Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεε μου γιατι?


rudita

Recommended Posts

επιτελουσ,(σορρυ για τα ορθογραφικα λαθοι)εχω ενα κοριτσακι 4 ετων κ τον ιανουαριο γεννησα εννα κοριτσακι αλλα μετα απο 9 μερεσ πεθανε.ειχα αποβολεσ κ μετα απο εξετασεισ εκανα τα αντιπατρικα εμβολια κ innohep σε ολη την εγκυμοσηνη κ 40 μερεσ μετα.δεν εχω θρομβοφιλια μου ειπε ο ανοσολογοσ μου αλλα προολιπτηκα.το προβλημα ειναι(DQR1 03.....)δεν ξερω τι ακριβωσ ειναι.η πρωτη μου εγκυμοσηνη πηγαν ολα καλα χωρισ κανενα προβλημα κ γεννησα με καισαρικη.δεν μπωρο να καταλαβω τη εφταιξε σε αυτην.η βιοψια του πλακουντα εγραφε οτι πρεπει να ψαχτω για θρομβ. προσφατεσ εξετασεισ εδειξαν οτι δεν εχω παντωσ.θελω παρα πολυ να κανω δευτερο μωρο αλλα φοβαμαι τοσο πολυ μετα απο αυτο κ ολοι μου λενε αφου εχεισ ενα μην μπενησ ξανα σε αυτη την διαδικασια αν σου ξανα συμβει? αν παθεισ κ εσυ κατι?σκεψου την οικογεννια σου....!κ εγω το σκεφτομαι κ τρεμο στιν ιδεα οτι μπορει να μου ξανασυμβει.ξερω οτι πρεπει να σκεφτομαι θετικα κ οτι με την καταληλη παρακολουθηση θα πανε ολα καλα αλλα υποτηθετε εκανα οτι κ στην πρωτη μου εγκυμοσηνη κ ολα ηταν υπο ελενχο κ αν στην επομενη ολα πανε καλα με τα δεδομενα τον γιατρον κ παρουσιαστη κατι αλλο?δεν ξερω ειμαι πολλυ μπερδεμενη...αν καμια σασ συνεβη κατι παρομοιο κ μετα πηγαν ολα καλα πειτε μου σασ παρακαλω θα με βοιθουσατε....(πρεπει να σασ μπερδεψα λιγο....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!

κατσε το παιδι πεθανε ενω γεννηθηκε?τι σχεση εχει η θρομβοφιλια?κ καταρχας δε πρεπει να ακους τους αλλους...αξιζει πιστευω να ξαναπροσπαθησεις το ξερεις πολυ καλυτερα απο μενα που εχεις κ 1 κοριτσακι!το οτι εγινε μια φορα δε σημαινει οτι θα ξαναερθουν τα δυσαρεστα...και τελικα σημασια εχει να τολμαμε παρα να λεμε γιατι δεν εκανα τπτ?επισης τι ηλικα εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί φάνηκε όταν γεννήθηκε ότι είχε πρόβλημα από την πρώτη στιγμή; Τι μάθατε εκείνη τη στιγμή; Γιατί αναφέρεις ότι χάθηκε μετά από 9 μέρες...

 

Σε κάθε περίπτωση, εφόσον σου έδωσαν ένα όνομα, παλιότερα για κάτι που σου βρήκαν, και με δεδομένα όσα έγιναν μετά, πιστεύω ότι οφείλεις να ενημερωθείς από το ιντερνετ για το τι σου συμβαίνει, γιατί πολλοί γιατροί είτε δεν έχουν το χρόνο να ενημερώσουν πλήρως, είτε δεν έχουν το χρόνο να ενημερωθούν πλήρως και οι ίδιοι, για εξαιρετικά σπάνιες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν δεν ειχε πρόβλημα το παιδί εξαρχής, πολύ μυστήριο μου φαίνεται να κράτησαν τον πλακούντα, μπας και παρουσιάσει τίποτα το παιδί και να τον κατέψυξαν πχ, να του έβαλαν και ταμπελάκι με το όνομά σου... πολύ περίεργο ακούγεται...

