Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ


irev

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες

 

Μπορειτε να με βοηθησετε να βρουμε πρωτοτυπο θεμα για τη μπουμπου μου?

Αν και ειναι νωρις ακομα... Επειδη στο γιο μου το ειχα αργησει το πραγμα...αναγκαστηκα να παρω ετοιμα πολλα πραγματα---που θα μπορουσα να ειχα φτιαξει (κατι που μου αρεσει πααααααρα πολυ.........και θα γλιτωνα κι αλλα χρηματα...)

 

Μου αρεσουν πολυ οι πεταλουδες και οι νεραιδες αλλα εχω βαρεθει να τις βλεπω πια!

Το παρατσουκλι της απο οταν γεννηθηκε ειναι "τοσοδουλα"...Σκεφτηκα λοιπον την ηρωιδα του παραμυθιου, αλλα πιστευω θα ειναι δυσκολο να βρω σχετικα πραγματακια

Επισης μου αρεσει κ το θεμα μπαλαρινες, μπαλετο, πουεντ... αλλα παλι νομιζω θα δυσκολευτω. Βρηκα καποιες σχετικες δημοσιευσεις με αυτο το θεμα...αλλα δεν ξερω αν το εκανε τελικα καποια μανουλα, ωστε να δουμε το αποτελεσμα και κατα ποσο δυσκολευτηκε.

 

Λοιπον.......περιμενω την αποψη κ τη βοηθεια σας για αυτα τα 2 θεματα ή φυσικα αν εχετε κατι αλλο πρωτοτυπο να προτεινετε

 

Ευχαριστω πολυ

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 296
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα θα μου αρεσε και ως θεμα καποιο φρουτο, οπως κερασια ή φραουλες αν ειναι στην εποχη τους βεβαια.

μπορεις να κανεις πολλα πργματα με φρουτα.

Επισης ενα ωραιο θεμα ειναι και οι καραμελες.

 

Καλες ετοιμασιες και να χαιρεσαι τα παιδακια σου.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι καραμελες δεν με ενθουσιαζουν, απο την αποψη οτι θα ηθελα κατι πιο "θηλυκο" ας πουμε

Τα φρουτα ειναι πολυ ωραια ιδεα

Ειχα σκεφτει τα κερασακια...και γενικα τα χρωματα να ηταν κοκκινα για να ξεφθγω το πολυφορεμενο ροζ...αλλα Γεναρη μηνα......κερασια???...χλωμο

 

Ολα δικα μου τα θελω εεε....

 

Καμια αλλη μανουλα, καμια ιδεα? Δεν σας ερχετε τιποτα βρε κοριτσια?

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

xm.....ιανουαριος=κρυο μπορεις να κανεις με θεμα τις χιονονιφαδες,χιονανθρωπακια,πατιναζ στον παγο,παγωμενους σταλακτιτες κ να εχεις τη μικρη σου ντυμενη στα λευκα με ενα γουνακι σαν χιονουλα δε ξερω αν σου αρεσει η ιδεα!!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ιδεα

 

Δε θα ειναι ομως λιγο μονοτονο? Παραδειγμα...αν η κολυμπηθρα και ο στολισμος του διαδρομου ειναι λευκα τουλια με λευκα στολιδια πανω (αφου μιλαμε για χιονανθρωπακια, σταλακτιτες κλπ...) νομιζω οτι δε θα θα "δειχνει" καθολου Και κυριως σε φωτο κ βιντεο...

 

Εκτος αν το σκεφτεσαι καπως αλλιως...εχω κολλησει τωρα

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να το "σπασεις" με ασημενιο (κορδελες,φτερα,μπαλονια) η για να δωσεις κοντραστ με φουξ η οποιο αλλο χρωμα σου αρεσει θα σκεφτς και αλλα κα θα σου πω

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης μου αρεσει κ το θεμα μπαλαρινες, μπαλετο, πουεντ... αλλα παλι νομιζω θα δυσκολευτω. Βρηκα καποιες σχετικες δημοσιευσεις με αυτο το θεμα...αλλα δεν ξερω αν το εκανε τελικα καποια μανουλα, ωστε να δουμε το αποτελεσμα και κατα ποσο δυσκολευτηκε.

 

Ίσως και να μην είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις. Πήγαινε σε μεγάλα παιχνιδάδικα πχ τζάμπο και δες τι έχουν σε παιδικές στολές μπαλαρίνας ή σε κατάστημα που πουλάνε είδη χορού για να κάνεις την λαμπάδα και το κουτί.

