Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μελετητηρια για παιδια δημοτικου


Recommended Posts

Ειμαι μητερα ενος αγοριου που πηγαινει στην Ε δημοτικου. Θα ηθελα αν καποιος/α γνωριζει να μου πει τι ειναι τα μελετητηρια και πως λειτουργουν. Βοηθουν στην καθημερινη μελετη του μαθητη; Μπορουν να βοηθησουν ξεχωριστα σε ενα μονο μαθημα; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα μελετητηρια ειναι κατι σαν μικρα φροντιστηρια για παιδια δημοτικου και γυμνασιου και λειτουργουν επισης και σαν φυλαξη για τους γονεις που δουλευουν μεχρι αργα.υπαρχουν δασκαλοι που βοηθουν τα παιδια στα μαθηματα τους για την επομενη μερα.λειτουργει ενα στον ευοσμο καπου στην ολυμπιαδος ειχε πεσει ενα φυλλαδιο στα χερια μου για να σας δωσω τηλ.αλλα εχω φιλη που στελνει τον γιο της σ'ένα μελετητηριο οποια χρειαζεται περισσοτερες πληροφοριες ας μου στειλει μνμ για να την ρωτησω ....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

bikipap που το άκουσες?

πραγματικά πρώτη φορά το ακούω παρόλλο που έχω φίλες που τα παιδάκια τους πάνε δημοτικό

Εχω δει και στο internet αλλα εχει ανοιξει και ενα στην Πατρα. Ειδα φυλλαδιο αλλα δεν εξηγουσε και πολλα. Ξερω οτι σιγουρα υπαρχουν και στην Αθηνα και στο Βολο και στην Θεσσαλονικη. :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τα μελετητηρια ειναι μια πολύ καλή λύση αν ο γονιός εργάζεται. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Εγω στελνω το παιδι μου σε ενα αναγνωστηριο στο Γερακα, Αττικής και ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Το παιδι γυρνάει διαβασμένο για την άλλη μερα, εχοντας κανει μαλιστα και πολυ καλή δουλειά. Ετσι εχει χρόνο για τα αγγλικά του, την αθλητική του δραστηριότητα και για να παίξει.

Απο οτι εχω ακούσει μπορουν αν θελουν οι γονείς να διαβάζουν και ενα ή δύο μονο μαθήματα τα παιδιά τους.

Σας δινω και καποιο τηλεφωνο αν θελετε περισσότερες πληροφορίες

6942 817992

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλό ακούγεται,

ιδίως για τις εργαζόμενες μητέρες που γυρνάνε το απόγευμα απο τις δουλειές τους

και δεν θα έχουν χρόνο για τα διαβάσματα των παιδιών!

 

Απο την άλλη όμως έχω ακούσει για κάποια απο αυτά,

οτι δεν κάνουν και τόσο καλή δουλειά,

οτι δηλαδή κάθονται τα παιδιά και αντιγράφουν τις λύσεις απο τον πίνακα και οτι στην ουσία δεν μαθαίνουν ό,τι θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μελετήριο έχουμε κι εδώ στη γειτονιά μας και πραγματικά μου προξένησε μια περιέργεια να πω για άλλους λόγους βέβαια.

Είναι όμως μια καλή λύση για γονείς που εργάζονται ή ακόμα καλύτερα για αλλοδαπούς γονείς(που γνωρίζουν ελάχιστα τη γλώσσα) που είναι πρακτικά αδύνατον να βοηθήσουν τα παιδιά τους.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...