ την άλλη ο άντρας μου ροχάλιζε. Μου ερχόταν να του χώσω μια!!Όταν κατάφερνε και με επαιρνε ο ύπνος έβλεπα ότι μου έσπαγαν τα νερά και πεταγόμουν! Μιλάμε για πολύ κλάμα!!Ευτυχώς το μωρό μου ήταν πολύ ήσυχο και ξεκουράστηκα μετά (όσο μπορείς να το πεις αυτό).Από τότε που έκανα το παιδί τα ωράρια μου έχουν αλλάξει πολύ.Εκεί που κοιμομουν το αργότερο στις 9:30 τώρα πέφτω στις 12:30 το βράδυ ξυπνάω κατά τις 4 που ξυπνάει το παιδί μου και στις 8 το πρωί το μάτι γαρίδα πάλι και το πάω σερί μέχρι το βράδυ.Και όμως ακόμα επιβιώνω!!

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη σας για την επισκληριδιο?

εγω θα σου πω για την επισκληριδιο πατριωτισσα!!!η γνωμη μου ειναι η καλυτερη!!εχει εφευρεθει για να μην ταλαιπωρουμαστε και να απολαμβανουμε τη γεννα μας!!!γεννησα φυσιολογικα στις 7 νοεμβρη και ηταν τελεια!

vdJBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στον 6ο και ενώ τόσο καιρό κοιμόμουν μια χαρά, τώρα το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα!!! Και αυτό γιατί μόλις ξαπλώνω, αρχίζει και πονάει όλο μου το σώμα και πιο πολύ η πλάτη μου η οποία με καίει λες και έχει πάρει φωτιά! Θέε μου, τι θα κάνω μέχρι να γεννήσω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...