Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ - ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΙ?


ΜΑΡΙΑ30

Recommended Posts

Δυσκολεύομαι λίγο με το στολισμό των τραπεζιών (ροτόντες των 10 ατόμων).

Θα βάλω τις μπομπονιέρες πάνω στα τραπέζια, μπροστά σε κάθε πιάτο.

Μέσα σε κάθε πιάτο, θα βάλω μια χαρτοπετσέτα δεμένη με κορδέλα που θα πέφτει πάνω στο τραπεζομάντηλο.

Στη μέση τι να βάλω?

Δε θέλω κερί, ούτε λουλούδια.

Είδα κάπου στο forum, για κουτιά, στα χρώματα μας (ροζ - φουξια), όμως δεν ξέρω τι να βάλω μέσα.

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα μπορούσες να έχεις κουτιά χρωματιστά λοιπόν και μεσα να έχουν χρωματιστό ριζόχαρτο. γύρω απο το κουτί θα μπορούσες να δέσεις την ίδια κορδέλα που θα βάλεις στις πετσέτες.

 

μέσα στο κουτί να έχεις μπουκέτο με μεγάλα γλυφιτζούρια στα χρώματα που σου ταιριάζουν

 

έξω από το κουτί και γύρω του ,διάσπαρτα χρωματιστά μαρσμάλοους και καραμελίτσες.

 

τι θέμα θα έχει η βάπτιση?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

αντί για κουτιά θα προτιμούσα τα τσίγκινα χρωματιστά κουβαδάκια

πολύ χαρούμενα στολισμένα

 

 

επίσης θα μπορούσες να έχεις γυάλινα διαφανή βάζα γεμάτα πολύχρωμες καραμέλες

Link to comment
Share on other sites

MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΠΛΕΞΙ ΓΚΛΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ Π.Χ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΙ ΠΡΙΓΓΙΠΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα θα μου άρεσαν τα χρωματιστα ποτιστήρια τα τσιγκινα (εχει στο ΙΚΕΑ) με 2-3 λουλουδάκια μέσα ή διαφορες πρασινάδες και πάνω στις πρασινάδες να βάλεις χρωματιστα γλυφιτζουρια , καραμελίτσες , σοκολατένιες πασχαλιτσες κλπ .

Επισης μεγάλα γυάλινα δοχεία με χρωματιστα βότσαλα και το θέμα της βάφτισης . Δεν έχω δει πιο ειναι το θέμα σου αλλα αν ειναι πχ γοργόνες θα βάλεις 1-2 μικρες γοργόνες , αν ειναι πεταλούδες θα βάλεις στην άκρη πεταλουδες σαν να κολυμπάνε . Αν ειναι για αγοράκι θα βάλεις καραβάκι να επιπλεει κλπ .

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι όταν έχεις κοριτσάκι όλα είναι πιο εύκολα (νομίζω)

ακόμα και λουλούδια μπορείς να βάλεις αν θες....

μικρές κοντές συνθέσεις με φούξια ροζ λευκές ζέρμπερες... δεμένες με μπλε κορδέλα..

 

αχχχχχχχχχχχχχχχχ :(

ελπίζω το επόμενο να είναι κόρη :lol:

Link to comment
Share on other sites

MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΠΛΕΞΙ ΓΚΛΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ Π.Χ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΙ ΠΡΙΓΓΙΠΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

 

Καλό μου ακούγεται.

Βοηθήσε με λίγο σε παρακαλώ.

Που τα βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

ωραία η ιδέα με τις διάφορες φιγούρες όταν δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο θέμα στη βάπτιση!

απ΄τη στιγμή που το θέμα είναι οι νεράιδες, θα πρέπει ή να βάλεις κάτι σχετικό με αυτές στο τραπέζι ή κάτι ουδέτερο και ομοιόμορφο...

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ!

Επιμένω να μη θέλω λουλούδια, ζαχαρωτά, ανεμόμυλους.

Μου ήρθε μια ιδέα με αυτό που έγραψε η Αγγελούδια.....

Θυμάστε τις μπομπονιέρες της Αρχοντίας?

 

http://arhontia.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html

 

Αν κάνω μια τέτοια και στο χέρι της κρατάει ένα ραβδάκι που θα γράφει ένα νούμερο (του τραπεζιού), πως θα ήταν?

Θα τη στερεώσω σε ένα κουτί ή κάτι άλλο......

Τις γνώμες και τις ιδέες σας..

