Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο Mothercare Outlet Καλλιθέα?


Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Από ότι είδα έγινε Outlet το Mothercare στην Καλλιθέα (κοντά στη Σιβιτανίδειο) που έχει και ELC. Το έχει επισκεφθεί κάποια από εσάς? Εχει πραγμάτα? Ενδιαφέρομαι κυρίως για πιτζάμες, φανελάκια, κάλτσες κλπ.

 

Νομίζω υπάρχει και άλλο Outlet στο Παγκράτι (Υμητού 98). Μήπως εκεί έχετε πάει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι εχει οχι μεγαλη ποικιλια βεβαια αλλα εχει

το λεω για τη σεζον καθως ειχα κανει παραγγελια απο Αγγλια το περασμενο χειμωνα

και εχουμε φορεσει τα πιο πολλα σχεδια οποτε δεν ηθελα να τα ξαναπαρω και φετος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν έχω πάει σε κανένα απ αυτά.. μόνο στο φάκτορυ στο αεροδρόμιο αλλά δε μου άρεσε ιδιάιτερα.

το elc είναι outlet;

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,η δουλειά μου είναι ακριβώς δίπλα στο Mothercare Outlet οπότε πηγαίνω αρκετά συχνά....

 

Έχει πολλά ρούχα για αγοράκια και κοριτσάκια όλων των ηλικιών. Επίσης έχει φορμάκια, πυζαμάκια, καλτσάκια κτλ. Δεν έχει όμως καθόλου εσώρουχα παιδικά.

 

Ρούχα εγκυμοσύνης έχει, αλλά νομίζω όχι μεγάλη ποικιλία.

 

Τα παιχνίδια ELC είναι πολύ λίγα, και οχι και σε πολύ καλή κατάσταση.

 

Τέλος, για όποια ενδιαφέρεται έχει αρκετά έπιπλα, διακοσμητικά και καρακλάκια αυτοκινήτου/καρότσια σε πολύ καλές τιμές.

 

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που δηλαδη στην καλλιθεα;προς την ηλεκτρικο;η οδος πως λεγεται; ειανι μακρυα απο την πλατεια δαβακη;(θα παω σε να στοκ με παπουτσια καζακος κονα στηνπλατεια δαβακη γ αυτο ρωταω..)

Link to comment
Share on other sites

τέρμα Δαβάκη προς Ταύρο, ανεβαίνεις την γέφυρα και μόλις κατέβεις αμέσως δεξιά σε ένα λοξό δρόμο. Τεω λέγεται.

 

Στο δρόμο που έχει τα μαγαζιά με τα φωτιστικά; Κοντά στην Αγία Σοφία δηλαδή;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια,

και εγώ φέτος σε πιτζαμάκια και εσωρουχάκια απο αυτό το καταστημα τα προμηθευτικα στις μισες τιμές!!!Πολλά απο τα σχέδια που έχει στο Αγγλικό site σε ρούχα είναι ίδια...τα νούμερα είναι λίγο θέμα γιατί είναι λίγα...πάντως εαν δεν θέλεις να τα πληρώσεις (κοροιδιστικα)τα διπλά ρίξε μια ματιά...εγώ επειδή μου αρέσει η ποιότητα και δεν θέλω να τα πληρώνω διπλά(δεν σου κρύβω πως μερικές φορές το έχω κάνει) πηγαίνω συχνά!Πάντως κορίτσια για όσες θέλουν σε όλα τα καταστηματα τους μπαίνουν προσφορές...σε λίγα κομμάτια!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο που έχει τα μαγαζιά με τα φωτιστικά; Κοντά στην Αγία Σοφία δηλαδή;;

 

Δεν έχω ιδέα από Καλλιθέα. Αν βοηθά καθόλου:

Από νέα σμύρνη, πέρασα κάτω από τη συγγρού σε κάποιο σημείο, βγήκα καλλιθέα στη οδό Δαβάκη, όλο ευθεία, περνώ τα φανάρια της Ε. Βενιζέλου(ελπίζω να το λέω σωστά), μετά περνώ πάνω από μια γέφυρα (νομίζω ότι είναι στις γραμμές τρένου) και μόλις την κατεβαίνω δεξιά λοξά είναι κάποια οδός Τεω. Ήδη κατεβαίνοντας την γέφυρα φαίνεται το κατάστημα στον δρόμο που λέω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πηγαίνω συνέχεια στο factory στο αεροδρόμιο όμως. Εχει φανταστικά ρουχαλάκια mothercare πυτζαμάκια, μπλουζάκια, μπουφανάκια ότι θες έχει. Μόνο φανελάκια δεν βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο που έχει τα μαγαζιά με τα φωτιστικά; Κοντά στην Αγία Σοφία δηλαδή;;

 

σε αυτο το δρομο αλλα στην αρχη του. πριν την εκκλησια. μολις κατεβεις τη γεφυρα δεξια. επισης εχει πολυ καλες τιμες σε σεντονακια, παντες, κουβερτακια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πηγαίνω συνέχεια στο factory στο αεροδρόμιο όμως. Εχει φανταστικά ρουχαλάκια mothercare πυτζαμάκια, μπλουζάκια, μπουφανάκια ότι θες έχει. Μόνο φανελάκια δεν βρίσκεις.

