Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ???? (ΔΙΑΡΟΙΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ)


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ (2 ΜΗΝΩΝ ΠΑΡΑ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ!)

ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΔΙΑΡΟΙΑ.

χωρις γκρινια ,πονακια κ τιποτα αλλο.

1).να την κανω κατι ?ή θα περασει?

2).ειναι γιατι κρυωσε οπως σε εμας τους μεγαλους?

3).πρεπει να την ελεγχω μηπως ανεβασει πυρετο?

 

:? αναρωτιεμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να παρεις τηλεφωνο τον γιατρο σε πρωτη φαση γιατι η διαρροια ειναι ψηλοεπικινδυνη αν συνεχιζεται!!!Επισης σιγουρα να της δινει υγρα και τσαγακι αν δεν θηλαζεις!!Νομιζω ομως οτι στα πολυ μικρα μωρακια συμβαινει και καμια φορα!Παντως καλυτερα στον γιατρο και θα σου πει!!

Link to comment
Share on other sites

Geia soy Lenaki...Katarxas 8hlazei?Se rwtaw giati otan 8hlazeis ta kakakia panta einai ligo pio neroyla...Den briskw logo na anhsyxeis apo thn stigmh poy vlepeis to ninaki soy na einai eydia8eto kai na trwei kanonika...Apla ama toy dineis tsagaki na pinei (ayta ta kinterte-xamomhli ) kalo 8a htan gia shmera na mhn toy dwseis...Epeidh logw kairoy kykloforoyn polles iwseis exe to noy soy mpas kai soy anevasei pyreto,poy den to nomizw...Pantws mhn anhsyxeis. na soy zhsei to ninaki soy...Kai'gw exw ena agoraki 3,5 mhnwn kai epeidh to 8hlaza mexri prin apo 15 meres ta kakakia toy htan neroyla kai polles fores tyxene na einai se megalh posothta kai anxwnomoyna kai'gw mhpws exei gastrenteritida....

Link to comment
Share on other sites

πως ομως να της βαλω θερμομετρο...η παιδιατρος (μεγαλη χαζομαρα της !)

μας ειπε (κ εμεις την ακουσαμε!!!!)

να παρουμε το απλο θερμομετρο που μπαινει στην μασχαλη...

 

 

τα νινακια ομως δεν καθονται ακινητα..... μονο στον υπνο τους

κ στον υπνο δεν κανει,γιατι θα δειξει υψηλοτερη θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου αλλά ξαπλωμένο..θα βάλεις το θερμόμετρο στη μασχαλίτσα του και θα κρατάς το μπρατσάκι του σταθερό..μέχρι να περάσει η ώρα κάντο βολτίτσες και σιγοτραγούδα του..εγώ έτσι έκανα..

Ελπίζω να τα καταφέρεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Axayta ta 8ermometra...Loipon ta pio a3iopista 8ermometra einai ta 8ermometra me ton ydraegyro ta klasika...Egw kana dyo fores poy xreiasthke na dw an to ninaki eixe pyreto evala to 8ermometro sto pwpoydaki toy,poly eykolo einai...sthn masxalh logiko na mhn ka8ete toso mikro an kai einai paidakia poy ka8onte...Alla na 3ereis oti sto emporio yparxoyn 8ermometra toy aytioy ta opoia einai poly bolika kat athn apopsh moy kai 8ermometra pipilas...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θερμόμετρο αυτιού δεν εχω αλλά δεν νομίζω ότι ο μικρός μου θα καθόταν αν κρίνω από το πως κάνει όταν η γιατρος του βάζει αυτό που κοιτάει το αυτί του. Του βάζω ένα ηλεκτρονικό (αν και η γιατρός μου είπε ότι πιο αξιόπιστα είναι του υδραργύρου) στη μασχάλη του, κρατάω το χεράκι του και του αποσπώ την προσοχή.

 

an1cCyH0g411210MjI0NDM2ZHw3NjU1NWRhfFRvIGFzdGVyYWtpIG1vdSBlaW5haQ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετο και σχετικο συνάμα ... Τα θερμόμετρα με υδράργυρο εχουν απαγορευτει στο εξωτερικό :roll:

 

Και εδώ, μου το έλεγα ο φαρμακοποιός, κανονικά δεν πρέπει να τα πουλάνε :?

m3uIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...