Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπρίκι και μαυρίλα


Recommended Posts

Γειά σας και καλώς σας βρήκαμε.

 

Το αγοράκι μας είναι λίγο μεγαλύτερο από 6 μηνών. Πρόσφατα αγοράσαμε ένα καινούριο μπρίκι για να του βράζουμε το νεράκι. Αφού το πλύναμε και το βράσαμε 1-2 φορές, ξεκινήσαμε να το χρησιμοποιούμε κανονικά και το χρησιμοποιήσαμε για 7-8 γεύματα και τα ενδιάμεσα νεράκια σε μπιμπερό που του το βράζουμε (εναλλακτικά με άλλα σκεύη).

 

Παρατήρησα σήμερα σκουπίζοντας το μπρίκι με χαρτί στο εσωτερικό του οτι άφηνε επάνω στο χαρτί και στα χέρια μου "μαυρίλα". Δεν ξέρω από που προέρχεται αυτό και φυσικά είπα στη σύζυγό μου να σταματήσουμε αμέσως να το χρησιμοποιούμε. Ομως με κάνει να ανησυχώ: Ειναι κάτι επικίνδυνο για την υγεία του το οτι έλαβε 7-8 γεύματα (και άλλα τόσα μπιμπερό νερό) βρασμένα με αυτό το μπρίκι; Σας έχει τύχει ποτέ;

 

Φυσικά θα ρωτήσω αύριο και την παιδίατρο, αλλα δεν ξέρω αν μια τέτοια ερώτηση θα ήταν λίγο...αστεία. Το μωράκι δεν έχει εμφανίσει τίποτα σε αυτή την περίοδο της μιας εβδομάδας που χρησιμοποιήσαμε το μπρίκι.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...