Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ξυπναει,ουρλιαζει,και κανει εμετο!!!


Anastasia1981

Recommended Posts

γεια σε ολες τις μανουλες.αποφασισα και εγω να γραφτω αν και σας διαβαζω καιρο για να σας πω το προβλημα μου μηπως και βρω μια λυση γιατι ειλικρινα δεν αντεχω αλλο...

εχω μια κορη σχεδον 9 μηνων.εως 5 μηνων κοιμοταν μονη της .την αφηνα δηλαδη στην κουνια της με πιπιλα,εφευγα και κοιμοταν μεσα σε 5 λεπτα.

ξαφνηκα απο 5 μηνων μεσα σε μια ημερα ολο αυτο χαλασε.εκλαιγε στην κουνια της τοσο σπαρακτικα οποτε την αφηνα μεσα και την κοιμησα αγκαλια εκεινη την ημερα.

απο τοτε κολλησε...κοιμαται μονο αγκαλια και μεχρι να κοιμηθει κανει και μιση ωρα.τα χερια μου κοντευουν να ξεκολλησουν.και το χειροτερο?τα βραδυα 4-5 φορες την εβδομαδα θα τυχει να ξυπναει ανα 10-20 λεπτα και να τσιριζει ενω τα ματια της ειναι ακομα κλειστα.

της μιλαω για να ξυπνησει η για να ηρεμησει αλλα δε με ακουει καθολου.συνεχιζει να κλαιει τσιριζοντας με κλειστα ματια και στο τελος θα κανει εμετο.

εχθες τα ιδια παλι.κοιμηθηκε για βραδυ κατα τις 8 και μετα ανα μιση ωρα και πολλες φορες ανα 10 λεπτα γινοταν αυτο το πραγμα.και μεχρι τη 1 τη νυχτα την ειχα στα χερια .εκλαιγε και τεντονωταν σαν τοξο προς τα πισω και δε σταματουσε με τιποτα.

δε ξερω για ποιο λογο κλαιει.ο παιδιατρος δε βρηκε τιποτα!μου ειπε οτι μπορει να ειναι τα δοντια.ναι αλλα γιατι το κανει μονο οταν κοιμαται?γιατι οταν ειναι ξυπνια δε κανει ετσι αλλα παιζει μια χαρα,τρωει μια χαρα κλπ?

εχω καταντησει βαμπιρ.κοιμαμαι καθε βραδυ 1-2 ηωρα και ξυπναω κατα τις 6.

την ημερα δε μπορω να κοιμηθω καθολου μιας και κοιμαται παντα για μιση ωρα. και μετα απο 2 ωρες παλι μιση ωρα.ποτε να προλαβω να ξεκουραστω και εγω?να καμια δουλεια να κανενα μαζεμα να λιγο να κανω τακα τακα το φαι παει ξυπναει μετα.

να σημειωσω πως αυτο το κλαμα το κανει και οταν ξυπναει κατα τη διαρκεια της ημερας και δε μπορω να την ηρεμησω μεχρι να ερθει στα συγκαλα της.

τι να κανω?σας εχει τυχει ποτε?τα χερια μου πονανε εχω παθει τενοντιτιδα και στα 2 χερια απο το να την κραταω αγκαλια για να κοιμαται η να την κραταω αγκαλια γιατι τσιριζει στον υπνο.

ειμαι με 4 ωρες υπνο το 24ωρο και αυτες διακεκομμενες γιατι ολο και για καμια πιπιλα θα γκρινιαξει αναμεσα και θα πρεπει να σηκωθω:cry:

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω κοπελα μου τρομερο μου ακουγετε ολο αυτο.και εγω εχω ενα αγορακι 8 μηνων περιπου που καποια στιγμη πεταγοτανε απτον υπνο του ξαφνικα και εκλαιγε χωρις αιτια και μου ειχε πει ο παιδιατρος οτι μαλλον βλεπει εφιαλτες.βεβαια το σταματησε γρηγορα,ητανε παροδικο,οχι ετσι οπως λες εσυ.εχεις δοκιμασει την ωρα που αρχιζει να κλαιει να του δωσεις λιγο νερακι?μηπως συνελθει ή μηπως διψαει?εγω ας πουμε οταν αρχιζε να κλαιει ξαφνικα τον σηκωνα αμεσως απτην κουνια και τον κραταγα αγκαλια ορθιο οχι ξαπλωτο στα χερια μου για να ξυπνησει και να καταλαβει οτι ηταν ονειρο,παει περασε.και του μιλαγα στο αυτακι για να ακουει την φωνη μου και να ηρεμησει.δεν ξερω τι να πω,ειναι πολυ περιεργο και δυσκολο αυτο που περιγραφεις.ισως καποια αλλη κοπελα το κατεχει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει αυτα αλλα τιποτα δεν πιανει.εκεινη τη στιγμη δε δεχεται τιποτα στο στομα της.ουτε νερο ουτε τσαι ουτε γαλα ουτε καν πιπιλα.

και ορθια να τη σηκωσω τα ιδια κανει.μπορει να σταματησει για λιγα δευτερα και παλι αρχιζει.οταν της μιλαω δε με ακουει καν.εχει 4 μηνες που γινεται ολο αυτο.μα να βλεπει εφιαλτες επι 4 μηνες και τοσες φορες την ημερα?

τι αλλο μπορει να συμβαινει:-( εχθες εκανε και εμετο και μεχρι να την αλλαξω γιατι ειχε γινει χαλια ,ειχε πριστει στο κλαμα:cry:

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Α τα ιδια ειχα κ εγω! Με την μια μου, εχω διδυμουλες ειχε κολικους μεχρι 5 μηνων (κατι που δεν αφορα την περιπτωση σου) κ μετα δοντια κ εφιαλτες. Μεχρι κ τωρα που ειναι 17 μηνων πεταγεται καμια φορα στον υπνο της κ κλαει σπαρακτικα.

Δεν μπορεις να κανεις τπτ παρα υπομονη, φάση ειναι κ θα περάσει. Ελεγξε μην ζεσταινεται πολυ ή υπάρχουν κουνουπια.

Αυτο που αναρωτιεσαι γιατι ολη μερα παιζει καλα κ οταν κοιμαται μπορει να νιωσει πονο απο δοντια, απαντιεται με το οτι οταν κοιμασαι το σωμα χαλαρωνει κ εκδηλωνει ολους τους πονους σε εντονοτερο βαθμο. Αναλογισου τον πυρετο που συνηθως ανεβαινει στον υπνο, αφου ο οργανισμος "κοιμάται" κ δεν τον καταπολεμάει άμεσα.Βεβαια ειναι ολα θεμα παιδιου, η μια μου που παντα οτι θεμα ειχε της δημιουργουσε διαταραχες τον υπνο, πχ δοντια ενω η αλλη μου στο φαγητο.

 

Οσο για τα χέρια...σε καταλαβαινω...εχω κανει μπρατσα στην κυριολεξια!

Καλο κουράγιο κ υπομονη! Θα περασει κ αυτο!!!

Αγωνιστικους χαιρετισμους!

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου δε μου εκανε ποτε κολικους.εχει βγαλει και 4 δοντια.τα κακα της κανει καθε μερα 1-2 φορες,τρωει αρκετα καλα(5 γευματα την ημερα) υπαρχει δηλαδη περιπτωση ολο αυτο να ειναι απο τα δοντια?της βαζω βεβαια αλοιφη για περιπτωση που ειναι απο αυτο...αλλα δεν βλεπω φως:?

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω νομιζω οτι βλεπει εφιαλτες.να πω και μια αλλη σκεψη?μπορει να ακουστει βλακεια.μηπως το παιδι ειναι ματιασμενο?δηλαδη υπαρχει καποιος που σας βλεπει καθε μερα και ''ζηλευει''?

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για τα χέρια...σε καταλαβαινω...εχω κανει μπρατσα στην κυριολεξια!

Καλο κουράγιο κ υπομονη! Θα περασει κ αυτο!!!

Αγωνιστικους χαιρετισμους!

 

BLUBLU εγω το επαιζα οτι πηγαινα γυμναστηριο και ειχα κανει ''ποντικια'' απτα βαρη..................

