PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΤΤΙΚΗ

elena32
04-01-08, 17:17
γεια σας.ξερει κανεις να μου πει καποιον καλο γαστρεντερολογο στην αθηνα να φερω τη μικρη μου?ειναι 28 μηνων κ υποφερει απο αναγουλες κ εντονη δυσκοιλιοτητα με πονο στον ποπο κατα την αφοδευση.εχει κ μια μικρη απωλεια βαρους 400γραμμαρια κ ειναι πεσμενη γενικως τον τελευταιο μηνα.τι να κανω?

Marilena
04-01-08, 18:14
Δυστυχως δεν ξερω να σου προτεινω καποιον συγκεκριμενο γιατρο... Θα ηθελα απλα να σε ρωτησω τι λεει ο παιδιατρός σου ? Και αν δεν βρεις κατι συγκεκριμενο, εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την παιδικη κλινικη του Μητερα... Ευχομαι περαστικα και γρηγορα...

mamaka
28-03-08, 11:05
πολύ καλή παιδογαστρεντερόλος είναι η κα.Καφρίτσα στην Ευρωκλινική Παίδων , εγω είχα πάει την μικρή μου για γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση

petula
28-03-08, 11:17
σου στελνω π.μ

mamaka
28-03-08, 11:32
δεν έχει έρθει τίποτα δεν έχεις msn??

mamaka
28-03-08, 11:42
ξέρεις κάτι?

elena32
03-04-08, 23:57
ti?

mamaka
04-04-08, 10:55
αφού το λύσαμε το θέμα στο π.μ.
παρεξήγηση ...
πως είναι το μικρό σου?

elena32
05-04-08, 03:00
twra ευτυχως ειναι καλα

ΜΑΡΙΩ
05-06-08, 08:52
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ (2 ΕΤΩΝ) ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ. ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ & ΦΡΟΥΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΡΝΕΙ & ΔΥΟ ΣΙΡΟΠΑΚΙΑ.ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ.
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ !!!!!!!
ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ.

elena32
05-06-08, 09:23
το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα κι εγω κ το ελυσα με αλλαγη του γαλακτος

ΜΑΡΙΩ
05-06-08, 13:34
το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα κι εγω κ το ελυσα με αλλαγη του γαλακτοςΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ & ΓΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ & ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΥΠΟΑΓΓΕΡΓΙΚΟ.
ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ.......

Vann
05-06-08, 13:41
Υπαρχει μια παιδογαστρεντερολογος ειναι διευθυντρια στον παιδων Αγια Σοφια κ εχει κ δικο της ιατρειο την λενε Ρομα,ειναι παρα πολυ καλη

patousaki
12-06-08, 16:03
Παίδων "Αγ. Σοφία" κυρία Παναγιώτου με κλειστά τα μάτια. Δέχεται κάθε Τρίτη ,αλλά έχει και απογευματινά ιατρεία στο νοσοκομείο, δεν ξέρω όμως πόσο πάει η επίσκεψη. Η κ.Ρώμα κάνει λίγο πιο εξειδικευμένο ιατρείο (ηπατολογικό). Και οι δύο, σε ό,τι αφορά σε επιστημονική κατάρτιση είναι εξίσου καλές. Απλά, βρίσκω την Παναγιώτου πιο προσεγγίσιμη σαν άνθρωπο, πιο φιλική με τους γονείς, πιο τρυφερή με τα παιδιά. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, όχι κανόνας...

Lillou
07-02-09, 02:16
Παίδων "Αγ. Σοφία" κυρία Παναγιώτου με κλειστά τα μάτια. Δέχεται κάθε Τρίτη ,αλλά έχει και απογευματινά ιατρεία στο νοσοκομείο, δεν ξέρω όμως πόσο πάει η επίσκεψη. Η κ.Ρώμα κάνει λίγο πιο εξειδικευμένο ιατρείο (ηπατολογικό). Και οι δύο, σε ό,τι αφορά σε επιστημονική κατάρτιση είναι εξίσου καλές. Απλά, βρίσκω την Παναγιώτου πιο προσεγγίσιμη σαν άνθρωπο, πιο φιλική με τους γονείς, πιο τρυφερή με τα παιδιά. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, όχι κανόνας...

