Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ...ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΥΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΤΟ ******** ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ...ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στον Πράπα πήγα μόνο για τεστ Παπ και ένα υπέρηχο,μου έκανε πολύ καλή εντύπωση στην αρχή η χαλαρότητα του και ο τροπος που με προσεγγισε.Μου ζητησε να κανει ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και πηγα να του το δειξω,πηρα μαζί μου και το τεστ Παπ και μου πήρε 50€ για να δει τις εξετάσεις.Τελικά δεν ξαναπηγα.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστη μου μετα από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές πήγε στον Παλαπέλα και έμεινε έγκυος.Το ψαξε και εκείνη πολύ.Μαλιστα την έδειξε και στο εργαστηριο του όλη την διαδικασια.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που πηγα πραπα...τι να πω...ουτε ιστορικο ουτε τπτ..μου πηραν τα ωαρια μου βαλανε...τα γονιμοποημενα...κ ενω ειδανε πως το ενδομητριο ητανε 6,5 προχωρησαςν στην εξωσ. ενω εμαθα μετα οτι με 6.5 δεν γινετε εξωσω.κ φυσικα...αποτυχαμε...εγω παντως δεν προκυτε να ξαναπαω..!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε διαδικασίες εξωσωματικής στο embryolab(Θεσσαλονίκη) της Αλεξίας Χατζηπαρασίδου.Με την Αλεξία ως εμβρυολόγο είμαι υπερευχαριστημένη όπως και με την αντιμετώπιση μας στο κέντρο.Με τον γυναικολόγο έχω θέμα γιαυτό περιμένω να ανοίξουν απο τις διακοπες του καλοκαιριού να κλείσω ραντεβού και με άλλον γυναικολόγο του κέντρου.Θέλω να νιώθουμε εμείς πρώτα καλά με όποιον συνεργαστούμε σε αυτό το "ταξίδι" μας...

maria.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ! ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΡΓΙΟΥ...ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΩΝ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΝ.ΔΙΝΑΣ.ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΟΣ.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΚΕΝΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕς.ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΑΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ....

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε διαδικασίες εξωσωματικής στο embryolab(Θεσσαλονίκη) της Αλεξίας Χατζηπαρασίδου.Με την Αλεξία ως εμβρυολόγο είμαι υπερευχαριστημένη όπως και με την αντιμετώπιση μας στο κέντρο.Με τον γυναικολόγο έχω θέμα γιαυτό περιμένω να ανοίξουν απο τις διακοπες του καλοκαιριού να κλείσω ραντεβού και με άλλον γυναικολόγο του κέντρου.Θέλω να νιώθουμε εμείς πρώτα καλά με όποιον συνεργαστούμε σε αυτό το "ταξίδι" μας...

ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΙΑ(ΕΜΒΡΥΟΛΑΒ) ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ ΟΥΡΟΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΑΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ) ΚΑΙ ΑΝ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΕΣΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΡΚΕΤΗ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΓΑΜ....ΝΗ.

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ(ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΟ ΚΟΥΚΛΟ)...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Psixi μου γεια σου.

 

Έχω κάνει 4 εξωσωματικέςστη Θεσσαλονίκη. Όλες στο ίδιο κέντρο. Είναι σχετικά άγνωστο και δε σου το συστήνω.

Οχι οτι είχα πρόβλημα.

Στις πρώτες 2 είχα και θετικό, αλλά απέβαλα και στις 2.

 

Τώρα είμαι κι εγώ προς αναζήτηση.

Σκέφτηκα το Γενεσις αλλά δεν άκουσα και τα καλύτερα.

Είμαι ανάμεσα στο Εμβρυολαμπ και στο να κατέβω στην Αθήνα.

Και μάλλον θα κάνω το δεύτερο.

Αυτό όμως που θέλω να σου πω είναι οτι υπάρχουν κέντρα και γιατροί που για κάποιες είναι θεοί και άλλες δε θέλουν να τους δουν.

Είναι βασικά λαχείο.

Βέβαιο καλό είναι να πάρεις πολλές γνώμες.

Ούτως ή άλλως αμα μπεις σε αυτή τη διαδικασία θα πρέπει να ψάχνεις συνέχεια.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την nefi. Στον Πράπα πολύ καλή μου φίλη είχε επιτυχία με τη δεύτερη με αποτέλεσμα να τον σπρώχνει σαν τρελή. Έστειλε όποιο γνωστό είχε συμπεριλαμβανωμένης μιας κοπέλας στην 10η προσπάθεια, που τελικά έμεινε σ' αυτόν έγκυος. Έστειλε και εμένα και έκανα την πρώτη μου εκεί. Ήταν τόσο κακή η εμπειρία που τελικά απέκτησα φοβία μετά.

 

Έχω κάνει 3 προσπάθειες στο Διαβαλκανικό αλλά με παρακολουθούσε εξωτερικός συνεργάτης τους. Από το κέντρο και τις εμβρυολόγους έμεινα πολύ ευχαριστημένη, αλλά λέω να δοκιμάσω κάτι άλλο. Εκεί είχα και ένα ραντεβού με τον Τζαφέττα, σκέτη απογοήτευση.

 

Είδα τον Κολυμπιανάκη που είναι στο Γένεσις, μου άρεσε πολύ σα γιατρός άλλα δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για το κέντρο. Τώρα θα κλείσω ραντεβού και στο embryolab και μετά θα αποφασίσω.

