Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!!!!


casperαki

Recommended Posts

ξερω κοριτσια ενα σαιτ οπου παραγγελνεις καλλυντικα επωνυμα σε πολυ καλυτερες τιμες απο οτι στην ελλαδα.ειναι το strawberrynet.com

den exoyn εξοδα αποστολης κ χρονος παραδοσης 4με 7 μερες νομιζω

Πηρα μια κρεμα που ηθελα ενυδατικη που τα χοντος πουλανε 76 ευρω κ την ιδια αλλα για βραδυ 86 της lancome.Oi ιδιες κρεμουλες στο σαιτ απο 56 ευρω η καθε μια.....

οποια ενδιαφερετε α<ς το τσεκαρει η οποια εχει παραγγειλει ας πει εντυπωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

οχι και δεν μπορω να ξερω γιατι εδω πλεον σταματησανε να την φερνουνε..τα 2 ,μαγαζια που εχουμε με τετοια προιοντα,,βασικα θα ηθελα να την συγκρινω με τα αφορολογητα...το 60 ευρω καλο ακουγεται...με τι τροπο παραγκελνεις?πρεπει να εχεις πιστωτικη?υπαρχει αλλος τροπος?εγω δεν εχω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω αρωματα παραγγελνω απο εδω http://www.hellascosmetique.gr/cart/catalog/index.php ειναι το πιο φθηνο σαιτ το εχω τσεκαρει

π.χ

YSL Cinema Eau De Parfum Spray 90ml/3oz 66.00EUR

YSL Cinema Eau De Toilette Spray 90ml/3oz 59.50EUR

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

μεσω πιστωτικης πληρωσα εγω.Βασικα οχι πιστωτικη η καρτα του λογαριασμου καταθεσεων,ειναι visa.υπαρχουν κ οι προπληρωμενες καρτες για πιο μεγαλη ασφαλεια αν φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω αρωματα παραγγελνω απο εδω http://www.hellascosmetique.gr/cart/catalog/index.php ειναι το πιο φθηνο σαιτ το εχω τσεκαρει

π.χ

YSL Cinema Eau De Parfum Spray 90ml/3oz 66.00EUR

YSL Cinema Eau De Toilette Spray 90ml/3oz 59.50EUR

 

thanks!!!θα το τσεκαρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει μερικα αρωματα πιο ακριβα και μερικα πιο φτηνα!Αν το ψαξει ο καθε ενδιαφερομενος παντως θα γλιτωσει μερικα ευρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω αρωματα παραγγελνω απο εδω http://www.hellascosmetique.gr/cart/catalog/index.php ειναι το πιο φθηνο σαιτ το εχω τσεκαρει

π.χ

YSL Cinema Eau De Parfum Spray 90ml/3oz 66.00EUR

YSL Cinema Eau De Toilette Spray 90ml/3oz 59.50EUR

 

Το είδα το σάιτ που αναφέρεις όμως κάποια προϊόντα που αγοράζω δεν τα εμφανίζει καν. Αυτό σημαίνει ότι έχει έλλειψη (γιατί στον κατάλογο προϊόντων της συγκεκριμένης εταιρίας τα αναφέρει) ή ότι δεν τα φέρνει καθόλου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις έκανα ένα τσεκάρισμα :

consealer Christian Dior no 430

hellas cosmetics :35 ?

strawberry net : 19 ? !!!

 

Light Blue Dolce & Gabbana 100 ml

hellas cosmetics :68,50 ?

strawberry net : 66,50 ?

 

Άρα , οι τιμές είναι κατά περίπτωση , πάντως από τα 19 στα 35 είναι διαφορά!

 

Στο hellas cosmetics γράφει ότι τα έξοδα αποστολής είναι 5,90 ? για παραγγελίες ως 75 ? και δωρεάν για πάνω από 75 ?.

Στο strawberrynet γράφει ότι τα έξοδα αποστολής είναι δωρεάν για καλλυντικά και make-up και χρεώνουν μόνο για τα αρώματα , 10 % της αξίας , με ανώτατο όριο τα 10 ?. Επίσης έχουν ένα πρόγραμμα επιβράβευσης αν κάνεις πολλές παραγγελίες και αν παραγγείλεις πάνω από 3 προϊόντα έχεις extra έκπτωση 5 %.

 

Τελικά μου φαίνεται ότι θα με χάσει ο HONDOS!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει και εγώ πολλές φορές από το strawberrynet συγκεκριμένα χτές έκανα παραγγελία.. σαμπουάν της lóreal profesionnel που πουλάνε στα κομμωτήρια και leave in conditioner, μια τριπλή σκιά της bourjois και ένα λιπγκλος της clinique όλα μαζί 51 ευρώ!!

 

έχω πάρει και αρώματα κάνοντας πρώτα μια έρευνα στα εδώ μαγαζιά και η διαφορά ήτο αισθητη άσε που αν θες κάτι για δωράκι το λες και στο τυλίγουν και σου φτιάχνουν και καρτούλα με το κείμενο που θες!!!

