Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχετε κι εσεις πολλα υγρα?


Recommended Posts

πανω που ελεγα οτι δεν εχω καθολου, τις τελευταιες δεκα μερες εχω πολλα υγρα με αποτελεσμα πολλες φορες οταν ειμαι στη δουλεια να νιωθω λες και τα χω κανει πανω μου και να τρομαζω. ειμαι στην 22η εβδομαδα. εχετε κι εσεις η συμβαινει μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εχω γενικα υγρα κ τωρα στην εγκυμοσυνη ακομη περισσοτερα!!!!!!!

...ο γιατρος μου με εβαλε κ εκανα 2 φορες κολπικη καλλιεργεια για να αποκλεισουμε μολυνση,μυκητες κτλ.....

( ειχα ψιλοφοβηθει στην αρχη γιατι ηταν πολυ νερουλα...κ το μυαλο μου πηγαινε στο αμνιακο υγρο...νομιζα οτι εσταζα!!!!!!!:):):) )

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω γενικα υγρα κ τωρα στην εγκυμοσυνη ακομη περισσοτερα!!!!!!!

...ο γιατρος μου με εβαλε κ εκανα 2 φορες κολπικη καλλιεργεια για να αποκλεισουμε μολυνση,μυκητες κτλ.....

( ειχα ψιλοφοβηθει στην αρχη γιατι ηταν πολυ νερουλα...κ το μυαλο μου πηγαινε στο αμνιακο υγρο...νομιζα οτι εσταζα!!!!!!!:):):) )

 

nikijo μου που ζω;;;είσαι έγκυος;;;;καλά είχα καιρό να μπω και γενικώς κοιτάω άλλα θέματα αλλά έπεσα το μάτι στο τικεράκι σου κι έπαθα πλάκα;με θυμάσαι που προσπαθούσαμε μαζί εγώ για το τρίτο κι εσύ για το δεύτερο..στο είπα ότι θα τα καταφέρεις...χαίρομαι τόοοοσο πολύ για σένα..μπράβο!!!γρήγορα με το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!

συγνώμη για το off topic

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω γενικα υγρα κ τωρα στην εγκυμοσυνη ακομη περισσοτερα!!!!!!!

...ο γιατρος μου με εβαλε κ εκανα 2 φορες κολπικη καλλιεργεια για να αποκλεισουμε μολυνση,μυκητες κτλ.....

( ειχα ψιλοφοβηθει στην αρχη γιατι ηταν πολυ νερουλα...κ το μυαλο μου πηγαινε στο αμνιακο υγρο...νομιζα οτι εσταζα!!!!!!!:):):) )

 

Aχ και γω το ιδιο...Μονο που εγω κατααγχωθηκα και πηγα μεχρι και στο Νοσοκομειο να κανω το τεστ για το αμνιακο υγρο.Με ειδαν συνολικα τρεις γιατροι (νοσοκομειο και δυο εξωτερικοι) και εκανα τρια τεστ!!!Τελικα ολα οκ μαλλον.Αν και πολλες φορες μου περναει απο το μυαολο..μηπως ειναι;;;Αλλα δεν τον σκεφτομαι πια....

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα πολλα υγρα οχι απο την αρχη της εγκυμνοσυνης αλλα λιγες μερες μετα την αμνιοπαρακεντηση και ειχα κατααγχωθει οπως φανταζεστε...Τελικα ηταν μια κολπιτιδα αλλα και μετα τη θεραπεια (παρολο που μειωθηκαν) συνεχιζω ως τωρα και εχω πολλα υγρα,πολυ περισσοτερα απο ο,τι ειχα προ εγκυμοσυνης...Ο γιατρος μου παντως ειναι εντελως καθησυχαστικος οποτε απο καποια φαση και μετα σταματησα να το σκεφτομαι,απλα εκανα υπομονη...

 

ΥΓ:Κι εγω με σερβιετακι ημουν πολλες ωρες τη μερα...:?

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω πολλα υγρα με αποτελεσμα πολλες φορες οταν ειμαι στη δουλεια να νιωθω λες και τα χω κανει πανω μου και να τρομαζω.

 

Ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ! Μόνο που αντί για σερβιετάκια χρησιμοποιούσα γάζες μεγαλούτσικες, που τις δίπλωνα. Τις έπαιρνα από το φαρμακείο σε συσκευασία μεγάλη (όχι τις αποστειρωμένες), γιατί γενικά τα σερβιετάκια δεν τα θεωρώ και πολύ αθώα..