Link to comment
Share on other sites

BLUBLU εγω το επαιζα οτι πηγαινα γυμναστηριο και ειχα κανει ''ποντικια'' απτα βαρη..................

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Anastasia μπορει να ειναι απο τα δοντια.Παρατηρησες αν ξεκινησε ολο αυτο πριν βγαλει το πρωτο της δοντι? Δηλ. εμενα πριν βγαλει καποιο δοντι 4-5 μερες κανει αυτο το πραγμα. Δεν εχει φτασει σε σημειο εμετου.

Αν θελεις βαλτην πανω σε ενα μαξιλαρι το μισο της κορμι, μηπως ανακουφιστει αν ειναι απο καποια πεπτικη διαταραχη. Αν κ πιστευω οτι ο εμετος ειναι απο το κλαμα. Κοιτα να μην την ταιζεις φαγητα που την επιβαρυνουν το στομαχακι κανενα3-4 ωρο πριν τον υπνο.

Link to comment
Share on other sites

Η τενοντιτιδα παει συννεφο. ομοιοπαθουσα οπως καταλαβες στην τενοντιτιδα.

Ο παιδιατρος σου τι λεει; που το αποδιδει; μονο στα δοντια; δηλαδη το οτι δεν σε ακουει πως το εξηγει;

αλλαξες κατι αυτους τους μηνες, δηλαδη εβαλες το μωρο σε δικο του δωματιο;

πιθανον να ειναι εφιαλτες. εγω σκεφτηκα μηπως ειναι και αυτο που λενε "νυχτερινος τρομος". Εχω ενα βιβλιο που κατι λεει για τοθεμα αυτο αλλα με τη μετακομιση το μαζψα σε κουτα και δεν ξερω που ειναι να το βγαλω. πιο πολλα δεν ξερω να σου πω για το θεμα αυτο γιατι δεν το αντιμετωπισα αλλα νομιζω οτι υπαρχει και σχετικο τοπικ. μπορει καποια κοπελα αμα ξερει να σου πει.

και το ματι ομως δεν ειναι απιθανο. επισης σκεφτηκα μηπως ετσι βγαζει ολη την ενταση της ημερας.

και το αλλο που σκεφτηκα εινια οτι ποναει η κοιλια της. συνεπεσε ολο αυτο με την αλλαγη γαλακτος απο 1ης σε 2ης βρεφικης ηλικιας; μηπως της αλλαξες και μαρκα; το σκεφτηκα γιατι γραφεις οτι τεντωνεται και γινεται τοξο. αν της τριβεις λιγο την κοιλια να βγαζει τα αερια; μηπως εχει αποκτησει ελαφρα δυσκοιλιοτητα με την εισαγωγη στις στερεες ή την πειραζει καποια κρεμα; σκεψου μηπως ειναι κατι στη διατροφη της που της προκαλει πονο στην κοιλια. δεν εχει σημασια που δεν εκανε κολικους μωρο. μπορει τωρα να την πειραξε κατι.

εμενα το μωρο ενιοτε κλαιει στον υπνο του λιγουλακι χωρις να ξυπναει, τον χαιδευω στην πλατη και σταματαει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α κ μου ειχε πει ο παιδιατρος να της δινω ντεπονακι πριν τον υπνο, ειμαι κατα κ το έκανα μονο οταν εβλεπα οτι το μωρο υπεφερε...αν κ δεν ειδα καμια διαφορα οταν της το εδινα.

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανακανει εμετο? σου βγαζει εντονες γουλιες μετα το φαγητο?

εμετο δεν κανει μετα το φαγητο.κανει μονο οταν κλαψει για αρκετη ωρα επειδη μαζευει μυξες...καμια φορα μπορει μετα το φαγητο αν ρευτει να βγαλει καμια γουλια αλλα οχι παντα...

Εγω νομιζω οτι βλεπει εφιαλτες.να πω και μια αλλη σκεψη?μπορει να ακουστει βλακεια.μηπως το παιδι ειναι ματιασμενο?δηλαδη υπαρχει καποιος που σας βλεπει καθε μερα και ''ζηλευει''?

