Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρίκοι οδοντοφυιας και αποστείρωση


ravT

Recommended Posts

Σας παρακαλώ τη βοήθειά σας. Έχω πάρει κρίκους οδοντοφυιας της NUK για τη μικρή. Στις οδηγίες λέει "μην αποστειρώνετε σε αποστειρωτή". Που να τους αποστειρώσω δηλαδή? Έχω πόσες μέρες που όλο αναβάλλω να τους της δώσω αλλά έχει ρημάξει τα χέρια της. Τι να κάνω?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν εννοείς το μέταλλο από το οποίο είναι φτιαγμένες δεν μπορώ να σου πω και δεν ξέρω αν ο βρασμός σε καλύπτει σε τέτοια περίπτωση. Προσωπικά όμως δεν χρησιμιποιώ teflon (τύπου τεφάλ) επειδή είναι αποδεδειγμένα τοξικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τους κρίκους δεν τους αποστειρώνουμε...τους πλένουμε πολύ καλά με ζεστό νερό και σαπούνι...τώρα το γιατί δεν το ξέρω αλλά αφού το λένε οι οδηγίες!έτσι κι αλλιώς όταν αρχίζει η φάση δόντια η αποστείρωση αρχίζει να χάνει έδαφος...(τα βάζουν όλα στο στόμα:? )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...