Συμφωνώ και προσυπογράφω!

CharoulaP
17-02-09, 14:43
Μαριώ σου έστειλα πμ!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά,γιατί και εμείς απο οκτώμβριο το έχουμε το πρόβλημα!!!

zoumzourik
20-02-09, 22:52
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ....ειναι η καλυτερη στον τομεα της......και το λεω εκ πειρας....μου βρηκε το προβλημμα στην μικρη μου...και το ελυσε αμεσως...κανενας αλλος δεν μπορεσε να με βοηθηση.....

CharoulaP
23-02-09, 10:30
zoumzourik και εμείς πήγαμε στην Παναγιώτου και μας έδωσε θεραπεία αλοιφές και σιρόπια. Εδώ και μία βδομαδα θεραπείας δεν έχουμε αποτελέσματα,συνεχίζει να κάνει κάθε τέταρτη μέρα και να πονάει.
Μας έστειλε να κάνουμε Patsch-Test στην κα. Συρίγου. Εσείς το κάνατε ??
Εμείς όχι ακόμα,γιατί πρέπει να πάμε Αθήνα.
Αν θέλεις στείλε μου πμ να μου πείς την διαδικασία και τι πρόβλημα είχε τελικά το μωράκι σου??

Σ'ευχαριστώ

Vann
23-02-09, 13:41
Η Συριγγου θεωρειται απο τις καλυτερες αλλεργιολογους κ νομιζω οτι εχει παει στο Σωτηρια,πρεπει να εχει φυγει απο το παιδων

aspasie
12-03-09, 17:57
συμφωνώ ,ότι η Παναγιώτου είναι η καλύτερη!!!

IOASMA
20-03-09, 18:34
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ
ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ
ΟΤΑΝ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΩΣΕΙ 80 ΕΥΡΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ
ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ-------------ΦΡΙΚΗ ΔΗΛΑΔΗ------------
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΗΣΑ
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΗΓΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ
ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ
ΑΡΧΙΚΑ
ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΕΝΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΣ
* ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΕΩΣ-ΦΡΟΥΤΑ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΑΚΤΙΝΙΔΙΑ
** ΣΟΥΣΑΜΙ-ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ
*** ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΩ ΕΠΙΘΥΜΩ 40-50 ΜL ANAΨΥΚΤΙΚΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ FANTA
**** ΞΕΡΑ ΔΑΜΑΣΚΗΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΒΡΑΔΥΣ ΝΑ ΜΟΥΛΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΚΟΥΡΟΧΡΩΜΟ ΑΥΤΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΑΝ ΧΥΜΟ
ΣΩΘΗΚΑΜΕ...........ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΟΨΑΜΕ ΣΙΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΤΙΚΑ
ΕΝΕΡΓΕΙΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΣΑΝ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΝΕΡΓΕΙΤΕ

CharoulaP
13-04-09, 15:39
Ioasma,η μικρή μου πήρε 2 μήνες σιρόπια και τώρα που της το σταματήσαμε πάλι τα ίδια.Έχουμε τώρα 10 μέρες χωρίς σιρόπι και άρχισε πάλι η δυσκοιλιότητα.Υποφέρει πού,έχει κοκκινήσει και πληγές.
Να ρωτήω τι ξηρούς καρπούς τρώει και το σουσάμι που το βάζεις??
Θα προσπαθήσω να της τα δώσω!!!Για να δώ τι θα κάνουμε, γιατί δεν αντέχω να υποφέρη!!

Φρούτα τρώει μόνο τα βαζάκια,τίποτα άλλο.Φρέσκ μόνο μια φέτα μήλο.

Γατουλα
20-04-09, 16:28
Γνωριζετε καποιον παιδογαστρεντερολογο στο Παιδων?
Ενδιαφερομαι για την Αναστασια. Δε βρεθηκε ποτε οτι επασχε απο ΓΟΠ αλλα οι εμετοι ειν αι καθημερινη ρουτινα μας! Σημερα, ελεος, εκανε εμετο αφου ειχε φαει μια χαρα, 1 ωρα μετα που ηταν σε στρωμενο τραπεζι! Αρχισε τα γκουχ γκουχ που συνηθως ειναι δουλεμα και τελικα τα καταφερε και παλι!