τι να σου πω δε ξερω...οχι δεν υπαρχει τετοιο ατομο αλλα και παλι 4 μηνες να ριναι ματι?

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Anastasia μπορει να ειναι απο τα δοντια.Παρατηρησες αν ξεκινησε ολο αυτο πριν βγαλει το πρωτο της δοντι? Δηλ. εμενα πριν βγαλει καποιο δοντι 4-5 μερες κανει αυτο το πραγμα..

το πρωτο της δοντι το εβγαλε σχεδον 7 μηνων.ολο αυτο ξεκινησε απο 5 μηνων αλλα δε το κανει σε παροδικα διαστηματα ας πουμε λιγες μερες πριν βγει το δοντι.το κανει καθε μερα εδω και 4 μηνες.και οταν ξυπναει κατα τη διαρκεια της ημερας που κοιμαται τα μισαωρα..παλι ετσι κανει

 

Η τενοντιτιδα παει συννεφο. ομοιοπαθουσα οπως καταλαβες στην τενοντιτιδα.

Ο παιδιατρος σου τι λεει; που το αποδιδει; μονο στα δοντια; δηλαδη το οτι δεν σε ακουει πως το εξηγει;

αλλαξες κατι αυτους τους μηνες, δηλαδη εβαλες το μωρο σε δικο του δωματιο;

πιθανον να ειναι εφιαλτες. εγω σκεφτηκα μηπως ειναι και αυτο που λενε "νυχτερινος τρομος". Εχω ενα βιβλιο που κατι λεει για τοθεμα αυτο αλλα με τη μετακομιση το μαζψα σε κουτα και δεν ξερω που ειναι να το βγαλω. πιο πολλα δεν ξερω να σου πω για το θεμα αυτο γιατι δεν το αντιμετωπισα αλλα νομιζω οτι υπαρχει και σχετικο τοπικ. μπορει καποια κοπελα αμα ξερει να σου πει.

και το ματι ομως δεν ειναι απιθανο. επισης σκεφτηκα μηπως ετσι βγαζει ολη την ενταση της ημερας.

και το αλλο που σκεφτηκα εινια οτι ποναει η κοιλια της. συνεπεσε ολο αυτο με την αλλαγη γαλακτος απο 1ης σε 2ης βρεφικης ηλικιας; μηπως της αλλαξες και μαρκα; το σκεφτηκα γιατι γραφεις οτι τεντωνεται και γινεται τοξο. αν της τριβεις λιγο την κοιλια να βγαζει τα αερια; μηπως εχει αποκτησει ελαφρα δυσκοιλιοτητα με την εισαγωγη στις στερεες ή την πειραζει καποια κρεμα; σκεψου μηπως ειναι κατι στη διατροφη της που της προκαλει πονο στην κοιλια. δεν εχει σημασια που δεν εκανε κολικους μωρο. μπορει τωρα να την πειραξε κατι.

εμενα το μωρο ενιοτε κλαιει στον υπνο του λιγουλακι χωρις να ξυπναει, τον χαιδευω στην πλατη και σταματαει.

ο παιδιατρος με ρωτησε καθε ποτε κανει κακα.ειπα καθε μερα 1-2 φορες και σπανια μπορει και 3.για τρομο κλπ δε μου ειπε κατι.

τι ειναι ο νυχτερινος τρομος?συμβαινει ομως και την ημερα?

στο δωματιο της κοιμαται απο 3.5 μηνων...και γενικα δεν αλλαξε κατι μεσα στο σπιτι

γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας της εδωσα 6 μηνων και τα γευματα της ειναι το πρωι γαλα μετα φρουτοκρεμα το μεσημερι φαγητο απογευμα κρεμα και πριν κοιμηθει γαλα.

τα κακα της δεν ειναι σκληρα ειναι κανονικα...και οπως ειπα κανει καθε μερα .υπαρχει περιπτωση δυσκοιλιοτητας αν κανει καθε μερα κακα και αυτα ειναι κανονικα και οχι σκληρα?

