Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παρκο χωρις στρωμα


Recommended Posts

Πηραμε απο τα jumpo παρκο κι οχι παρκοκρεβατο γιατι τετοιο ειχαμε στην μαμα μου αν χρειαστουμε να το παρουμε καπου μαζι. Το προβλημα μας ειναι οτι δεν εχει στρωματακι αφρολεξ οπως ας πουμε της νυφης μου που το εχει παρει απο τα λητω.Ρωτησαμε στα jumpo και δεν ειχαν και το κακο ειναι οτι ειναι δυσκολο να βρουμε στις ιδιες διαστασεις, αν ειναι μικροτερο οταν σηκωθει το μωρο θα το σπρωχνει με τα ποδαρακια του και θα πεφτει, ειναι παλι πολυ σκληρο κατω για να το αφησουμε χωρις :(.

τα jumpo εχουν μονο ενα παρκο τα αλλα ειναι παρκοκρεβατα.

Ειχε καμια κοπελα παρομοιο προβλημα? ή αν εχετε καποια λυση στο μυαλο σας θα με βοηθουσε πολυ.

Σκεφτηκα να παραγγειλω απο καπου με υφασματα κτλ. αλλα να μην κανει πιο πολυ απο το παρκο, εχω αρχισει να μετανιωνω που πηρα φτηνο (50 ευρω)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πηραμε απο τα jumpo παρκο κι οχι παρκοκρεβατο γιατι τετοιο ειχαμε στην μαμα μου αν χρειαστουμε να το παρουμε καπου μαζι. Το προβλημα μας ειναι οτι δεν εχει στρωματακι αφρολεξ οπως ας πουμε της νυφης μου που το εχει παρει απο τα λητω.Ρωτησαμε στα jumpo και δεν ειχαν και το κακο ειναι οτι ειναι δυσκολο να βρουμε στις ιδιες διαστασεις, αν ειναι μικροτερο οταν σηκωθει το μωρο θα το σπρωχνει με τα ποδαρακια του και θα πεφτει, ειναι παλι πολυ σκληρο κατω για να το αφησουμε χωρις :(.

τα jumpo εχουν μονο ενα παρκο τα αλλα ειναι παρκοκρεβατα.

Ειχε καμια κοπελα παρομοιο προβλημα? ή αν εχετε καποια λυση στο μυαλο σας θα με βοηθουσε πολυ.

Σκεφτηκα να παραγγειλω απο καπου με υφασματα κτλ. αλλα να μην κανει πιο πολυ απο το παρκο, εχω αρχισει να μετανιωνω που πηρα φτηνο (50 ευρω)

 

Καλέ Θένι μην μου στεναχωρίεσαι.. :wink: και εγώ έχω παρκο από τα Λητώ αλλά χωρίς το στρώμα.. είναι της κουνιάδας μου. Κάνε αν θέλεις αυτό που έκανα εγώ, έβαλα ένα στρωματάκι-χαλάκι της chicco που πήρα με 20 ευρώ από τα τζάμπο μισό να σου δείξω το φετινό σχεδιο

LETO125897large.jpg βέβαια δεν πιάνει όλο το χωρο του παρκου αλλά έχω μέσα και μαξιλάράκια από το κρεββάτι της και όλα σχεδόν τα παιχνίδια της και μέχρι στιγμής δεν έχει χτυπήσει , έχει πέσει αλλά δεν έχει χτυπήσει:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχουν κ κατι αφρωδης σαν παζλ που τα ενωνεις κ μπορεις να τα βαλεις μεσα.βρηκα στα κουκου τιμη σεν θυμαμαι αλλα δεν ειναι ακριβα.πρεπει να εχει κ στα τζαμπο.

Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχουν κ κατι αφρωδης σαν παζλ που τα ενωνεις κ μπορεις να τα βαλεις μεσα.βρηκα στα κουκου τιμη σεν θυμαμαι αλλα δεν ειναι ακριβα.πρεπει να εχει κ στα τζαμπο.

 

Ααααχ αυτα τα αφρωδη παζλ...Ειχα παρει κι εγω,το ειχα θεωρησει πολυ καλη ιδεα...Μολις μεγαλωσε λιγο και ανακαλυψε οτι μπορει να το διαλυει...εγινε χαμος...γεμισε ολο το σπιτι κομματακια...μετα δεν τα βρισκαμε εκει που τα εχωνε κι εβαζε και τα κλαματα απο πανω γιατι τα ηθελε πισω...Αααααχ,ζησαμε υπεροχες στιγμες...

 

Επισης να προσθεσω οτι ειναι επικινδυνα,ειδικα αν το παιδι εχει μανια να βαζει πραγματα στο στομα του,γιατι εχει πολλα μικρα κομματακια.Επισης το υλικο του δεν ξερω αν ειναι ασφαλες,μπορει και να προκαλει αλλεργιες...

