Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Ζ&Χρηστος

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλημερα . Εχω την εντυπωση πως προκειμενου να βαφτιστει ενα μωρακι παντα χρειαζεται ενας αναδοχος(νονος). Δεν εχω ακουσει ποτε να γινει βαφτιση χωρις νονο ή νονα.Δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω εαν ειναι θεμιτο οι γονεις να γινοντε νονοι.Αυτα με βαση τον Χριστιανισμο απο οσα ξερω. Αλλα δεν ξερω αν ανηκετε σε καποια αλλη θρησκεια,μηπως ειναι δυνατο σε αλλο δογμα???????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ Η' ΚΑΘΟΛΙΚΟΙ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΝΟΝΟ/Α.ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΝΟΝΟΥ-ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΘΥΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΣΑΣ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ Ν'ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ Κ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

[sIGPIC][/sIGPIC]:D

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς να δώσεις όνομα στο παιδί χωρίς να το βαπτίσεις σε κάποιο δόγμα??

Τότε δες γενικές οδηγίες εδώ και ρώτα στο ληξιαρχείο της περιοχής σου.

 

http://www.tavros.gr/d_life_lix_3.aspx

 

Σε περίπτωση που θες να το βαπτίσεις σε κάποιο δόγμα για τα άλλα δεν γνωρίζω άλλα Χ.Ο. πρέπει να έχει νονό έστω και μόνο τυπικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...