 

Α κ μου ειχε πει ο παιδιατρος να της δινω ντεπονακι πριν τον υπνο, ειμαι κατα κ το έκανα μονο οταν εβλεπα οτι το μωρο υπεφερε...αν κ δεν ειδα καμια διαφορα οταν της το εδινα.

της εδωσα ντεπον μια φορα αλλα μολις το ηπιε αμεσως εκανε εμετο.και φοβαμαι να της ξαναδωσω:-(

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

ναι 4 μηνες γινεται αυτο το πραγμα.

την ημερα καθε φορα που θα ξυπνησει απο τον υπνο και το βραδυ ανα διαστηματα.εχει βραδυα που το κανει αυτο ανα μιση ωρα η ανα 10 λεπτα

δυστηχως δεν εχω καμια βοηθεια απο κανεναν.η μητερα μου δε ζει ,ο αντρας μου δουλευει πολυ πρωι και ξυπναει απο τις 5 πιανει δουλεια στις 6 και γυριζει το μεσημερι μετα τις 3.βοηθεια απο πουθενα αλλου.

οσο μπορει με βοηθαει με καμια δουλεια αλλα η μικρη οταν ειναι σε τετοια φαση δε θελει τον μπαμπα της.οσες φορες την εχει παρει αυτος κοντευει να του φυγει απο τα χερια.και εδω εχω και μια αλλη απορια.

εφοσον εχει κλειστα ματια εκεινη την ωρα και ειναι μεταξυ υπνου και ξυπνιου γιατι θελει να φυγει απο τον μπαμπα της?πως ξερει οτι ειναι αυτος?:confused:

καλα οχι οτι ηρεμει στα δικα μου χερια.συνεχιζει το κλαμα αλλα τουλαχιστον δε κανει κινησεις να φυγει.

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

1)θα υποψιαζομουν δοντι....εμενα αυτο το τεντωμα το εκανε τα βραδυα οταν ειχε δοντι....αλλα οχι συνεχεια.....και επειδη θηλαζω εκλαψε μια φορα ακομα τοσο εντονα οταν την πειραξε το φαγητο που ειχα φαει..........φακες!!!

 

2) εχεις σκεφτει μηπως τη πειραζει η συγκεκριμενη μαρκα γαλατος και να δοκιμασεις καμια αλλη?

 

3) κοιμαται κατα τη διαρκεια της ημερας....μηπως δεν κανει κανονικους υπνους μεσα στη μερα και της βγαινει σε εκνευρισμο το βραδυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή Αναστασία,

βλέπω ότι τις περισσότερες εκδοχές (δόντια, πεπτικό, εφιάλτες, ζέστη) τις έχουν αναφέρει ήδη. Να σου προσθέσω άλλη μία μήπως και βοηθήσει.

 

Το τέντωμα που αναφέρεις συνήθως είναι ένδειξη για στομαχικά θέματα, παρόλα αυτά η κόρη μου το έκανε όταν πιανόταν!

Από τον 2ο μήνα κοιμόταν 8ωρα το βράδυ οπότε καταλαβαίνεις είμαστε πολύ τυχεροί σε αυτό. Επειδή όμως κοιμόταν σε λίκνο την πόναγε η πλάτη της, κ προσπαθούσε να γυρίσει στο πλάι! Έτσι όπως γύριζε το κεφάλι της προς τα πίσω φοβόμασταν μην πάθει τίποτα.. Μόλις πήγε στην κούνια ηρέμησε κάπως (πιο καλό το στρώμα) αλλά τελικά ησύχασε όταν κατάφερε να γυρίσει μπρούμητα. (Δώστου πάλι αγωνία μην πνιγεί και τα γνωστά..)

 

Τώρα μπαίνει στον 6ο και ρολάρει, πάει πάνω κάτω, άρα όπως κ να την βάλουμε αποφασίζει μόνη της.

 

Η δικιά σου κοιμάται ανάσκελα? Μήπως είναι σκληρό το στρώμα? Κάνα φωτάκι αφήνεις στο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχει κλειστα ματια εκεινη την ωρα και ειναι μεταξυ υπνου και ξυπνιου γιατι θελει να φυγει απο τον μπαμπα της?πως ξερει οτι ειναι αυτος?

