Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

: βοηθεια βαφτηκαν τα ρουχα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Υπάρχει ένα στο σουπερ για ατυχήματα μην βάλεις χλωρίνη είναι καταπληκτικό δεν θυμάμαι ποιο είναι θα σου απαντώ αργότερα μόλις το κοιτάξω έχει μια κάλτσα κόκκινη σένα άσπρο μπλουζάκι από έξω το κουτί

.....

Link to comment
Share on other sites

!!!!

εβαλα χρωματιστα στο πλυντηριο και ειχε μεσα και μια κοκκινη φουστα..και τα λιγο πιο ανοιχτα ρουχα γινανε ροζ!!!!!

τι κανω????να τα βαλω στην χλωριν????

 

 

αχ ρουχα μαζι που πληθηκαν και εχουνε γινει ροζ :lol::lol::lol:..εγω να δεις ποσες φορες το εχω παθει...εγω βγαλει ροζ φανελακια εγω του αρραβωνιαστικου μου απο ενα ροζ φορεμα μου , αλλα παντα υπαρχει λυση ....

οχιιιιιιι χλωρινη γιατι ειναι χρωματιστα...

θα παρεις το DR. BECHAM H BRACHAM δε θυμαμαι πως ακριβως γραφεται..απο το σουπερ μαρκετ..κανει θαυματα και ειναι ακριβως για αυτη τη δουλεια - και ειδικα για χρωματιστα για να μην σου χαλαει το χρωμα τους αλλα για να σου βγαζει μονο αυτο που εχει βαψει.

υπαρχουν και αλλα 2-3 σκευασματα που δεν θυμαμαι τα ονοματα τους που ειναι λιγο πιο ακριβα και παλι τα βρισκεις στο σουπερ.

αυτο που σου προτεινα ομως το εχω δοκιμασει ουκ ολιγες φορες με 100% αποτελεσματα και ειναι κ το πιο οικονομικο..

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την BECKMANN ΞΕΒΑΦΗ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ είναι αρκετά αποτελεσματική ειδικά αν τη χρησιμοποιήσεις άμεσα.

Πάντως στις μεικτές πλύσεις οι χρωμοπαγίδες είναι θαυματουργές!!! Εγώ από τη μέρα που τις χρησιμοποιώ (σε κάθε πλύση εκτός από τις πετσέτες) σώθηκα...

*

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την BECKMANN ΞΕΒΑΦΗ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ είναι αρκετά αποτελεσματική ειδικά αν τη χρησιμοποιήσεις άμεσα.

Πάντως στις μεικτές πλύσεις οι χρωμοπαγίδες είναι θαυματουργές!!! Εγώ από τη μέρα που τις χρησιμοποιώ (σε κάθε πλύση εκτός από τις πετσέτες) σώθηκα...

 

α μπραβο βρε αννα..ετσι λεγεται κ δεν θυμομουν πως ακριβως...εχει απ'εξω 2 φωτο με ενα πιτσιρικι που φοραει μια βαμμενη μπλουζα και μια καθαρη..

μην ανησυχεις αν δεν το χρησιμοποιησεις αμεσα...εγω επλυνα ρουχα βαμμενα που ειχα ξαναπλυνει 3-4 φορες μπας κ καθαρισουν μετα απο 1 μηνα κ εγιναν σαν καινουρια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:confused: Πηρα τη...ξεβαφή, αλλα λεει επανω οτι πρωτα βαζεις το πλυντηριο να δουλευει και μετα ριχνεις τη σκονη στη θηκη του πλυντηριου μαζι με 2 λιτρα (?!) νερο...πώς? Αφου για να ανοιξω τη θηκη πρεπει να σταματησω το πλυντηριο φυσικα (εχω απο αυτα που ανοιγουν απο πανω). Και που θα τρεξει το νερο, εξω απο τον καδο? Help.
Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις κανονικα την σκονη στην θηκη μετα θα ριξεις το νερο και μετα να βαλεις μπρος το πλυντηριο.

εγω το εχω κανει πολλες φορες, κανει δουλεια!

καλη ειτυχια!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά η ξεβαφή Dr Breckmann με την οποία είσαστε όλες ενθουσιασμένες, μόλις μου κατέστρεψε ένα πράσινο φόρεμα.. :( Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες χρήσης και, αντί να ξεβάψει μόνο εκεί που υπήρχε σημάδι, μου ξέβαψε όλο το φόρεμα που από πράσινο έγινε κίτρινο. Και μιλάμε για βαμβακερό.. Ας το έχει υπόψιν της όποια νομίζει ότι η ξεβαφή είναι τόσο θαυματουργή όσο παρουσιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Θα συμφωνησω με την thep ....εχω καταστρεψει μπλουζα μ αυτη την "ξεβαφη".... Βαμβακερη , που απο μπλε εγινε ενα ξεβαμμενο κιτρινο , σκετη αηδια!....παρολο που ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες!...λυπαμαι που δεν ειδα νωριτερα το post για να σε προειδοποιησω !...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...