Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΕΣΑ ΕΛΝΑ


Recommended Posts

μετα απο ωριμη σκεψη λεω να αγορασω μια πρεσα ελνα εχω ομως μια απορια σχετικα με τον ατμο απο την εταιρια μου ειπαν οτι δεν πεταει ατμο αλλα νερο αν καποια την εχει πειτε μου την γνωμη σας να την παρω γιατι ειναι και λιγακι ακριβη και ο αντρασ μου φωναζει

ευχαριστω πολυ

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


είχε ελνα η μαμα μου 10 χρονια ,μετα που παντρευτηκα την πηρα εγω αλλα εφτα και μετα την χαρισα στην πεθερα μου που την εχει ακομη επειδη κολλησε ο θερμοστατης και αντι να τον επισκευασω προτιμησα να αγορασω καινουρια πρεσα -μαλιστα πηρα ατμου όπως λες ,σινγκερ.Ο ατμος ειναι πραγματι βολικος ειδικα σε καποιες κατηγοριες ρουχων όμως καμια σχεση η ποιοτητα της μιας πρεσσας με την αλλη,η ελνα για μενα ειναι κορυφαια και αν είσαι κι εσυ προσεκτικη θα την έχεις δεκαετιες-συν ότι έχει ένα βολικο κολπακι για τους γιακαδες κτλ που οι αλλες δεν το έχουν.την καινουρια που έχω -και δεν την πηρα και καθολου φτηνα ,ουτε πενταετια δεν τη βλεπω να μου βγαζει,μερικα πλαστικα της θυμιζουν κινεζικο παιχνιδι!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω πρέσα της Eskimoo και είμαι ευχαριστημένη!!!!

Βέβαια δεν έχω κατορθώσει ακόμα να σιδερώσω πουκάμισα ( και φοράει κάθε μέρα ο καλός μου) και χρησιμοποιώ το σίδερο. Μήπως ξέρετε πως κάνουμε τα πουκάμισα?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ωριμη σκεψη λεω να αγορασω μια πρεσα ελνα εχω ομως μια απορια σχετικα με τον ατμο απο την εταιρια μου ειπαν οτι δεν πεταει ατμο αλλα νερο αν καποια την εχει πειτε μου την γνωμη σας να την παρω γιατι ειναι και λιγακι ακριβη και ο αντρασ μου φωναζει

ευχαριστω πολυ

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα να αγοράσω τη συγκεκριμένη πρέσα ακούγοντας καλά σχόλια τρίτων σου είναι δύσκολο να μου πεις πόσο έχει; Δεν έχω προλάβει να ρωτήσω. Μέσω dealer πάει σωστά; Ευχαριστώ!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην το συζητάτε γι αυτήν την πρέσα, είναι η καλύτερη που υπάρχει. Βεβαίως όσο κι αν προσπάθησα να σιδερώσω πουκάμισα ουδέποτε τα κατάφερα, αλλά όλα τα υπόλοιπα... με μεγάλη διαφορά από άλλες πρέσες! Την αγόρασα από τα notos galeries όπου είχα λίστα γάμου ,πρώτη από όλα τα άλλω δώρα! Επειδή aγόρασε και η μαμά μου μία προσφάτως η τιμή της είναι περίπου 1000 ευρώ. Είναι πολλά για μία πρέσα αναμφισβήτητα, οπότε σκεφτείτε το αν σας βολεύει όντως μην πετάξετε τα λεφτά σας. Το λέω γιατί ξέρω γυναίκες που πήραν πρέσα και τελικά δεν την βολεύτηκαν, την χρησιμοποίησαν λίγο και την έβαλαν στην άκρη.

Ειδικά τα πουκάμισα θέλουν πάτημα με σίδερο, ότι και να δείτε στην επίδειξη που σας κάνουν ,τα υφάσματα που χρησιμοποιούν είναι΄τέτοιας ποιότητας ώστε να σιδερώνονται εύκολα. Αν θέλετε πάρτε και δικό σας πουκάμισο, του άντρα σας κι αν καταφέρει να το σιδερώσει μπροστά σας όπως πρέπει...τι να πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα να αγοράσω τη συγκεκριμένη πρέσα ακούγοντας καλά σχόλια τρίτων σου είναι δύσκολο να μου πεις πόσο έχει; Δεν έχω προλάβει να ρωτήσω. Μέσω dealer πάει σωστά; Ευχαριστώ!

