Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΓΩΤΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ


vazelaki

Recommended Posts

Περσι πήγα σε μια βάπτση και τελείωνε μια άλλη προς εκπλήξη όλων είδα ότι ήταν ενας κύριος με παγωτο μηχανή που έδινε σε χαρτινό κυπελλάκι παγωτάκι (με κουταλάκι πλαστικό-εννοείται) ανάμεικτο αντι για γλυκό και στο κυπελλάκι αναγραφόταν και το όνομα του παιδιού (εμένα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα).Το μόνο αρνητικό είναι ότι αυτός που θα το πάρει πρέπει να το φάει εκείνη τη στιγμή άλλα απο ότι άκουγα όλοι το σχολίαζαν θετικά.Βεβαιά δεν ξέρω ούτε πόσο στοίχισε το κάθε κυπελλάκι ούτε κατα πόσο είναι εύκολο να βρείς παγωτατζή να κάνει αυτή τη δουλειά.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς είχαμε παγωτό στη βάφτιση, από ζαχαροπλαστείο. Είχε φέρει αυτοκίνητο-ψυγείο και τα έβγαλε στην τελευταία στιγμή. Το όνομα του παιδιού το έχε στο κουταλάκι. Νομίζω ότι ήταν ό,τι χρειαζόταν μέσα στη ζέστη (η βάφτιση έγινε τον Αύγουστο). Το καλό είναι ότι επειδή έπρεπε να το φάνε αμέσως, έμεινε λίγο ο κόσμος στην αυλή της εκκλησίας και προλάβαμε να τους δούμε.

Link to comment
Share on other sites

και εμεις ειχαμε παγωτο στην βαφτιση που εγινε καλοκαιρι,ειχαμε συννενοηθει και μας τα ειχαν φερει 5-10 λεπτα πριν το τελος,αυτοι τα ειχαν σε ψυγειο στο -20 οποτε κρατησαν μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Στη βάφτιση της αδελφής μου είχαμε παγωτίνια από ζαχαροπλαστείο.Ήταν νοστιμότατα σε διάφορες γεύσεις κι επιπλέον λόγω της επικάλυψης σοκολάτας δεν λιώνανε τόσο εύκολα.Φυσικά μας τα φέρανε τελευταία στιγμή.Αυτό έγινε πριν 10 χρόνια και είχαν ενθουσιαστεί όλοι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έζησα ως καλεσμένη αυτό... σε μια βάπτιση τον Ιούλιο.

Ηταν πράγματι πάρα πολύ ωραία εκπληξη και το καταευχαριστήθηκε όλος ο κόσμος και κυρίως τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό!

αλλά σκεφτόμουν τον κλασικό παγωτατζή με τα άσπρα του και το καροτσάκι του...

που βρίσκεις όμως έναν τέτοιον? :?

Link to comment
Share on other sites

Σε παζάρια, πανηγύρια και λαικές αγορές θα βρείς σίγουρα, αν ψάχνεις για τον κλασικό παγωτατζή αλλιώς σε κέτερινγκ. Στην βάφτιση που θα κάνουμε θα έχουμε καροτσάκι παγωτού, αν θα φοράει άσπρα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι οτι αν το ζητήσεις γίνεται. Αν θες να ρωτήσω.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Σε παζάρια, πανηγύρια και λαικές αγορές θα βρείς σίγουρα, αν ψάχνεις για τον κλασικό παγωτατζή αλλιώς σε κέτερινγκ. Στην βάφτιση που θα κάνουμε θα έχουμε καροτσάκι παγωτού, αν θα φοράει άσπρα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι οτι αν το ζητήσεις γίνεται. Αν θες να ρωτήσω.

 

αν δεν σου είναι κόπος!! σε ευχαριστώ πολύ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε παζάρια, πανηγύρια και λαικές αγορές θα βρείς σίγουρα, αν ψάχνεις για τον κλασικό παγωτατζή αλλιώς σε κέτερινγκ. Στην βάφτιση που θα κάνουμε θα έχουμε καροτσάκι παγωτού, αν θα φοράει άσπρα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι οτι αν το ζητήσεις γίνεται. Αν θες να ρωτήσω.

 

αν δεν σου είναι κόπος!! σε ευχαριστώ πολύ!! :D

 

Σου στέλνω π.μ.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι εταιρείες δεξιώσεων μπορούν να σε εξυπηρετήσουν.

