Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ινστιτούτο γονιμότητας-Λουτράδης


Recommended Posts

Καλό μεσημέρι!Υπάρχει κάποια κοπέλα να έχει κάνει ο άντρας της βιοψία με το Σοφικίτη και μετά εξωσωματική στο Λουτράδη?Θέλω κάποιες πληροφορίες

Αυτό το άγχος θα μας φάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 months later...
Καλό μεσημέρι!Υπάρχει κάποια κοπέλα να έχει κάνει ο άντρας της βιοψία με το Σοφικίτη και μετά εξωσωματική στο Λουτράδη?Θέλω κάποιες πληροφορίες

Γεία σου.....τί πληροφορίες θα ήθελες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Καλημέρα εγώ για τον Κο Λουτράδη έχω πολλά να σας πω και τα έχω πει και άλλες φορές στο forum.Με παρακολουθεί από 25 χρονών και είμαι 31.Με τη βοήθειά τοηυ απέκτησα τον γιο μου με σπερματένχυση και την κόρη μου με εξωσωματική.Τώρα προσπαθώ να μείνω έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι.Δυστυχώς η πρώτη εξωσωματική δεν πέτυχε αλλά θα κάνω ξανά προσπάθεια με κατεψυγμένα μετά τα Χριστούγεννα.Του έχω τυφλή εμπιστοσύνη και τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Είναι εκπληκτικός γιατρός και καλός άνθρωπος.Επίσης έχει καταπληκτικούς συνεργάτες.Είναι όλοι τους απίστευτοι,δεν έχω λόγια.......Ιδιαίτερα η κυρία Κλώνταρη είναι πάααααρα πολύ καλή!!!!!!!!!!!!!!!Αν θέλεις διευθύνσεις και τηλέφωνα, στείλε μου πμ να σου τα δώσω!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

SNIKOL γειά σου!

εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική με το Λουτράδη η οποία ήταν επιτυχημένη μόνο που δυστυχώς παλινδρόμησε...

τώρα είμαι στην τρίτη προσπάθεια (η δεύτερη απέτυχε) και περιμένω να περάσουν οι μέρες...

είμαι πολύ ευχαριστημένη με το γιατρό, είναι καλός άνθρωπος, φοβερός επιστήμονας, αφιερώνει χρόνο... γενικά δεν θα τον άλλαζα...

αν δεν τον εχεις δει ακόμα σου προτείνω να πας να του μιλήσεις...

εμένα με γεμίζει αισιοδοξία παντως κάθε φορα που τον βλεπω...

αν θες περισσοτερες λεπτομέρειες πες μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πω λίγο την ιστορία μου για να καταλάβεις πως σκέφτομαι.

Στην αρχή είχα άλλο γιατρό ο οποίος με ταλαιπώρησε γιατί οταν είδε ότι δεν έμενα έγκυος μου έκανε 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις χωρίς να μου έχει κάνει σαλπιγγογραφία οπότε δεν είχε δει ότι είχα πολύποδες, τους οποιόυς και έβγαλα αλλά πάλι δεν γινόταν τίποτα. Αφού έχασα 1.5 χρόνο με το γιατρό που είχε άπειρο κόσμο και δεν θυμόταν τι έχω και τι όχι (παρόλο που ήταν γνωστός) αποφάσισα να πάω σε κάποιον ειδικό για υπογονιμότητα. Ρώτησα και έμαθα 2-3 ονόματα και αποφάσισα να πάω στο Λουτράδη.

Με την πρώτη επίσκεψη ανέβηκε το καταρρακωμένο μου ηθικό. Μας μίλησε αρκετή ώρα και μας εξήγησε τα πάντα. Ηταν πολύ σχολαστικός, σημείωσε τα πάντα, μου έδωσε επιπλέον εξετάσεις που ήθελε. Για να μην πολυλογώ έκανα μια ακόμα σπερματέγχυση (τελείως διαφορετική από τις άλλες 2) η οποία δεν πέτυχε. Αποφασίσαμε να παμε για εξωσωματική. Το προσωπικό που έχει στο ινστιτουτο είναι εξαιρετικό, ενημερωμένο και καθόλου απρόσωπο (όπως και η σχέση με το γιατρό). Η διαδικασία προετοιμασίας (από την αγορά φαρμάκων, υπερήχους, αιματολογικές, υποστηριξη κλπ) ήταν άψογη. Η πρώτη προσπάθεια πέτυχε μόνο που δυστυχώς όπως είπα παλινδρόμησε. Μου έκανε την απόξεση αμέσως και όλες τις εξετάσεις για να προσδιορίσει το λόγο παράλληλα με υποστήριζε σε όλη τη διαδρομη. Βρήκαμε ότι έχω θρομβοφιλία. Η δευτερη προσπάθεια (με 2 απο τα 4 κατεψυγμένα) δεν πέτυχε και τώρα είμαι στην τρίτη προσπάθεια.

Σε όλη αυτή την διαδικασία δεν υπάρχει μια φορά που να έχω ζητήσει να μιλήσω με το γιατρό και να μην με έχει πάρει (για οποιονδήποτε λόγο). Τηρεί τα ραντεβού του οπότε η αναμονή είναι ελάχιστη. Το κόστος της εξωσωματικής και της κατάψυξης των εμβρύων είναι νομίζω γύρω στα 4000.