Pepi
20-04-09, 22:31
κα Παπαδοπούλου στο Παίδων Αγλαία Κυριακού. Της κλείνετε ένα ρανταβού πρώι (πληρώνετε 3 ?) ή απόγευμα (πληρώνετε 60?) στο 1535. Εμείς αυτη εχουμε και μας φαίνεται καλή. Δεν μας τη σύστησε κάποιος. Περαστικά.

elena32
20-04-09, 23:01
ΡΩΜΑ στο αγ.σοφια!πολυ καλη

sahtee
13-08-09, 17:08
ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΑΤΣΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ για περιοχή Αθηνών
όποιος γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει
ευχαριστω!

Vann
13-08-09, 17:41
Η Ρωμα ειναι κορυφη,εχει δικο της ιατρειο μπορεις εαν θες να την βρεις κ στο παιδων Αγια Σοφια

ANNA27!
17-09-09, 16:13
Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε συστήστε μου έναν καλό παιδογαστρεντερολόγο οπουδήποτε στην Αθήνα!
αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το γιο μου, θέλω πια έναν εξειδικευμένο γιατρό κι όχι απλό παιδίατρο!

ευχαριστώ θερμά!!!

margdimitr
18-09-09, 12:38
Έχεις πμ.

Sheena
18-09-09, 13:43
1)Ρώμα 2)Παναγιώτου Αγ.Σοφία Παίδων

ANNA27!
18-09-09, 14:09
βρε παιδιά εγώ γιατί πήρα στο ίασις και μου παν ότι στο αγ.σοφίας δεν υπάρχει αυτή η ειδικότητα; στο αγλαια κυριακού βρήκα.

ευχαριστώ πάρα πολύ!

marianda
08-10-09, 23:07
Γνωριζει κανεις αυτη την γιατρο; εκλεισα ραντεβου μαζι της, οποιος ξερει κατι ας μου πει ευχαριστω

σουρικατα
08-11-09, 17:12
ΚΑΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΓΟΠ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΞΕΡΕΤΕ;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ.......

CharoulaP
08-11-09, 20:04
ΚΑΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΓΟΠ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΞΕΡΕΤΕ;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ.......

Εμείς έχουμε την Παναγιώτου απο τον Οκτώμβριο και μας βοήθησε πολύ.Είχαμε πολύ μεγάλο πρόβλημα και τελικά μετά απο ένα χρόνο τα καταφέραμε να κάνει χωρίς κλίσμα κ.τ.λ.
Τηλ 210/86 73 557 (ιατρείο) και σπίτι 210/86 16 232. Στο σπίτι θα βρείς το άντρα της για να σου κλείσει ραντεβού.

filoudaki
26-09-10, 22:10
γεια σας

αν εχετε καποιον γαστρεντερολόγο υπ οψιν, στειλτε μου παρακαλω ενα πμ με στοιχεία, τηλ διευθύνσεις κλπ
και καποιες πληροφορίες για τον γιατρό!

Ευχαριστω

zoomendoscopist
27-09-10, 18:06
καλησπέρα, είμαι γαστρεντερολόγος ενηλίκων και έχω να σου πως πως στην αθήνα είναι λίγοι οι παιδογαστρεντερολόγοι..εξαιρετική είναι η Αίγλη Ζέλλου στο 'Μητέρα', και έχω καλό feedback και για τον συνάδελφο στο Ιασώ [λέγεται Σιαφάκας] . Είναι και οι μόνοι που είναι Αmerican board certified....

UFO
27-09-10, 18:43
Στην κυρία Ζελλου είχα πάει κι εγω πέρυσι με την μικρή
έμεινα ευχαριστημένη !
δλδ :
πείρε πλήρες ιστορικό (σπάνιο για αρκετούς γιατρούς που είχα την ατυχία να γνωρίζω)
κάθισε εξέτασε το παιδί ενδελεχώς
είχαμε γενικότερα μια καλή επικοινωνία

christiana000
16-10-10, 22:29
ρε κοριτσια για πειτε κανεναν ιδιωτη γαστρεντερολο στην αθηνα για να κανω υπερυχο στη μπεμπουλα μου που μαλλον εχει γοπ:(παω να σκασω.....

