Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πετρα στη χολη (ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ)


rozalita

Recommended Posts

ετρα στη χολη την οποια μου βρηκαν τελειως

Γεια σας, σας παρακαλω πολυ αν ξερει κανεις ας μου πει κανενα καλο χειρουργο σε δημοσιο νοσοκομειο για λαπαροσκοπηση εχω πετρα στη χολη την οποια μου βρηκαν τελειως συπτωματικα δεν ποναω καθολου δεν νιωθω την παραμικρη ενοχληση αλλα θελω να το ψαξω γιατι ακουω διαφορα και δεν ξερω τι να κανω.υποψιν μενω αθηνα σας ευχαριστω εκ των προτερων

:-P :|:roll::lol:πτωματικα δεν ποναω καθολου δεν νιωθω την π

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετρα στη χολη την οποια μου βρηκαν τελειως

Γεια σας, σας παρακαλω πολυ αν ξερει κανεις ας μου πει κανενα καλο χειρουργο σε δημοσιο νοσοκομειο για λαπαροσκοπηση εχω πετρα στη χολη την οποια μου βρηκαν τελειως συπτωματικα δεν ποναω καθολου δεν νιωθω την παραμικρη ενοχληση αλλα θελω να το ψαξω γιατι ακουω διαφορα και δεν ξερω τι να κανω.υποψιν μενω αθηνα σας ευχαριστω εκ των προτερων

:-P :|:roll::lol:πτωματικα δεν ποναω καθολου δεν νιωθω την π

 

Κοριτσι μου δεν ξερω κανεναν χειρουργο απο Αθηνα

εγω εκανα Λαπαροσκοπικη αφαιρεση χοληδοχου πριν 5 χρονια, στην επαρχια ομως, ειχα παρα μα παρα πολλες μικρες πετρουλες στο μεγεθος καφαλιου καρφιτσας.

Η αληθεια ειναι οτι περασα δυο πολυ εντονους κολικους μεχρι να τη βγαλω αλλα εδρασα σε 15 μερες. Λενε πραγματι οτι ειναι επικινδυνο να κυλησει στο παγρεας

Εως οτου βρεις γιατρο σου προτεινω να αποφυγεις τα λιπαρα, αλλαντικα, οσπρια και πρασινα και να μην κανεις διατα αυστηρη οπου μπορει να χασεις λιπος το οποιο παλι στη χολη ειναι σαν να τρεφεσαι με λιπος

ολα θα παμε καλα σε μια ημερα θα εισαι εξω απλα μετα δε θα μπορεις να τρως κανονικα αλλα και παλι εξαρταται απο τον οργανισμο

Ευχομαι να βρεις συντομα χειρουργο και να τελειωνει το βασανακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Τι εγινε??? κανεις δεν ξερει κατι να μου πει????να με βοηθησει λιγο για να δω τι θα κανω τελικα????

Αντε κοριτσια περιμενω.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα rozalita,

 

εκανα επεμβαση χολης πριν απο 5,5 περιπου χρονια και ηταν πολυ σοβαρη η κατασταση μου.εννοω πως δεν την ανακαλυψα τυχαια οπως λες εσυ,,, αλλα μετα απο εντονους κολικους,εντονους πονους,εμετους κτλ μεταφερθηκα στο Αρεταιειο χωρις να γνωριζουμε τι ακριβως εχω.Ειλικρινα νομιζα πως ειχα παθει καποια δημητηριαση και ...χανομαι!

Τελικα οντως δεν ηταν απλη η κατασταση μου.Ειχα 50+ πετρες (μεγαλες) στην χολη,η οποια (χολη) εσπασε και πραγματικα υπηρχε κινδυνος για την ζωη μου γιατι οι πετρες ειχαν σκορπισει στα εσωτερικα μου οργανα ...

Την επεμβαση μου εκανε ενας εξαιρετος χειρουργος καθηγητης πανεπιστημιου ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΣ (καλη του ωρα του ανθρωπου..)

Φοβερος σαν ανθρωπος και σαν χειρουργος εννοειτε!

Το χειρουργειο κρατησε περιπου 3-3,5 ωρες και ευτυχως ολα πηγαν καλα.

 

Αν θες να με ακουσεις αναζητησε τον... Ειναι παρα πολυ καλος!

 

Θεοδοσης Θεοδοσοπουλος στο Αρεταιειο

 

θα περιμενω νεα σου

Βασω

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς διάβασε αυτο το θέμα θα σε βοηθήσει πολύ κ θα σου λύσει πολλές απορίες----> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38721

 

Εγώ χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά πριν 3 χρόνια από τον κύριο ΚΟΤΣΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ στο Αγία Όλγα...εκπληκτικός γιατρός,εκπληκτικό προσωπικό στο Αγία Όλγα κ δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ τέτοια ανθρώπινη κ υπέυθυνη εξυπηρέτηση σε δημόσιο νοσοκομείο!Αν θες παραπάνω πληροφορίες στείλε μου πμ.! ;)

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Δεν επιτρέπεται οτιδήποτε λιπαρό,αναψυκτικά,καφέδες κτλ....σούπες,ψητά χωρίς πολλά μπαχαρικά επιτρέπονται γενικά όλα αυτά....εμένα με πείραζε πολύ ο καφές,τον πεθερό μου το αγγούρι....τρώγοντας τα πάντα βλέπεις τι σε ενοχλεί κ το κόβεις....;)

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
mhpws kserete poso kostizei mia egxeirhsh gia na afairesei h mhtera m petra apo th xolh?

exei megalo pono kai h petra exei mege8os 20 xiliosta..!! sas parakalw peite mou gia na 3erw ti prepei na kanw!:(

 

Δεν δινεις καποιο αλλο στοιχειο πχ. ασφαλεια, νοσοκομειο ή κλινικη, γιατρος, πολη, ιατρικο ιστορικο κλπ.

Παιζουν ολα ρολο ...... στην τιμη!!!!!

 

Περαστικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

kalhmera !! eimai kainoyrgia dw 8a h8ela na rwthsw extes phga sto kratiko nikaias me pono poly dynato sto sth8os kai sthn plath moy brhkan petra sthn xolh moy eipan na paw shmera na programatisw xeiroyrgio .3erei kaneis an einai kala sto kratiko ???? eyxaristw poly !!!!:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καταρχάς διάβασε αυτο το θέμα θα σε βοηθήσει πολύ κ θα σου λύσει πολλές απορίες----> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38721

 

Εγώ χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά πριν 3 χρόνια από τον κύριο ΚΟΤΣΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ στο Αγία Όλγα...εκπληκτικός γιατρός,εκπληκτικό προσωπικό στο Αγία Όλγα κ δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ τέτοια ανθρώπινη κ υπέυθυνη εξυπηρέτηση σε δημόσιο νοσοκομείο!Αν θες παραπάνω πληροφορίες στείλε μου πμ.! ;)

 

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ Η ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΧΟΛΗ ΜΟΥ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...