Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΗ ΚΟΡΗ MOY ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ KAWASAKI.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΤΡΕΠΤΟΚΚΟ ΜΕΤΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ.ΕΙΧΕ ΠΥΡΕΤΟ 7 ΜΕΡΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ.ΕΝΩ ΝΟΣΗΛΕΥΟΤΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΙΑ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΥΡΕΤΟ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΟΥ KAWASAKI KAI ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ.ΤΟΤΕ ΛΕΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ KAWASAKI?ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 5 ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΟΙΔΗΜΑ ΜΕ ΦΡΙΚΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ.ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ KAWASAKI.TOTE ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΑΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ .ΔΙΑΚΟΜΙΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΗΝ Γ ΣΦΑΙΡΙΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΥΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.ΑΥΤΗ Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΕΝΑ ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΣΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ 5 ΝΟΜΙΖΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΗΡΓΗΣΕ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


MARELE περαστικά, εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα το παιδάκι σου να βρει την υγεία του!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΗ ΚΟΡΗ MOY ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ KAWASAKI.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΤΡΕΠΤΟΚΚΟ ΜΕΤΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ.ΕΙΧΕ ΠΥΡΕΤΟ 7 ΜΕΡΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ.ΕΝΩ ΝΟΣΗΛΕΥΟΤΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΙΑ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΥΡΕΤΟ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΟΥ KAWASAKI KAI ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ.ΤΟΤΕ ΛΕΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ KAWASAKI?ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 5 ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΟΙΔΗΜΑ ΜΕ ΦΡΙΚΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ.ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ KAWASAKI.TOTE ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΑΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ .ΔΙΑΚΟΜΙΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΗΝ Γ ΣΦΑΙΡΙΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΥΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.ΑΥΤΗ Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΕΝΑ ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΣΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ 5 ΝΟΜΙΖΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΗΡΓΗΣΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ. ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MARELE ευτυχως που ενεργησατε γρηγορα κ ειδικα

εσυ...το ενστικτο της μανας ειναι αλανθαστο..

κανατε παρα πολυ καλα...σιδερενιο το παιδι θα αναμενουμε

νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΗ ΚΟΡΗ MOY ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ KAWASAKI.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΤΡΕΠΤΟΚΚΟ ΜΕΤΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ.ΕΙΧΕ ΠΥΡΕΤΟ 7 ΜΕΡΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ.ΕΝΩ ΝΟΣΗΛΕΥΟΤΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΙΑ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΥΡΕΤΟ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ INTERNET ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΟΥ KAWASAKI KAI ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΜΙΚΡΗ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ.ΤΟΤΕ ΛΕΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ KAWASAKI?ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 5 ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΟΙΔΗΜΑ ΜΕ ΦΡΙΚΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ.ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ KAWASAKI.TOTE ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΑΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ .ΔΙΑΚΟΜΙΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΗΝ Γ ΣΦΑΙΡΙΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΥΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.ΑΥΤΗ Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΕΝΑ ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΣΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ 5 ΝΟΜΙΖΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΗΡΓΗΣΕ.

 

Trellainomai me to poso anyperaspistoi eimaste osoi dialexame h ypoxreothikame logo douleias, na zoume stin eparxia!

Kai meta mas lene pigainete na zisete stin eparxia! kai pate san to skyli st' ambeli me tin proti anapodia!

 

Perastika sto paidaki sou, na einai grigora gero kai dynato!

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marelene Εμείς έχουμε 1 εβδομαδα που βγήκαμε απο το νοσοκομείο και τώρα δοξα τω θεώ είμαστε καλα.. Και μας στην αρχή μας έιχαν διαγνώσει οστρακιά επειδή είχε βγάλει ένα εξάνθημα το οποίο είχε καλύψει όλο το σωματάκι της 2,5 χρονης κόρης μου.

Τελικά μετα άπο 10 ημέρες θεραπείας και αντιβίοσης η γιατρός μας μας συνέστησε να πάμε στο νοσοκομείο και ότι μάλλον νοσούσε από την ασθένεια KAWASAKI . Όταν το άκουσα, ακόμη και τώρα που το λέω με πιάνει ρίγος από τον φόβο μου...

Μπήκαμε στο νοσοκομείο μας βρηκανε λίγο υγρό στην καρδια και αρκετά από τα συμπτώματα της νόσου. ΄Μας διέγνωσαν "ατυπη μορφή της νόσου KAWASAKI". Τώρα παίρνουμε μια μικρή δόση απο παιδική ασπιρίνη για να αποφύγουμε τυχόν θρομβωσεις αλλα η καρδούλα της είναι σε άψογη κατασταση!!