Προσκλητήρια εγώ τα έφτιαξα μόνη μου. Το καθένα ήταν διαφορετικό, σε άλλα είχα σχέδια λουλούδια, σε άλλα καραμέλες, μπαλετο, τσίρκο... Τα αυτοκόλητα τα βρήκα σε στίκερς, που πιστεύω είναι εύκολο να βρεις. Και για τις μπουμπουνιέρες αν δεν βρεις κάτι σε κρεμαστούλι πχ παπουτσάκια μπαλαρίνας, μπορείς να πάρεις ένα κουτάκι και να ζωγραφίσεις κάτι εσύ σχετικό με το θέμα.

Γενικά κάνε από τώρα μία έρευνα και μετά αποκλεισέ το. Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Όταν έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου, προσέχεις πολύ περισσότερο και συνήθως βρίσκεις αυτό που ψάχνεις - συχνά εκεί που δεν το περιμένεις.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το "σπασεις" με ασημενιο (κορδελες,φτερα,μπαλονια) η για να δωσεις κοντραστ με φουξ η οποιο αλλο χρωμα σου αρεσει θα σκεφτς και αλλα κα θα σου πω

 

Σωστα...θα μπορουσα για παραδειγμα να εχω τα τουλια του στολισμου, και τα κουτακια-πογκακια της μπομπονιερας φουξια για να φαινονται πανω τα στολιδια... Ετσι θα μπορουσαμε να εχουμε και τα βαπιστικα σε φουξια χρωμα... Με τα μπαλονια ομως...

Παραδειγμα στο γιο μου που ειχα χρωματα λαχανι-πορτοκαλι, ειχα μπαλονια σε αυτο το χρωμα αλλα και 2 "ηρωες" κουνελια (που ηταν το θεμα) ...εδω τι θα μπορουσα να βαλω στα μπαλονια? Θελει ψαξιμο αλλα ειναι καλη σαν ιδεα

 

fairy's mom...... Για τη λαμπάδα και το κουτι ακομα κι αν δε μπορεσω να τα κανω (αλλωστε η μαμα ειμαι, αυτα ειναι της νονας) σιγουρα απο εκει που ψωνισαμε στη βαπτιση του γιου μου θα μπορουσε να ου φτιαξει κατι η κοπελα κατοπιν παραγγελιας. Αυτο που με ανησυχει περισσοτερο ειναι η μπομπονιερα γιατι εψαξα λιγο στο ιντερνετ και κανα δυο ωραιες που βρηκα με παπουτσακια πουεντ στοιχιζαν 3 ευρω!!! Δεν το συζητω δηλαδη...

Οσο για τα προσκλητήρια θα κανω φωτο σιγουρα! Ετσι ειχα κανει και στο γιοκα μου...φωτογραφιση με το θεμα μας παντα! Θελει ψαξιμο...

 

Παντως εκτος απο αυτα τα δυο θεματα δεν μου ερχεται κατι αλλο...Εσας????

Η τοσοδουλα που σκεφτομουν δε νομιζω πως θα πετυχει γιατι απο οτι εψαξα...θα παραπεμπει γενικα σε νεραϊδα----------που μου αρεσει αλλα το θεωρω πολυφορεμενο πια

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι από το internet! Αν είναι να κατέβεις κάτω στο κέντρο και να ψάξεις εκεί για στολιδάκια που θα είναι πιο φτηνά.

 

Η τοσοδούλα κι εγώ νομίζω ότι θα παραπέμπει σε νεράιδα, η οποία προσωπικά και όπως όλοι έχετε καταλάβει μου αρέσει τρελά :P αλλά αν το θεωρείς πολυφορεμένο, καλύτερα ξέχνα το.

 

Αν σου αρέσουν τα φρούτα, μπορείς να κάνεις την φρουτοπία, με καφάσια, γλυφειτζούρια με σχέδια φρούτων κλπ, και κάθε μπομπουνιέρα ένα διαφορετικό φρούτο. Αυτό όμως πάλι δεν το θεωρώ θηλυκό, αλλά unisex.

 

Θα το σκεφτώ όμως καλύτερα κοριτσάκι και αν μου έρθει κάποια ιδέα θα σου πω!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και νεραιδα θα σου πω θεμα με την Tinkerbell!!!Την λατρευω και θα ειναι και το θεμα ζωγραφικης που θα κανουμε στο δωματιο της μπεμπουλας μου,οταν με το καλο ερθει!!

 

Αλλο ενα θεμα που μ αρεσει πολυ ειναι με κορωνες!!!Παντου κορωνες για την μικρη πριγκιπισα!!