marilina
16-10-10, 22:52
ΖΕΛΟΥ ΑΙΓΛΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

christiana000
16-10-10, 22:58
ευχαριστω!!μπορεις να μου στειλεις το τηλ της??

maria.thessaloniki
24-01-11, 10:32
O μικρός μου είναι 4 ετών και με υπέρηχο φανηκε οτι εχει σημαντικού βαθμου γαστροοισοφαγικής παλινδρόμηση και πρέπει να κάνουμε γαστροσκόπηση την Τετάρτη. Η γαστρεντερολόγος όμως, (στη Θεσσαλονίκη) με τρόμαξε παρα πολυ γιατι αφησε να εννοηθεί οτι υπάρχει περίπτωση για οισοφαγο Barret που οδηγεί σε καρκινο οισοφαγου και αλλα τετοια. Ειναι δυνατον σε παιδακι 4 χρονων;;; Εχει κανεις καμμια αναλογη εμπειρια;

Συντονιστής Ε
29-01-11, 03:11
Δειτε και αυτο
Αναζητηση ειδικου γαστρεντερολογκου κεντρου (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=66213)

Συντονιστής Ε
02-02-11, 03:28
Δειτε και αυτο
Iατροί ασκούντες την Παιδογαστρεντερολογία, Ηπατολογία & Διατροφή (http://http://www.helspghan.org/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=42)

aspasie
21-02-11, 18:00
edit admin

καλό θα ήταν να μην είμαστε απόλυτες και να προσέχουμε τι γράφουμε μερικές φορές ....
το λέω ,γιατί προσωπικά αισθάνομαι ευγνωμοσύνη προς το πρόσωπο της κυρίας Παναγιώτου για όσα έχει κάνει για τα παιδιά μου...

nicky1
12-04-11, 17:25
ΣΤΟ 4 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΜΙΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ''ΜΗΤΕΡΑ'' ΛΟΓΩ ΑΡΝΗΣΗΣ ΛΗΨΗΣ ΤΡΟΦΗΣ,ΕΓΙΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟΜΑΧΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΗ-ΒΑΡΟΥΛΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ.ΕΓΙΝΕ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΙΣΗ .ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΔΕΙΞΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΘΗΚΕ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ-ΔΩΔΕΚΑΔΑΚΤΙΛΙΤΙΔΑ.:(ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΩΘΗΚΕ Σ'ΑΥΤΟ Η ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ.ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ NEOCATE ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΜΑΖΙ ΜΕ 1/2 LAPRASOL 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.
ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΠΙΤΙ,ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΙΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΟ LOSEC ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ .ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ARXISAME ΠΑΛΙ ΤΟ LAPRASOL ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΝΗΛΘΕ.ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΚΑΙ ΥΦΕΣΗ.:evil:ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΥΡΛΙΑΧΤΟ,ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΗΝΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΥΡΛΙΑΖΕ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΔΙΠΛΩΝΕ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΑ 2.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΙΣ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΕΓΚΟΛΕΑΣΜΟ-ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ-ΤΙΠΟΤΑ.ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΟΙΛΙΑΣ 3 ΦΟΡΕΣ-ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.:evil:ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.
ΖΗΤΑΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ...ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ....ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ.:confused:

roumpi
12-04-11, 23:15
αχ τι μου θυμίζεις! η δικιά μας ιστορία μοιάζει πολύ με τη δικιά σας , τα έχω γράψει και εγώ μπορείς να διαβάσεις το ιστορικό μου! απο ότι κατάλαβα είσαι σε διαδικασία αναζήτησης γιατρού που θα μπορέσει να σου δώσει επιτέλους λύση!
Θα σου πώ από προσωπική εμπειρία, όταν εμείς μπήκαμε στο μητέρα με τα ίδια σχεδόν συμπτώματα, 5 μηνών ξεκινήσαμε το λαπραζολ και το πέρναμε για 3 μήνες χωρίς μεγάλη διαφορά!όταν βλέπεις 4 μηνών μου επιβάλλανε οι μεγαλογιατροί να σταματήσω να θηλάζω γιατί το παιδί έκανε και αίμα στα κακά πέρα από τη δυσφαγία, ξεκίνησα το αλμιρον πεπτι το οποίο έβλαψε πάρα πολύ το παιδί!Η Ζέλου στο Μητέρα ήταν η μόνη που μας έβαλε σε ένα σωστό δρόμο! Θέλω να σου πώ πως πρέπει να ηρεμήσεις και να κάνεις όλα αυτά που θα έκανα εγώ αν ήξερα!ΔΗΛ. συνεχίζεις το λαπραζόλ κάνοντας συχνά εξετάσεις αίματος για τρανσαμινάσες! μετά συνεχίζεις το νεοκειτ , είναι ότι καλύτερο για το παιδί σου μετά το θηλασμό!καθυστερείς τις στερεές τροφές όσο μπορείς και ειδικά τα φρούτα γιατί είναι όξινα, (εγώ ακόμα τις τα βράζω)!του δίνεις λίγη ποσότητα γάλα από πολλές φορές και το κρατάς αρκετή ώρα όρθιο! πρέπει οπωσδήποτε να δείτε και ένα αλλεργιολόγο, εμάς μας βοήθησε πολύ η κα Συρίγου στο Σωτηρία! Αυτά από εμάς , εγώ έχω πάει σε όλους τους παιδογαστρεντερολόγους της αθήνας , την άκρη τη βρήκα μόνη μου!

DaF
12-04-11, 23:54
πωπω περαστικα στο μωρακι σας....θα τολμησω να σου προτεινω να σκεφτεις τον επαναγαλακτισμο για να παιρνει το παιδι μητρικο....ελπιζω να πανε ολα καλα συντομα..

nicky1
13-04-11, 00:50
ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ.ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟ-ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ.ΕΣΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΝΟΙΑ,ΣΕ ΦΟΒΙΖΟΥΝ Κ ΛΙΓΟ,ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ,Ε ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΩ..ΚΙ ΕΤΣΙ....
ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΜΕ MAYER ΚΟΠΡΑΝΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ Κ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ?Ο ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ .ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΓΕΛΑΕΙ Κ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ......ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΟΙΣΟΦΑΓΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ''ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΗ''ΚΙΝΗΣΗ?ΜΗΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΟΛΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠ'ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ????:oops:

Vann
13-04-11, 12:17
nicky1 διαβασε το μηνυμα που σου εγραψε η roumpi αυτοι οι γιατροι που σου προτεινε ειναι οι καλυτεροι,μονο που εγω ειχα την Ρωμα κ οχι την Ζελου,δεν εχω να σου γραψω κατι παραπανω απο αυτα που σου εγραψαν,απλα πηγαινε σε αλλους γιατρους,πηγαινε σε καποια αλλη γαστρεντερολογο,μην αφηνεις το παιδι να ποναει.Εμενα η κορη μου ειναι 4,5ετων τρωει ελαχιστα γιατι παντα εχει μεσα στο κεφαλι της,οτι το φαει ειναι πονος,που στην ηλικια της δεν ισχυει κατι τετοιο απλα ειναι καθαρα ψυχολογικο

nicky1
13-04-11, 20:55
ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΙΣΕΙ.

roumpi
13-04-11, 21:44
ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΙΣΕΙ.

O παιδογαστρεντερολόγος δεν μπορεί να σου κάνει τπτ στην παρούσα φάση, ότι είχες να κάνεις το έχεις κάνει, δηλ. την γαστροσκόπηση και το βαριούχο τα οποία σου έδειξαν πως το παιδί σου έχει αλλεργία και δεν έχει κλείσει τελείως ο οισοφάγος! τώρα πρέπει να περιμένεις το διάστημα που πίνει neocate είναι πολύ μικρό και το λαπραζόλ είναι το πιο δυνατό φάρμακο, σε όποιον και να πάς τα ίδια θα σου πεί! όσο για την κίνηση που περιγράφεις με παραπέμπει σε κωλικούς, δεν έχει πρόβλημα νευρολογικό το μωρό σου όλα είναι από την παλλινδρόμηση λόγω ανώριμου πεπτικού!αν μπορείς όμως να την περιγράψεις λίγο καλύτερα! αλήθεια πόσα ηωσινόφιλα σας βρήκαν στην γαστροσκόπηση?