 

Νομιζω οτι μια-δυο κουβερτουλες θα ηταν καλυτερες;) ;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι καλα βρε κοριτσια ... μπορω να βαλω απο κατω τα παζλ κι απο πανω κουβερτουλα οποτε θα γινει και πιο μαλακο και δεν θα μπορει να το βρει για να το διαλυσει... πολλα μυαλα πολλες ιδεες!! σ ευχαριστω πολυ για της πλροφοριες!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να εκμεταλευτω το ποστ σου μην ανοιξω αλλο παρομοιο και μου το κλειδωσουν πριν παρω απαντηση? :lol:

 

Στον Βασιλη ειχα παρει ενα παρκοκρεβατο που γινοταν βαλιτσα και με ειχε βολεψει πολυ. Ειναι μια χαρα (πως του ξεφυγε αυτο) αλλα το στρωματακι ειναι λιγο πατημενο. Μπορω να βρω καπου μονο στρωματακι και αν να που ή αν εχετε καμια εναλλακτικη να μου προτεινετε (κοβει το μυαλουδακι σας :-) ) θα με υποχρεωνατε.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

στα jumpo ειχε στωμματακια ,εμας δεν μας κανανε γιατι ηταν υπνου κατι που εμεις δεν χρειαζομαστε θελαμε αφρολεξ και δεν ηταν και οι διαστασεις που θελαμε ειχε και 50 ευρω οσο ειχε και το παρκο δλδ, αλλα αν θελεις να το κοιμιζεις ισως να σου κανει, μετρησε το παρκοκρεβατο σας και ριξε αν θελεις μια ματια ;)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το Jumbo εχει φερει στρωματακια για παρκοκρεβατο,τιμη δεν ειδα,αλλα ηταν διπλωμενο στα 3 σε θηκη σαν βαλιτσακι.Πηγαινε μια βολτα απο εκει να δεις αν σου κανει σε διαστασεις...:D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πήρα το στρωματάκι-θήκη από τα ΛΗΤΩ με 20 Ε. Μας έχει βολέψει πάρα πολυ γιατί δεν πιάνει πολυ χώρο στο αυτοκίνητο (γίνεται σαν βαλιτσάκι) και κοιμάται το παιδί σε στρώμα.

Link to comment
Share on other sites

mamavaso & kat123 ειναι ευκολο να βαλετε καμια φωτογραφια του ή link να δω αν μου κανει? Πηρα απο τα Jumbo και τελικα ειναι μικρο και εβαλα κουβερτουλα στο κενο (αχρηστο δεν παει αλλα θελω κατι σε φαρδυτερο)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Elenik καλημέρα,

φωτογραφία μου είναι δύσκολο να το βγάλω γιατί είναι ήδη στρωμένο με όλα τα παιχνίδια μέσα, και καταλαβαίνεις....

Παρολαυτά σου στέλνω ένα link από το ΛΗΤΩ με όλα τα στρώματα για παρκοκρέβατα, το δικό μου σαν σχέδιο δεν το βρήκα μέσα, αλλά έχει άλλα και σε διάφορες διαστάσεις. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τα μέτρα από παρκοκρέβατο και να πας στο ΛΗΤΩ να διαλέξεις.

 

http://www.letoshop.gr/?prOrder=0&prOrderBy=0&ct=10805&pg=2&pid=39&la=1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ. Ολα αυτα ειναι σπαστα? Δλδ διπλωνουν? Αν ναι σωθηκα :-) αν βεβαια κανουν οι διαστασεις. Αυριο παω στα Λητω

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επαναφερω το θεμα..

 

Ψαχνω και εγω στρωμα για το παρκο ( 1 χ 0,66) οπως ακριβως προτεινε η φιλη οτι εχει το ΛΗΤΩ..

 

Πηγα να το παραγγειλω και τα μεταφορικα κοστιζουν περισσοτερο απο το στρωμα, ενω την προηγουμενη φορα που παρηγγειλα απο εκει ειχαν μονο 3 ευρω!!!!:confused::confused::confused:

 

Στην πολη μου δεν βρηκα, στο κοντινοτερο jumbo δεν ειχε..

 

Ξερει κανεις κανενα αλλο on - line καταστημα οπου θα μπορουσα να αγορασω το στρωματακι?

 

Το γκουγκλαρα αλλα δεν βρηκα κατι..

Εχει κανεις υπ'οψιν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πηραμε κ εμεις παρκοκρεβατο κ μας ειπε η πωλητρια πρεπει οπωσδηποτε να παρουμε κ στρωμα γιατι δ μπορει να κοιμηθει σ αυτο που εχει απο μονο του.

εσεις εχετε εξτρα στρωματακι η τα κοιμιζετε κ ετσι???

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πηραμε κ εμεις παρκοκρεβατο κ μας ειπε η πωλητρια πρεπει οπωσδηποτε να παρουμε κ στρωμα γιατι δ μπορει να κοιμηθει σ αυτο που εχει απο μονο του.

εσεις εχετε εξτρα στρωματακι η τα κοιμιζετε κ ετσι???

 

εγω ειχα το κλασικο παρκο με το αφρολεξ στα χειλη και το δυχτι http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=100959&itm=14384&ct=1080310&pid=40

 

φτιαξαμε στρωμα απο αφρολεξ περιπου 10 εκ υψος στις διαστασεις του παρκου. και μια χαρα κοιμόταν

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα!!!

Ψάχνουμε ένα καλό παρκοκρεβατο , για να κοιμαται το μωρακι και αργοτερα να παιζει.

Επειδη μενουμε Ηράκλειο Κρητης, εχουμε στην περιοχη μας jjumbo, mothercare, prenatal και Λητω.

Θα ήθελα να ακουσω τις ιδέες σας, γιατι έχουμε μπερδευτεί λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...