Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικά έπιπλα neoset ή modeco


Recommended Posts

τα μωράκια μου μεγάλωσαν και ήρθε ο καιρός να τους φτιάξω το δωμάτιο τους!!!τι θα μου προτείνατε? neoset ή modeco?

 

πήγα κια στα δύο και μου άρεσαν εξίσου! οι τιμές παρόμοιες. από ποιότητα καλά μου φαίνονται κ τα δύο.

 

εσείς τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα μωράκια μου μεγάλωσαν και ήρθε ο καιρός να τους φτιάξω το δωμάτιο τους!!!τι θα μου προτείνατε? neoset ή modeco?

 

πήγα κια στα δύο και μου άρεσαν εξίσου! οι τιμές παρόμοιες. από ποιότητα καλά μου φαίνονται κ τα δύο.

 

εσείς τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για τα συγκεκριμένα απλά θα ήθελα να σου προτείνω και μια άλλη εταιρία με πολύ ωραία σχέδια αλλά δεν ξέρω από τιμές τί γίνεται. Το σάιτ είναι www.giannousiadis.gr

Καλό ψάξιμο σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μεγάλωσα στο πατρικό μου με έπιπλα neoset, μια χαρά είναι και έχουν διάρκεια στο χρόνο. Στα παιδιά μου επέλεξα έπιπλα modeco και πάλι πολύ ευχαριστημένη είμαι και νομίζω πως τα θεωρώ πιο ντιζαϊνατα από τη νεοσέτ. Πάντως όποιας εταιρείας και να επιλέξεις σίγουρα θα μείνεις ευχαριστημένη.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ στον μεγάλο μου γιο όταν βγάλαμε την κούνια, πήρα κρεβάτι modeco. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και στον μικρό όταν έρθει η ώρα, το ίδιο θα πάρω. Επίσης και γραφείο και απ' όλα. Είναι πολύ όμορφα και ποιοτικά μου φαίνονται μια χαρά. Τα laro είναι φοβερής ποιότητας, πολύ καλά ξύλα, υποαλλεργικά και μη τοξικά χρώματα κι όλα αυτά, αλλά εμένα προσωπικά δεν με τρελαίνουν τα σχέδια. Καθαρά προσωπικό γούστο βέβαια... Όσο για τις τιμές, είναι λίγο ακριβές αλλά νομίζω ότι είναι καλή η αναλογία ποιότητας-τιμής. Νeoset δεν... (πάλι προσωπική άποψη βέβαια).

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα σε Neoset kai modeco προτεινω modeco λογο ποιοτητας του ξυλου..

απο εκει και περα συμφωνω για τα laro τα οποια λατρευω αλλα ειναι ακριβα και επισης μια φτηνη και καλη λυση το ικεα απο το οποιο εχω το παιδικο του γιου μου στο εξοχικο και ειμαι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη.........

Link to comment
Share on other sites

Kαλά, δεν το συζητώ, ΙΚΕΑ έχω και κομοδίνο και τραπεζάκι με καρεκλάκια και σύνθεση με κουτιά για τα παιχνίδια... Κούκλα το δωμάτιο. Βάλε marinaki181 και το ΙΚΕΑ στα υπ' 'οψιν...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη το ψαχνω πολυ για τον δικο μου γιο έχω την αποψη ότι πρεπει να πας και στα δυο και να επιλεξεις αυτα που μπορουν να ταιριαξουν καλυτερα στο χωρο σου! Η μεγάλη μου αδερφη παντως πηρε modeco και ειναι πολυ ευχαριστημενη, μου ειπε οτι μπορουν να σχεδιασουν το δωματιο σου σε υπολογιστη. Απο μια μικρη ερευνα που εχω κανει στο ιντερνετ εχουν περιπου τις ιδιες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

η αλήθεια είναι ότι κλίνω προς modeco, την οποία γνωρίζω ως εταιρεία περί τα 20 έτη (το εργοστάσιο βρίσκεται στα πάτρια εδάφη) μου άρεσουν τα σχέδια και οι τιμές....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Να σας γράψω κι εγώ τη γνώμη μου.

Μετακομίζω και θέλω να φτιάξω παιδικό δωμάτιο για κοριτσάκι 8 ετών μια και καλή. Να το έχει δηλαδή και στην εφηβεία.

Πήγα και στη NEOSET και στη MODECO.

Στη NEOSET δεν μου έκανε τίποτα κλικ. Από κρεβάτια δεν έχει κάτι ιδιαίτερο. Και οι συνθέσεις φαίνονται ψεύτικες.

Αντίθετα στη MODECO μου φάνηκαν πολύ καλύτερα.Πιο ωραία σχέδια και πιο καλλόγουστα. Άψογη εξυπηρέτηση. Σχεδιάσαμε μαζί με την αρμόδια κοπέλα την επίπλωση του δωματίου και πραγματικά η γνώμη της και οι παρεμβάσεις της ήταν πολύτιμες.

Σε 10 μέρες είχαμε παράδοση και συναρμολόγηση.

Πραγματικά όλα είναι πολύ ωραία. Κι από τιμές μια χαρά.

tlbOp2.png Iw3Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

pashalitsa O Γιαννουσιαδης εχει απιστευτα επιπλα αλλα ειναι καρακαταπανακριβος, ενα κρεβατι κουκετα που ρωτησα κ γραφειο κατω απο την κουκετα ουσιαστικα ενα υπερυψωμενο κρεββατι ηταν κ μου ειπε 3,800 μετρητα διαφορετικα ανεβαινε η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... η Neoset ή τα modeco και τα ΙΚΕΑ έχουν standard διαστάσεις, σωστά? Ή σου κάνουν ή όχι... Αν αυτός ο Γιαννουσιάδης πχ κατασκευάζει και με παραγγελια, αυτό είναι ένα πλεονέκτημα ειδικά για όσους έχουν πρόβλημα χώρου...

Έκθεσεις παιδικών επίπλων είχα δει και στο "ΕΝΑ & ΕΝΑ" απ'όπου ειχα πάρει άλλα έπιπλα για το σπιτι σε σχετικά καλύτερες τιμές από των υπόλοιπων επιπλάδικων που είχα δει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...