Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mεταμεσονυκτιο ταισμα.


Recommended Posts

Λοιπον εχω το εξης θεμα.

Ο μικρος μου κοιμαται σερι το βραδυ. Τωρα τελευταια αντι για 11 κοιμαται 9 το βραδυ και κατα τις 4 αρχιζει να πηγαινοφερνει το κεφαλι τουκαι να τρωει τα χερια του κοιμισμενος. Δεν κλαιει , δεν ξυπναει αλλα κανει τα παραπανω.

Σημερα εκατσα και τον παρατηρουσα. Το κανει για 1 λεπτο και σε 5' αντε παλι. Τον ταισα λοιπον και μετα ειχε ορεξη για παιχνιδια :shock::shock: (απο κοιμισμενος που ηταν).

 

Το ερωτημα ειναι. Κανω καλα που τον ταιζω? Αν πειναγε πραγματικα μηπως θα εκλαιγε? Να τον σηκωνω κατα τις 12 το βραδυ να του δινω ενα μπιμπερο θα ηταν καλυτερα? Τρεμω μην συνηθισει να τρωει 3 η ωρα την νυχτα και απο εκει που σταυροκοπιομουνα τρεχω μεχρι το πρωι να παιζουμε . Δεν μου παει να ξερω οτι πειναει και να κοιμαμαι.

Το κανουν τα δικα σας? Τι κανετε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικά θεωρώ ότι αν πεινούσε πολύ θα ξυπνούσε..μην τον σηκώνεις για φαγητό, είναι η γνώμη μου...

 

όταν θα θελήσει να φάει θα ξυπνήσει...

 

Συμφωνώ με τη fotinip. Απλά δώστου την πιπίλα του (αν παίρνει). Σίγουρα θα το συνηθίσει αν τον ξυπνάς. Και υπάρχει κίνδυνος να διαταραχτεί το πρόγραμμα του και να έχεις και άλλα προβλήματα μετά, ακόμα και με τον ύπνο κατά τη διάρκεια της μέρας. Αυτό με το ξύπνημα στις 12.00 το είχα δοκιμάσει πριν λίγο καιρό κι εγώ, απο την αγωνία μου ότι πρέπει το μωρό να τρώει και πέμπτο γεύμα και χάλασε όχι μόνο ο ύπνος του αλλά και το στομαχάκι του. Μόλις τον άφησα να τρώει μόνο όταν αυτός το ζητούσε (δηλ.4 φορές τη μέρα), ηρέμησε πάλι. :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι αν πεινούσε πολύ θα ξυπνούσε..μην τον σηκώνεις για φαγητό, είναι η γνώμη μου...

 

όταν θα θελήσει να φάει θα ξυπνήσει...

 

συμφωνω κι εγω .. εμενα και που ξυπναγε στις 4 (μεχρι να σαραντισει γιατι ημουν τυχερη) της εδινα την πιπιλιτσα της την επαιρνα αγκαλιτσα και ξανακοιμοταν ετσι κοψαμε πολυ νωρις αυτο το βραδυνο κι ειχα πει οτι σε εκτατη αναγκη (κλαματα κτλ ) θα της εδινα χαμομηλακι τελικα δεν χρειαστηκε. Πιστευω κι εγω οτι αν το κανεις θα συνιθισει

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα απλα τρωει τα χερια του στον υπνο του

 

τοτε δωσε το πιπιλακι του... γιατι αλλιως θα συνιθισει... ετσι θα εκανα εγω...

απο εκει και περα εσυ ξερεις... καθε μανουλα ξερει καλυτερα για το παιδακι της :wink:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...