Link to comment
Share on other sites

3 μηνεσ τωρα δεν μπωρο να το πιστεψω τι εχει γηνη...τοσα ονειρα.....4 ιανουαριου καναμε εισαγωγη στο ιπποκρατειο θεσ/νικησ την κορη μου για να κανει βουβονοκυλη επεμβαση 1 μερα κ την μεθεπομενη θα βγεναμε κ την αλλη εβδομαδα 12 του μηνοσ θα εμπενα εγω.κ τελικα βρεθηκα εγω στο χειρουργειο εκεινη την ημερα κ το σοκ δεν περιγραφεται.τουσ 3 τελευτεουσ μηνεσ πηγαινα στο νοσοκομειο για εξετασησ αλλα μονο με το χονι με ακουγανε τπτ ουτε καρδιοτοκογραφημα ουτε υπερηχο.μου ελεγαν αφου ακουμε καρδια ολα καλα ειναι.κ εκεινη την ημερα πηγα στα εξωτερικα κ επεμενα να μου κανουν κατι γιατι ανησηχουσα δεν ειχα καλο προαισθημα κ με βαλαν με χιλια ζορια στο τοκοκαρδιογραφο για να με καθησηχασουνε οπωσ μου ειπε εκει ο εφημερευον κ τελικα οταν ειδε οτι η νκαρδια σχεδον δεν χτυπουσε εγινε οτι εγεινε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι 29 ετων.το μωρο το βγαλανε σχεδον πεθαμενο απο οτι μου ειπαν ειμουν με ολικη.δε λεω καλυτερα που εγεινε ετσι γιατι αν ζουσε το μωρο θα ηταν φυτο το μωρο το βλεπαμε ηταν σε κρισημη κατασταση κρατιοταν στη ζωη απο μηχανηματα.για την θπομβοφιλια λεω οτι εχει σχεση γιατι προφανωσ επειξε το αιμα κιαλο κ ειχε γεματουσ θπομβουσ ο πλακουντασ κ να μην εφτανε ι δοση που επερνα.δεν ξερω απο μονη τουσ ειπαν οτι θα τον κανανε βιοψια.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις κάτι σπάνιο για το οποίο κάποια κοπέλα να έχει πληροφορίες για εξειδικευμένο γιατρό, να σε βοηθήσει.

 

Ωστόσο, κατά καιρούς γνώρισα κοπέλες που είχαν μαζεμένα κάμποσα ανορθόδοξα στις εγκυμοσύνες τους και δεν βρέθηκε για εκείνες πάθηση με κάποιο όνομα. Συνήθως, καταλήγουν με γερά παιδάκια στα χέρια τους, μετά από στενή παρακολούθηση... Και η ίδια η θρομβοφιλία απέκτησε όνομα και αντιμετωπίζεται στα γυναικολογικά περιστατικά αρκετά πρόσφατα. Πιο πριν ήταν από τα άγνωστα και χωρίς όνομα σύνδρομα.

 

Έχει και τα ρίσκα της όμως, η επιλογή να ξαναπροσπαθείς.

Link to comment
Share on other sites

τουσ 3 τελευτεουσ μηνεσ πηγαινα στο νοσοκομειο για εξετασησ αλλα μονο με το χονι με ακουγανε τπτ ουτε καρδιοτοκογραφημα ουτε υπερηχο.μου ελεγαν αφου ακουμε καρδια ολα καλα ειναι.

 

Ορίστε???????????????

Δηλαδή στο Ιποκράτειο νοσοκομείο, χρησιμοποιούνε χωνί για να ακούσουν τα έμβρυα?

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!!