 

 

Για την συγκεκριμμένη πρέσσα είχα ενδιαφερθεί και γω. Έχει γύρω στα 970 ευρώ και είναι μέσω ντήλερ που σου κάνει επίδειξη στο σπίτι ή πας εσύ στα γραφεία της εταιρείας, κάπου στην λεωφόρο Συγγρού. Είναι μεν κορυφαία στην κατηγορία της αλλά μόνο αν έχεις μεγάλη οικογένεια ή πάρα πολλά πουκάμισα για σιδέρωμα.:wink: Για ένα ζευγάρι ή μια τριμελή οικογένεια είναι ακριβή αγορά.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Για την συγκεκριμμένη πρέσσα είχα ενδιαφερθεί και γω. Έχει γύρω στα 970 ευρώ και είναι μέσω ντήλερ που σου κάνει επίδειξη στο σπίτι ή πας εσύ στα γραφεία της εταιρείας, κάπου στην λεωφόρο Συγγρού. Είναι μεν κορυφαία στην κατηγορία της αλλά μόνο αν έχεις μεγάλη οικογένεια ή πάρα πολλά πουκάμισα για σιδέρωμα.:wink: Για ένα ζευγάρι ή μια τριμελή οικογένεια είναι ακριβή αγορά.

Σύντομα θα'μαστε 4... Αλλά δεν είναι αυτό... Πολλά ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ..........

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την πηρα!!!!!!!! και ειναι τελεια !!!!!οποια το σκεφτετε μην δυσταζει δεν θα το μετανιωσει εξαλου το σιδερωμα δεν τελειωνει ποτε

οσο για την τιμη απο την εταιρεια μου ειπαν 870 η ασπρη και 900 η κοκκινη<καταπληκτικη> περλε με μετρητα αλλιως αλλαζει προς τα πανω. να μην σας κουραζω πηρα την κοκκινη με 800 ευρω!! δεν θα πω απο που για να μην κανω διαφημηση οποια θελει ας μου στειλει πμ.

ειμαι πολυ χαρουμενη την παλια σινγκερ την χαρισα στην πεθερα μου τελικα τα εργαλεια κανουν τον μαστορα!!φιλακια

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, ή μάλλον καλύτερα .... καλημέρα.

Την elna την έχω από το 1997, ήτοι 12 χρόνια μέχρι σήμερα. Εχει σιδερώσει και έχει σιδερώσει. Το καλό με αυτή είναι ότι δεν κουράζεσαι καθόλου, λόγω του ότι δεν έχει ατμό δεν ζεσταίνεσαι ούτε τις πιο ζεστές ημέρες του καλοκαιριού, και επίσης λόγω του μη ατμού δεν πιάνει και άλατα.

Εγώ προσωπικά την είχα πάρει από μία έκθεση σπιτιού με δόσεις αλλά τα λεφτά της τα έχει βγάλει και με το παραπάνω!!!!!

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την συγκεκριμένη πρέσσα μου την έκαναν δώρο οι κουμπάροι μου...και τους υπερευχαριστώ! Είναι τέλεια! Την έχω 4 χρονιά και στην κυριολεξία...τα ξεπετάει τα ρούχα...μην πω για του μικρου...με τη μια...έτοιμα...! Ειναι πάρα πολυ καλη! Αξίζει τα λεφτά της...και υποστηριζεται κ απο πολύ καλό service...Εχουν ανταλλακτικα, ειδικο υγρο για καθαρισμα της πλακας...εγω τωρα πχ θελω να τους ρωτησω για αντικατασταση ή για καθαρισμα της πλακας..γιατι εχουν κολλησει διαφορα επανω...και απο οτι μου εχει πει η κουμπαρα μου που εχουν την ιδια...θα μου την κάνουν καινούργια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λοιπον, με ψησατε...

 

Θα παρω την elna press opal (δεν ξερω αν εχει αλλο μοντελο) Περιπου ποσο εχει; Την βτηκα με 900 ευρω, ειναι πολλά ή λιγα γιατ ην συγκεκριμένη; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
κοριτσια την πηρα!!!!!!!! και ειναι τελεια !!!!!οποια το σκεφτετε μην δυσταζει δεν θα το μετανιωσει εξαλου το σιδερωμα δεν τελειωνει ποτε

οσο για την τιμη απο την εταιρεια μου ειπαν 870 η ασπρη και 900 η κοκκινη<καταπληκτικη> περλε με μετρητα αλλιως αλλαζει προς τα πανω. να μην σας κουραζω πηρα την κοκκινη με 800 ευρω!! δεν θα πω απο που για να μην κανω διαφημηση οποια θελει ας μου στειλει πμ.

