Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ SOS!!!!


maria55

Recommended Posts

Κοριτσια να ρωτησω το εξης..για μια φιλη που εκανε και αυτη την εμβρυομεταφορα της την Τεταρτη..Δεν ξερω ποσα εμβρυα της βαλανε εκτος οτι ηταν αριστα...Και εχει απο εχθες μια μερα μερα δηλαδη,πονο στο στηθος και στην κοιλια και την ποναει και λιγο η μεση..σαν να ειναι να αδιαθετησει οπως ειπε...Εγω δεν ξερω τι να της πω, μιας κ τελικα δεν προχωρησα αυτο το μηνα...ιντερνετ δεν εχει και εχει τρελλαθει!!!Ο γιατρος της της ειπε το κλασσικο υπομονη, αλλα η κοπελα εχει τρελλαθει!Εχει απο τοσο νωρις συμπτωματα περιοδου οπως και πριν την εξωσωματικη και αρα θεωρει οτι δεν πετυχε και οτι θα της ερθει προτου κανει το τεστ....Ειναι η πρωτη της εξωσωματικη και γι αυτο θελω να τη βοηθησω οσο μπορω...Το τεστ ειναι να το κανει στις 26/2.....

Οι πιο εμπειρες τι λετε???

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να ρωτησω το εξης..για μια φιλη που εκανε και αυτη την εμβρυομεταφορα της την Τεταρτη..Δεν ξερω ποσα εμβρυα της βαλανε εκτος οτι ηταν αριστα...Και εχει απο εχθες μια μερα μερα δηλαδη,πονο στο στηθος και στην κοιλια και την ποναει και λιγο η μεση..σαν να ειναι να αδιαθετησει οπως ειπε...Εγω δεν ξερω τι να της πω, μιας κ τελικα δεν προχωρησα αυτο το μηνα...ιντερνετ δεν εχει και εχει τρελλαθει!!!Ο γιατρος της της ειπε το κλασσικο υπομονη, αλλα η κοπελα εχει τρελλαθει!Εχει απο τοσο νωρις συμπτωματα περιοδου οπως και πριν την εξωσωματικη και αρα θεωρει οτι δεν πετυχε και οτι θα της ερθει προτου κανει το τεστ....Ειναι η πρωτη της εξωσωματικη και γι αυτο θελω να τη βοηθησω οσο μπορω...Το τεστ ειναι να το κανει στις 26/2.....

Οι πιο εμπειρες τι λετε???

Καλημέρα κοριτσάκι μου, αν θέλεις να βοήθήσεις την φίλη σου να πας να της αγοράσεις ένα ωραιότατα βιβλίοή να της νοικιάσεις καμιά ταινία αν έχει DVD, να της πεις να μην ψάχνει για συμπτώματα γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι παρενέργειες από τα χάπια.Να πηγαίνεις να της κάνεις παρεούλα και να λέτε ιστορίες από τη ζώη σας και από τη φιλία σας, έτσι θα της κάνεις πραγματικά καλό.Εγώ την προηγούμενη φορά πήρα μια ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 6 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.

Με λίγα λόγια "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ"....

Σε φιλώ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.

a%3Ea%3E
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου, αν θέλεις να βοήθήσεις την φίλη σου να πας να της αγοράσεις ένα ωραιότατα βιβλίοή να της νοικιάσεις καμιά ταινία αν έχει DVD, να της πεις να μην ψάχνει για συμπτώματα γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι παρενέργειες από τα χάπια.Να πηγαίνεις να της κάνεις παρεούλα και να λέτε ιστορίες από τη ζώη σας και από τη φιλία σας, έτσι θα της κάνεις πραγματικά καλό.Εγώ την προηγούμενη φορά πήρα μια ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 6 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.

Με λίγα λόγια "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ"....

Σε φιλώ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.

Anastasia μου εχεις απολυτο δικιο.....αυτο της λεω, αλλα εις ματην....θα της φτιαξω το κεφι με καθε τροπο......

Σε ευχαριστω!!

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα,

Ωραία τα λέει η ANASTASIA.

Συμφωνώ.

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που έχεις για παραδειγμα πόνους περιοδου και είναι θετικό και περιπτώσεις που έχεις πόνους περιοδου και είναι ενα "ωραιοτατο" αρνητικο.