 

Πάντως η Αθήνα είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Και δεν έχεις άμεση επαφή με τον γιατρό, οπότε δεν ξέρει καλά την υπόθεση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρέπει να κάνεις μαστογραφία κάθε 6 μήνες και τεστ ΠΑΠ επίσης.Κάντε τον σταυρό σου και τίποτα δεν θα σου συμβεί...σκέψου πόσο πιο ευεργετικό είναι να φιλοξενίσεις στην μήτρα σου ένα παιδί και για την υγεία και για την ψυχολογία!

maria.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω ακούσει για τόσο συχνά μαστογραφία.

Κανείς δε μου είπε να κάνω κάτι διαφορετικό, αλλά όσο να πεις με τόσα φάρμακα και τόσα που ακούμε, μια υποψία την κουβαλάμε.

Link to comment
Share on other sites

έτσι κι αλλιώς λόγω ηλικίας οι περισσότερες, πρέπει να κάνουμε μαστογραφία 1 φορά τον χρόνο..όσο και να το κάνεις οι ορμόνες επιρρεάζονται με τόσα φάρμακα και καλό είναι να μην το αφήνουμε στην τύχη του ούτε το ΠΑΠ ούτε την μαστογραφία...

maria.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ,ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ,ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ..ΑΣ ΦΥΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΣΩ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ...ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ,ΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΝΟΥΜΕ Ε, ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΒΑΘΙΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ....ΑΣ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΑΣ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΣΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ! ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ,ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕ ''ΦΑΕΙ'' ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΙΜΑΙ...ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ...ΩΣ ΤΑ ΕΞΗΝΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ???

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ποια ηλικία πρέπει να πηγαίνουμε καρφωτές για εξωσωματική; Από τα 30?????????

Να αυτοκτονήσω τώρα;

(31 είμαι...)

 

Όχι βρε κορίτσι μου.

Τι είναι αυτά που λες?

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα, θα πας 31 χρονών για εξωσωματική?

Μην αγχώνεσαι τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΝΩΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΣ, ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΗΓΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Β. ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!! ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ.ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δηλαδή σε ποια ηλικία πρέπει να πηγαίνουμε καρφωτές για εξωσωματική; Από τα 30?????????

Να αυτοκτονήσω τώρα;

(31 είμαι...)[/QUO

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΑΝΤΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμείς πηγαίνουμε στο embryolab και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και ιδιαίτερα με την Αλεξία!!! η γυναίκα είναι φοβερή, ο τρόπος που σου μιλάει, που σε ακούει, που σου εξηγεί, η αίσθηση χιούμορ που έχει!!!! συν ότι είναι πάνω απ' όλα γυναίκα και καταλαβαίνει πόσο σημαντική είναι για όλες μας η μητρότητα. Το κέντρο είναι πεντακάθαρο, ωραίο περιβάλλον, οι εργαζόμενοι από την γραμματεία μέχρι τις νοσηλεύτριες είναι όλοι ευγενέστατοι και γλυκομίλητοι και από τους γιατρούς ως τώρα είμαστε ευχαριστημένοι με κάποια λίγα παραπονάκια... γενικά πιστεύω πως οπουδήποτε και αν απευθυνθείς για εξωσωματική επειδή τα λεφτά που παίζονται είναι πολλά, υπάρχει πάντα ένα θέμα...δεν θα σε αφήσουν εύκολα να ξεφύγεις νομίζω αν φτάσεις ως την πόρτα τους... υπάρχουν βέβαια και οι εξεραίσεις... εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας καλή δύναμη και πίστη και η Παναγιά να μας αξιώσει όλες να γεμίσουν οι αγκαλιές μας...

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμείς πηγαίνουμε στο embryolab και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και ιδιαίτερα με την Αλεξία!!! η γυναίκα είναι φοβερή, ο τρόπος που σου μιλάει, που σε ακούει, που σου εξηγεί, η αίσθηση χιούμορ που έχει!!!! συν ότι είναι πάνω απ' όλα γυναίκα και καταλαβαίνει πόσο σημαντική είναι για όλες μας η μητρότητα. Το κέντρο είναι πεντακάθαρο, ωραίο περιβάλλον, οι εργαζόμενοι από την γραμματεία μέχρι τις νοσηλεύτριες είναι όλοι ευγενέστατοι και γλυκομίλητοι και από τους γιατρούς ως τώρα είμαστε ευχαριστημένοι με κάποια λίγα παραπονάκια... γενικά πιστεύω πως οπουδήποτε και αν απευθυνθείς για εξωσωματική επειδή τα λεφτά που παίζονται είναι πολλά, υπάρχει πάντα ένα θέμα...δεν θα σε αφήσουν εύκολα να ξεφύγεις νομίζω αν φτάσεις ως την πόρτα τους... υπάρχουν βέβαια και οι εξεραίσεις... εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας καλή δύναμη και πίστη και η Παναγιά να μας αξιώσει όλες να γεμίσουν οι αγκαλιές μας...

 

Η Αλεξία είναι κορυφαία..αν δεν ήταν εκείνη μπορεί τωρα να είχα φύγει μετά από αυτό που έγινε...

maria.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Αλεξία είναι κορυφαία..αν δεν ήταν εκείνη μπορεί τωρα να είχα φύγει μετά από αυτό που έγινε...

Αν επιτρέπεται ποιος γιατρός σε παρακολουθεί στο embryolab; Εμείς πηγαίνουμε στον Χριστοφορίδη Νίκο από τον οποίο σε γενικές γραμμές είμαστε ευχαριστημένοι...

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...