(κατάλαβα κάτι λάθος?)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

εγω το γιο μου τον γεννησα ενω ειχε φυγει...4 ωρες πριν κ ευτυχως με προειδοποιησε μου εσπασε τα νερα..μου εσωσε το ζωη οπως μου ειπαν.ουσιαστικα το ιδιο με μενα συνεβει απλα εσυ το προλαβες λιγο πριν...το ειδες φανταζομαι...τωρα καταλαβα τι εννοεις με θρομβοφιλια..κ γω στο σταδιο εξετασεων ειμαι δεν εχει βγει κατι ακομα ολα ειναι αρνητικα!

Link to comment
Share on other sites

HARLOW,ναι σωστα καταλαβεσ με το χονι.δεν ειχα δικο μου γιατρο πηγαινα καθε 2 βδομαδεσ που μου κληνανε ραντεβου τουσ τελευτεουσ 3 μηνεσ για εξεταση κ η εξεταση ηταν ζυγιζμα,πιεση κ χονι...οχι μονο σε εμενα,καθηερινα ολεσ οι εγκυεσ που πηγενουν εκει ενταξη ετσι λειτουργη το συστημα αλλα οταν εχεισ καποιο ιστορικο κ με ηπαρηνη κ τουσ ελεγα μηπωσ να κανω εξετασεισ για την πηξη κ αλλα πολλα οτι δεν με βαλατε ουτε σε καρδιοτοκογραφο,μου ελεγαν αφου ακουμε χτυπουσ ολα καλα ειναι...(.ναι βρε ανθρωπε εδω καρπουζι πασ να παρεισ κ πριν το αγορασησ το κοβισ για να το δεισ) εδω με τον υπερυχο λενε οτι ενα 50% μπορουν να δουν κ αυτη με το χονι.....τι να πω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pinakiii,ναι το βλεπαμε 7 μερεσ κ τελικα δεν ξερω τι ειναι καλυτερα να το δεισ η οχι?αν δεν το εβλεπα θα ειχα τυψεισ αλλα δεν θα ειχα εικονα,τωρα εχω την εικονα κ βασανιζομαι ποναει η ψυχη μου....ειναι φορεσ που νωμιζω οτι τρελενομαι,τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα.σε πια βδομαδα ησουν?εγω 37.δεν φανηκε σε κανενα υπερηχο οτι δεν αιματωνοτανε σωστα?γιατι εμενα θα το προλαβενανε αν μου εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

κατι τελειοσ ασχετο,οταν κανω αποσυνδεση γραφει οτι διαγραφηκαν ολα τα cookies δλδ?κ κατι αλλο, πια η διαφορα απο την απαντηση κ την γρηγορη απαντηση?γιατι κανα δυο φορεσ που εγραψα πατησα υποβολη κ μου λεει κατι στα αγγλικα δεν ξερω τι...νομιζω οτι δεν ειμαι συνδεμενη κ μου βγαζει να πατησω τον κωδικο ξανα....ειμαι λιγο πολυ ασχετη ειμαι κ ξανθια.....τα φωτα σασ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τρομερη εντυπωση για το Ιπποκρατειο.Εγω μια φορα που χρειαστηκα να παω σε εφημερια οταν ειμουν εγκυος, και υπερηχο μου κανανε και καρδιοτοκογραφο με βαλανε και απ'ολα.Το χωνι ειχα να το ακουσω ........40 χρονια.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , λυπαμαι για την τραγικη απωλεια σου , ομως και μενα περιεργο μου ακουγετε ε3εταση με χωνι .πρωτα απο ολα ζουμε στο 2011 , δευτερον το ιπποκρατειο εχει απο τις καλυτερες μαιευτικες κλινικες και παιδιατρικες , και τριτον η κολητη μου πριν την παρακολουθησει ο γιατρος μου πηγε στα ε3ωτερικα ιατρεια για να διαπυστωσει την εγκυμοσυνη και της κανανε υπερυχο εννοειτε κανονικα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε???????????????