** καλη επιτυχία στη φίλη σου **

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπτώματα μπορεί να δημιουργούνται κι από τα φάρμακα. Καμιά φορά είναι και θέμα αυθυποβολής. 3 φορές έμεινα έγκυος, ποτέ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, πλην συχνοουρίας 1-2 μέρες πριν τη χοριακή, σημάδι ότι μεγαλώνει η μήτρα. Την τελευταία φορά είχα και πολύ έντονη καούρα, αλλά κι αυτό ακόμα μπορεί να το δημιουργεί η προγεστερόνη που παίρνουμε. Αντιθέτως μια φορά που πήρα αρνητική χοριακή, ήμουν σίγουρη ότι είχα αισθανθεί και την εμφύτευση. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια !Ειναι η πρωτη φορα που γραφω μετα απο παρα πολλα που εχω διαβασει...Ειμαι και γω λοιπον στο σταδιο αυτο της αναμονης Πεμπτη 28/02 θα παω για χοριακη μετα την πρωτη μου εξωσωματικη !Την εκτη μερα της εμβρυομεταφορας ειχα πονους περιοδου εντονους οπου κρατησαν 2 μερες....Τωρα ειμαι μια χαρα το μονο που εχω ειναι τεραστια αγωνια...Ξεχασα να σας πω οτι εχω ενα αγορακι 7 χρονων απο σπερματενχυση!Ηαληθεια πιστευα πως δεν θα ειχα μεγαλη αγωνια γιατι εχω ηδη το γιο μου ομως πιστεψτε με νιωθω τεραστιο ανχος οπως τα 7 ολοκρηρα χρονια που προσπαθουσα να τον αποκτησω!!Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας καλη επιτυχια και κατι σημαντικο!!ΠΙΣΤΗ!!ΠΙΣΤΗ στο Θεο!!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα

και εγω θα κάνω χοριακή την παρασκευή. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανενα σύμπτωμα και εχω απογοητευθεί. Ήταν η πρώτη εξωσωματική. Η αγωνια εχει φτασει στα υψη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !Ειναι η πρωτη φορα που γραφω μετα απο παρα πολλα που εχω διαβασει...Ειμαι και γω λοιπον στο σταδιο αυτο της αναμονης Πεμπτη 28/02 θα παω για χοριακη μετα την πρωτη μου εξωσωματικη !Την εκτη μερα της εμβρυομεταφορας ειχα πονους περιοδου εντονους οπου κρατησαν 2 μερες....Τωρα ειμαι μια χαρα το μονο που εχω ειναι τεραστια αγωνια...Ξεχασα να σας πω οτι εχω ενα αγορακι 7 χρονων απο σπερματενχυση!Ηαληθεια πιστευα πως δεν θα ειχα μεγαλη αγωνια γιατι εχω ηδη το γιο μου ομως πιστεψτε με νιωθω τεραστιο ανχος οπως τα 7 ολοκρηρα χρονια που προσπαθουσα να τον αποκτησω!!Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας καλη επιτυχια και κατι σημαντικο!!ΠΙΣΤΗ!!ΠΙΣΤΗ στο Θεο!!:P

 

 

 

rodo καλησπέρα !!!

Ξέρω τι περνάς, τα πέρασα όλα αυτά 2 φορες.

Η δεύτερη ήταν η τυχερή μου και έγινε μόλις τώρα πριν λίγες ημερες.

 

Έλα στην πιο καλή παρέα και θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=123805&page=50

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα

και εγω θα κάνω χοριακή την παρασκευή. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανενα σύμπτωμα και εχω απογοητευθεί. Ήταν η πρώτη εξωσωματική. Η αγωνια εχει φτασει στα υψη

 

 

Έλα και εσύ σε εμάς και θα δεις !!!

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=123805&page=50

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα

και εγω θα κάνω χοριακή την παρασκευή. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανενα σύμπτωμα και εχω απογοητευθεί. Ήταν η πρώτη εξωσωματική. Η αγωνια εχει φτασει στα υψη

 

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια τα συμπτώματα δεν παίζουν κάποιο ρόλο,αφού εύκολα μπορούν να παρερμηνευθούν.Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και η Παρασκευή δεν είναι πολύ μακριά ακόμα.Σου εύχομαι μια τριψήφια χοριακή!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα είδα το μήνυμα της dada.Μάλλον γράφαμε παράλληλα.Κορίτσια μου γλυκά ακούστε την,έχει απόλυτο δίκιο!!!!Εγώ μπήκα μια φορά γιατί ήθελα να μάθω κάποια πράγματα και να πιάσω τον παλμό των γυναικών που μπαίνουν σ'αυτή τη διαδικασία,γιατί μάλλον θα μπω και εγώ,και δεν μπορώ να ξεκολήσω!!!!!Είναι υπέροχη παρέα και σίγουρα θα σας γεμίσουν με αισιοδοξία και θα σας κάνουν να νιώσετε καλύτερα!!!!Ελάτε κορίτσια,σας περιμένουμε!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...