 

Ολα βεβαια εχουν να κανουν με το γουστου του καθενος!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγουρα θα κατεβω και στα μαγαζια στην Αθηνα. Το ειχα κανει και στο γιο μου...κυριως γιατι το θεμα που ειχα διαλεξει (κουνελι) αποδειχτηκε ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ... ολα παρεπεμπαν σε λαγο πασχαλινο........ Τελικα βεβαια τα καταφερα και τα βρηκα ΟΛΑ οπως ηθελα (100% κουνελακι δηλαδη) --- αλλα δεν πηρα τιποτα απο τα μαγαζια κατω, κυριςω γιατι τελιακ δεν προλαβαινα να φτιαξω και τις μπομπο. Μονο τα γλυκα ειχα κανει. Γι αυτο και τωρα το ψαχνω απο νωρις το θεμα

 

Η Tinkerbell κ μενα μου αρεσει---και ειναι και μικροκαμωμενη..μιας και το χαιδευτικο της μπεμπας μου οπως ειπα ειναι "τοσοδουλα" Αλλα πρωτον φοβαμαι οτι ως τη βαφτιση θα ειναι φουσκιτσα (πολυ φαϊ βρε κοριτσια) και δευτερον φοβαμαι οτι δε θα τη βρω σαν ηρωιδα για ολα οσα χρειαζονται κ παλι θα καταληξω να χρησιμοποιω κοινες νεραϊδες

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα οσο για τις κορωνες νομιζω ειναι λιγο αγοριστικο

Εκτος αν εννοεις στεματα--------που δεν εχω δει πουθενα... Εχει παρει το ματι σου κατι? Αρχιζοντας με αυτη την ιδεα...θα μπορουσε να ειναι πριγκιπισα-στεμα το θεματακι ε?

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα οσο για τις κορωνες νομιζω ειναι λιγο αγοριστικο

Εκτος αν εννοεις στεματα--------που δεν εχω δει πουθενα... Εχει παρει το ματι σου κατι? Αρχιζοντας με αυτη την ιδεα...θα μπορουσε να ειναι πριγκιπισα-στεμα το θεματακι ε?

 

Ναι το ιδιο εννοουμε......στεματα και πριγκιπισσες!!

Εχω δει σε τοπικο καταστημα αρκετα με στεματα.

Μπρελοκ που το βαζεις πανω σε κουτακι ή πουγγι και κρεμετε το στεμα....

Κουμπαραδες σε σχημα κορωνας ακομη και κορνιζουλες!!!

Θελει λιγο ψαξιμο παντως.....και για την Tinkerbell εχω δει...σε μπρελοκ περισσοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

κορτσια καλησπερα...βαπτιζω και εγω την μπομπου μου τον σεμπτεμβρη και ολα μου φαινονται τα ιδια,,,,θελω κατι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. επισης με τιποτα κωρωνες και νεραιδες....ειναι πολυφορεμενα τωρα πια...Μηπως ξερετε σε ποιους δρομους στην αθηνα εχει αποθηκες για βαπτιση?:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περσι ειχα κατεβει Συνταγμα με το μετρο, πηγα στη Ρομβης που ειναι ο Μαμμωνας κι αλλοι 2-3 μαζεμενοι...κι απο κει και περα, γυρνουσα γυρω γυρω τα στενα

 

Αν σου ερθει καμια πρωτοτυπη ιδεα...ριξ'τη κι απο δω!

 

Ααα κοιτα και στη σελιδα με τα μαγαζια στο dorum http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23256

aaK3p3.png FCDMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυτά που σκεφτηκα είναι τα εξης :

- κουζινικά

- αξεσουαρ ( παπουτσια -τσαντες - καπελα)

-λουλουδια

- φορεματακια

π.χ. πολυ ωραιες μπομπονιερες τσαντουλες και παπουτσακια εχω δει στο "αν αγαπας"( για να πάρεις ιδεες γιατι οι τιμές είναι τσουχτερες) και σε αυτο το θέμα εχω δει προσκλητηρια τσαντουλες απο κάποιες κοπέλες καθως και μπομπονιερες παπουτσακια

Αυτό είναι κάτι που μπορεις να το κανεις και σε μπισκοτακι και cupcake

Νομίζω ότι είναι ενα θεματακι που μπορεις να βρεις πολλές ιδεες και να κανεις και συνδυασμούς(π.χ. προσκλητηριο τσαντουλα και μπομπονιερα παπουτσακι ασορτι)

θα είναι σε μικρογραφίες άρα θα ταιριαζει με το "τοσοδούλα";)

Αν σου αρεσει καποια απο τις ιδεες πες μου για να το σκεφτω και να επικεντρωσω σε αυτό που σου αρεσει

Δε ξερω και πως να βαλω και εικονες για να σου δειξω κατι :oops:

ΥΓ Γιατι δε φαινεται το δευτερο τικεράκι μου ; μπορεί καποιος να με κατατοπίσει;

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Μπομπονιερα παπουτσακι πηρα χτες.. ηταν πολυ ομορφη.. κ μαλιστα επειδη ηταν διδυμα πηραμε ενα ροζ κ ενα γαλαζιο..