(άμα θες βέβαια ντύνομαι κι εγώ παγωτατζής αλλά να ξέρεις:δύο θα δίνω ένα θα τρώω! :P:P )

 

ΕΜ! ετσι την κανω και εγω την δουλεια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς θα έχουμε παγωτάκι μετά για τα παιδιά κυρίως ... τώρα αν θα λιγουρευτεί και κανένα μεγάλο παιδί δεν θα το αφήσουμε έτσι :lol: ... συννενοήθηκα με το catering και το αναλαμβάνουν αυτοί ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα ψάξει και για τον κλασσικό παγωτατζή, όμως, όπως ο ίδιο μου είπε δημιουργούνταν το εξής πρόβλημα. Μετά τη μπομπονιέρα, γίνονταν μεγάλος συνωστισμός από κόσμου μπροστά στο καροτσάκι του και δεν μπορούσε να τους εξυπηρετήσει όλους. Το αποτέλεσμα είναι να φύγουν οι περισσότεροι χωρίς παγωτό, γιατί μέσα στη ζέστη δεν μπρορούσαν να περιμένουν. Αν το αποφασίσετε, να σκεφτείτε και αυτή την παράμετρο. Εγώ για το λόγο αυτό μόνο αποφάσισα το ήδη σερβιρισμένο παγωτό!

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες δεξιώσεων μπορούν να σε εξυπηρετήσουν.

(άμα θες βέβαια ντύνομαι κι εγώ παγωτατζής αλλά να ξέρεις:δύο θα δίνω ένα θα τρώω! :P:P )

 

τώρα... πλάκα πλάκα αν το οργανώναμε μεταξύ μας και η μία μοίραζε το παγωτό, η άλλη μοίραζε τις μπομπονιέρες ντυμένη νεράιδα, η άλλη να πετάει πορτοκάλια στον αέρα και να παριστάνει τον κλόουν και γενικώς αν όλες όσες έχουμε σύντομα βάφτιση, κάνουμε γύρα αναμεταξύ μας, θα κερδίσουμε πολύ χρήμα που δεν θα το δώσουμε στους "ειδικούς των happenings" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίων συμφωνώ απόλυτα!!!!

Και εγώ για κασικό παγηωτατζή σκέφτομαι για τη βάπτισή μας.

και επίσης μαλλί της γριάς για τα παιδάκια.

Τι λέτε;

Θα είναι όμορφα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμά του Ωρίων συμφωνώ απόλυτα!!!!

Και εγώ για κασικό παγηωτατζή σκέφτομαι για τη βάπτισή μας.

και επίσης μαλλί της γριάς για τα παιδάκια.

Τι λέτε;

Θα είναι όμορφα;

 

Για μαλλί της γριάς δεν σου το συνιστώ θα σε σιχτιρίζουν οι υπόλοιπες μανούλες(αποψή μου).Παντώς προτότυπη ιδέα κι αυτή.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

τώρα... πλάκα πλάκα αν το οργανώναμε μεταξύ μας και η μία μοίραζε το παγωτό, η άλλη μοίραζε τις μπομπονιέρες ντυμένη νεράιδα, η άλλη να πετάει πορτοκάλια στον αέρα και να παριστάνει τον κλόουν και γενικώς αν όλες όσες έχουμε σύντομα βάφτιση, κάνουμε γύρα αναμεταξύ μας, θα κερδίσουμε πολύ χρήμα που δεν θα το δώσουμε στους "ειδικούς των happenings" :lol:

 

 

Καλά φοβερή ιδέα!!Φοβερή όμως!! :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη το εχω ψαξει ο παγωτατζης , οπως και το μαλλι της γριας πανε γυρω στα 300 ευρω. Αν παρεις στα γραφεια που διοργανωνουν παιδικα παρτυ και εχουν κλουουν και τετοια θα σου πουν,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη το εχω ψαξει ο παγωτατζης , οπως και το μαλλι της γριας πανε γυρω στα 300 ευρω. Αν παρεις στα γραφεια που διοργανωνουν παιδικα παρτυ και εχουν κλουουν και τετοια θα σου πουν,

 

αν είναι έτσι, τότε μάλλον ψιλοσυμφέρει...

