Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχω θεμα νεραιδές και η νονά διαλέξε πεταλουδες τι να κάνω?


tinio

Recommended Posts

Ειμε πολυ στεναχωρημενη εχω θεμα νεραιδες σε χρωμα λευκο παλ ροζ και η νονα εκλεισε τα πραγματα σε φουξια και θεμα πεταλουδες.....υποτιθετε το ειχαμε συζητησει κιολας!!! Τα νευρα μου !πως να της το πω να μην παρεξηγησει.Η βαφτιση ειναι 15 Αυγουστου.Ειμε τοσο στεναχωρημενη που δε θελω να κανω τιποτα!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλε τι να σχολιαστει...τι λες?Δλδ αν δεν ειχες καθολου θεμα και ηταν ολα τελειως διαφορετικα μεταξυ τους τι θα γινοταν?

Καθεσαι και χαλιεσαι για βλακειες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπα δεν παρηγορώ κανέναν που χαλιέται για το σταιλινγκ και τα κουτσομπολιά της γειτόνισσας. Προτιμώ ο νονός του παιδιού μου να ενδιαφέρεται για το παιδί και ας πάρει και κουρελούδες να τις κρεμάσει στην εκκλησία...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eχει τοσα προβληματα ο κοσμος που να εισαι σιγουρη οτι δεν δινει σημασια σε τετοιες λεπτομερειες.Εκτος κι αν ειναι στην πλειοψηφια τους κακοπροαιρετοι οποτε και ολα τελεια να τα εχεις κατι θα βρουν για να σχολιασουν.Προσφατα εκανα την βαφτιση του γιου μου δεν ξεφυγα στο θεμα αλλα στα χρωματα απο τα υφασματα και τα μπαλονια π.χ στις μπομπονιερες ειχα το μπλε το αιγαιοπελαγιτικο, τα μπαλονια ηταν γαλαζια και οι γαζες στο τραπεζι των γλυκων ραφ.Και τι εγινε?Κανεις δεν προσεξε τιποτα.Στην κορη μου ειχα μπιζουτιερες πορσελανινες με παραστασεις λουλουδια και το προσκλητηριο ηταν με πεταλουδες και πανω στα τραπεζια ειχα γυαλες με καραμελες και ζαχαρωτα.Και παλι κανεις δεν σχολιασε τιποτα ολοι ειπαν τα καλυτερα.Μην σκοτιζεις κοριτσι μου το μυαλο σου με τετοια και μην στεναχωρησεις την νονα.Απολαυσε αυτη την ομορφη στιγμη του παιδιου σου.Ειμαι σιγουρη οτι θα τα εχεις ολα τελεια.Με το καλο η βαφτιση να χαιρεσαι το μωρακι σου.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμε τοσο στεναχωρημενη που δε θελω να κανω τιποτα!!!:cry:

Kατά τη γνώμη μου άδικα στεναχωρίεσαι επειδή δεν ταιριάζουν απόλυτα το θέμα της βάπτισης που επέλεξες εσύ με τα πράγματα που αγόρασε η νονά. Καλή καρδιά και αγάπη μεταξύ σας να υπάρχει γιατί η σχέση πνευματικού γονιού και παιδιού είναι πολύ βαθύτερη από πεταλούδες και νεράιδες... Αν αγαπά το παιδί σου και το νοιάζεται μη στεναχωρίεσαι καθόλου :)

 

Αααχ το λες για να με παρηγορησεις δε θα σχολιαστει ασχημα απο ολους!!Θα λενε συνεννοηση μηδεν.Δεν ξερω....