 

συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι outlet! οι τιμες του ειναι οι κανονικες του mothercare αγγλιας. το θεωρω πολυ ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές του είναι οι μισές και ακόμα πιο κάτω από το κανονικό μαγαζί. Εγώ εκεί ψωνίζω συνεχώς. Πριν ένα μήνα πήρα μπλουζάκια με μακρύ μανίκι του μικρού με 3,90. Πήρα δυο παντελονάκια βαμβακερά 8,50 ευρώ και τα δύο, βαμβακερό ολόσωμο κορμάκι 11,50. Πόσο άλλο κάτω να τα αγοράσεις. Πήγα στο κανονικό μαγαζί προχθές να αλλάξω κάτι που μου έφεραν και τα δύο βαμβακερά παντελονάκια τα βρήκα περίπου 20,00 ευρώ Αλλωστε το mothercare αγγλίας δεν στέλνει πλέον Ελλάδα από ότι ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές του είναι οι μισές και ακόμα πιο κάτω από το κανονικό μαγαζί. Εγώ εκεί ψωνίζω συνεχώς. Πριν ένα μήνα πήρα μπλουζάκια με μακρύ μανίκι του μικρού με 3,90. Πήρα δυο παντελονάκια βαμβακερά 8,50 ευρώ και τα δύο, βαμβακερό ολόσωμο κορμάκι 11,50. Πόσο άλλο κάτω να τα αγοράσεις. Πήγα στο κανονικό μαγαζί προχθές να αλλάξω κάτι που μου έφεραν και τα δύο βαμβακερά παντελονάκια τα βρήκα περίπου 20,00 ευρώ Αλλωστε το mothercare αγγλίας δεν στέλνει πλέον Ελλάδα από ότι ξέρω

 

 

επειδη νομιζω αναφερεσε σε εμενα, στην ερωτηση σου "Πόσο άλλο κάτω να τα αγοράσεις" σου απανταω "οσο στην αγγλια" δηλαδη 11,5ε τα τρια!!!! δες πιο κατω ενδεικτικα αυτο ειναι απο το marks and spencer. δεν εξεταζω αν συμφερει να τα παραγγειλεις απο εδω λογω μεταφορικων, αλλα νιωθω λιγο κοροιδο να αγοραζω το ενα φορμακι οσο αγοραζουν αυτοι τα τρια και... να τους λεω και ευχαριστω και απο πανω για τις καλες τιμες τους!!!:shock:

 

41QEs7z%2BhgL._SL500_SX182_SH35_.jpg

113-7%2BsNDWL._SL30_.jpg

3 Pack - Pure Cotton Assorted Frog Sleepsuits

 

£10.00

Link to comment
Share on other sites

Καθένας ψάχνει τα βρει το φθηνότερο.Τώρα αν λάβεις υπόψη σου τα μεταφορικά σε τέτοια μικροπράγματα δεν ξέρω εάν συμφέρει να το ψωνίσεις από έξω. Εγώ πήρα ένα παιχνίδι από το άμαζον για παράδειγμα που έκανε 45 ευρώ και τελικά με τα μεταφορικά κόστισε 75. Ομως δεν μπορούσα να το βρω στην Ελλάδα γι αυτό τα πλήρωσα.

Σε πολλά πράγματα είμαστε κορόιδα όπως στο φρέσκο γάλα, στα παιδικά γάλατα, στα ρούχα και σε πολλά άλλα. Εδώ είναι το ελλαδιστάν όχι η αγγλία. Το θέμα είναι ότι εάν πάρεις πράγματα από το εξωτερικό και κάτι δε σε ικανοποιεί ή δε σου αρέσει ή είναι ελαττωματικό τι κάνεις ??? αυτό είναι ένα ρίσκο

Link to comment
Share on other sites

επειδη νομιζω αναφερεσε σε εμενα, στην ερωτηση σου "Πόσο άλλο κάτω να τα αγοράσεις" σου απανταω "οσο στην αγγλια" δηλαδη 11,5ε τα τρια!!!! δες πιο κατω ενδεικτικα αυτο ειναι απο το marks and spencer. δεν εξεταζω αν συμφερει να τα παραγγειλεις απο εδω λογω μεταφορικων, αλλα νιωθω λιγο κοροιδο να αγοραζω το ενα φορμακι οσο αγοραζουν αυτοι τα τρια και... να τους λεω και ευχαριστω και απο πανω για τις καλες τιμες τους!!!:shock:

 

Ζεις εκτός Ελλάδας; Γιατί ούτε το Μothercare αλλά ούτε και το Marks & Spencer στέλνουν στην Ελλάδα. Άρα από που να τα προμηθευτούμε με αυτές τις τιμές; Κινούμαστε με τα δεδομένα που έχουμε!..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...