Θα μας παρακολουθούν περίπου για ένα έτος και μετά μας είπαν ότι θα την παραδόσουν φυσιολογικότατη και χωρίς κανένα κινδυνο στην κοινωνία!! :D:D .

 

Όντως θα ήταν καλό να ενημερωθούν οι γονείς γι αυτην την ασθένεια γιατι δεν εχει πολλά φανερα συμπτώματα πέραν του πυρετού όσο ειναι στο πρώτο στάδιο, αλλα μπορεί να δημιουργήσει πολυ σοβαρα προβλήματα στο παιδι (ανεύρισμα στα στεφανιαία αγγεία της καρδιας, μέχρι και έμφραγμα.)όσο περνάει ο καιρός και δεν παίρνει την απαραίτητη θεραπεία το μωρο!!

 

Περαστικά και πάλι και όλα να πάνε καλα!!

anastasiax2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά χαίρομαι που πήγαν όλα καλά για τα παιδάκια σας και πραγματικά στην δική σας περίπτωση τουλάχιστον τα πράγματα λειτούργησαν καλά. Γνωρίζω κάποια περίπτωση όπου ένα παιδάκι που νοσηλευόταν μαζί με το δικό μου Αγγελο στην εντατίκή του Αγία Σοφία του Κου Χατζή έπασχε από τη νόσο Kawasaki την οποία οι γιατροί στο παίδων αρχικά είχαν διαγνώσει σαν οστρακιά και ενώ το παιδί νοσηλευόταν το εντόπισαν μόνο όταν το παιδάκι έπαθε έμφραγμα την ώρα που του έκαναν καρδιογράφημα και στη συνέχεια ρηξη ανευρύσματος, βέβαια στην Ελλάδα κατάφεραν να σταθεροποιήσουν το παιδί αλλά δεν μπορούσαν να το αντιμετωπίσουν ώσπου μετά από πιέσεις των γονιών το παιδί μεταφέρθηκε στην Αγγλία όπου 1 μήνα μετά επέστρεψε καλά. Θυμάμαι την ημέρα που εμείς βγήκαμε από το νοσοκομείο και η μητέρα με κοίταξε μέσα στα μάτια με όλο αυτόν τον πόνο που ξέραμε και οι δύο πολύ καλά και μου είπε τουλάχιστον εσείς νικήσατε. Της απάντησα ότι και αυτοί θα νικήσδουν και οτι θα προσεύχομαι καθημερινά για αυτούς. Πραγματικά έκλαψα πολύ από την μεγάλη μου χαρά οταν ακουσα από τις ειδήσεις οτι επέστρεψαν νικητές.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΛΕΓΧΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

WkWZ.jpg.png

GXcT.jpg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συμπτωματικα εχθες εμαθα απο την πεθερα μου οτι ενα ανηψακι μας 3 ετων νοσηλευεται εδω και 20 μερες στο παιδων με αυτη τη νοσο.

δεν την ειχα ξανακουσει και πραγματικα νομιζα η πεθερα μου δεν καταλαβε καλα και ελεγε αλλα αντι αλλων..

σημερα διαβαζω αυτο το θεμα και εχω σοκαριστει..

δεν εχω μιλησει ακομα με τη συγγενη μας για να μαθω λεπτομερειες για το παιδι αλλα θα ηθελα αν μπορει καποια απο εσας να μας ενημερωσει για να ξερουμε ,

1)ποια ειναι τα συμπτωματα αυτης της νοσου,

2)ποια η θεραπεια που ακολουθειται,

και 3) απο τι προερχεται αυτη η νοσος αφου λετε οτι δεν ειναι κολλητηκη?

ειλικρινα θα ηθελα να ξερω καποια πραγματα παραπανω...

σας ευχαριστω θερμα και να χαιρεσται τα παδακια σας παντα υγεια μεσα απο την καρδια μου!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια συμπτωματικα εχθες εμαθα απο την πεθερα μου οτι ενα ανηψακι μας 3 ετων νοσηλευεται εδω και 20 μερες στο παιδων με αυτη τη νοσο.

δεν την ειχα ξανακουσει και πραγματικα νομιζα η πεθερα μου δεν καταλαβε καλα και ελεγε αλλα αντι αλλων..

σημερα διαβαζω αυτο το θεμα και εχω σοκαριστει..