Γιατί θέλει να φύγει δεν ξέρω, αλλά σίγουρα τον αναγνωρίζει με την όσφρηση και την αφή. Εσύ ας πούμε αν έχεις κλειστά τα μάτια και γυρισμένη την πλάτη και έρθουν και σε αγκαλιάσουν ο άντρας σου και μετά η κολλητή σου, δεν θα καταλάβεις με τη μία ποιος είναι ποιος; Έτσι και το μωρό. :wink:

Link to comment
Share on other sites

δυσκοιλιοτητα δεν ειναι με τιποτα αφου κανει καθε μερα κακα και μαλιστα μαλακά.

μηπως εχει απλως αερια;

ο εμετος εινια απο το κλαμα και τις μυξες οπως ειπες οοτε δεν αποτελει ενδειξη.

 

τελικα εγω προσωπικα αρχισα να κλινω προς το οτι βγαζει την ενταση της ημερας.

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχεις αποκλεισει την παλλινδρομηση..

 

γιατι δεν την παιρνεις στο δωματιο σου? βαλε την κουνια μερικες μερες διπλα σου και να δεις αν θα αλλαξει συμπεριφορα..

σε αυτην την ηλικια ξεκιναει το αγχος αποχωρισμου και το παιδι στρεσαρεται ακομα και στον υπνο του..ισως αν δοκιμαζες να την εχεις διπλα σου να ηρεμουσε..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

4

 

2) εχεις σκεφτει μηπως τη πειραζει η συγκεκριμενη μαρκα γαλατος και να δοκιμασεις καμια αλλη?

 

3) κοιμαται κατα τη διαρκεια της ημερας....μηπως δεν κανει κανονικους υπνους μεσα στη μερα και της βγαινει σε εκνευρισμο το βραδυ?

γαλα αλλαξα 2 φορες και παλι τα ιδια κανει.της δεινω το χουμανα 2 με λιγη λακτοζη.δεν εχει αλλεργια αλλα ειπα να της το δωσω αυτο για να μη της πεφτει βαρυ..ξερεις καμια αλλη πιο ευπεπτη μαρκα?

Το τέντωμα που αναφέρεις συνήθως είναι ένδειξη για στομαχικά θέματα, παρόλα αυτά η κόρη μου το έκανε όταν πιανόταν!

Από τον 2ο μήνα κοιμόταν 8ωρα το βράδυ οπότε καταλαβαίνεις είμαστε πολύ τυχεροί σε αυτό. Επειδή όμως κοιμόταν σε λίκνο την πόναγε η πλάτη της, κ προσπαθούσε να γυρίσει στο πλάι! Έτσι όπως γύριζε το κεφάλι της προς τα πίσω φοβόμασταν μην πάθει τίποτα.. Μόλις πήγε στην κούνια ηρέμησε κάπως (πιο καλό το στρώμα) αλλά τελικά ησύχασε όταν κατάφερε να γυρίσει μπρούμητα. (Δώστου πάλι αγωνία μην πνιγεί και τα γνωστά..)

 

Τώρα μπαίνει στον 6ο και ρολάρει, πάει πάνω κάτω, άρα όπως κ να την βάλουμε αποφασίζει μόνη της.

 

Η δικιά σου κοιμάται ανάσκελα? Μήπως είναι σκληρό το στρώμα? Κάνα φωτάκι αφήνεις στο δωμάτιο?

ναι εχω ενα μικρο φωτακι μεσα

κοιμαται και ανασκελα και στο πλαι και μπρουμυτα.γενικως αλλαζει πολλες στασεις στον υπνο της.αλλα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πριν κλαψει αρχιζει και πηγαινει σιγα σιγα προς τα πανω μεσα στην κουνια και φτανει μεχρι το ξυλο.μετα δεν εχει αλλο χωρο να παει και αρχιζει ζοριζεται.την κατεβαζω εγω παλι τερμα κατω και μεσα σε 5 λεπτα παλι ειναι τερμα επανω και κανει παλι τα ιδια.