 

Ελπίζω να μη σε κούρασα απλά θέλω να σου πω ότι εμένα αυτός μου ταίριαξε, με γεμίζει αισιοδοξία και του έχω εμπιστοσύνη. Γιάυτο σου είπα να τον δεις... Το θέμα του γυναικολόγου είναι πολύ προσωπικό και ιδιαίτερα για εμας που έχουμε θέμα υπογονιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε αυτόν τον άνθρωπο χρωστάω το χαμόγελό μου...Με βοήθησε τρεις φορές να αποκτήσω τρία υγειέστατα παιδάκια και δεν ήταν καθόλου εύκολο...!!!Καλή τύχη σε ό,τι και αν αποφασίσεις!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα κοριτσια!επειδη βλεπω οτι το θεμα ειναι ανενεργο εδω και πολυ καιρο μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε την αποψη σας για τον συγκεκριμενο γιατρο και το κεντρο εξωσωματικης του.

δεν παιζει πολυ διαφημιση σε σχεση με αλλους γνωστους και εχω τις αμφιβολιες μου..ακομη δεν τον εχω επισκεφτει αλλα μου τον συστησε ο γιατρος μου που τον εμπιστευομαι και θελω να κανω μια επισκεψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κι από εμένα! Βλέπω ότι δεν υπάρχει πολλή κίνηση εδώ και χρόνια στο θέμα, αλλά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για εξωσωματική στο Λουτράδη και το Ινστιτούτο Γονιμότητας θα με βοηθούσε πολύ. Είναι το μόνο κέντρο που δεν έχει διαδικτυακό τόπο, κάτι που φυσικά δεν με προϊδεάζει θετικά. Έχω κλείσει ραντεβού μαζί του την ερχόμενη Δευτέρα για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα για την εξωσωματική, οπότε οι εμπειρίες σας θα είναι ευπρόσδεκτες, είτε εδώ είτε με πμ. Ευχαριστώ!

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
Καλησπέρα κι από εμένα! Βλέπω ότι δεν υπάρχει πολλή κίνηση εδώ και χρόνια στο θέμα, αλλά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για εξωσωματική στο Λουτράδη και το Ινστιτούτο Γονιμότητας θα με βοηθούσε πολύ. Είναι το μόνο κέντρο που δεν έχει διαδικτυακό τόπο, κάτι που φυσικά δεν με προϊδεάζει θετικά. Έχω κλείσει ραντεβού μαζί του την ερχόμενη Δευτέρα για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα για την εξωσωματική, οπότε οι εμπειρίες σας θα είναι ευπρόσδεκτες, είτε εδώ είτε με πμ. Ευχαριστώ![/quote

 

Καλησπέρα.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τον Λουτραδη.Σκεφτομαστε να παμε εκει για εξωσωματική.Εχω χασει 4 εμβρυα απο φυσιολογικη συλληψη και εχω κανει τρεις αποτυχημενες εξωσωμ.Θα ηθελα πολυ τη βοηθεια σας δε παει αλλο περασαμε πολλά.. Ευχαριστω :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια και εγω θελω γνωμες για λουτραδη γεννα,πως ηταν και τι λεφτα ζητησε και για μεσογιτη αυχενικη πως ηταν και ποσα ζητησαν.επισης στη κυστικη ινωση ποσα λεφτα σας ζητησαν?

Link to comment
Share on other sites

αν και αργησα να το δω ,ναι εκει ειναι κ αυτος.ο καθενας στο δικο του γραφειο υα υπολοιπα κοινα

 

Σ ευχαριστώ για την απαντηση.

Εγώ γνωρισα τον Καλλιανίδη στο Αλεξάνδρας.Πολύ ήρεμος,καθυσηχαστικός και με χιούμορ!

Μου κάνει εντυπωση που δεν εχουν καν σαιτ στο διαδίκτυο!

Θα γεννησεις στο Αλεξάνδρας με το Λουτράδη?

Πως και τον επέλεξες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/6/2009 at 0:38 ΜΜ, down είπε:

Καλό μεσημέρι!Υπάρχει κάποια κοπέλα να έχει κάνει ο άντρας της βιοψία με το Σοφικίτη και μετά εξωσωματική στο Λουτράδη?Θέλω κάποιες πληροφορίες

Καλησπερα!Θα ηθελα κι εγω πληροφοριες για τους κυριους Σοφικιτη και Λουτραδη.οποιος-α εχει προσωπικη εμπειρια θα παρακαλουσα να επικοινωνησει μαζι μου γιατι ειμαι σε διλλημα με αυτα που ακουω και διαβαζω!!ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

sunshine τωρα ειδα την ερωτηση σου,ξερω πολυ αργα αλλα θα σου απαντησω,περασα 2 χρονια στο αλεξανδρας απο τον εναν ειδικευομενο στον αλλον με επικεφαλη τον καλλιανιδη,τον πετυχα 2 μονο φορες και αφου με καθυστερουσαν παρα πολυ χωρις να εχω κ κατι πολυ σοβαρο αποφασισα να επισκεφτω ιδιωτικα μετα την παροτρυνση γνωστης τον λουτραδη οπου εκει ξαφνικα ανοιγει μια πορτα και βλεπω τον καλλιανιδη ,ντραπηκα στην αρχη αλλα δεν με νοιαζει ηταν η σωστη κινηση τωρα ειναι στην 18η εβδοαμδα με τη βοηθεια του λουτραδη.αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...