Νομίζω πως από την απογοήτευση σου και τη στεναχώρια σου τα βλέπεις πιο τραγικά τα πράγματα από ότι είναι πραγματικά. Δε νομίζω να σχολιάσει κανείς κάτι τέτοιο. Πολλοί θα το δουν αλλά λίγοι θα το καταλάβουν... Γίνονται και βαπτίσεις χωρίς θέμα χωρίς κανένας να σχολιάζει... Αλλά κι αν σχολιαστεί είναι το λιγότερο που θα πρέπει να σε ανησυχεί. Αυτοί που σας αγαπούν αληθινά θα είναι εκεί όχι για να δουν τις νεράιδες ή τις πεταλούδες αλλά για να συμμετέχουν στο μυστήριο και σε μια τόσο σημαντική στιγμή της μικρής σου.... Καταλαβαίνω πως είχες άλλα στο μυαλό σου αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς και τόσο για τον κόσμο.... Το βασικό είναι να το χαρείτε εσείς το το μυστήριο. Χαμογέλα λοιπόν και απόλαυσε τη στιγμή της μικρής σου με νεράιδες και πεταλούδες :)

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι πεταλουδες ασχετο εντελως μς νεραιδες ε?Αλλα που να βρω το δικιο μου που τα χω ολα ετοιμασει σχεδον ροζ λευκο και θεμα νεραιδες!Αν της το πω ειναι ντροπή?

Link to comment
Share on other sites

εγω το βλεπω ΤΡΑΓΙΚΟ..

 

ειναι απιστευτα ενοχλητικο το θεαμα, αναμεσα σε νεραιδες να βλεπεις πεταλουδες... και μαλιστα φουξια....

 

δεν καταλαβαινω γιατι το εκανε? μηπως σου σαμποταρει τη βαφτιση?

 

δε ξερω, επαναπροσδιορισε τη σχεση σου μαζι της....

 

στις λεπτομερειες κρυβεται η ουσια!

Link to comment
Share on other sites

Τι στεναχωριέσαι βρε κούκλα άδικα? Ποιος θα κάτσει μετά τη βάφτιση να σχολιάσει το θέμα της? Δεν ξέρω αν εγώ είμαι η άσχετη αλλά όταν φεύγω από μια βάφτιση μου μένει μόνο σαν εικόνα το μωρό και φυσικα η μπομπονιέρα. Ακόμη και τη στιγμή που θα βγω από την εκκλησία δεν παίζει να σου απαντήσω τι θέμα είχε η βάφτιση.

Το μοναδικό θέμα θα είναι το μωράκι σου ;)

 

Μπορείς να προσθέσεις πάντως και λουλούδια, τα λουλούδια είναι κοινό σημείο και για τις πεταλούδες και για τις νεράιδες.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fistikaki Οχι δεν θελει να μου σαμποταρει τη βαφτιση απλα ειναι μικρουλα και της κανουν αλλοι κουμαντο και της το ειχα πει και το χρωμα και το θεμα και οταν πηγε στο μαγαζι την επεισε ο καταστηματαρχης να παρει φουξια που ειναι χαρουμενο!!!τωρα για τις πεταλουδες δεν ξερω.....Παντως Τραγικο το βρισκω και εγω.....Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μελία ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Απλα ηθελα ολα να ειναι αρμονικα αλλα δυστηχως δε θα ειναι ....Μεχρι και τα παπουτσακια της φουξια εχουν τι να πω.......ειμαι λυπημενη μου εχει κοπει η διαθεση για να συνεχισω τις ετοιμασιες....

Link to comment
Share on other sites

Fistikaki Οχι δεν θελει να μου σαμποταρει τη βαφτιση απλα ειναι μικρουλα και της κανουν αλλοι κουμαντο και της το ειχα πει και το χρωμα και το θεμα και οταν πηγε στο μαγαζι την επεισε ο καταστηματαρχης να παρει φουξια που ειναι χαρουμενο!!!τωρα για τις πεταλουδες δεν ξερω.....Παντως Τραγικο το βρισκω και εγω.....Τι να κανω?

 

δε ξερω, δε ξερω... στη θεση σου θα ειχα αναστατωθει τρομερα... ειναι φοβερο!!

 

λογικο μου φαινεται που δεν εχεις ορεξη για τιποτα τωρα....

 

δεν εχει μυαλο ο κοσμος, απαραδεκτο.....

 

μα.... νεραιδες και πεταλουδες??????

φουξια και ροζ????

 

 

what were they thinking?

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου σκας για το τίποτα.

Στο κάτω-κάτω της γραφής η νονά έχει δικαίωμα να διαλέξει ότι θέλει και με όσα λεφτά διαθέτει.