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω πάρα πολλά υγρά και αλλάζω σερβιετάκι 2-3-4 φορές την ημέρα τουλάχιστον. εν τω μεταξύ το χειρότερο είναι ότι μολις πάω τουαλέτα και αλλάξω σερβιετάκι, αμέσως έχω υγρά και πρέπει να αλλάξω πάλι...

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια λιγο ησυχασα γιατι νομιζα οτι δεν ειναι φυσιολογικο να εχω τοσο υγρα.τα ιδια και εγω.χωρις σερβιετακι δεν βγαινω απο το σπιτι και οταν ειμαι σπιτι αλλαζω εσωρουχο συνεχεια.εν το μεταξυ ειναι το 2ο παιδι και ειλικρινα δεν θυμαμαι να ειχα τοσα υγρα.στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα παθει και μια κολπιτιδα και εκανα θεραπεια.νομιζα οτι μετα σταματαν τα υγρα αλλα τιποτα.απλα αλλαξαν χρωμα.ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο αλλα αγχωνομουν λιγο.τωρα που βλεπω οτι συμβαινει και σε αλλες ησυχασα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια λιγο ησυχασα γιατι νομιζα οτι δεν ειναι φυσιολογικο να εχω τοσο υγρα.τα ιδια και εγω.χωρις σερβιετακι δεν βγαινω απο το σπιτι και οταν ειμαι σπιτι αλλαζω εσωρουχο συνεχεια.εν το μεταξυ ειναι το 2ο παιδι και ειλικρινα δεν θυμαμαι να ειχα τοσα υγρα.στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα παθει και μια κολπιτιδα και εκανα θεραπεια.νομιζα οτι μετα σταματαν τα υγρα αλλα τιποτα.απλα αλλαξαν χρωμα.ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο αλλα αγχωνομουν λιγο.τωρα που βλεπω οτι συμβαινει και σε αλλες ησυχασα.....

 

 

Καλημερα .

Ποτε εκανες την θεραπεια;;Γιατι και γω εχω κολπιτιδα και δεν μου δινει με τιποτα και εχω αρχισει να ανησυχω.Μου ειπε να περασει καλα καλα το πρωτο τριμηνο και μετα...Ουφ...κι αν παθει τιποτα το εμβρυο;;;;:confused:

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...και εγω εχω φουλ υγρα...ο γιατρος ειπε οτι ειναι φυσιολογικο γενικα...αρκει να μην εχω τσουξιμο η φαγουρα....τα γνωστα συμπτωματα δηλαδη...γιατι κατι περιεργο....και μενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη στην πρωτη δεν ειχα υγρα....τωρα ομωσ και ειδικοτεραοταν αλλαζω μηνα...γινονται πιο υδαρα...ευτυχως ειναι αοσμα...συντομα θα κανω και μια καλλιεργεια επαναληπτικη να δω τι γινεται ετσι γενικως..

ο μαριουλης μου ειναι 7 και ο δευτερος αντρουλης μου ειναι στο δρομο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Ποτε εκανες την θεραπεια;;Γιατι και γω εχω κολπιτιδα και δεν μου δινει με τιποτα και εχω αρχισει να ανησυχω.Μου ειπε να περασει καλα καλα το πρωτο τριμηνο και μετα...Ουφ...κι αν παθει τιποτα το εμβρυο;;;;:confused:

την εκανα στον 2ο με 3ο μηνα.μια κρεμουλα εβαζα η οποια ειπε εινα ακυνδινη.το πακετο θα ηταν αν δεν εφευγε με την κρεμα και επρεπε να παρω χαπια.ευτυχως εφυγε.δεν νομιζω ομως να παθαινει τιποτα το εμβρυο.αν ειναι η ωρα της γεννας και γεννας φυσιολογικα τοτε νομιζω ειναι προβλημα.ρωτα ομως τον γιατρο σου.μην καθεσαι και ανησηχεις.καλυτερα να τον ανησηχεις εστω και αν νομιζεις οτι εχεις βλακεια ερώτηση παρα να καθεσαι και να ανχώνεσαι,-ΑΥΤΟ δεν ειναι καλο για το μωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα ιδια, ειμαι στην 15η εβδομαδα και απο την αρχη ειχα αυτά τα υγρα, ειναι συνηθως φυσιολογική κατασταση και λέγεται λευκορροια. Προβλέπεται να φορας σερβιετακι.

