Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ή ΕΝΤΟΙΧΙΖΟΜΕΝΗ;


misspigi

Recommended Posts

στο σπιτι μου εχω κουζινα εντοιχιζομενη Bosch η οποια μετα απο 3.5 χρονια χρησης σαπισε η πλατη του φουρνου και ο θερμοστατης. δεν συμφερει να τη φτιαξω οποτε παω για καινουρια. το κακο ειναι οτι πρωτον εδωσα στην πεθερα μου την παλια μου κουζινα Ζιμενς ελευθερη και της βγηκε σκυλι και δευτερον δεν εχω 1800 και βαλε ευρω για να παρω αλλη εντοιχιζομενη. απο την αλλη λυπαμαι να κοψω το ντουλαπι για να βαλω ελευθερη κουζινα. τι να κανω; αξιζει να κοιταξω σε στοκατζιδικα ή θα χασω χρονο και χρημα;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να αλλάξεις μόνο το φούρνο και όχι τις εστίες αν δεν είναι ένα κομμάτι......εγώ άλλαξα μόνο φούρνο γύρω στα 400 ευρώ.......δεν ξέρω τιμές για τώρα....αλλά σιγά μη δώσεις 1800....σίγουρα υπάρχουν πολύ φτηνότερα......έτσι κι αλλιώς το πιθανότερο είναι να χαλάσει σε λίγα χρόνια.........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

να βαλεις καλυτερα εντοιχιζομενη, ειναι κριμα να χαλασεις τα ντουλαπια σου.

Δεν ειναι τοσο ακριβες οσο λες.. θα χρειαστεις και εστιες ή ειναι αυτονομα.

Αν ειναι αυτονομα τοτε ενας απλος φουρνος Pitsos ή siemens γυρω στα 650? -700? βρισκεις σιγουρα.

καλη επιλογη!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. ηρθε ο τεχνιτης της Μπος (βαριεμαι να αλλαζω γλωσσα στο πληκτρολογιο) και μου ειπε βεβαιως βεβαιως οτι πρεπει να την αλλαξω ολοκληρη. καλα αυτος να πλασαρει τα προϊοντα της εταιρειας θελει, αλλα αυτο με το φουρνο μονο δεν το καταλαβα. θα παρω εναν φουρνο της Μπος παλι ή μπορω να διαλεξω φουρνο αλλης μαρκας; φανταζομαι οτι οι διαστασεις ειναι ιδιες ή κανω λαθος;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε να ριξεις μια ματια στα καταστηματα ηλεκτρικων ειδων (Κωτσοβολος, Saturn κλπ) εχουν σε πολύ χαμηλες τιμες τα εκθεσιακά μοντέλα. Μπορεί να βρεις κατι που να σε βολεψει.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. ηρθε ο τεχνιτης της Μπος (βαριεμαι να αλλαζω γλωσσα στο πληκτρολογιο) και μου ειπε βεβαιως βεβαιως οτι πρεπει να την αλλαξω ολοκληρη. καλα αυτος να πλασαρει τα προϊοντα της εταιρειας θελει, αλλα αυτο με το φουρνο μονο δεν το καταλαβα. θα παρω εναν φουρνο της Μπος παλι ή μπορω να διαλεξω φουρνο αλλης μαρκας; φανταζομαι οτι οι διαστασεις ειναι ιδιες ή κανω λαθος;

κοιτα να δεις, υπαρχουν δυο τυποι κουζινων, αυτες που ειναι αυτονομες, δηλαδη δουλευει μονη της η εστια και μονη της η κουζινα και μπορουμε να τις βαλουμε και χωρια στα ντουλαπια.

και υπαρχουν και αυτες που συνδεονται μεταξυ τους και δεν μπορουμε να τις χωρισουμε:D:D

Τωρα αν η δικια σου ειναι τετοια, πρεπει να παρεις ολο το σετ, δυσκολα θα βρεις καινουριο μοντελο να ταιριαζει με την παλια σου κουζινα..

Οι διαστασεις ειναι ιδιες για ολες τις κουζινες.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

η κουζινα μου ειναι αυτονομη,οποτε υποθετω οτι δεν εχω προβλημα. ειναι κριμα να αλλαξω και τις εστιες απο τη στιγμη που δουλευουν κανονικα. θα κοιταξω στα εκθεσιακα μοντελα οπως με συμβουλεψατε.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα πριν κανα 2μηνο την εντοιχιζομενη ηλεκτρικη μου κουζινα (μποσ) μετα απο 12 χρονια και πηρα μια ζιμενς με 1000 ευρω (εστιες και φουρνο)

 

Δυστυχως εμενα τα ματια των εστιων βρισκονταν στο φουρνο...οποτε αναγκαστηκα αλλαξε και εστιες...(βεβαια και παλι πηρα πακετο...γιατι ενα επαιρνα ξεχωριστα μου εβγαιναν πιο ακριβα...και δεν ειναι εποχες για εξοδα)

 

Εγω δεν καταλαβα πως σου χαλασε μεσα σε 3,5 χρονια και κυριως πως σαπισε!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...