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Πείτε κάτι καλέΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΜΠΟΜΠΟ-ΝΕΡΑΙΔΑ ΤΗΣ ΑΡΧΟΝΤΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΛΙ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΤΙ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ....(ΝΕΡΑΙΔΕΣ)

ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ, ΠΕΡΙΠΟΥ 25ΕΚ,

ΚΕΡΑΜΙΚΕΣ Η' ΠΟΡΣΕΛΑΝΙΝΕΣ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΦΤΕΡΑ ΓΙΑΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ

ΛΙΓΟ ΤΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΛΙ Η' ΟΡΓΑΝΤΙΝΑ

Η' ΟΤΙ ΒΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΡΟΤΟΝΤΑΣ.

ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΡΥΣΤΑΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, ΡΟΔΟΠΕΤΑΛΑ ΨΕΥΤΙΚΑ,

ΡΕΣΩ Η' ΜΙΚΡΑ ΦΑΝΑΡΑΚΙΑ ΤΡΙΓΥΡΩ

...ΟΤΙ ΘΕΣ

(ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...)

ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...

(ΑΝ ΘΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ,... ΠΜ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό το έχω κάνει με μια κούκλα για το τραπέζι της εισόδου.

Είναι τύπου barbie, της έβαλα μια μεγάλη φούξια πεταλούδα για φτερά και οργαντίνα κομμένη σαν φύλλα - τρεις σειρές φούξια και ροζ και έγινε πολύ όμορφη. Έχει και ένα ραβδάκι με το όνομα της μικρής.

Αν θέλεις στείλε μου στοιχεία για το που βρήκες εσύ τις δικές σου και τιμές.

Ευχαριστώ

 

ΥΓ για φώτο δεν το συζυτώ να βάλω. Ούτε το τικεράκι δε μπορώ να φτιάξω σωστά, φώτο θα βάλω>??????????????????

Link to comment
Share on other sites

http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=525

κι όμως εαν βάλεις μέσα σε μικρές γυάλες πολύχρωμα ζαχαρωτά και δύο ζαχαρωτά όπως αυτά που θα δείς στο link θα έχεις ένα πανέμορφα αποτελέσμα και μετά μπορείς να τα δώσεςι στα παιδάκια. Στο welcome table μπορείς να βάλεις ένα κουτί σε φούξια χρώματα με κορδέλες και να πάρεις τουλίπες ρόζ και ορτανσίες ρόζ και 3 μίνι ζαχαρωτά σε sticks να βάλεςι ροδοπέταλα μια γυ΄λαα με marsh mellows μ ία με πολύχρωμα κου΄φετα χωνάκια και φτυαράκι για να πάιρνουν οι καλεσμένοι και μερικές νεραιδούλες στα ενδιάμεσα ένα κουβαδάκια με πολύχρωμο ριζόχαρτο και στυλούς μολύβια για το βιβλίο ευχών και θα είναι υπέροχο. Σε κάποιο σημείο το χώρο μπορέις να κρεμάσεις ένα στεφανάκι με κορδελες και να δέσεις μικρές νεράιδες να κολλήσεις σε κάποιες κορδέλες ροδοπέταλα. Ολα αυτά θα σου βγούν σε πολύ χαμηλή τιμή γιατί κάνω κάτι αντίστοιχο με τα αλογάκια και τα υλικά μου βγαίνονυ το 1/3 από ότι μου ζητούσαν έξω και χωρίς όλα αυτά τα πράγματα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hello κι απο μένα. Έχω κι εγώ μια ιδέα να σου προτείνω. Να διακοσμήσεις το κέντρο των τραπεζιών με σοκολάτες,ζαχαρωτά,καραμέλες και γλειφιτζούρια σε σχήμα ραβδιού,που θα τα έχεις τοποθετήσει σε τρία τενεκεδάκια με τα χρώματα της βάπτισης και τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις να τα δώσεις σε κάποια κοπέλα που θα έρθει ντυμένη νεράιδα και θα βάψει τα παιδιά νεράιδες και ξωτικά και θα τους μοιράσει τις παιδικές μπομπονιέρες. (Απο ένα ραβδί πλεξιγκλάς που θα κρέμονται μέσα σε ένα πουγκάκι ή τούλι smarties ή ότι άλλο έχεις επιλέξει για παιδική μπομπονιέρα) Οι μικροί προσκεκλημένοι σου θα ξετρελαθούν.Και οι γονείς δεν θα προλαβαίνουν να τους βγάζουν φωτογραφίες.Πως σου φαίνεται?Καλό???????