Αν τα υγρα ειναι κιτρινα η πρασινωπα και μυρίζουν τοτε μάλλον ειναι μολυνση. Βεβαια αυτη η αισθηση να νιωθεις συνεχεια μουσκεμα ειναι απαισια αλλα υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα .

Ποτε εκανες την θεραπεια;;Γιατι και γω εχω κολπιτιδα και δεν μου δινει με τιποτα και εχω αρχισει να ανησυχω.Μου ειπε να περασει καλα καλα το πρωτο τριμηνο και μετα...Ουφ...κι αν παθει τιποτα το εμβρυο;;;;:confused:

 

Ρώτα τον αν μπορείς να πάρεις κάτι φυτικό, πχ υπόθετα καλέντουλας (αν κάνει να βάλεις υπόθετα βέβαια). Στο λέω για να αποφύγεις τα χημικά φάρμακα. Ή και το lactal θα μπορούσε να σε βοηθήσει που είναι εντελώς ήπιο και επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη από ό,τι ξέρω. Πάντως μην ανησυχείς, τίποτα δεν θα πάθει το μωρό σου!!!! Οι γυναικολόγοι ξέρουν απ' αυτά και δεν θα σου δώσει οτίδήποτε μπορεί να βλάψει το έμβρυο. Περαστικά γρήγορα!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κι εγω ειμαι 22η βδομαδα και 4 μερες και ειναι καποιες φορες εχω τοσα υγρα που νοιωθω λες και τα εκανα πανω μου...σημερα ειδικα εχω τοσα πολλα που αγχωθηκα τοσο πολυ ....αλλα μετα διαβασα εδω και ηρεμησα λιγακι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
κοριτσια, εγω ειχα παντα λευκα και σημερα (σχεδον 12 εβδομαδες) είδα κιτρινα σκουρα, σχεδον πορτοκαλι. τι λετε να ειναι?

 

Καλύτερα να παρεις τον γιατρο σου ΠΑκαρδουλα

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που διάβασα το θέμα και τις απαντήσεις σας και ησύχασα λίγο.

έχω κι εγώ πολλά υγρά. στην αρχή δεν είχα πολλά αλλά μετα το πρώτο τρίμηνο άρχισα να έχω μονιμη υγρασία από κάτω αφού νόμιζα ότι κατουριέμαι. τελικά ένα βράδυ πήρα το γιατρό και μου είπε πήγαινε στο νοσοκομείο να σου κάνουν την εξέταση με το χαρτάκι που αλλάζει χρώμα

εάν είναι αμνιακό υγρό. πήγα και τελικά δεν ήταν αμνιακό υγρό αλλά η

εμπειρία της εξέτασης τραγική....

τα υγρά συνεχίζονταν και όσο πέρναγε ο καιρός αυξάνονταν...

στο β επίπεδου με διαβεβαιώσε η γιατρός ότι το αμνιακό υγρό είναι

φυσιολογικό και ηρέμησα κάπως....

τα υγρά όμως παραμένουν...

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια αρχισα να εχω κι εγω υγρα...ειναι λευκα αλλα αυτη η αισθηση δεν μου αρεσει καθολου....με ενοχλει....υπαρχει καμια αλλη ομοιοπαθουσα?????

δεν εχω φαγουρα ουτε τιποτα αλλο.....απλως αυξηθηκαν τα υγρα...

τι να κανω???

1zDup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι κι εγώ εχω πολλά υγρά και τα εχω αρκετό καιρό τωρα! Στον υπέρηχο ολα φαίνονται φυσιολογικα και καλλιέργεια κολπικού υγρου που έκανα ήταν εντάξει! Οποτε μαλλον είναι φυσιολογικό. Βέβαια να το πεις και στο γιατρό σου, να σου πει τη γνωμη του. Εγώ δεν κάνω κάτι, απλώς αλλάζω εσώρουχο τακτικά. τα σερβιετάκια δεν τα μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα πολλα υγρα στην δευτερη εγκυμοσυνη μου αλλα τωρα που γεννησα ειναι οπως πριν παντως κοριτσια πραγματι ειναι χαλια σαν κατουρημενη αισθανεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχ εχω και εγω και μαλιστα αρκετα ειχα απο πριν αλλα τωρα ωρες ωρες πραγματικα νιωθω σαν κατουρημενη αφου αν βαλω κολαν γινομαι μουσκεμα μερικες φορες επισης καποιες φορες ειναι και ασπρα πολυ αηδιαστικα:oops::oops:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...