Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ/ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ/ ΝΙΚΑΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα...

Μήπως γνωρίζετε καμία ωραία ταβέρνα για 80-90 άτομα για την βάπτιση του μπέμπη μας; Θα γίνει τον Ιούνιο και έχω μπει στην διαδικασία της αναζήτησης απο τώρα. Θα ήθελα στις ανωτέρω περιοχές ή ακόμη και Χαιδάρι...αλλά να μην είναι πολυ ...τσουχτερή..(μέχρι 20?)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ειχα κανει τον γαμο μου σε ταβερνα στο αιγαλεω

παρμαξης με το φοβερο μπιφτεκι εκει θα κανω τη βαπτιση τησ κορης μου

η τιμη ειναι 15 το ατομο

περιλαμβανη

σαλατα τιροπιτακια πατατες τζατζικη μπιφτεκια παιδακια και κρασι

εμεις ειχαμε φουσκοσει και δε μπορουσαμε να φαμε αλο!!αφησαμε πολλα ειναι πολυ καλα τα φαγιτα του θα με θημηθης !!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο του θέματος, αλλά μήπως το candy είναι υποκοριστικό κάποιου ονόματος? Γιατί θα βγάλω τη μπέμπα μου Κωνσταντία, και το έχω σκεφτεί σαν εναλλακτικό όνομα για να τη φωνάζω: Candy

Link to comment
Share on other sites

Βασιλης στο θεατρο ή Παρκο δεν θυμαμαι 'Βεγγος" . Ανεβαινοντας την Γρηγοριου Λαμπρακη πριν τις φυλακες δεξια . Clasic :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα..Εγω μενω κορυδαλλο και να σου πω την αληθεια εχει καποιες ταβερνες εδω γυρω αλλα δεν με ενθουσιαζουν, βασικα γιατι ειναι κλειστος χωρος και θα ηθελα καπου με κηπο.Αυτο για το "θανασης Βεγγος" θα το ψαξω μπας και βρω κατι ωραιο.

Εκει που θα γινει η βαφτιση στον λοφο της Δεξαμενης εχει ενα παρα πολυ ωραιο χωρο οπου γινονται δεξιωσεις με θεα ολο τον πειραια αλλα οι τιμες που μας εδωσε με φπα ειναι η μια 31 και η αλλη 38 ευρω το ατομο, χωρις δυνατοτητα μουσικης γιατι στους αλλους χωρους θα γινεται παραλληλα και δεξιωση γαμου.

επειδη ειμαι και γω σε αναζητηση θα σε ενημερωσω αν βρω κατι, please πες μου και συ αν βρεις κατι αξιολογο στις γυρω περιοχες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα τη βάπτιση της μικρής μου στο Μεζεδοπωλείο "Άγγελος" που είναι στην Καραϊσκάκη στο Χαιδάρι, κοντά στην Ιερά οδό. Βασικά είναι πολύ καλός ο κ.Άγγελος, πολύ συζητήσιμος. Η τιμή κατ'άτομο ήταν (περσινό καλοκαίρι) 20 ευρώ, αλλά παίζει αναλόγως τις αλλαγές που θα ήθελες στο μενού. Κήπο βέβαια δεν έχει άλλα σε εμάς μας αρέσει πάρα πολύ το φαγητό του.....

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα..Εγω μενω κορυδαλλο και να σου πω την αληθεια εχει καποιες ταβερνες εδω γυρω αλλα δεν με ενθουσιαζουν, βασικα γιατι ειναι κλειστος χωρος και θα ηθελα καπου με κηπο.Αυτο για το "θανασης Βεγγος" θα το ψαξω μπας και βρω κατι ωραιο.

Εκει που θα γινει η βαφτιση στον λοφο της Δεξαμενης εχει ενα παρα πολυ ωραιο χωρο οπου γινονται δεξιωσεις με θεα ολο τον πειραια αλλα οι τιμες που μας εδωσε με φπα ειναι η μια 31 και η αλλη 38 ευρω το ατομο, χωρις δυνατοτητα μουσικης γιατι στους αλλους χωρους θα γινεται παραλληλα και δεξιωση γαμου.

επειδη ειμαι και γω σε αναζητηση θα σε ενημερωσω αν βρω κατι, please πες μου και συ αν βρεις κατι αξιολογο στις γυρω περιοχες.