ειμαι πολυ χαρουμενη την παλια σινγκερ την χαρισα στην πεθερα μου τελικα τα εργαλεια κανουν τον μαστορα!!φιλακια

Καλησπέρα, ψάχνοντας πληροφορίες για την ELNA, είδα ότι την αγόρασες πέρυσι 800?, μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει να την αγοράσω κι εγώ!

 

Πως σου φαίνεται στη χρήση, είναι ευκολότερο το σιδέρωμα?

Το ότι δεν έχει ατμό δε σε δυσκολεύει?

 

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία στη Συγγρού και μου είπαν 978 για την κόκκινη...

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά μόνο μία Έλνα υπάρχει, η όπαλ.

Καταπληκτική! Δεν την αλλάζω με τίποτε, το σίδερο το έχω ξεχασμένο στο κουτί του. Αλλά αυτά τα πουκάμισα δεν έχω καταφέρει να τα σιδερώσω. Φτάιώ? Φταίει το ότι ο άντρας μου φορά XXL? Ευτυχώς δεν φορά πουκάμισα παρά μόνο σε γάμους και βαφτίσια οπότε και την έχω γλιτώσει...για την ώρα. Τα ρουχαλάκια μπέμπη με ένα πάτημα, έτοιμα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την πηρα!!!!!!!! και ειναι τελεια !!!!!οποια το σκεφτετε μην δυσταζει δεν θα το μετανιωσει εξαλου το σιδερωμα δεν τελειωνει ποτε

οσο για την τιμη απο την εταιρεια μου ειπαν 870 η ασπρη και 900 η κοκκινη<καταπληκτικη> περλε με μετρητα αλλιως αλλαζει προς τα πανω. να μην σας κουραζω πηρα την κοκκινη με 800 ευρω!! δεν θα πω απο που για να μην κανω διαφημηση οποια θελει ας μου στειλει πμ.

ειμαι πολυ χαρουμενη την παλια σινγκερ την χαρισα στην πεθερα μου τελικα τα εργαλεια κανουν τον μαστορα!!φιλακια

 

 

Καλησπέρα, ψάχνοντας πληροφορίες για την ELNA, είδα ότι την αγόρασες πέρυσι 800, μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει να την αγοράσω κι εγώ!

 

Πως σου φαίνεται στη χρήση, είναι ευκολότερο το σιδέρωμα?

Το ότι δεν έχει ατμό δε σε δυσκολεύει?:shock:

 

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία στη Συγγρού και μου είπαν 978:cry: για την κόκκινη...

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνοντας πληροφορίες για την ELNA, είδα ότι την αγόρασες πέρυσι 800, μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει να την αγοράσω κι εγώ!

 

Πως σου φαίνεται στη χρήση, είναι ευκολότερο το σιδέρωμα?

Το ότι δεν έχει ατμό δε σε δυσκολεύει?:shock:

 

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία στη Συγγρού και μου είπαν 978:cry: για την κόκκινη...

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα !

 

Χρησιμοποιώ την elna από πέρυσι τον Δεκέμβριο. Την είχα αγοράσει από τα κεντρικά της Συγγρού δίνοντας προκαταβολή και σε ΤΡΕΙΣ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ γιατί όντως η τιμή της ήταν τσουχτερή (900 ευρώ η κόκκινη)....

 

Για εμάς (4μελής οικογένεια) που δεν προλαβαίνω να πλένω ρούχα είναι σωτήρια. Τα πάντα τα σιδερώνω εκεί (και τα πουκάμισα του συζύγου , εκτός εάν έχουμε π.χ. να πάμε σε γάμο οπότε ένα πουκαμισάκι πιο "καλό" που θέλει την λεπτομέρειά του δλδ ΟΚ το πατάω με το σίδερο).