nicky1
13-04-11, 23:53
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΡΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΜΟ.ΣΑΝ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ Η' ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΞΑΝΑ .ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΙΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΦΩΝΑΞΑ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ,ΟΤΙ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΑΝΑ ΠΕΤΑΩ(ΖΩ ΣΕ ΝΗΣΙ)ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ.ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΣΤΙ.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ .ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ(ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ)ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ.
ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ''ΒΡΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ''?''ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ''ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ...ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΥΠΕΘΕΣΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ,ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΣΑ ΜΕΣΑ.
ΗΩΣΙΝΟΦΙΛΑ 3% 0-3

Vann
14-04-11, 08:38
nicky1 εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι το παιδι υποφερει απο τον πονο της οισοφαγιτιδας,κατα την γνωμη μου κ μονο αυτο φτανει για να συμπεριφερεται ετσι το μωρο, πρεπει να περασει καιρος κ με τα φαρμακα σιγα σιγα θα ηρεμησει.Εγω θεωρω την Ρωμα κορυφη,κ μετα την Ζελου,κανε μια επισκεψη σε μια απο τις δυο για να σου φυγει το αγχος,ισως εκεινες σου πουν κατι διαφορετικο

nicky1
14-04-11, 18:06
ΤΗΝ ΖΕΛΛΟΥ ΕΙΧΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ.......ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΙΣΕΙ .ΔΙΠΛΩΝΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΕΙΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ ΣΠΑΣΜΟΥΣ...ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΠΙΛΗΨΙΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΑ...

erma79
14-04-11, 19:03
καλησπέρα και απο εμένα
Αυτά που περιγράφεις δεν είναι κολικοί στο ύπνο.Πρέπει να τα γράψεις σε μια κάμερα και να τα δει νευρολόγος.Και εάν χρειαστεί να κανει ηλεκτοεγκεφαλογράφημα.Έλα στη Αθήνα όπως λες και πήγαινε στη Ηλία Μαρία εαν και εγω πιστεύω οτι είναι καλύτερα η Ρώμα στο Αγία Σοφία.

nicky1
15-04-11, 00:16
ΤΗΝ ΖΕΛΛΟΥ ΕΙΧΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ.......ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΙΣΕΙ .ΔΙΠΛΩΝΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΕΙΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ ΣΠΑΣΜΟΥΣ...ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΠΙΛΗΨΙΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΑΚΟΜΗ...

roumpi
15-04-11, 09:42
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΙΣΕΙ .ΔΙΠΛΩΝΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΕΙΤΕ ΚΛΑΙΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ ΣΠΑΣΜΟΥΣ...ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΠΙΛΗΨΙΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΑΚΟΜΗ...

αυτό που κάνει το μωρό είναι απόλυτα φυσιολογικό για την ηλικία του!όταν ένα μωρό έχει πρόβλημα στο έντερο τότε κάνει αυτή ακριβώς την κίνηση διπλώνεται.Κάνει κάθε μέρα κακά του?το κάνει μήπως μετά το φαγητό? μήπως δεν τρώει αρκετά και νιώθει έντονα το αίσθημα της πείνας?ηρέμησε και βοήθησε το παιδί σου, σημείωσε τι έχει προηγηθεί όταν το κάνει!

july
15-04-11, 11:23
αχχ κοπέλα μου τι τραβάς και εσύ και το μωράκι σου!!!σε καταλαβαίνω εμείς για μια απλή εξέταση αίματος και μας πιάνει κατι τις πόσο μάλλον εσείς που΄κάνετε πόσες εξετάσεις και εισαγωγές και τέτοια΄!!!!καλή δύναμη σου εύχομαι και γρήγορη ανάρρωση στο μωράκι σου!

αν θες παιδογαστρεντερολόγο έχω να σου προτείνω την κα καφρίτσα. έχει ιατρείο δικό της αλλά είναι και διευθύντρια στην ευρωκλινική παιδων. εμείς δεν είχαμε βέβαια πρόβλημα σαν το δικό σας αλλά έχω ακούσει από άλλες μαμάδες με σοβαρότερο πρόβλημα από εμάς πολύ καλά λόγια!!! αν θες τα στοιχεία της πολύ ευχαρίστως να στα στείλω με πμ.