δεν εχω μιλησει ακομα με τη συγγενη μας για να μαθω λεπτομερειες για το παιδι αλλα θα ηθελα αν μπορει καποια απο εσας να μας ενημερωσει για να ξερουμε ,

1)ποια ειναι τα συμπτωματα αυτης της νοσου,

2)ποια η θεραπεια που ακολουθειται,

και 3) απο τι προερχεται αυτη η νοσος αφου λετε οτι δεν ειναι κολλητηκη?

ειλικρινα θα ηθελα να ξερω καποια πραγματα παραπανω...

σας ευχαριστω θερμα και να χαιρεσται τα παδακια σας παντα υγεια μεσα απο την καρδια μου!

 

Συμφωνώ με την Ρίτα, εαν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει με την δική του προσωπική εμπειρία για το πως μπορούμε νε την διαγνώσουμε αυτήν την αρρώστεια..

Μακάρι ποτέ να μην βρεθεί μπροστά μας!

MARELE μου, περαστικά στην μικρή σου, και όπως λέω πάντα μέσα από την καρδιά μου,

"Άλλο κακό να μην σας βρει".

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας ειμαι 17 χρονων και ημουν και εγω θυμα της νοσους αυτης.Μου εχουν πει πως δεν πρεπει να αθλουμαι καθολου λογω κινδυνου παρουσιας εμφραγματος.Αλλα εγω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αθλουμαι και νοιωθω καλα για αυτο.Αλλα αναρωτιεμαι μηπως στην ηλικια που ειμαι αν το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Εσεις τι πιστευτε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι 17 χρονων και ημουν και εγω θυμα της νοσους αυτης.Μου εχουν πει πως δεν πρεπει να αθλουμαι καθολου λογω κινδυνου παρουσιας εμφραγματος.Αλλα εγω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αθλουμαι και νοιωθω καλα για αυτο.Αλλα αναρωτιεμαι μηπως στην ηλικια που ειμαι αν το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Εσεις τι πιστευτε?

 

Πριν πόσα χρόνια το έπαθες; Κάνεις ακόμα καρδιολογικούς ελέγχους;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι 17 χρονων και ημουν και εγω θυμα της νοσους αυτης.Μου εχουν πει πως δεν πρεπει να αθλουμαι καθολου λογω κινδυνου παρουσιας εμφραγματος.Αλλα εγω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αθλουμαι και νοιωθω καλα για αυτο.Αλλα αναρωτιεμαι μηπως στην ηλικια που ειμαι αν το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Εσεις τι πιστευτε?

 

Καλημέρα! Είχα και εγώ καβασακι περιπου όταν ήμουν 3 ετών.. Σε εμένα προσωπικά δεν έχει αφησει κάτι (είμαι 24), όμως δε μου είχε πει κάποιος γιατρος να μην αθλούμαι γιατι υπάρχει κινδυνος εμφραγματος κ όλα τα σχετικά. Έχεις κάνει (λογικά να απο τη στιγμη που αθλείσαι) καρδιολογικούς ελέγχους?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχα και εγώ καβασακι περιπου όταν ήμουν 3 ετών.. Σε εμένα προσωπικά δεν έχει αφησει κάτι (είμαι 24), όμως δε μου είχε πει κάποιος γιατρος να μην αθλούμαι γιατι υπάρχει κινδυνος εμφραγματος κ όλα τα σχετικά. Έχεις κάνει (λογικά να απο τη στιγμη που αθλείσαι) καρδιολογικούς ελέγχους?

 

Χαίρομαι που είσαι καλά. Και που έχεις κάνει ήδη οικογένεια. Με το καλό και το νέο σας μωράκι!

Θα μπορούσες να μου πεις εσύ πόσο καιρό ασχολήθηκες με καρδιολογικούς ελέγχους; Πόσο καιρό πήρες φάρμακα; Και γενικά πληροφορίες για την περίπτωσή σου.

Ο γιος μου έπαθε Kawasaki πριν από 6 μήνες που ήταν 2μιση. Και προς το παρόν κάνουμε τακτικούς ελέγχους και παίρνει θεραπεία. Οπότε ενδιαφέρομαι να μάθω για περιπτώσεις άλλων ανθρώπων που το πέρασαν και να δω πώς τα πάνε σήμερα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

της αδελφης μου η μικρη παρακολουθηθηκε για 5 χρ απο καρδιολογο αλλα ειχε καποιες μικρες διατασεις στις αρτηριες της καρδιας απο την αρχη...την ασπιρινουλα επισης την επαιρνε για 1 χρ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...