γιατί εγώ έχω κατά νου μου ότι θα χρειαστώ για το γλυκάκι γύρω στα 200ευρώ... άρα αν μου πουν 300 θα είμαι αρκετά ευχαριστημένη και θα κάνω και το χαβαλέ μου όπως θέλω :D

μακάρι! έχω όντως ζητήσει προσφορά από μια τέτοια εταιρία αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση...

όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω :D

Link to comment
Share on other sites

Στην βαπτιση του Αλεξανδρου ειχαμε ετοιμο παγωτο γρανιτα μεσα σε πορτοκαλακια :D με κουταλακι φυσικα, και χαρτοπετσετα με το αρχικο του ονοματος του.Το εφεραν μεσα σε ψυγειο και μια και ηταν γρανιτα δεν ελιωνε γρηγορα.ηταν σε 2 γευσεις γρανιτα λεμονι και γρανιτα φραουλα.

Ετσι σαν ιδεα το λεω.....νομιζω το εχω ξαναγραψει :oops: δεν ειμαι σιγουρη :?

Link to comment
Share on other sites

Παρε στα ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ (6615366) ή ΠΑΙΧΝΙΔΟΚΑΜΩΜΑΤΑ(8259289)

 

μου ήρθε ολοκληρωμένη προσφορά απ τα παιχνιδοκαμώματα που είχα ζητήσει :wink:

 

όντως η τιμή για παγωτατζή είναι 300-350 απ ότι λένε (τώρα ποια ειναι η διαφορά για αυτα τα 50 ευρω δεν ξέρω να σας πω)

πάντως μου φαίνεται καλό deal

δεδομένου ότι όπως είπα το 200άρι το είχα στο νερό :wink:

με 100 παραπάνω κάνω και το κομμάτι μου :D

Link to comment
Share on other sites

 

μου ήρθε ολοκληρωμένη προσφορά απ τα παιχνιδοκαμώματα που είχα ζητήσει :wink:

 

όντως η τιμή για παγωτατζή είναι 300-350 απ ότι λένε (τώρα ποια ειναι η διαφορά για αυτα τα 50 ευρω δεν ξέρω να σας πω)

πάντως μου φαίνεται καλό deal

δεδομένου ότι όπως είπα το 200άρι το είχα στο νερό :wink:

με 100 παραπάνω κάνω και το κομμάτι μου :D

 

Μαμά,για πόσες μερίδες παγωτού είναι αυτή η προσφορά;;...μου αρέσει πολύ ως ιδέα και θέλω να το κάνω κι εγώ...πες λεπτομέρειες αν μπορείς..thanks!

Link to comment
Share on other sites

 

μου ήρθε ολοκληρωμένη προσφορά απ τα παιχνιδοκαμώματα που είχα ζητήσει :wink:

 

όντως η τιμή για παγωτατζή είναι 300-350 απ ότι λένε (τώρα ποια ειναι η διαφορά για αυτα τα 50 ευρω δεν ξέρω να σας πω)

πάντως μου φαίνεται καλό deal

δεδομένου ότι όπως είπα το 200άρι το είχα στο νερό :wink:

με 100 παραπάνω κάνω και το κομμάτι μου :D

 

Μαμά,για πόσες μερίδες παγωτού είναι αυτή η προσφορά;;...μου αρέσει πολύ ως ιδέα και θέλω να το κάνω κι εγώ...πες λεπτομέρειες αν μπορείς..thanks!

 

αυτό είναι ένα μελανό σημείο :lol:

εγώ στη ζήτηση προσφοράς έγραφα ότι είναι 180 ενήλικες και περίπου 25 παιδάκια...

αυτοί μου έστειλαν κομπλέ τον τιμοκατάλογο τους και για άλλες υπηρεσίες αλλά δεν ξέρω αν οι τιμές είναι τροποποιημένες βάσει των δικών μου αναγκών σε κόσμο... άρα θα πρέπει να τους ρωτήσω τηλεφωνικά αν η τιμή των 300 ευρώ ισχύει για τα 200 άτομα ή μη μου σκάσουν ότι 300 κάνει ΜΟΝΟ η παρουσία του παγωτατζή με το καρότσι του κι εγώ επιβαρύνομαι επιπλέον με τα υλικά του παγωτου και τα χωνάκια :lol:

είχα στο υπόψη μου να παρω τηλ να κάνω αυτη τη διευκρίνηση αλλά δε βιαζόμουν γενικώς... αν θες κι εσύ τώρα, να πάρω πιο σύντομα να ρωτήσω :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...