Όταν κάτι πάει στραβά, κοίτα το μικρό σου πλασματάκι και δές την ζωή μέσα απο τα ολόγιομα μάτια του..τι να συγκριθεί μαζί του!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!

Επιμένω να μη θέλω λουλούδια, ζαχαρωτά, ανεμόμυλους.

Μου ήρθε μια ιδέα με αυτό που έγραψε η Αγγελούδια.....

Θυμάστε τις μπομπονιέρες της Αρχοντίας?

 

http://arhontia.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html

 

Αν κάνω μια τέτοια και στο χέρι της κρατάει ένα ραβδάκι που θα γράφει ένα νούμερο (του τραπεζιού), πως θα ήταν?

Θα τη στερεώσω σε ένα κουτί ή κάτι άλλο......

Τις γνώμες και τις ιδέες σας..

 

....πολύ όμορφες αυτές οι μπομπονιέρες της Αρχοντίας αλλά για να βάλεις μία μόνο στο τραπέζι μου φαίνεται κάπως... :roll: ελλειπές...?

 

....η νεράιδα στη φωτό που έστειλε η virginia είναι τέλεια και στέκει μια χαρά μόνη της γιατί είναι μεγάλη και έχει και έχει και την ανάλογη βάση

 

θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις ένα κουτί σαν αυτό http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072254397.JPG

μέσα να βάλεις λευκό χόρτο και στο κέντρο του κουτιού να βάλεις ένα ψηλό στικ με χάρτινα φτερά νεράιδας ή πεταλούδας

(έχω δει σε προσκλητήριο αλλά δεν θυμάμαι που...) με τον αριθμό του κάθε τραπεζιού

και σε κάθε γωνία του κουτιού να στέκεται από μία νεράιδα της Αρχοντίας :)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ναμαι και εγω.. λοιπον κουκλα εγω το ειχα ξεκινησει με νεραιδες αλλα το αλλαξα μετα... τεσπα... μου ειχε πει η κοπελα που κανω την διακοσμηση να βαλω στη μεση στο τραπεζι πορσελανινες νεραιδουλες τρεις , δεν ειναι και πολυ μεγαλες, και αναμμεσα τους να βαλω πηλινα ροζ σπιτακια, πεταλουδες, πασχαλιτσες που ειναι θηκες ρεσο!! Επισεις πηγα στην εκθεση μας εδω και ειδα σε μαγαζι που κανει διακοσμησεις παλι για την μεση του τραπεζιου μια μεγαλουτσικη ξυλινη κορωνα που ηταν σα θηκη απο πανω και εβαζες μεσα οτι ηθελες...

αυτα :)

Στο αλλο τοπικ θα σας πω τι εκανα εγω τελικα :)

μακια :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.

 

Αποφάσισα να φτιάξω νεράιδες, όπως αυτές που έχει βάλει η virginia, μια στο κέντρο κάθε τραπεζιού μέσα σε κουτί στολισμένο με τα χρώματα της βάπτισης.

Ότι αφορά ζαχαρωτά, γλυφιτζούρια, ζελεδάκια, θα είναι στο τραπέζι εισόδου.

Link to comment
Share on other sites

Hello κι απο μένα. Έχω κι εγώ μια ιδέα να σου προτείνω. Να διακοσμήσεις το κέντρο των τραπεζιών με σοκολάτες,ζαχαρωτά,καραμέλες και γλειφιτζούρια σε σχήμα ραβδιού,που θα τα έχεις τοποθετήσει σε τρία τενεκεδάκια με τα χρώματα της βάπτισης και τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις να τα δώσεις σε κάποια κοπέλα που θα έρθει ντυμένη νεράιδα και θα βάψει τα παιδιά νεράιδες και ξωτικά και θα τους μοιράσει τις παιδικές μπομπονιέρες. (Απο ένα ραβδί πλεξιγκλάς που θα κρέμονται μέσα σε ένα πουγκάκι ή τούλι smarties ή ότι άλλο έχεις επιλέξει για παιδική μπομπονιέρα) Οι μικροί προσκεκλημένοι σου θα ξετρελαθούν.Και οι γονείς δεν θα προλαβαίνουν να τους βγάζουν φωτογραφίες.Πως σου φαίνεται?Καλό???????

Εχεις δει καπου γλυφιτζουρια σε σχημα ραβδιου???

Μηπως ξερεις που μπορουμε να βρουμε???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...