Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φοβαμαι.... χρειαζομαι την στηριξη σας


Recommended Posts

Μετα την πρωυη μου εγκυμοσηνη ειχα ενα εξωμητριο.

Τωρα ειμαι εγκυος στο δευτερο μου παιδακι, απο την αρχη υπηρχαν διαφορες ανυσηχιες πρωτον δεν ειχα γιατρο μεχρι να καταληξω αλλαξα 6 γιατρους. ολοι βλεπαν μια διδυμη κυηση με ζωη στον ενα σακο, με αποτελεσμα ο δευτερος καποια στιγμη να απορροφηθει πραγμα που δεν εγινε απο τα πολλα ο νεος γιατρος που βρηκα τωρα λεει οτι εχω μια καρδιοσχημη μυτρα κατι που το ακουω για πρωτη φορα στα 34 χρονια μου στον υπερυχο που εκανα την Πεμπτη μου βρηκε κ κυρσους στην μητρα ειμαι στην 16 εβδομαδα ποναω πολυ ειμαι σε ακινησια με φαρμακευτικη αγωγη ειναι αγορακι κ δεν ξερω πως θα τα καταφερω μα φτασω μεχρι το τελος. θελω να γεννησω ενα υγιεστατο μωρακι. στηριξτε με ψυχολογικα φοβαμαι. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετα την πρωυη μου εγκυμοσηνη ειχα ενα εξωμητριο.

Τωρα ειμαι εγκυος στο δευτερο μου παιδακι, απο την αρχη υπηρχαν διαφορες ανυσηχιες πρωτον δεν ειχα γιατρο μεχρι να καταληξω αλλαξα 6 γιατρους. ολοι βλεπαν μια διδυμη κυηση με ζωη στον ενα σακο, με αποτελεσμα ο δευτερος καποια στιγμη να απορροφηθει πραγμα που δεν εγινε απο τα πολλα ο νεος γιατρος που βρηκα τωρα λεει οτι εχω μια καρδιοσχημη μυτρα κατι που το ακουω για πρωτη φορα στα 34 χρονια μου στον υπερυχο που εκανα την Πεμπτη μου βρηκε κ κυρσους στην μητρα ειμαι στην 16 εβδομαδα ποναω πολυ ειμαι σε ακινησια με φαρμακευτικη αγωγη ειναι αγορακι κ δεν ξερω πως θα τα καταφερω μα φτασω μεχρι το τελος. θελω να γεννησω ενα υγιεστατο μωρακι. στηριξτε με ψυχολογικα φοβαμαι. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Κοπέλα μου μην φοβάσαι και μην έχεις άγχος.Ίσως να μην έχεις μια ανέμελη εγκυμοσύνη,όμως αν ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου όλα θα πάνε καλά.Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημα,αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι έγινε με το δεύτερο έμβρυο?Πρέπει να παραμείνεις ήρεμη γιατί μόνο έτσι θα βοηθήσεις το μωράκι σου να τα καταφέρει.Και θα τα καταφέρει αν το πιστέψεις.Εμείς θα είμαστε εδώ να μοιράζεσαι τα νέα σου και τις ανησυχίες σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μην αγχώνεσαι. Και εγώ είχα πρόβλημα (άλλου είδους) στη μήτρα με αποτέλεσμα να είμαι το μεγαλύτερο μέρος της εγκυμοσύνης σε ακινησία, με υπέρταση και σοβαρό κίνδυνο προεκλαμψίας. Τελικά όλα πήγαν καλά εκτός από τα πολλά κιλά που μου άφησε η ακινησία:(. Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να ακολουθείς πιστά ό,τι σου λένε οι γιατροί και κανέναν άλλο, γιατί θα πελαγώσεις και θα αγχώνεσαι χειρότερα. Όλα θα πάνε καλά;)

cN3ep3.png
Link to comment
Share on other sites

το δευτερο εμβρυο ειναι στην κοιλιτσα μου ειμαι 4 μηνων ενω ειμαι σε ακινησια εχω μικροενοχλησεις κ γιαυτο φοβαμαι πως θα κρατηθουμε μεχρι το τελος ευχαριστω για τα μηνυματα σας

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο εμβρυο ειναι στην κοιλιτσα μου ειμαι 4 μηνων ενω ειμαι σε ακινησια εχω μικροενοχλησεις κ γιαυτο φοβαμαι πως θα κρατηθουμε μεχρι το τελος ευχαριστω για τα μηνυματα σας

 

Κορίτσι μου τώρα πρέπει να φανείς δυνατή.Σίγουρα είναι μεγάλο το διάστημα,όμως πρέπει να πιστέψεις ότι θα τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις.Να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός σου και να μην βάζεις αρνητικές σκέψεις με τον νου σου.Για να επιλέξει εσένα ο Θεός να περάσεις αυτή τη σκληρή δοκιμασία σημαίνει ότι θα τα καταφέρεις!!!!!Εδώ θα είμαστε εμείς να σου κρατάμε παρέα όλο αυτό το διάστημα και να χαρούμε μαζί σου όταν έρθουν τα παιδάκια σου στον κόσμο μας με το καλό.Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα (ή καλημέρα :-) ) κι από μένα..Η πρώτη μου εγκυμοσύνη στον γιο μου ήταν κι εμένα δίδυμη και το ένα έμβρυο παλινδρόμησε την 11η ή 12η εβδομάδα, δεν θυμάμαι.. Για κάποιο διάστημα το βλέπαμε στους υπέρηχους, αλλά μετά το απορρόφησε ο οργανισμός και δεν υπήρχε λόγος κανένας ανησυχίας, πέρα φυσικά από τη στενοχώρια και το φόβο μου..Ο γιατρός μου όμως μου είχε πει ότι σε αυτές τις περιπτώσεις που το ένα έμβρυο παλινδρομεί, αυτό που μένει είναι πολύ δυνατό και η εγκυμοσύνη πηγαίνει πολύ καλά..Έτσι κι έγινε, κι έχω το αντράκι μου τώρα :-)

Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος πάλι και φυσικά φοβάμαι, αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου αυτή τη φορά να μην αφήσω το φόβο να με πάρει από κάτω! Το ίδιο σε συμβουλεύω να κάνεις κι εσύ, να σκέφτεσαι θετικά, όσο δύσκολο κι αν είναι..Και να δεις που όλα θα πάνε καλά!! :-)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...