Από τι μου ειπε τα πηρε πολυ οικονομικα κ μαλιστα on line.. δεν ξερω απο που... θα ρωτησω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται σαν θέμα η μικρή γοργόνα; θαλασσινό και fantasy. Έχω bookmarks από ένα πάρτυ που είχε κάνει μια φίλη, άμα σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη ιδεα που μου ήρθε είναι το κουκλοσπιτο Εβαλα στο googe τη λέξη κοκλοσπιτο και είδα ωραία πραγματα επεσα τυχαια και στο blogspot της Φιλιως ( Φιλιω και Ασημενια) , η δικη μας Φιλιω πρεπει να είναι , νομιζω , και είχε θεμα με κουκλοσπιτο

Ισως να μπορει να σε βοηθησει και να σου δωσει ιδεες !

Ειναι φανταστικη και πολύ δημιουργικη !!!

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Για κοριτσάκι μου αρεσει πολύ το λευκο-κοκκινο και η φράουλα...αλλά και τα παπουτσάκια μπαλέτου.Εχω δει στολισμό τραπεζιου και μπομπο που εχω πάθει πλάκα...

Ειμαι και του παστέλ...!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα παπουτσακια μπαλετου μου αρεσουν παρα πολυ!!!!

γενικα σε λευκο η εκρου μαζι με ροζ απαλο, σαν παραμυθι!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες

 

Μπορειτε να με βοηθησετε να βρουμε πρωτοτυπο θεμα για τη μπουμπου μου?

Αν και ειναι νωρις ακομα... Επειδη στο γιο μου το ειχα αργησει το πραγμα...αναγκαστηκα να παρω ετοιμα πολλα πραγματα---που θα μπορουσα να ειχα φτιαξει (κατι που μου αρεσει πααααααρα πολυ.........και θα γλιτωνα κι αλλα χρηματα...)

 

Μου αρεσουν πολυ οι πεταλουδες και οι νεραιδες αλλα εχω βαρεθει να τις βλεπω πια!

Το παρατσουκλι της απο οταν γεννηθηκε ειναι "τοσοδουλα"...Σκεφτηκα λοιπον την ηρωιδα του παραμυθιου, αλλα πιστευω θα ειναι δυσκολο να βρω σχετικα πραγματακια

Επισης μου αρεσει κ το θεμα μπαλαρινες, μπαλετο, πουεντ... αλλα παλι νομιζω θα δυσκολευτω. Βρηκα καποιες σχετικες δημοσιευσεις με αυτο το θεμα...αλλα δεν ξερω αν το εκανε τελικα καποια μανουλα, ωστε να δουμε το αποτελεσμα και κατα ποσο δυσκολευτηκε.

 

Λοιπον.......περιμενω την αποψη κ τη βοηθεια σας για αυτα τα 2 θεματα ή φυσικα αν εχετε κατι αλλο πρωτοτυπο να προτεινετε

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

εγω ειχα μπαλαρινες θεμα. ειχα βρει μπομπονιερες point shoes και προσκλητήριο και η νονά ειχε βρει τα υπόλοιπα

 

εχεις δικιο ειναι πολυφορεμένο θεμα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Για κοριτσάκι μου αρεσει πολύ το λευκο-κοκκινο και η φράουλα...αλλά και τα παπουτσάκια μπαλέτου.Εχω δει στολισμό τραπεζιου και μπομπο που εχω πάθει πλάκα...

Ειμαι και του παστέλ...!!!!

 

Απ'οτι ακουω φέτος ειναι πολύ της μοδας τα θεματα με φρουτα γενικότερα και δεν ειναι ακομα πολυφορεμενο. Εχω δει θεμα με φραουλες και ηταν σούπερ, καθως επίσης και με μήλα... Τι λές?

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε περιοδικό, ολοκληρα καφάσια με ψευτικα φρουτα, πάνω σε ψευτικο γκαζόν, και απο πισω απο το τραπέζι 2 μεγάλα δεντρα με τις μπομπο που για κουφετα ειχαν φρουτάκια...ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!

 

Αν το εχω κρατησει το περιοδικό να στο σκαναρω να το ανεβασω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...