Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μεζεδάκια


siap

Recommended Posts

Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ιδέες για μεζεδάκια?? Έχουμε καφενείο-εστιατόριο σε ένα αρκετά μικρό χωριό και θέλουμε να προσθέσουμε κάποιους καινούριους μεζέδες. Οι πελάτες είναι μόνο άντρες από 50 και πάνω συνήθως αλλά συχνά μαζεύονται παρέες γύρω στα 20 χρονών για φαγητό. Υπάρχουν ιδέες??? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πίτες με υλικά εποχής, μπορείς να τις φτιάχνεις και να τις βάζεις στην κατάψυξη και να τις ψήνεις όταν θες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

τηγανιζεις μακριες λεπτες φετες μελιτζανας και στη συνεχεια τυλιγεις μεσα ενα λουκανικο κοκτειλ.....

 

μινι ντακος.....μικρες κουλουριτσες που θα τριβεις ντοματα απο πανω , θα ριχνεις φετουλα , ριγανη ελιτσες και λιγο λαδακι.......

Link to comment
Share on other sites

Γάυρο τηγανιτό ή γαύρο παστό που το βγάζεις κατευθείαν από το ψυγείο χωρίς ξέσταμα και τηγάνισμα.

Επίσης ένα ωραίο μεζεδάκι είναι ψιλές φετούλες ψωμί περασμένες από το τηγάνι και αλειμένες με κοπανιστή.

Φέτα ψητή με ντομάτα.

Ποικιλίες με αυγά βραστά, τυριά, αλλαντικά και σαλάτες τύπου ρώσικη, κηπουρού κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεζεδακια

ψωμακι με φιλαδελφεια απο πανω και ντοματουλα

ελιτσες γεμιστες

παντζαρια απο κονσερβα με λιγο τριμενο σκορδο

ντακος

φετουλα στον φουρνο με πιπεριτσα

αυγοφετες με σαλαμακι η τυρακι η αχνη και κανελλα

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Επισης ομελετα με λουκανικα η συγλινο

γεμιστες πιπεριες φλωρινης (κονσερβα) με κασερι και ζαμπον ζεσταμενα στο μικροκυματων (το κανουν σε ενα καλο μαγαζι στη θεσσαλονικη και εινια μουρλια)

μανιταρια με τυρια επισης στο μικροκυματων λιωνουν

μανιταρια τηγανια

τηγανια χοιρινη την οποια θα ζεσταινεις, απλα να ειναι ημερας (δεν χρειαζεται καθε μερα αυτο)

κριτσινια με διαφορα ντιπς για μπυρες κυριως αλλα αυτο ειναι για τους νεους

το μπουγιουρντι (φετα με καυτερη πιπερια και ντοματα και λιγο λαδι ψημενα σε αλουμινοχαρτο η πηλινο)

τυκροκετες τις οποιες ετοιμαζεις, καταψυχεις και τηγανιζεις εκεινη τη στιγμη οσες μεριδες χρειαζονται

πατατοκεφτεδες (θα τους τρωνε και οι μεγαλυτεροι)

κλασικα κεφτεδακια

Link to comment
Share on other sites

σαρδελιτσες παστες που ειναι ετοιμες γρηγορες και αμεσο κερασμα. επισης λουκανικα οπου γινονται ακομη και σκετα ψητα πεντανοστιμα. επιπλεον καποια μικρα παξιμαδακια με διαφορες σαλατες π.χ ρωσικη-μελιτζανοσαλατα-πατατοσαλατα κ.τ.λ και φυσικα ψητα τυρια σαν σαγανακι μεσα σε αλουμινοχαρτο με ντοματα. πεινασα.......

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνεται μια σάλτσα για σνίτσελ. Κοτόπουλο και χοιρινό!! Ευχαριστώ!!!:P:p:p

αλα κρεμ με μπεικον μανιταρια και λιγη παπρικα ειναι η πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο

Link to comment
Share on other sites

αλα κρεμ με μπεικον μανιταρια και λιγη παπρικα ειναι η πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο

 

 

αχ είσαι τέλεια!!!! για πες γιατι κι εμενα για μια με μανιτάρια μου είπαν και λέω μπααααααα μανιταρια με σνιτσελ...αποκλείεται!!!

μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικά τι ακριβως βαζεις και τι ποσότητα??

Link to comment
Share on other sites

αχ είσαι τέλεια!!!! για πες γιατι κι εμενα για μια με μανιτάρια μου είπαν και λέω μπααααααα μανιταρια με σνιτσελ...αποκλείεται!!!

μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικά τι ακριβως βαζεις και τι ποσότητα??

λοιπον ειναι πολυαπλη.κατ αρχας τσιγαριζω πρωτα λιγο σκορδο και μπεικον.επειτα βαζω το κοτοπουλο σε κοματακια και μετα προσθετω την κρεμα γαλακτος μεχρι να δεσει.προς το τελος βαζω και λιγη παπρικα.και στο σνητσελ παει πολυ αυτη η σαλτσα(χωρις το κοτοπουλο φυσικα)δεν ειμαι πρωτη στην κουζινα αλλα αυτο το φαγητο ειναι το αγαπημενο του αντρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειναι πολυαπλη.κατ αρχας τσιγαριζω πρωτα λιγο σκορδο και μπεικον.επειτα βαζω το κοτοπουλο σε κοματακια και μετα προσθετω την κρεμα γαλακτος μεχρι να δεσει.προς το τελος βαζω και λιγη παπρικα.και στο σνητσελ παει πολυ αυτη η σαλτσα(χωρις το κοτοπουλο φυσικα)δεν ειμαι πρωτη στην κουζινα αλλα αυτο το φαγητο ειναι το αγαπημενο του αντρα μου!!!

 

 

 

σε ευχαριστω πολύ πολυ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...