Το γεγονός πως δεν έχει ατμό νομίζω ότι την καθιστά ιδιαίτερα ανθεκτική. Υπάρχει ένα επιπλέον εξάρτημα που το συνδέεις και ψεκάζει με νερό. Είναι πολύ δυνατή, άσε που στο τέλος κρατάει ρεύμα για ένα τέταρτο περίπου οπότε τα τελευταία τα "πατάς" έτσι... Τώρα για την οικονομία ρεύματος ιδέα δεν έχω... Εγώ απλά ξέρω πως βάζω σίδερο 2 φορές την εβδομάδα (επειδή για να ανοίξω την πρέσα πρέπει να έχω τουλάχιστον 4 μην πω 5 πλυντήρια για σίδερο - αλλιως δεν αξίζει ο χρόνος αναμονής...)

 

Όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει μνμ να της δώσω το τηλ./όνομα της κας με την οποία είχα μιλήσει για να την αγοράσω...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα !

 

Χρησιμοποιώ την elna από πέρυσι τον Δεκέμβριο. Την είχα αγοράσει από τα κεντρικά της Συγγρού δίνοντας προκαταβολή και σε ΤΡΕΙΣ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ γιατί όντως η τιμή της ήταν τσουχτερή (900 ευρώ η κόκκινη)....

 

Για εμάς (4μελής οικογένεια) που δεν προλαβαίνω να πλένω ρούχα είναι σωτήρια. Τα πάντα τα σιδερώνω εκεί (και τα πουκάμισα του συζύγου , εκτός εάν έχουμε π.χ. να πάμε σε γάμο οπότε ένα πουκαμισάκι πιο "καλό" που θέλει την λεπτομέρειά του δλδ ΟΚ το πατάω με το σίδερο).

Το γεγονός πως δεν έχει ατμό νομίζω ότι την καθιστά ιδιαίτερα ανθεκτική. Υπάρχει ένα επιπλέον εξάρτημα που το συνδέεις και ψεκάζει με νερό. Είναι πολύ δυνατή, άσε που στο τέλος κρατάει ρεύμα για ένα τέταρτο περίπου οπότε τα τελευταία τα "πατάς" έτσι... Τώρα για την οικονομία ρεύματος ιδέα δεν έχω... Εγώ απλά ξέρω πως βάζω σίδερο 2 φορές την εβδομάδα (επειδή για να ανοίξω την πρέσα πρέπει να έχω τουλάχιστον 4 μην πω 5 πλυντήρια για σίδερο - αλλιως δεν αξίζει ο χρόνος αναμονής...)

 

Όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει μνμ να της δώσω το τηλ./όνομα της κας με την οποία είχα μιλήσει για να την αγοράσω...

 

Καλημέρα κοριτσάκι!

 

Είμαι καινούρια στην παρέα και δεν ξέρω να στείλω πμ... :confused:

Εμένα προχθες μου είπαν 978 και 24 άτοκες (Η τιμή είναι η ίδια και για μετρητοίς)!

Καλά αντί να πέφτει η τιμή της, ακριβαίνει??? 80€ πάνω σε ένα μόλις χρόνο??!

 

Για πες μου απο που την πήρες εσύ 900?

Η ΜΑΜΑΕΦΗ την αγόρασε 800 (!), περιμένω κι απο εκείνη να μου πει...

Link to comment
Share on other sites

DRO,

 

Εγώ, όπως σου εξήγησα, την αγόρασα τον Δεκέμβριο/2009 900 ευρώ από τα κεντρικά - πήρα τηλ (2109212600) και μου την έφεραν στο σπίτι... και ναι, έχω την υποψία πως τα "καλά" προϊόντα ακριβαίνουν είναι το γνωστό "ο φτωχός ψωνίζει ακριβά" που έλεγαν και οι παλιοί...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Love4four,

 

Εχθές είχα πάει σε έκθεση σπιτιού στο ΣΕΦ, 978 μου είπαν με 24 άτοκες, δώρο τη θήκη και 3 σετ ανταλλακτικά πανάκια +1 κερί ή δώρο τη θήκη + 1 μαγειρικό σκεύος.

 

Λέω να την παραγγείλω σήμερα κιόλας.

