Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στεφανάκι για τα μαλλιά....vs καπέλο, για κοριτσάκια


angelia

Recommended Posts

Εν όψει της βάπτισης της Ζουμπουρλίνας- Κατερίνας θα ήθελα να θέσω το ερώτημα. Τι θα προτιμούσατε καπελάκι ή στεφανάκι για τα κοριτσάκια στη βάπτιση.

Προσωπικά όσα καπελάκια είδα ήταν απογοητευτικά :roll::? και θέλω να της φορέσω στεφανάκι με λουλουδάκια :wink::D . Το δύσκολο είναι ότι δε βρήκα στο κατάστημα που κλείσαμε τα ρουχαλάκια 8) (περίεργο το ξέρω). Ακόμη, μια και το συζητάω το θέμα, αν γνωρίζετε από μπορώ να βρω ή να προμηθευτώ υλικά να το φτιάξω pls δώστε ένα χεράκι βοήθειας :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικά όσα καπελάκια είδα ήταν απογοητευτικά :roll::? και θέλω να της φορέσω στεφανάκι με λουλουδάκια :wink::D . Το δύσκολο είναι ότι δε βρήκα στο κατάστημα που κλείσαμε τα ρουχαλάκια 8) (περίεργο το ξέρω). Ακόμη, μια και το συζητάω το θέμα, αν γνωρίζετε από μπορώ να βρω ή να προμηθευτώ υλικά να το φτιάξω pls δώστε ένα χεράκι βοήθειας :D

 

Θα συμφωνήσω...ήταν σαν το μικρό σπίτι στο λιβάδι τα περισσότερα :lol::lol:

Εμείς απο κει που πηραμε τα βαπτιστικά της μικρής με τη νονά της πήραμε και στεφανακι διακριτικό με λουλουδάκια μικρά.Πολύ όμορφο.

 

Αν θες κάνε μου πμ να σου πω από που.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω με το στεφανακι (παρολο που θα γινω αγορομανα!) ειναι πιο ομορφο, πιο ρομαντικο και πιο πρωτοτυπο. Επισης τα φυσικα λουλουδια ειναι πολυ καλυτερα απο τα ψευτικα (εκτος αν παιζει θεμα αλλεργιας)

 

Ρωτα σε καποιο ανθοπωλειο, σιγουρα φτιαχνουν.

Εγω ειχα παραγγειλει για το παρανυφακι μου απο ανθοπωλειο με μικρα ροζ τριανταφυλλακια και baby's breath (ειναι το πρασινο με τα λευκα ανθακια) και μου το εκαναν τελειο! Παρολο που η παρανυφουλα μου ηταν πολυ μικρη (γυρω στα 2) το εκαναν με συρματακι και της εκατσε πολυ ομορφα στο κεφαλακι της!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!!!!

μπορώ να δω και σε ανθοπωλείο και θα ψάξω και σε καταστήματα με ρούχα βάπτισης.... αν και πολύ φοβάμαι ότι επειδή έχω ήδη κλείσει τα ρούχα δε θα εξυπηρετηθώ :?:?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!!!!

μπορώ να δω και σε ανθοπωλείο και θα ψάξω και σε καταστήματα με ρούχα βάπτισης.... αν και πολύ φοβάμαι ότι επειδή έχω ήδη κλείσει τα ρούχα δε θα εξυπηρετηθώ :?:?

 

Μια χαρά θα σε εξυπηρετήσουν γιατί θα το πληρώσεις..Από το να μην πάρεις καθόλου τους συμφέρει.Ειδικά από ανθοπωλείο δεν έχουν κανένα λόγο να σου πουν όχι..Όσο για τα βαπτιστικά, τα παίρνει ο νονός από εκεί που νομίζει, δεν πρέπει να τους δώσεις και λόγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς επειδή ήδη κλείσαμε όλα τα υπόλοιπα γιαυτό και υποθέτω ότι μόνο για στεφανάκι δε θα εξυπηρετήσουν, ξέρεις αυτό που απλά λέγεται έλλειψη επαγγελματισμού και το έχω δει αρκετές φορές σε αγορές. Από παραγγείλω σε ανθοπωλείο κανένα θέμα.

Θα ψάξω όμως και στις δύο περιπτωσεις έτοιμο ή αληθινό.

:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ανθοπωλείο είναι πολύ πιθανό να βρείς γιατί έτσι και αλλιώς ετοιμάζουν λουλούδια για νύφες, παρανυφάκια κλπ

 

Αυτό με τα μαγαζιά το ξέρω ότι γίνεται, αλλά αν δεν είναι ταλαιπωρία για σένα κοίταξε το, γιατί δεν έχεις να χάσεις και κάτι...