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης μου φαίνεται ότι το strawberry έχει μεγαλύτερη ποικιλία από το άλλο σάιτ που αναφέρετε με μια γρήγορη ματιά που έριξα και επίσης έχει και κάποιες μάρκες που δεν τισ φέρνουν εδώ Ελλάδα....

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia εμενα η παραγγελια μουειναι στο ταχυδρομειο μου ηρθε χαρτι σημερα κ θα παραλαβω αυριο!!!!!βεβαια μονο μια κρεμουλα πηρα προς το παρον αλλα θελω κ αλλα πραματα..ΘΑ δω την κρεμα πως ειναι (σκεφτομουν μηπως ειναι μουφες για αυτο κ τοσο φτηνα και χωρις εξοδα????)...αν ειναι η ιδια που ξερω κ χρησιμοποιω ΚΑΛΩΣ!!Ερχετε απο ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ η συγκικριμενη παραγγελια οποτε καποιες αμφιβολες τις εχω,,αν και εχω ακουσει μονο τα καλυτερα για το σαιτ αυτο...θα δουμε!Παντως πραγματι δεν πληρωνεις μεταφορικα και μου κανανε και δωρο καποις γνωστης εταιριας ενα λιπ γλκοσ...μπορεις να δαιλεξεις αναμεσα στα χρωματα η μια μασκαρα...Τλπ θα σας πω αυριο αν πραγματι ειναι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει και εγώ πολλές φορές από το strawberrynet συγκεκριμένα χτές έκανα παραγγελία.. σαμπουάν της lóreal profesionnel που πουλάνε στα κομμωτήρια και leave in conditioner, μια τριπλή σκιά της bourjois και ένα λιπγκλος της clinique όλα μαζί 51 ευρώ!!

 

έχω πάρει και αρώματα κάνοντας πρώτα μια έρευνα στα εδώ μαγαζιά και η διαφορά ήτο αισθητη άσε που αν θες κάτι για δωράκι το λες και στο τυλίγουν και σου φτιάχνουν και καρτούλα με το κείμενο που θες!!!

 

Πολύ ενδιαφέρον! Όμως, στα καλλυντικά πώς βγάζεις άκρη με τα χρώματα; Θέλω να πω άλλο είναι να δοκιμάσεις το make up ή το κραγιόν στο κατάστημα για να το δεις αν σου πάει και άλλο από την οθόνη του υπολογιστή.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ...ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ 95Ε(!!!!!!) ΤΗΝ ΕΧΕΙ 60(!!!!!!)

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ Π.Χ. ΤΗΣ ESTEE LAUDER ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΝΓΚΟΚ, ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΤΙΜΕΣ...

ΚΑΙ Η ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ H ΠΟΥΔΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ...

ΑΝΤΕ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΣ.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απλόυστατον!!! πας σε ένα κατάστημα, δοκιμάζεις, βλέπεις τον κωδικό της απόχρωσης και την τιμή και μετά ...κάνεις παραγγελία!!

 

κασπεράκι και μένα με την 1η παραγγελία μου είχαν κάνει δώρο μια διπλή σκιά της stila!!αλλά αυτό είναι για τους νέους πελάτες μόνο.. τον Αύγουστο που γιόρταζαν τους 250.000 πέλατες τους έδιναν πάλι δώρο καποιο καλλυντικό αλλά δεν πρόλαβα την ημερομηνία... πάντως το 5% για 3 προιόντα και πάνω ισχύει! και επίσης έχει και κάποιες προσφορές στα καλλυντικά και στα αρώματα.

 

επίσης για το αν πρόκειται για αυθεντικά ή απομιμήσεις, τσέκαρα την συσκευασία του ck ssummer που πήρα απο εκεί με αυτή που ειχα πάρει πέρισυ και ηταν το ίδιο!!!και με το πλαστικό το σφραγισμένο...

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι αν είναι τα αυθεντικά προϊόντα της εταιρίας ή έχουν κάνει τίποτα μαϊμουδιές... μπορεί να μας πει καμία που ψωνίζει αρκετό καιρό αν όντως είναι τα ίδια με αυτά που αγόραζε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια,,,τα εχω χαμμενα/.....Πηγα ταχυδρομειο να παραλαβω παραμασχαλα με τον μπεμπη ολο χαρα και μου λεει η κοπελα οτι ειναι για αυτιο 9-9-09....ερχομαι απογοητευμενη σπιτι και τωρα κοιταω το μνμ μου που εστειλα το πρωι εδω σε εσασ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ και σας ΤΟ ΛΕΩ οτι η παραλαβη ειναι για ΑΥΡΙΟ<<<<>>>>>>>Τα εχασα τα λογικα μου?????

Link to comment
Share on other sites

Τλπ....οσο για χρωματα πρωτα πας σε καταστημα εδω σημειωνεις νουμερο κτλ τσεκαρεις φυσικα κ την τιμη και παραγγελνεις~~~Εχω βαλει στο ματι μια σκια της chanel κοντα 50 ευρω....4 χρωματακια μεσα ομως....θελω να δω ποσο κανουν εδω...πολλα 50 ευρω ομως για μια σκια ε????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...