Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΗΛΟ ΚΡΕΒΑΤΙ


irallada

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες!

 

Ψάχνουμε εδω και πολλους μήνες ένα ψηλό κρεβάτι (τύπου αμερικάνικο). Η μοναδική λύση που βρίσκω είναι η αγορά ενός πολύ ψηλού στρώματος αλλά η τιμή ειναι τσουχτερη κι εμεις εχουμε ηδη στρωμα. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά κανένα ψηλό κρεβάτι??? Αν ειχε και μεγαλο κεφαλαρι ακομα καλυτερα..

 

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω ψηλό κρεβάτι αλλά είναι σιδερένιο. Σου κάνει να σου πω την εταιρεία?

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

 

Ψάχνουμε εδω και πολλους μήνες ένα ψηλό κρεβάτι (τύπου αμερικάνικο). Η μοναδική λύση που βρίσκω είναι η αγορά ενός πολύ ψηλού στρώματος αλλά η τιμή ειναι τσουχτερη κι εμεις εχουμε ηδη στρωμα. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά κανένα ψηλό κρεβάτι??? Αν ειχε και μεγαλο κεφαλαρι ακομα καλυτερα..

 

:D

 

Koιτα στον Κουρτη στην Κηφισια. Αυτος εχει Αμερικανικα κρεβατια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ψηλό κρεβάτι αλλά είναι σιδερένιο. Σου κάνει να σου πω την εταιρεία?

 

Δυστυχώς δεν θέλω μεταλλικό. έψαχνα κάτι σε ύφασμα ή έστω ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

Koιτα στον Κουρτη στην Κηφισια. Αυτος εχει Αμερικανικα κρεβατια.

 

Ζωή σ' ευχαριστώ πολύ! χάζεψα λίγο στην ιστοσελίδα του και βρήκα κανα 2 που μου αρέσουν. έχω βέβαια την αίσθηση ότι πρέπει να είναι τρομερά τσιμπημένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοεις ψηλο κρεβατι? Αν θες να κρατησεις το στρωμα που ηδη εχεις, μπορεις να παρεις ενα αμερικανικου τυπου κρεβατι που εχει κατω απο το στρωμα, υποστρωμα. Αυτο σημαινει οτι το στρωμα δε μπαινει μεσα στον σκελετο και δεν καθεται πανω σε ταβλες, αλλα οτι η βαση του ειναι ενα αλλου τυπου "στρωμα" σκληρο και σταθερο αγου εχει μεσα και ξυλο αλλα ειναι επενδυμενο με υφασμα. Παιρνεις λοιπον τον σκελετο του υποστρωματος και αν θες διαλεγεις κεφαλαρι (εχουν μεγαλη ποικιλια). Επισης μπορεις να παρεις μονο την βαση και να αγορασεις αργοτερα κεφαλαρι. Τετοια καταστηματα ειναι τα Candia Strom, Media Strom, Elite Strom και πολλα αλλα. Αλλα καλυτερα να πας απο κοντα, διοτι οι τιμες παιζουν πολυ απο εταιρεια σε εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ψηλο κρεβατι? Αν θες να κρατησεις το στρωμα που ηδη εχεις, μπορεις να παρεις ενα αμερικανικου τυπου κρεβατι που εχει κατω απο το στρωμα, υποστρωμα. Αυτο σημαινει οτι το στρωμα δε μπαινει μεσα στον σκελετο και δεν καθεται πανω σε ταβλες, αλλα οτι η βαση του ειναι ενα αλλου τυπου "στρωμα" σκληρο και σταθερο αγου εχει μεσα και ξυλο αλλα ειναι επενδυμενο με υφασμα. Παιρνεις λοιπον τον σκελετο του υποστρωματος και αν θες διαλεγεις κεφαλαρι (εχουν μεγαλη ποικιλια). Επισης μπορεις να παρεις μονο την βαση και να αγορασεις αργοτερα κεφαλαρι. Τετοια καταστηματα ειναι τα Candia Strom, Media Strom, Elite Strom και πολλα αλλα. Αλλα καλυτερα να πας απο κοντα, διοτι οι τιμες παιζουν πολυ απο εταιρεια σε εταιρεια.

 

ενα τετοιο εχουμε κ εμεις

ειναι αρκετα ψηλο και τωρα μ την εγκυμοσυνη μ βολευει πολυ ν σηκωθω

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο καποιου που σου φτιάχνει οσο ψηλό θέλεις κρεβάτι σε πολύ καλές τιμές

 

ναι γιατι οχι, σ' ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις που εχουμε αμερικανικο στρωμα 2χ2 (δεν ειναι ακριβα, δωσαμε 1300 ευρω και ειναι πολυ καλο, κοιτα στο google μαρκα Sealy), αφου ψαξαμε σε μαγαζια επιπλων και δεν βρισκαμε, πηγαμε στην Candia strom και μας εφτιαξαν κρεβατι σε οποιες διαστασεις θελαμε και σε υψος και σε μηκος/πλατος. Δεν ηταν ακριβο. Εχει και πολυ ωραιο κεφαλαρι, ψηλο ντυμενο με αλ κανταρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ίσως να βοηθήσω.

 

Εμείς αγοράσαμε κρεβατοκάμαρα, απο βιοτεχνία που φτιάχνει έπιπλα για ξενοδοχεία. Το κρεβάτι ήταν ψηλό. Βάλαμε και σουμιέ για να είναι πιο σταθερό και έτσι το στρ'ωμα βρίσκεται ψηλότερα από το πλαίσιο του κρεβατιού. Είναι μια λύση. Δεν ξέρω τι είναι το αμερικάνικου τύπου αλλά είναι ψηλό. Η αδερφή μου το λέει βασιλικό....χο χο χο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...