 

Μου έκανε εντύπωση ότι 7-8 άτομα πέρασαν απο το stand στα 15 λεπτά που ήμουν εκεί, που την είχα ήδη αγοράσει (και πολλά χρόνια πριν κάποιοι) ήταν πολύ ευχαριστημένοι και στάθηκαν μόνο για να αγοράσουν πανιά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κοριτσια καλημερα,τελευταια φλερταρω με την ιδεα να αγορασω μια πρεσσα και εχω ακουσει οτι η ελνα ειναι η καλυτερη.Ειναι ομως πανακριβη και παρ ολο που μου ειπαν για ατοκες δοσεις δεν ξερω αν αξιζει να δωσει κανεις τοσα λεφτα και αν θα με βολεψει.Δεν ξερω και απο πρεσσες και φοβαμαι να δωσω τετοιο ποσο,οι κοπελες που την εχουν αν μπορουν να μου πουν την γνωμη τους;Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

PUPI εγώ την πήρα πριν απο 1 χρόνο ακριβώς...:rolleyes: 12 δόσεις ακόμη για να την ξεχρεώσω, και δεν μετάνοιωσα καθόλου!!!

 

Το πιο σημαντικό είναι ότι ΔΕΝ έχει ενσωματωμένο σύστημα ατμού (Έχει εξωτερικό ξεκαστήρι που το γεμίζεις με νερό βρύσης) και άρα δεν θα χαλάσει λόγω αλάτων:!:!!! Στα ενσωματωμένα συστήματα πρέπει να περιμένεις να κρυώσει η πρέσα όταν σιδερώνεις, να βάλεις νερό (απιονισμένο σε κάποιες), να ζεσταθεί και να συνεχίσεις:arrow: και χαμένος χρόνος και χαμένο ρευμα.:shock:

 

Επίσης, σε σχέση με άλλες φθηνές πρέσες έχει πολύ χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος.:mrgreen:

 

3 πλυντήρια σε 1 περίπου ωρίτσα χαλαρά.:idea:

Α, αφήνω πάντα τα εσώρουχα και τις πετσέτες για το τελευταίο 15λεπτο και ενοείτε ότι την έχω ήδη σβησει. Σιδέρωμα χωρίς κατανάλωση ρεύματος:mrgreen::wink:!!!

 

Το "κακό" με ΟΛΕΣ τις πρέσες είναι ότι θέλουν καλή προετοιμασία (δίπλωμα ρούχων) πριν το σίδερο:-(.

 

Σε αντίθεση με άλλες έχει και 2η πλατφόρμα σιδερώματος είδικά για πιέτες και πουκάμισα.

 

Αυτά απο μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ DRO το σκεφτομαι και εγω σοβαρα γιατι δεν την παλευω με το σιδερο η τιμη της μονο με προβληματιζει γιατι και ο μισθος πια δεν ειναι σιγουρος αλλα λεω μηπως το τολμησω!

Link to comment
Share on other sites

pupi ακριβώς επειδή ο μισθός δεν είναι σίγουρος όπως το λες, μην την πάρεις ακόμα. Περίμενε ένα τρίμηνο να δείξουν τα πράγματα γιατί όπως φαίνονται πάνε κατά δ.... και μετά αποφασίζεις. Μην χαλάσεις τόσα λεφτά σε μία πρέσα.

(μπήκα να γράψω καλά λόγια για την πρέσα, αφού όμως τα είπαν άλλες κοπέλες... :-) )

 

Και μιας και έχω ξανασχολιάσει όπως βλέπω....ένα χρόνο μετά δηλώνω πως ακόμα δεν έχω καταφέρει να σιδερώσω πουκάμισο σε αυτήν!)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω την elna press opal την κοκκινη μονο που την αγορασα απο το εξωτερικο μεσω internet και την πληρωσα καπου στα 550ευρω μαζι με τα μτφ!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μη με ρωτησετε για το site γιατι περισυ που ηθελα ανταλλακτικα (το κερι που καθαριζει την πλακα, πανι και αφρολεξ) δεν την ειχε πια...παντως για καντε μια αναζητηση και σε site του εξωτερικου!!!

Κι εγω πολυ ευχαριστημενη, δεν χρησιμοποιω το σιδερο πια παρα μονο σε καποια ρουχα που εχουν πολλες λεπτομερειες βεβαια ο συζυγος δεν φοραει και πολλα πουκαμισα αν και τα κουτσοσιδερωνω και αυτα!!!

Τοτε που την ειχα αγορασει ειχα κανει τη σχετικη ερευνα αγορας και η elna ηταν σαφως η καλυτερη αρκει βεβαια να σε βολευει η πρεσσα γιατι εχω πολλες γνωστες που πηραν αλλα τελικα επεστρεψαν στο σιδερο!!!

Εμενα παντως με εξυπηρετει απιστευτα!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...