 

Στο μαγαζί που κανατε την μεγάλη παραγγελεία, δεν είχε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό είναι το παράδοξο ότι ενώ στο prospect είδα πολλά φουστανάκια με στεφανάκι, στο κατάστημα δεν είχε τπτ. Το Σάββατο έχω σκοπό να πάω σε κάποια άλλα μαγαζιά για το δεύτερο ρουχαλάκι μετά το μπάνιο και θα ρωτήσω και για στεφανάκι. Επίσης, η φίλη μου που βαπτίζει την Κυριακή πήγε σε ανθοπωλείο και έκλεισε με αληθινά (κάνει και στέκα και στεφάνακι οπότε επιλέγεις) και με πολύ χαμηλό κόστος 12 ευρω. Οπότε θα κοιτάξω για έτοιμο και αν δε μου αρέσει κάτι θα παραγγείλω το αληθινό. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση: Το στεφανακι (καταπληκτικη ιδεα!!!) θα της το φορεσετε κατευθειαν στα μαλλακια της η πανω απο το σκουφακι που του βαζει ο παπας οταν το βγαζει απο την κολυμπιθρα?

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά στεφανάκι.

Στον γάμο μου είχα κάνει ένα βραχιολι απο εκεινα τα μικρα ασπρα λουλουδακια που βαζουν στα τριανταφυλλα, πρασιναδα και ένα πορτοκαλι τριανταφυλλο στην μεση. Είχε πλέξει ο ανθοπώλης συρμα σε κορδελα πρασινη και επανω ειχε στηριξει τα λουλουδια. Αν το κάνεις έτσι μπορεις να το δεσεις στο κεφαλακι της πριν την βαπτιση και να της το βγαλεις κατα την διαρκεια της βαπτισης για να μη καταστραφει. Οταν την ντυνεις το ξαναβαζετε.

Άλλη ιδέα είναι να στηρίξεις λιλυς (μικρε ορχιδεες) ή τριανταφυλλα, σε πιαστρες και να σχηματιστει στεφανακι απο τον τροπο που θα βαλεις τις πιαστρες στο κεφαλακι της, έχει να κανει και ποσα μαλάκια έχει το νινι....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη ιδεα. Μπορεις να ζητησεις απο τον ανθωπολη που θα σου στολισει τις λαμπαδες να σου φτιαξει. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέω να το βάλω μετά τη βάπτιση, αφού φυσικά βγάλω το λαδόπανο.

Σας ευχαριστώ για τις ιδέες όλες :D:D παρεπιπτόντως τα lillies μου αρέσουν πάρα πολύ oh mamy :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιπον, λοιπον, λοιπον,,,,,,,

Η ακριβη ιδεα. Πατε στο art and hobby Και ζητατε ειδικο σπρευ για την αποξηρανση λουλουδιων. καταπληκτικο αποτελεσμα στα χρωματα, στα παντα,,,,,,

η φτηνη εργαζτς εκδοση του. Σπρευ μαλλιων. Λακ.

Και μετα στην σκια ει δυνατον σε ενα πιατο που εχετε ριξει σοδα και αλατι, ταλκ, τετοια πραγματα. Ακομα και αλατι με αλευρι.

Σκοτεινο αεριζομενο μερος, οπως πχ ενα ντουλαπι που δνε κλεινει καλα αλλα δε το πολυανοιγετε,,,,οχι ενα κουτι παπουτσιων, κλεινει και κρατα την υγρασια,,,,,,,,

2158560920041690424jRGEFw_th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

εμεις βαλαμε καπελακι μετα το μπλουμ και οταν τελειωσε το μυστηριο βαλαμε το στεφανακι... θα σας στειλω φωτο μολις τις παρω γιατι ειναι και προσφατο :)

μακια σας :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

μονο στεφανακι.το καπελο ποτε θα το ξαναβαλει;.ειναι το πιο αχρηστο πραγμα απο το πακετο της βαπτησης.τα ανθοπωλεια ειδικευονται γαυτα.στο γαμο μου δεν κρατουσα την τυπικη ανθοδεσμη παρα ειχα κανει με baby breath και ορχιδεες, ενα κορσαζ για το χερι που κρεμοντουσαν πολλές και διαφορετικες ασπρες κορδελες.κατι παρομοιο φτιαχνουν για τα κεφαλακια.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...