εχω παει εκει σε γαμο και ειναι φανταστικα

γιατι δε κανεισ εκει κετερικ πιο οικονομικα θα σου στηχιση

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα...

 

Στον Αγ. Φιλιππα στο Παυσιλιπον κοιταξες? Εχει κηπο με περγκολα :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα κοιτάξω στην Λαμπράκη να το δω το μαγαζί!

Είναι ανοιχτό; Σε κήπο; Θέτρο Βέγγος; Δεν το ξέρω...θα το ψάξω όμως..Βασίλης λέγεται η ταβέρνα; Χμμ...θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ωραίο μαγαζί είναι το Ανορθόγραφο, Παύλου Μελά και Αγ. Βαρβάρας στον Κορυδαλλό, εκεί ήθελα να κάνω τον αρραβώνα μου, αλλά δεν έχει πάρκινγκ. Μπορεί να γυρνάς 2 ώρες και να μην βρεις να παρκάρεις

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα κοιτάξω στην Λαμπράκη να το δω το μαγαζί!

Είναι ανοιχτό; Σε κήπο; Θέτρο Βέγγος; Δεν το ξέρω...θα το ψάξω όμως..Βασίλης λέγεται η ταβέρνα; Χμμ...θα το ψάξω!

 

Ο Βασιλης ειναι κλειστο :? Δεν καταλαβα οτι ηθελες ανοιχτο. Δεν ειναι πανω στην Γρηγοριου Λαμπρακη. Πλαταιων ειναι η οδος αν θυμαμαι καλα.

 

Με κηπο εγραψα το Παυσιλιπον για τον Αγ. Φιλιππα .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...αν το μαγαζί κλιματίζεται και έχει ωραιο περιβάλλον, δεν με πειράζει να είναι και κλειστό..αρκεί να μην είναι αποπνηχτικό. Το άλλο στο Αιγάλεω έχει κήπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και παρακολουθώ τα καταπληκτικά πράγματα που γράφετε και κάνετε εδώ και καιρό.

Σχετικά με ταβέρνες έχω να σας πω ότι ο "Βασίλης" βρίσκεται στην οδό Κολοκοτρώνη στον Κορυδαλλό, είναι ο δρόμος που περνάει από την δεξιά πλευρά του Ταξιάρχη μόνο που κατεβαίνει. Είναι στην αρχή του δρόμου ψηλά προς τις φυλακές. Εχει πολύ ωραίο φαγητό και για το καλοκαίρι έχει και χώρο έξω.

Εγώ είχα κάνει τη βάφτιση του γιου μου στο Χαϊδάρι, στο "Πέστο κ' έγινε" στη Στρατηγού Καραϊσκάκη 17, Πλατεία Ηρώων. Δεν έχει κήπο, το καλοκαίρι βγάζει τραπέζια στην πλατεία απέναντι, όμως για τέτοιες περιπτώσεις κλείνεις μέσα που έχει και ζωντανή μουσική από 2-3 μουσικούς. Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό (εμείς από τότε πηγαίνουμε συχνά) και οικονομικό. Πέρασε να δεις. Αλλη περίπτωση είναι στην πλατεία Αγ. Γεωργίου στον Κορυδαλλό ο "Κυρ Αντώνης". Ωραίο φαγητό αλλά από τιμές δεν ξέρω (δεν έχει αυλή).

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα ξαναεπανέλθω.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...αν το μαγαζί κλιματίζεται και έχει ωραιο περιβάλλον, δεν με πειράζει να είναι και κλειστό..αρκεί να μην είναι αποπνηχτικό. Το άλλο στο Αιγάλεω έχει κήπο;

 

Ειναι πολυ ευχαριστος χωρος και απο οτι διαβασα εχει και εξω. :lol::oops: Δεν εχει τυχει να παω καλοκαιρι (συνηθως τοτε παμε Αφιδναι :wink: )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω να προτεινω τον "Mπεμπη" στο Χαιδαρι.

Πολυ καλες τιμες...αλλα προπαντων πολυ καλο φαγητο (ψητα) και με κηπο.

Ειναι πανω απο την Καβαλας και θυμιζει εξοχη.

Καναμε το τραπεζι εκει μετα την βαφτιση...αλλα δεν ξερω αν χωρανε τοσα πολλα ατομα που λες.

