Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αιμορραγια στα ουλα!


Recommended Posts

καλημερα σας!

γραφω και εδω την απορια μου γιατι πραγματικα ειμαι μπερδεμενη.

η αιμορραγια στα ουλα σε ποια φαση τις εγκυμοσυνης εμφανιζεται; γιατι εγω περιμενω περιοδο την επομενη εβδομαδα ελπιζοντας να μην ερθει και τις τελευταιες δυο μερες οταν βουρτσιζω τα δοντια μου εκτος του οτι νιωθω οτι τα ουλα με γδερνουν τρομερα παρολο που δε βαζω πολυ δυναμη, ματωνουν και ολα μαζι. ειναι δυνατον να εμφανιζεται αυτο τοσο νωρις; σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης. Πηγα για καθαρισμο και μου εδωσε ενα διαλυμα ο οδοντιατρος απο τοτε μεχρι τωρα όλα καλα.

μακαρι να ειναι η αρχη μιας υπεροχης εγκυμοσυνης!!

k4lbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια δεν ηξερα οτι ειναι της εγκυμοσυνης και να φανταστειτε νομιζα οτι εχω ουλιτιδα!!!!εγω εχω αιμα στα ουλα ολες τς ωρες της μερας απο πριν την καθυστερηση και σημερα το πρωι εμαθα οτι ειμαι εγκυος και αυτο δεν το ηξερα....τελικα μαλλον πολλα δεν ξερω!!!!!!

dtk3p2.png?Ux8WMLPm
Link to comment
Share on other sites

αληθεια μου λετε ρε κοριτσια; γιατι τοσο καιρο ναι μεν εβλεπα συμπτωματα αλλα ολα ηταν της φαντασιας μου οπως αποδεικνυονταν... γινεται ομως να ματωνουν τοσο νωρις; η συλληψη αντε να εχει γινει πριν μια εβδομαδα το πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αληθεια μου λετε ρε κοριτσια; γιατι τοσο καιρο ναι μεν εβλεπα συμπτωματα αλλα ολα ηταν της φαντασιας μου οπως αποδεικνυονταν... γινεται ομως να ματωνουν τοσο νωρις; η συλληψη αντε να εχει γινει πριν μια εβδομαδα το πολυ!!!

 

κοτοπουλακι, δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σε μένα συμβαίνει σε κάθε κύκλο σχεδόν, μια βδομάδα έως μερικές μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Όταν το είπα στον οδοντίαντρό μου γιατί είχα πανικοβληθεί ότι θα μου πέσουν τα δόντια, με καθησύχασε και μου είπε ότι είναι κλασικό σύμπτωμα πριν την περίοδο και ότι δεν πρόκειται για ουλιτιδα, απλά ότι οι ορμόνες που είναι στο φουλ πριν την περίοδο επηρεάζουν και τα ούλα με αποτέλεσμα να ματώνουν εύκολα όπως επισης να θέλεις να τα γδάρεις απ'τη φαγούρα μερικές φορές. Σου εύχομαι να είσαι έγγυος, απλά μη στηρίζεσαι σε τέτοια συμπτώματα γιατί θα απογοητευτείς (την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές ;) )

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites

κοτοπουλακι, δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σε μένα συμβαίνει σε κάθε κύκλο σχεδόν, μια βδομάδα έως μερικές μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Όταν το είπα στον οδοντίαντρό μου γιατί είχα πανικοβληθεί ότι θα μου πέσουν τα δόντια, με καθησύχασε και μου είπε ότι είναι κλασικό σύμπτωμα πριν την περίοδο και ότι δεν πρόκειται για ουλιτιδα, απλά ότι οι ορμόνες που είναι στο φουλ πριν την περίοδο επηρεάζουν και τα ούλα με αποτέλεσμα να ματώνουν εύκολα όπως επισης να θέλεις να τα γδάρεις απ'τη φαγούρα μερικές φορές. Σου εύχομαι να είσαι έγγυος, απλά μη στηρίζεσαι σε τέτοια συμπτώματα γιατί θα απογοητευτείς (την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές ;) )

 

 

δε με απογοητευεις καλε, μα κι εμενα μου φαινεται πολυ περιεργο γιατι ειναι πολυ νωρις κυριως οχι για την αιμορραγια. εγω ποτε δεν ειχα ευαισθησια στα ουλα πριν την αναμενομενη περιοδο, ουτε αιμορραγια ουτε φαγουρα ουτε τιποτα απολυτως. αλλα επειδη απο προχτες εχει ξεκινησει πονος στο στηθος και ευαισθησια στα ουλα απορησα!

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα ματωνουν τα ουλα μου,ποναει η κοιλια μου χαμηλα,δεν ποναει το στηθος μου καθολου,εχω συνεχεια ναυτια κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!σε 4 μερες ''περιμενω'' (βασικα δεν την περιμενω καθολου) την περιοδο μου.οποτε υπομονη!ας ειμαι εγκυος Παναγια μου!

yIwXp2.png
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα ματωνουν τα ουλα μου,ποναει η κοιλια μου χαμηλα,δεν ποναει το στηθος μου καθολου,εχω συνεχεια ναυτια κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!σε 4 μερες ''περιμενω'' (βασικα δεν την περιμενω καθολου) την περιοδο μου.οποτε υπομονη!ας ειμαι εγκυος Παναγια μου!

 

α ενταξει εσυ περιμενεις αμεσα... εγω ειμαι πιο ανιατη περιπτωση μαλλον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα ματώνουν τα ούλα και είναι ελαφρώς πρησμένα..

 

 

απο ποτε ξεκινησαν να ματωνουν τα ουλα σου; οταν βουρτσιζεις τα δοντια ή στο ασχετο ματωνουν;

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ξεκινησαν να ματωνουν τα ουλα σου; οταν βουρτσιζεις τα δοντια ή στο ασχετο ματωνουν;

Οταν τα βουρτσίζω.. Κάπου στον μήνα άρχισαν και συνεχίζουν μέχρι και σήμερα...

Αλλά εμένα δεν μάτωναν ποτέ όταν περίμενα περίοδο όπως περιέγραψαν παραπάνω τα κορίτσια..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα βουρτσίζω.. Κάπου στον μήνα άρχισαν και συνεχίζουν μέχρι και σήμερα...

Αλλά εμένα δεν μάτωναν ποτέ όταν περίμενα περίοδο όπως περιέγραψαν παραπάνω τα κορίτσια..

 

 

σε ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου... κι εμενα δε ματωναν ποτε και με παραξενεψε. αλλα εσενα σου ξεκινησε αφου εμαθες για την εγκυμοσυνη οποτε μου φαινεται πιο λογικο. εγω που δεν εχω καν καθυστερηση; παει τρελαθηκα εντελως :roll:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα αυτο για τα ουλα πρωτη φορα το ακουω σαν συμπτωμα εγκυμοσυνης......ας ευχηθω κι εγω να μου ματωσουν λοιπον αυτον τον μηνα!!!!!!χαχαχαχαχα:P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα και απο μένα, εγώ πάντως είχα το πρόβλημα απο την αρχή, ακόμα δεν είχα μαθει οτι ειμαι εγκθος και πριν δεν είχα ποτέ θέμα με οθλίτιδα η κάτι παρόμοιο. Οπότε μπορεί να είναι σύμπτωμα απο πολύ νωρίς. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...