στο τελος αρχιζει το δυνατο κλαμα:confused:

 

Γιατί θέλει να φύγει δεν ξέρω, αλλά σίγουρα τον αναγνωρίζει με την όσφρηση και την αφή. Εσύ ας πούμε αν έχεις κλειστά τα μάτια και γυρισμένη την πλάτη και έρθουν και σε αγκαλιάσουν ο άντρας σου και μετά η κολλητή σου, δεν θα καταλάβεις με τη μία ποιος είναι ποιος; Έτσι και το μωρό. :wink:

οντως εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις.τελικα πολλες φορες τα υποτιμουμε επειδη ειναι μωρα αλλα καταλαβαινουν πολλα περισσοτερα απο οσο νομιζουμε

 

εφοσον εχεις αποκλεισει την παλλινδρομηση..

 

γιατι δεν την παιρνεις στο δωματιο σου? βαλε την κουνια μερικες μερες διπλα σου και να δεις αν θα αλλαξει συμπεριφορα..

σε αυτην την ηλικια ξεκιναει το αγχος αποχωρισμου και το παιδι στρεσαρεται ακομα και στον υπνο του..ισως αν δοκιμαζες να την εχεις διπλα σου να ηρεμουσε..

 

αυτο ειναι το προβλημα.εχουμε 2 υπνοδωματια και αλλαξαμε το παιδικο το πηγαμε στην κρεββατοκαμαρα επειδη η κρεβατοκαμμαρα ειναι μεγαλο δωματιο ενω το παιδικο ηταν παρα πολυ μικρο.και ειπαμε να τα αλλαξουμε ωστε να εχει χωρο για τα παιχνιδια της και γενικως να εχει τον χωρο της. καθετε στο δωματιο της και παιζει.

οποτε χωρεσε μεσα ισα ισα το κρεβατι μας και η ντουλαπα και αναμεσα εχει ενα κενο 50 εκατοστων.ισα ισα χωραμε να περασουμε δηλαδη.

να παω να βαλω στο δωματιο της ενα στρωμα που εχω και να κοιμαμαι εκει?να δω μηπως γινει καμια αλλαγη?:confused:

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

να παω να βαλω στο δωματιο της ενα στρωμα που εχω και να κοιμαμαι εκει?να δω μηπως γινει καμια αλλαγη?:confused:

 

δεν εχεις να χασεις τιποτα..τουλαχιστον να δοκιμασεις αν αυτο την ηρεμει τουλαχιστον θα ξερεις την αιτια... παντως εσυ θα κοιμασαι καλυτερα -πιστευω- καθως θα γλιτωσεις τα χιλιομετρα..

παντως αυτο με το στριμωγμα το χαμε κι εμεις καποια περιοδο..μολις στριμοχνωταν εκλαιγε..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω σημερα να δουμε τι θα γινει.αλλα με το στριμωγμα τι να κανω...οσο και να την κατεβαζω κατω παλι σε 5 λεπτα το πολυ ειναι τερμα επανω και υστερα αρχιζει το κλαμα

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω σημερα να δουμε τι θα γινει.αλλα με το στριμωγμα τι να κανω...οσο και να την κατεβαζω κατω παλι σε 5 λεπτα το πολυ ειναι τερμα επανω και υστερα αρχιζει το κλαμα

 

εμας απλα μεγαλωσε και αλλαξε ο τροπος που κοιμαται...

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε.παντως εχει 2.5 ωρες που κοιμαται και προς το παρων ειναι ολα ησυχα.ισως ειναι απο τις 1-2 ημερες την εβδομαδος που κανει ηρεμο υπνο.τι να πω τα εχω παιξει τελειως.τα χερια μου και τα 2 εχουν κουλαθει και πονανε στον καρπο και στις παλαμες.το δεξι ειδα ειναι χειροτερα σημερα το εδεσα πραγματικα ουτε το μπιμπερο δε μπορουσα να ξεβιδωσω ..

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

εαν το πρωι την απασχολουσες με παιχνιδι ή βολτα την ωρα που κανει το πρωτο μισαωρο ωστε να κοιμηθει την δευτερη φορα πιο πολυ?

δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει κατι τετοιο..στην χειροτερη λιγο ακομα υπομονη..μεγαλωνει και αλλαζουν τα προγραμματα...

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...