Εμας μας ενδιεφερε να εινα ικανονικη ταβερνα ας εινα ικαι μικρη και οχι "φασον" μαγαζι για γαμους και εκδηλώσεις.

 

Τερμα Ιερα Οδος....περνας απεναντι την Εθνικη και ειναι εδω --->

xartisig9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το Παυσιλυπον το είδα και μου άρεσε αλλά ψάχνουμε πιο οικονομικά :cry:

λόγω αφραγκίας..το μενού που μας πρότεινε με φπα βγαίνει το ένα 31 και το άλλο 38 ευρώ.

Χτες πήγα στον Μπέμπη στο Χαιδάρι και φάμε, να δούμε και το μέρος.Μας άρεσε, αλλά ο υπεύθυνος μας είπε ότι δεν μπορεί να το κλείσουμε για 60-70 άτομα γιατί έχει και στανταρ πελατεία, μέχρι 45 άτομα μας δίνει..κρίμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η "ΠΙΣΙΝΑ" ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ, ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 27Ε ΤΟ ΑΤΟΜΟ, ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!

Ο Βασίλης στο πλάι έχει και άλλο χώρο, νομίζω ότι είναι ανοιχτός! Εχει πραγματικά πολύ ωραίο φαγητό. Είναι εκεί που σου λεει η Σταυρουλίτσα. Η βάπτιση που θα γίνει (δεν θυμάμαι αν το ανέφερες κάπου). Στο Χαιδάρι κάνε μια βόλτα έχει αρκετά. Επίσης και το ανορθόγραφο είναι πολύ καλό, βρίσκεται στον κορυδαλλό. Ενα άλλο εξίσου καλό, είναι και στην Αγία Βαρβάρα, απέναντι από την εκκλησία του Πρ. Ηλία, δεν θυμάμαι πως το λένε (ειναι το μοναδικό απέναντι από την εκκλησία από την πάνω μεριά) αλλά είναι πάντα γεμάτο και αυτό είναι οικονομικό.

Πες μας που θα γίνει η βάπτιση μηπως σκεφτούμε καποιο άλλο πιο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Η "ΠΙΣΙΝΑ" ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ,

ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ,

ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΒΕΒΑΙΑ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 27Ε ΤΟ ΑΤΟΜΟ,

ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!!!

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=57b0e8c8190767e881d1f363a70d7d5e

Link to comment
Share on other sites

Η βάπτιση θα γίνει στο Κερατσίνι... Αυτό το μαγαζί στην Αγία Βαρβάρα το ξέρω...είχαν κάνει την βάπτιση οι κουμπάροι μου εκει...όντως πολύ καλό και είχε και ζωντανή μουσική... Ρώτησα και στον "Τάσο" στο Αιγάλεω (Μ. Αλεξάνδρου αν γνωρίζεται) Μου είπαν ένα πλούσιο μενού συμπεριλαμβανομένων αναψυκτικών και ποτών ..18?. Θα πάω όμως πρώτα και απο τον Βασίλη (Κορυδαλλός) γιατί άκουσα καλά λόγια και για αυτό...όπως και σε ένα άλλο στον Κορυδαλλο στην οδό Αθηνάς

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο στην Αθηνάς, δεν έχει κάτι εκεί. Για πες να σου πούμε γνώμη. Αυτά στην Μ. Αλεξάνδρου δεν τα είχα σκεφτεί, ναι είναι ωραια και εκεί και οικονομικά όπως λες!

Κερατσίνι, χμμμμ νομίζω ότι πηγαίναμε σε μια ταβέρνα με τον άντρα μου που μας άρεσε, θα τον ρωτήσω και θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε πέρυσι τη βάφτιση της μικρούλας μας στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια και μετά τραπέζι στο Ρακόμελο που είναι στο Χαιδάρι στην οδό Καραισκάκη. Έχει ένα όμορφο κήπο, καλό και πολύ φαγητό(αφού όλοι είχαν σκάσει ήδη από τα ορεκτικά) και πολύ καλό σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε πέρυσι τη βάφτιση της μικρούλας μας στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια και μετά τραπέζι στο Ρακόμελο που είναι στο Χαιδάρι στην οδό Καραισκάκη. Έχει ένα όμορφο κήπο, καλό και πολύ φαγητό(αφού όλοι είχαν σκάσει ήδη από τα ορεκτικά) και πολύ καλό σέρβις.

 

Και απο τιμές, τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...