Δηλαδή στο Ιποκράτειο νοσοκομείο, χρησιμοποιούνε χωνί για να ακούσουν τα έμβρυα?

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!!

(κατάλαβα κάτι λάθος?)

 

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο διοτι πηγαινα και εγω στο ιπποκρατειο κατα καιρους και οχι μονο χωνι δεν ειχαν αλλα μου εκαναν ενα σωρο εξετασεις..και ειμαι και ευχαριστημενη απο τους γιατρους γιατι μια βραδια με κολικο νεφρου ολοι πεσαν πανω μου και αφου δεν ειχαν ουρολογο πηγα στον αγ.δημητριο και μου επαιρναν στο κινητο αν χρειαζομουν κατι απο γυναικολογικης αποψης να με βοηθησουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναφερει οτι δεν ειχε δικο της γιατρο ΔΕν πιστευω να εχει σχεση αυτο ή μηπως εχει;

Rudita ευχομαι να βρεις τις απαντησεις που ψαχνεις Λυπαμαι πολυ για οσα περασες

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι ολοι οι γιατροι που της βαρδιας χρησιμοποιουσαν χωνι? (το οποιο χωνι το χρησιμοποιουσαν πριν 37 χροναι που γεννηθηκα εγω).

Λυπαμαι πραγματικα για αυτα που περνας. Βρε την δυναμη και κανε καταγγελια.

Link to comment
Share on other sites

σασ ευχαριστω κοριτσια,δεν νωμιζω οτι θα βγαλω καπια ακρη αν παω δικαστηκωσ ΖWH κοιταξτε,ετυχε κ εγω οταν ειχα τισ αποβολεσ να εφημερυη το ιπποκρατειο κ στα εξωτερικα γιατρεια να με εξετασουν κολπικα κ μετα με στελνανε πανω για υπερηχο,αλλα οταν ανοιγησ καρτελα στην εγκυμοσηνη κ δεν εχεισ δικο σου γιατρο,περιμενεισ με την σειρα σου(εγω ειμουν στην β αλλα κ η α κλινηκη η καρεκλεσ που περιμενησ τισ χωριζουν)γινεται ενασ χαμοσ μπορει να ειναι κ 100 ατομα για εξεταση κ δεν υπαρχη κ γιατροσ μονο ειδηκευομενη κ δεν υπερβαλω η εξεταση ειναι αυτη.υπερηχο κανουν τουσ 5 υποχρεοτικουσ.

Link to comment
Share on other sites

δεν το λεω μονο για το ιπποκρατειο,στην πρωτη μου κορη στον 5 μηνα μεσανυχτα ξαφνικα αρχισα να κανο εμετο κ πονουσε η κοιλια μου κ ειμασταν στα τρικαλα για σαββατοκυριακο.κ παμε στο νοσοκομειο στο μαιευτικο κ φερνουν το χονι κ εγω τοτε το ειδα πρωτη φορα κ μαρεση που τουσ κοροιδευα κ ελεγα στον αντρα μου ποσο πισω ειναι εδω!!αυτο πιστευω γινεται παντου για ελλαδα μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

,αλλα οταν ανοιγησ καρτελα στην εγκυμοσηνη κ δεν εχεισ δικο σου γιατρο,περιμενεισ με την σειρα σου(εγω ειμουν στην β αλλα κ η α κλινηκη η καρεκλεσ που περιμενησ τισ χωριζουν)γινεται ενασ χαμοσ μπορει να ειναι κ 100 ατομα για εξεταση κ δεν υπαρχη κ γιατροσ μονο ειδηκευομενη κ δεν υπερβαλω η εξεταση ειναι αυτη.υπερηχο κανουν τουσ 5 υποχρεοτικουσ.

Ωραια πραγματα! Η ξεφτιλα σε ολο της το μεγαλειο Αν δεν τα σκασεις εισαι στο ελεος του Θεου και της μοιρας σου

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...