Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ


Recommended Posts

koritsia ehw mia aporia:eimai ston 8o mina kai o giatros mou eipe oti pros sto telos tou mina, ligo prin bw ston 9o tha hreiastei na kanw kati exetaseis gia tin piktikotita tou aimatos pou tis theloun leei ston toketo. ti einai autes oi exetaseis?xerei kamia kati perissotero?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα παντος μου εγραψε κ εκανα κατι εξετασεις γλυκοζηλιωμενης αιμοσφαιρινης κ κατι χρονους προθρομβινης μαρτυρος και ασθενους τις οποιες δεν εχω ξανακανει κ ο μικροβιολογος μου ειπε οτι εχουν σχεση με την πηκτικοτητα,αλλα εγω τωρα τελειωνω τον 7ο.δεν ξερω αν αυτες εννοουσε ο γιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

Οι εξετασεις πηκτικοτητας αιματος ειναι αυτες που ανεφερε η στελλα α.σ

Δηλαδη χρονος προθρομβινης.Επιστημονικα γραφονται PT-APTT-INR

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ, ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗ ΠΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΤΙΣ 23/3/10 ΣΤΟ ΙΑΣΩ, ΑΝ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ...

 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Οι εξετασεις πηκτικοτητας αιματος ειναι αυτες που ανεφερε η στελλα α.σ

Δηλαδη χρονος προθρομβινης.Επιστημονικα γραφονται PT-APTT-INR

 

 

ναι, αυτες είναι που λέει η στέλλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.απλά δεν είχα ξανακάνει τέτοιες εξετάσεις σε όλη την εγκυμοσύνη και αγχώθηκα γιατί δεν είχα ιδέα τι ήταν.ελπίζω να πάνε όλα καλά.! με το καλό να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις εμπιστοσυνη στον ιατρο σου και ολα θα πανε καλα!!!!!

Οι εξετασεις αυτες ειναι απλες,οπως η γενικη αιματος,δεν εχουν περιπλοκη διαδικασια!!!!

Αλλωστε καλο ειναι να γνωριζει ο ιατρος σου για την πηκτικοτητα του αιματος γιατι παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην εγκυμοσυνη!!!!

Με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωριζω.Αλλα προφανως γινεται προς το τελος για πιο σιγουρα αποτελεσματα.

Δηλαδη αν εκανες νωριτερα θα επρεπε να ξανακανεις τωρα που εισαι προς το τελος!

Καλα αποτελεσματα να εχεις και ολα θα πανε καλα!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΑPTT/θρομβοφάξ) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΑΤΑ 2 ΜΟΝΑΔΕΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΥ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...