Ποιός θα κάτσει να σχοληθεί με τις λεπτομέριες?

Μην χαλάς μια όμορφη στιγμή για κάτι που δεν έχει καμία σημασία.

 

Η δική μας νονά έφερε λαμπάδα με πειρατές και το κουτί είχε παρόμοια διακόσμηση. Το θέμα μόνο πειρατές δεν είχε....και τι έγινε? Η βάπτιση ήταν υπέροχη και η νονά μας πολύ γλυκειά και ζεστή:D

 

Ακόμα και εγώ που είχα φτιάξει και επιμεληθεί τα πάντα εκείνη την στιγμή δεν το πρόσεξα...ο νους μου ήταν στον μικρό μου:D και από την χαρά μου δεν κατάλαβα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το φυστίκι σε λίγο θα προτείνει:

1. Να δολοφονήσεις την νεαρή κουμπάρα

2. Να βρεις άλλη νονά

3. Να μην βαπτίσεις την μικρή ποτέ

4. Να βάλεις και άλλα χρώματα όπως πράσινο, κόκκινο και μπλέ

5. να ψεκάσεις με αεροζόλ τις πεταλούδες

 

 

.....μην την ακούσεις.....όταν ακούει τέτοια τρομερά προβλήματα κατεβάζει τρελές ιδέες:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

elen σε ευχαριστω με παρηγορουν πολυ αυτα που μου ειπες!!!χιλια ευχαριστω και εσυ να χαιρεσε τα παιδακια σου να ειναι παντα γερα και τυχερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι έχει το φούξια? Είναι τέλειο και ταιριάζει απόλυτα με το ροζ παλ.

Η διχρωμία ειδικά αν είναι με βάση το ίδιο χρώμα σπάει τη μονοτονία και δίνει ζωντάνια στο στολισμό. Δε στο λέω για να σε παρηγορήσω, στο λέω γιατί το πιστεύω πραγματικά.

 

Μη τα βλέπεις όλα μαύρα δεν είναι έτσι.

Αναλογίσου λίγο το λόγο για τον οποίο κάθεσαι και στεναχωριέσαι και είμαι σίγουρη πως θα αναθεωρήσεις ;)

 

edit fistikaki respect! Έχω πέσει κάτω απο τα γέλια!!!!!!!!!!!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι το θεμα μου στη βαφτιση ηταν νεραιδες οπως λες και υπηρχαν και πεταλουδες...πχ η λαμπαδα ειχε 2 πεταλουδες στις κορδελες και στις ακρες και στην μεση υπηρχαν νεραιδες επισης το κουτι των βαπτιστικων ηταν ξυλινο με τρεις τρυπες απο μεσα εβγαιναν νεραιδες και επανω υπηρχαν και πεταλουδες,,,δεν ειναι ασχετες οι πεταλουδες με τις νεραιδες,,,το αποτελεσμα ηταν θεικο...σε οτι εχεις φτιαξει μπορεις να προσαρμοσεις πεταλουδες και αντιστοιχα σε οτι εχει παρει η νονα να προσθεσει και νεραιδουλες βαλε εσυ την δικη σου πινελια και να δεις που ολα θα ειναι τελεια..με το καλο..

Link to comment
Share on other sites

Οι νεραϊδες με τις πεταλουδες δε διαφερουν και τόσο!!Πολλοί θα το δουν και λίγοι θα το προσέξουν..εξαλλου ο κακοπροαιρετος θα βρει να πει ακομη κι αν ολα ηταν ασορτί!!!

Κι εγω τα εχω φτιαξει μονη μου σε τυρκουαζ και λαχανι με θεμα ψαρακι και η νονα μας τα πήρε σε σιελ με καραβι και κοχυλια..

Μη χαλας τη χαρα σου και την πιο ομορφη στιγμη του παιδιου σου!!

Επίσης μην πεις στη νονα τπτ, μπορει να μην καταλαβε καλά και θα πικραθειτε και οι 2 χωρις ουσιαστικο λόγο....

Με το καλό η βαφτιση σας!!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...