Jen.
16-06-11, 21:06
Θέλω κάποιον παιδογαστρεντερολόγο που να ειδικεύεται και να διαγνώσκει με σιγουριά την κοιλιοκάκη. Επειδή γράψατε αρκετά ονόματα, μήπως ξέρετε ποιο από αυτά είναι ειδικό σε αυτό που ψάχνω?

Σοφία17
06-07-11, 15:32
Με την Κ.Ρώμα πως κλεισατε ραντεβου γιατί εγω πήρα στο 1535 και μου είπαν οτι πρεπει να μιλήσω με την ίδια γιατι τα κλεινει μόνη της τα ραντεβου.Μπορει να μου στειλει κάποια τα στοιχεια της?

mac190604
03-08-11, 15:30
Δειτε και αυτο
Iατροί ασκούντες την Παιδογαστρεντερολογία, Ηπατολογία & Διατροφή (http://http://www.helspghan.org/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=42)

Νομίζω ότι θέλατε
http://www.helspghan.org/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=42#ath

Ιατροί ασκούντες την Παιδογαστρεντερολογία, Ηπατολογία & Διατροφή , πολλοί από αυτούς που αναφέρατε, δείτε τηλέφωνα και ειδικότητες.

Marikali
20-12-11, 14:56
Αντιμετωπίζω και εγώ μεγάλο προβλημα δυσκοιλιότητας , φοβού και ραγάδων-εσωτερικών αιμοροιδων με τον 3 χρονο γιο μου...Είμαστε απο Κέρκυρα και θα έρθουμε Αθηνα γιατι με΄τα παο 2 μηνες με σιρόπια , κρέμες , διατροφή συνεχίζει να βλέπουμε αιμα στα κακα του και να τον βλέπουμε οτι ποναέι , σε πιον παιδογαστρεντερολόγο μου προτείνετε να πάμε?

ποτάκης
07-12-12, 19:42
έχει κάποια εμπειρία απ'τον Χουλιάρα Γιώργο;

alexopoulos
05-03-13, 18:13
έχει κάποια εμπειρία απ'τον Χουλιάρα Γιώργο;

Δεν ειναι παιδογαστρεντερολογος .www.helspghan.org

_Aristea
09-02-14, 23:24
Καλησπερα,

η 27 μηνων κορη μου αντιμετωπιζει προβλημα δυσκοιλιοτητας εδω και 3 μηνες..
Βρηκα κοντα μας εναν παιδιατρο παιδογαστρεντερολογο λεγεται Σιαφακας Κωνσταντινος μηπως εχετε καποια εμπειρια;

MargiePap
16-08-14, 09:24
Καλημέρα,

Εχω μια κορούλα 2.5 μηνών η οποία ταλαιπωρείται εδώ κι ένα μήνα με οισοφαγίτιδα, η οποια δεν δείχνει σημάδια βελτίωσης... Το μωρό παίρνει βάρος, αλλά αντί να αυξήσει την τροφή του τις τελευταίες μέρες την έχει μειώσει στο μισό και κλαίει σε κάθε γεύμα...

Ψαχνω ένα πολύ καλό παιδογαστρεντερολόγο. Μπορεί κάποιος να προτείνει?

Επιπλέον, μπορεί κάποιος να μου πει τη γνώμη του για την κα Καφρίτσα Παναγιώτα? Εχουμε κλείσει ραντεβού, αλλά με μεγάλη αναμονή.

Ευχαριστώ

Μανούλα για πάντα!
16-08-14, 11:00
Καλημέρα! Πολύ καλός είναι ο Χουλιάρας, στην Ευρωκλινική.

JoannaDef
02-09-14, 09:48
edit admin

καλό θα ήταν να μην είμαστε απόλυτες και να προσέχουμε τι γράφουμε μερικές φορές ....
το λέω ,γιατί προσωπικά αισθάνομαι ευγνωμοσύνη προς το πρόσωπο της κυρίας Παναγιώτου για όσα έχει κάνει για τα παιδιά μου...

Θα συμφωνήσω κ συστήνω ανεπιφύλακτα την Παναγιωτου.Καλή επιστήμονας κ πανω απο όλα άνθρωπος....